|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 5,138
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2003
Posty: 5,138 |
Witam, musze zarejestrować swoj numer prepaid aby moc przeniesc go do innego operatora, jak to najprosciej i najszybciej zrobic ? wydrukowac formularz ze strony operatora, wypelnic, zeskanowac i wyslac im na maila dzieki za odpowiedz ale niestety nie moge znalezc takiego formularza, pomocy jaki operator? samiswoi
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 174
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2006
Posty: 174 |
@ DannY:
dalej przekształcasz:
6a^2 + 20a - 800 = 0
i rozwiązujesz równanie kwadratowe (obliczasz deltę itd.). Wyjdą 2 rozwiązania, jedno dodatnie (bodajże a=10), drugie ujemne (i to odrzucasz, bo dł. boku musi być > 0). I to już koniec...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 1,000
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2003
Posty: 1,000 |
@ DannY:
dalej przekształcasz:
6a^2 + 20a - 800 = 0
i rozwiązujesz równanie kwadratowe (obliczasz deltę itd.). Wyjdą 2 rozwiązania, jedno dodatnie (bodajże a=10), drugie ujemne (i to odrzucasz, bo dł. boku musi być > 0). I to już koniec... dzieki
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281 |
Pilna sprawa dlatego tutaj, nie mogę znaleźć na stronie Gamebookers regulaminu zakładów sportowych - a potrzebuję informacji na temat limitów maksymalnych wygranych dla poszczególnych lig piłkarskich. Jeśli ktoś już przerabiał ten temat będę wdzięczny za pomoc.
Ps. Może są jakieś strony internetowe opisujące bukmacherów internetowych m.in. pod tym kątem (limitów wygranych).
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696 |
Mam na jutro przygotować presidential speech na zajęcia o nazwie "listening & speaking" na filologii angielskiej i tu moje pytanie: czy uwazacie, ze lepiej będzie zrobic to humorystycznie np: "legalizacja zioła , alkohol od 12lat itd" czy lepiej sie nie wyglupiac i zrobic to porządnie w stylu "internet dla kazdego, usprawnienie edukacji" ? Pytanie numer 2 , jak zacząć takie przemowienie , moze byc : " Dear fellow-citizens" jak tak to co dalej ...  Potrzebuje pomocy, pomóżcie... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
mysle ze to czy moze byc humorystycznie to zalezy od wykladowcy, czy rowniez przymknie oko na przemowe o legalizaji ziola itd, bo jezeli jest sztywniak to moze byc ciezko
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 1,000
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2003
Posty: 1,000 |
Jak przetłumaczyc na angielski taki temat: "Początek i koniec zdolności osoby prawnej" ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447 |
Jak przetłumaczyc na angielski taki temat: "Początek i koniec zdolności osoby prawnej" ? Może tak "The beginning and the end abilities of the corporate body"
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 294
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2005
Posty: 294 |
Jak przetłumaczyc na angielski taki temat: "Początek i koniec zdolności osoby prawnej" ? Poczatek i koniec? Czy nie chodzi Ci o zakres zdolnosci? Bo poczatek i koniec zdolnosci prawnej w jezyku ang. nie funkcjonuje. Osoba prawna to takze nie jest pojecie angielskie. Bardziej chyba chodzi o osobe fizyczna, tak? Range of legal person’s legal capacity = Zakres zdolnosci prawnej osoby fizycznej Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 294
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2005
Posty: 294 |
Jak przetłumaczyc na angielski taki temat: "Początek i koniec zdolności osoby prawnej" ? Poczatek i koniec? Czy nie chodzi Ci o zakres zdolnosci? Bo poczatek i koniec zdolnosci prawnej w jezyku ang. nie funkcjonuje. Range of legal person's legal capacity = Zakres zdolnosci prawnej osoby prawnej Pozdrawiam Moj blad, legal person to osoba prawna. Sorki Cala reszta jest jak wyzej. Ide po aspiryne  Pzdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 182
member
|
|
member
Dołączył: Aug 2005
Posty: 182 |
nie wiem gdzie to zamieścić więc daje tu
zagrałem w bet-at-home GKS KATOWICE - JASTRZEBIE na remis za 1600 PLN i jak wiadomo mecz dziś został w 52 min. przerwany i buk mi oczywiście zaliczył kupon jako nietrafiony !! i co mam teraz robić ,jest jakiś sens się gdzieś odwoływać??mieliście podobne przypadki ??
