Jutro dojdzie do ciekawego meczu w Eurolidze mężczyzn. Spotkają się dwie najsłabsze drużyny grupy B: SLUC Nancy i Zalgiris Kowno. DOtychczas drużyny rozegrały po 3 spotkania w fazie grupowej:
Last match(es): Nancy Nancy Athens Panathinaikos 70:80 05.11.2008 Prokom Trefl Sopot Nancy 91:62 29.10.2008 Nancy Barcelona 54:82 23.10.2008
Last match(es): Zalgiris Kaunas Prokom Trefl Sopot Zalgiris Kaunas 65:60 05.11.2008 Zalgiris Kaunas Monte Paschi SI 67:93 30.10.2008 Athens Panathinaikos Zalgiris Kaunas 78:51 22.10.2008
Obydwa zespoły w swoich dwóch pierwszych meczach dostały od rywali srogie baty. W porażkach obydwu zespołów w ostatniej kolejce Euroligi zadecydowały ostatnie kwarty. Nancy ostatnią kwartę z Panathą przegrało 9 punktami, Żalgiris zaś dzielnie stawiał opór Prokomowi, by ostatnią partię meczu przegrać różnicą 5 punktów. Zapowiada się pasjonująca walka, gdyż przegrany będzie mógł zapomnieć o awansie do TOP 16. Więcej szans daję drużynie gości. Dla Żalgirisu jest to najgorszy start w Eurolidze od 2001 roku, kiedy to drużyna przegrała 5 spotkań z rzędu. Wszyscy ludzie związani z litewskim klubem są zaskoczeni. W rodzimej lidze Żalgiris rozegrał do tej pory 6 spotkań, wszystkie wygrywając. (Nancy w lidze również rozegrało 6 spotkań, przegrywając tylko 1) Bez wątpienia najlepszym zawodnikiem w Żalgirisie jest center Loren Woods. Litewska drużyna oparta jest w zasadzie o rodzimych graczy, z których należy wyróżnić Janaviciusa czy Maciulisa. Nancy ma w swoich szeregach dwie wyróżniające się postacie: Greera i Tchicambouda. Obydwaj trenerzy zapowiadają walkę o zwycięstwo. Trener Żalgirisu mówi, że kluczem do zwycięstwa będzie gra obronna i wyeliminowanie indywidualności po stronie Nancy. Dlatego też szkolenioiec cieszy się, że do zespołu wraca Ratko Varda (2.13 m), który grał tylko w meczu z Panthą. Trener Nancy mówi z kolei, że obawia się właśnie obrony Żalgirisu. Osobiście jestem skłonny postawić na wygraną gości. Po pierwsze skusił mnie wysoki kurs (2.55) oraz dobra gra Żalgirisu w meczu z Prokomem. Podopieczni Krapikasa mądrze prowadzili gre. NIestety dla nich o ich przegranej przesądziły 2 i 4 kwarta, kiedy to przegrali różnicą 8 i 5 punktów. Uważam, że drużyna wyciągnie z dotychczasowych spotkań wnioski i poleci do Francji po zwycięstwo. Kluczem do zwycięstwa będzie gra obronna, a ta po stronie Żalgirisu jest zdecydowanie lepsza. Niestety całych spotkań Nancy nie widziałem, opierałem się tylko na skrótach i programach. Jednak uważam, że warto zaryzykować typ na wygraną gości po dobrym kursie.
No właśnie. Muszę zaraz poszperać, czy nie ma gdzieś na necie informacji o składzie gości na ten mecz. Jak pojadą wszyscy lub praktycznie wszyscy najlepsi może wejść ten ciekawy kurs. Idę grzebać a jak coś znajdę to tu wrzucę.
Varda ma wrocic do Zalgirisu, o innych powrotach nie wiem, ale wczoraj dostalem po lapkach, bo nie wierzylem w dobry debiut sezonu Derona Williamsa i dzisiaj sadze, ze Zalgiris moze odniesc zwyciestwo.
