|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
nowinki czyli...
FIA potwierdza zmiany w F1: Nowy system powtórek
W 2009 każdy silnik będzie używany w trzech, zamiast w dwóch GP, tak jak to było do tej pory.
Międzynarodowa Federacja Motoryzacyjna zmieniła też kalendarz zawodów F1. Jak zapowiadano wcześniej z rozkładu zniknęły wyścigi we Francji i w Kanadzie, a Grand Prix Chin zostało przesunięte na kwiecień.
FIA chce ograniczyć do minimum kontrowersyjne sytuacje w wyścigach F1 i usprawnić pracę stewardów. W nowym sezonie będą mieli oni do dyspozycji nowy system powtórek i wszystkie sporne sytuacje będą badane jeszcze w trakcie wyścigu. Pisemne uzasadnienie od każdej decyzji będzie publikowane na oficjalnej stronie FIA.
Wśród stewardów mają się też pojawić byli kierowcy F1. Każdy z nich będzie mógł złożyć podanie o licencję.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
2 ciekawe artykuły o nowym sezonie dla Kubicy... http://www.sport.pl/moto/1,88648,5958672,Kubica_wjechal_w_nowa_ere_Formuly_1.html http://ceglinski.blox.pl/2008/11/Wstrzas-wizualny.htmlw sumie ten jego obecny bolid wygląda jak kosiarka :-D
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 2,439
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2006
Posty: 2,439 |
slyszeliscie o nowince z paliwem od sezonu 2010 - podobno nie ma byc tankowan podczas wyscigow, przez co wyscigi maja byc skrocone 
|
|
|
Link skopiowany do schowka