REGULAMIN BAH
3.Za zwycięzcę wydarzenia uważa się tego, kto w dniu rozegrania spotkania najpóźniej o godz. 24.00 czasu miejscowego (liczonego na miejscu, gdzie odbyło się spotkanie) zostanie ogłoszony przez jury jako oficjalny zwycięzca. To odnosi się także do zakładów długoterminowych. Zmiany oficjalnego zwycięzcy, które nastąpią po godz. 24:00, obojętnie z jakiego powodu, nie mają wpływu na wypłatę wygranej za zakład.
4.# W przypadku zakładów w piłce nożnej miarodajny jest wynik po 90 minutach gry (regularny czas gry), w hokeju na lodzie po 60 min. (regularny czas gry). Jakiekolwiek dogrywki albo rzuty karne itp. nie mają wpływu na wypłaty wygranych. Wyjątkami są postanowienia szczególne, które są udokumentowane w zapisach spółki. W wypadku sportów amerykańskich (NFL, College-Football, NBA, NBL) liczy się wynik uzyskany po ewentualnym przedłużeniu gry (Overtime). Wyjątek stanowią zakłady na NHL, gdzie liczy się wynik na końcu regularnego czasu spotkania.
5.Jeżeli anulowane spotkanie zostanie ponownie rozpoczęte przed końcem drugiego dnia kalendarzowego po pierwszym terminie, zakład zostanie zaliczony na nowe zdarzenie sportowe. Wyjątek stanowią zakłady na Baseball - jeżeli nowe spotkanie nie rozpocznie się tego samego dnia, spotkanie zostanie rozliczone kursem 1,0!
6.# Jeżeli zdarzenie sportowe nie odbędzie się w przewidzianym terminie, obojętnie z jakiego powodu, albo zostanie zakończone bez oficjalnego wyniku, a także nie zostanie ponownie rozpoczęte do końca drugiego dnia kalendarzowego po pierwszym terminie, wkłady zostaną zwrócone albo dopisane na korzyść gracza (z wyjątkiem zakładów w piłce nożnej i hokeju na lodzie, które zostały przerwane po upływie regularnego czasu gry, a także zakładów na Baseball: Jeżeli następne spotkanie Baseball nie odbędzie się tego samego dnia, spotkanie zostanie rozliczone kwotą 1,0). Jeżeli spotkanie pomimo przerwania zostanie wywartościowane, do obliczenia wygranej liczy się ten wynik.
więc nie rozumiem czemu mi uznali za nietrafione :/
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 11,219
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2006
Posty: 11,219 |
panowie mam pytanie czy macie moze stronke do kalkulatora wyliczjacego yield
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
panowie mam pytanie czy macie moze stronke do kalkulatora wyliczjacego yield wyliczysz to na każdym kalkulatorze Zysk (strata) / KWOTA ZAINWESTOWANA * 100%
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Masz tu arkusz, który kiedyś dla Szewy zrobiłem - policzy za Ciebie pare rzeczy w tym Yield : http://www.speedyshare.com/656356695.html
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
Panowie od kiedy w Niemczech trzeba jezdzic na zimowych oponach ? Czy dopiero z dniem rozpoczecia kalendarzowej zimy ? Czy moze z nadejsciem pierwszych przymrozkow ? Pzdr up
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942 |
Zgodnie z niemiecką ustawą dotyczącą przystosowania samochodów do szczególnych warunków zimowych (StVO §2, 3a) przyjętą 1 maja 2006 roku, kierowcy zobowiązani są do wyposażenia samochodu w opony odpowiadające warunkom zimowym. W przypadku zatrzymania przez policję, kierowcy jeżdżący na letnich oponach po drogach pokrytych śniegiem, mogą zostać ukarani mandatem. Dotyczy to również samochodów blokujących lub utrudniających ruch na drogach. Jeśli samochód na letnich oponach spowoduje zimą wypadek, ubezpieczyciel kierowcy może odmówić pokrycia całości kosztów związanych ze spowodowaną szkodą, jeśli zastosowanie opon zimowych mogły zapobiec wypadkowi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 4,680
pokakulka
|
|
pokakulka
Dołączył: Oct 2002
Posty: 4,680 |
Potrzebuje tej normy budowlanej: PN-EN-1015-9:2000 . Na wczoraj, Niechze ktos pomoze... Skad to wziac?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 279
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2004
Posty: 279 |
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|