Nancy overowa druzyna, druzyna wlasnego parkietu, do tej pory grala z potencjalnymi zwyciezcami euroligi czyli PAO i Barca (spotkania z prokomem nie licze, bo to byl wyjazd).... mocnymi defensorami u Nancy widac nieznaczny postep w grze i dosyc dobry wystep przeciwko PAO ....
Co sie tyczy Zaligirisu , to w tym sezonie nie zawojuja euroligi podobnie jak francuzi , natomiast moga w tym spotkaniu powalczyc o zwyciestwo i nawiazac walke z frankami, mysle ze z 70 pts rzuca, do tego nancy dolozy jakies 80 i over gotowy
odnosnie postu wyzej .. moze i nancy rzuci 80 ale nie chce mi sie wierzyc aby Kowno dorzucilo 70 ... jezeli chodzi o mecze wyjazdowe to nie pokazuja zbyt wielkiej sily w ataku ... mimo ze obie ekipy nie sa najmocniejsze ale mysle ze dzis wiekszy nacisk poloza na obrone ... nie licze na zadne fajerwerki .. ale i tak wszystko zweryfikuje parkiet
Last match(es): M. Tel Aviv M. Tel Aviv Le Mans 82:80OT 1.25 21.00 8.00 details 06.11.2008 M. Tel Aviv Avellino 90:83 1.17 23.00 8.50 details 30.10.2008 Cibona Zagreb M. Tel Aviv 81:79 2.62 17.00 1.72 details 23.10.2008
Bardzo fajnie wygląda typ na Maccabi z handi +11,5 (1.88). Zespół z Izraela ma w swoim składzie kilku znakomitych zawodników. Mam tu na myśli m.in. FISCHERA czy też rewelacyjnego Portorykańczyka - Arroyo. Właśnie na tych dwóch zawodnikach opiera się w głównej mierze siła ofensywna drużyny Maccabi. Fischer jest jednym z najlepszych ofensywnych graczy Maccabi (śr. 19 pkt na mecz). Olympiakos oczywiście jest znakomitym zespołem, w którym brylują Bourousis, Greer czy Childress. Uważam, że jutro będziemy oglądać wyrównany mecz i stosunkowo wysoki handicap na Maccabi ma dużą szanse powodzenia. W ostatnich spotkaniach pomiędzy zespołami, Olympiakos nigdy nie wygrał z Maccabi wyżej, aniżeli różnicą 6 punktów.
Euroleague - men 2007/2008 1 X 2 M. Tel Aviv Olympiakos 82:87 1.45 19.00 3.73 details 06.03.2008 Olympiakos M. Tel Aviv 67:75 1.55 19.00 2.90 details 14.02.2008 Euroleague - men 2005/2006 1 X 2 M. Tel Aviv Olympiakos 77:73 1.30 28.00 4.50 details 13.04.2006 Olympiakos M. Tel Aviv 76:70 2.00 16.00 2.10 details 06.04.2006 M. Tel Aviv Olympiakos 87:78 1.28 27.00 4.36 details 04.04.2006 M. Tel Aviv Olympiakos 101:95 1.20 19.50 5.50 details 05.01.2006 Olympiakos M. Tel Aviv 83:78 4.55 18.00 1.34 details 10.11.2005 Euroleague - men 2001/2002 1 X 2 Olympiakos M. Tel Aviv 94:91OT 1.45 9.99 3.00 details 07.02.2002 M. Tel Aviv Olympiakos 78:73 1.65 9.99 2.30 details 15.11.2001
Obydwa zespoły nie powinny mieć większych problemów z awansem do TOP 16. Przypomnę, że Maccabi grało w zeszłym roku w przegranym finale Euroligi z CSKA (77-91).
Olympiakos - M. Tel Aviv typ: 2 (+11,5) @1.88 5/10
oczywiścieże tak Maccabi wygrało 2 mecze - w tym ostatni z potęgą Le mans fuksem 82 -80 po dogrywce przy czym prawie cały mecz dostawało w palnik , pierwszy mecz dostali z Cibona 79 :81 i wygrali tez z potężnm avelino 90:83 u siebie z le mans był kurs 1,1 na maccabi - ogladąłem ich to straszna padaka , a fenomenalny Arroyo robi to co w Pistons i Orlando czyli naparza z coast to costów bloopery - np 2/13 z gry z cibona - Olympiakos ma jednak jedną wadę za dużo luda do gry , brak role players tylko każdy chce gwiazdować i cięzko grać handi na nich bo nic się czasem nie kleji
Kolejny z serii pojedynków gigantów europejkiego basketu w grupie B. Ateńskie "Koniczynki" podejmują włoską Sienę, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki w tegorocznych rozgrywkach Euroligi. Główna w tym zasługa świetnej gry w obronie włoskiego zespołu. W poszczególnych meczach tracili odpowiednio 71, 67 i 61 punktów. Dziś nie może byc inaczej i kluczem do wygranej jest twarda gra w obronie, co podkreslają trenerzy obydwu ekip. PAO w odmienionym składzie póki co nie zachwyca (i nie patrzę tylko przez pryzmat klęski w Barcelonie i porazki 24-punktami, ale również nie najłatwiejszą wygraną ze słabym Nancy). Jednak PAO to zawsze PAO, szczególnie przed własną fanatyczną publicznością ( ). Nie podejmuje się typowania zwycięzcy tego pojedynku, a wybieram taki typ:
PAO /UNDER/ 77.5 @1.80
Olympiacos Pireus - Maccabi Tel Aviv
Grecy po ubiegłotygodniowej porażce z Ciboną w Zagrzebiu przystąpią do tego meczu maksymalnie skoncentrowani i zmobilizowani, szczegolnie, że rywal renomowany. A no właśnie...rywal... Maccabi = ofensywa (lub jak kto woli) obrona
"Pejsy" dużo rzucaja i dużo tracą, co potwierdzają wczesniejsze wyniki (79:81, 90:83, 82:80 dogr.). W starciu z drużyną, która ma tak ogromny potencjał w ofensywie (Greer, Childress, Papaloukas, ...) może sie to skończyć wynikiem w granicach nawet 180pkt w meczu.
Jednak jako, że bardziej ufam drużynie Olympiacosu i jej ofensywie:
Olympiacos /OVER/ 84.5 @1.80
Alba Berlin - DKV Joventut Badalona
Hiszpańska drużyna nękana kontuzjami (pisałem o tym w temacie ACB). Ciężko im utrzymać równe, dobre tempo gry przez pełne 40minut. Ich rywal, reprezentant Niemiec, a jak wiadomo drużyny z tego kraju nigdy nie imponowały na euroligowych parkietach. Jedyne na co ich stać to platanie figli faworytom na własnym parkiecie (chociażby tegoroczne 68:63 z Romą). Nie inaczej będzie i dziś, jeśli Berlińczycy chcą coś w tym meczu ugrać muszą postawić przede wszystkim na defensywę, a to w połączeniu z osłabieniami kadrowymi DKV składa się na typ:
Joventut /UNDER/ 76.5 @1.75
Unicaja Malaga - Cibona Zagrzeb
Cibona to rewelacja tegorocznej Euroligi, na rozkładzie takie firmy jak Maccabi, czy Olympiacos i ogólnie bilans 3-0. Jednak Cibona u siebie i na wyjeździe to dwie rózne ekipy. Niech za przykład świadczy chociażby ilość zdobywanych punktów we własnej hali i poza nią- vs Maccabi 81, @Le Mans 58, vs Olypiacos 85. Różnica aż nadto widoczna. Dziś drużyna z Bałkanów jedzie do Malagi by tam zmierzyć się z Unicają, ktora właśnie kończy serię 4 kolejnych wyjazdów (2 ACB + @ Euroliga). Po niespodziewanej porażce tydzień temu z Avellino dziś Unicaja musi wygrać to spotkanie by poważnie liczyć się w walce o awans do dalszej fazy rozgrywek. Nie będę oryginalny pisząc, że kluczem do wygranej bęzie defensywa A że bronić potrafią, to pokazują co tydzień w rodzimej lidze, czas by pokazali to na europejskich salonach
Typy underowe jak najbardziej ok. Over Oly przy ich trenerze nie do gry...każdą probę szaleństwa będzie ostudzał i pewnie nad tym cały czas pracuje na treningach
Typy underowe jak najbardziej ok. Over Oly przy ich trenerze nie do gry...każdą probę szaleństwa będzie ostudzał i pewnie nad tym cały czas pracuje na treningach
Dokładnie ,Seb
Ja dzisiaj na Sienę. Oglądałem mecz Siena - Barca i makaroniarze mi zaimponowali. Świetnie poukładany zespół ,który poradzi sobie zarówno ze słabszą w tym sezonie Panata ,jak i z ich rozdartymi fanami
Siena +5,5 6/10 Siena 2 2/10
Barca - Prokom
Musza grac akurat wtedy ,gdy jestem w Polsce
Trudno ,bede kibicował Prokomowi w kapciach
Prokom +14,5
Kusi mnie równiez over w tym meczu ,"trójki" beda kluczem do tego ,by Prokom trzymał dystans. Zastanawiam sie równiez nad handi na I połowe ,bo Barca 2 pierwsze kwarty często przesypia ,szczególnie ,gdy przeciwnik nie jest z najwyższej półki.
No nie wiem czy prokom dziś nie będzie miał lania. Prezentują się ładnie a Barca ostatnio jakaś zadyszko czy coś. Ale wyjazd to wyjazd ostrożnie trzeba
ja dziś zagrałem dwa bety: Avellino - Le Mans under 152,5 i Olympiakos - Maccabi under 158,5
We Włoszech spodziewam się podobnego scenariusza jak w meczu Avellino z Malagą. Czyli najpierw spore problemy miejscowych z defensywą gości, później parę szalonych rzutów i minimalne zwycięstwo gospodarzy przy ok. 140 punktach obu drużyn.
Olympiakos - jak już sebkos zauważył - totalnie zmienił styl gry, to już nie jest drugie Maccabi grają spokojnie i jeśli pozwolą rozpędzić się ekipie z Izraela, przegrają. Dlatego nie pozwolą
No nie wiem czy prokom dziś nie będzie miał lania. Prezentują się ładnie a Barca ostatnio jakaś zadyszko czy coś. Ale wyjazd to wyjazd ostrożnie trzeba
Ja właśnie się też zastanawiam czy czasem nie będzie dużej różnicy punktowej dla Barcy. Przegrana w Sienie i na dodatek kilka dni później z przeciętniakami z Estudiantes musiało trochę rozwścieczyć. Dziś jest właśnie taki wyjątkowy dzień na odbudowę. Logan i Ewing nie będą już mieli tak łatwo. Z każdą kolejką rywale wiedzą o nich coraz więcej i oczywiste jest to, że będą się na nich bardziej koncentrować. Myślę, że Barca -14.5 wejdzie po kursie 1.9
Moje przemyslenia na dzisiejszy dzien z Euroliga sa takie:
Olympiakos - Maccabi dla odmiany over 157,5
Mysle, ze w tym meczu bedzie duzo wesolej gry i wynik bedzie oscylowal kolo 170 punktow. Dla Mnie te druzyny zawsze slynely z bardzo dobrej gry ofensywnej i mysle, ze dzisiaj Nam to zaprezentuja.
Barca - Prokom (-14,5) 1
Jezeli w zespole Barcy zagra Jaka Lakovic, a powinien raczej zagrac, to widze wygrana w granicach 20 punktow. Na kazdej pozycji zespol Barcy ma lepszych zawodnikow. Jedynie Logan i Ewing reprezentuja bardzo wysoka klase, ale Oni we 2 nie dadza rady wielkie Barcy. Powinni sie koszykarze Blaugrany zrehabiliwac kibicom za ostatnie porazki i wygrac dizsiaj.
Panionios - Partizan 2
Koszykarze z Belgradu bardzo dobrze graja w lidze Adriatyckiej i pewnie w niej prowadza, Panionios cos kiepsko stoi w lidze greckiej. Mysle, ze Moj cichy faworyt do osiagniecia final four powinien Sobie poradzic w Grecji.
Panathinaikos - Siena over 150,5
W osttnich 4 spotkaniach miedzy tymi druzynami padaly overy licze na podtrzymanie tej passy. Sklaniam sie rowniez do grania na dodatnie handi dla Sieny.
Koszykarze z Belgradu bardzo dobrze graja w lidze Adriatyckiej i pewnie w niej prowadza, Panionios cos kiepsko stoi w lidze greckiej. Mysle, ze Moj cichy faworyt do osiagniecia final four powinien Sobie poradzic w Grecji.
mozna pomarzyć;) Partizan miał w wiele problemów administracyjnych w ostatnich dniach i bedzie im dziś BARDZO ciezko ugrać cos w Atenach
Koszykarze z Belgradu bardzo dobrze graja w lidze Adriatyckiej i pewnie w niej prowadza, Panionios cos kiepsko stoi w lidze greckiej. Mysle, ze Moj cichy faworyt do osiagniecia final four powinien Sobie poradzic w Grecji.
mozna pomarzyć;) Partizan miał w wiele problemów administracyjnych w ostatnich dniach i bedzie im dziś BARDZO ciezko ugrać cos w Atenach
zgadzam sie z zw1 , panionios po ostatnim zwyciestwie na pewno mocno podbudowany , dodatkowo wiadomo jak ciezko sie gra w Grecji , a skradzione paszporty graczom Partizana na pewno nie polepszyly im nastrojow. Co do Partizanu i FinalFour to chyba mozna zapomniec , jest zbyt wiele silniejszych ekip od nich , a sklad na pewno slabszy niz w ostatnich latach POZDRO
Jezeli w zespole Barcy zagra Jaka Lakovic, a powinien raczej zagrac, to widze wygrana w granicach 20 punktow. Na kazdej pozycji zespol Barcy ma lepszych zawodnikow. Jedynie Logan i Ewing reprezentuja bardzo wysoka klase, ale Oni we 2 nie dadza rady wielkie Barcy.
Przestańcie pisac o wielkiej Barcelonie ,bo do wielkości jeszcze daleko.
Lakovic ,Navarro to swietni gracze ,ale bardzo himeryczni. W tej chwili FCB polegac moze na Iljasovie ,który ma bardzo dobry początek sezonu. Ławka tez nie taka silna ,jak by sie mogło wydawać ,gracze drugiego planu nie potrafia przytrzymac wyniku w lidze ,a co dopiero w rozgrywkach europejskich.
Trener....słaby punkt ,nie da sie ukryć ,przewalił mecz w Sienie ,ze aż miło
Jezeli Prokom nie przestraszy sie "wielkości" to o handi jestem spokojny.
Kibice tez niewiele pomogą ,raz ,ze pewnie na jakis tak (w ich mniemaniu) Prokom nie stawia sie w komplecie ,a po drugie kompletnie nie potrafia dopingować (od Greków mogliby pobierać korki).
Reasumując wieksza przewaga na papierze niz w rzeczywistosci i w tym upatruję powodzenie swojej predykcji.
Barca wg mnie powinna grac szybko i w miare dobrze w obronie, licze na to , ze beda wyprowadzac szybkie kontry i latwo zdobywac punkty, jednak z czasem , prokom nie wiadomo skad, zacznie sie trzymac rywali i o dziwo co jakis czas uda im sie zmniejszyc straty, mimo to pewna wygrana Katalonii, jednak, czy beda forsowac tempo w 3, lub w 4 kwarcie czy wystarczy im zrobiona przewage w 1 czesci meczu, nie wiem ...
licze na to , ze Barca podciagnie pod 90 a Prokom rzuci conajmniej 60