Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 21 z 24 1 2 19 20 21 22 23 24
Dołączył: Oct 2006
Posty: 2,651
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Oct 2006
Posty: 2,651

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Chodzi mi o to ze zostal prezesem dzieki ukladom (wiadomo chyba o co chodzi) a teraz dzieki temu dostaje jeszcze wiecej niz Listkiewicz, kotry oprocz bycia prezesem byl tez koordynatorem ds. Euro.

Mialem wrazenie ze Listkiewicz w ostatnich miesiacach chcial cos zmienic ale bylo juz troche za pozno. Teraz zarzad wybral swojego zeby zachowac swoje stolki. Mam nadzieje ze Lato dotrzyma obietnicy i zrezygnuje po roku, bo ja nie wyobrazam sobie zeby cos sie teraz zmienilo. Ciekawe czy to sie kiedys skonczy

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Originally Posted by xqwzts
Chodzi mi o to ze zostal prezesem dzieki ukladom (wiadomo chyba o co chodzi) a teraz dzieki temu dostaje jeszcze wiecej niz Listkiewicz, kotry oprocz bycia prezesem byl tez koordynatorem ds. Euro.

ja czytałem, że zarabia dokładnie tyle samo co Listek za jego kadencji.

btw

http://www.sport.pl/sport/1,65025,5900885,Ekstraklasa_i_bukmacherzy__Ogromny_zarobek_na_meczach.html

Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Zmarł Ludwik Sobolewski, twórca potęgi łódzkiego Widzewa frown


We wtorek zmarł wieloletni prezes Widzewa Łódź Ludwik Sobolewski. Miał 83 lata. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek na cmentarzu Zarzew w Łodzi.
Sobolewski urodził się 17 września 1925 roku w Warszawie. W czasie wojny był w Armii Krajowej, walczył m.in. w oddziale partyzanckim "Wicher", działającym w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, Opoczna i Tomaszowa Mazowieckiego. Po zakończeniu wojny ukończył Szkołę Oficerską Wojska Polskiego.

Działalność sportową rozpoczął w łódzkim Starcie, gdzie pracował do 1968 r. Później przeniósł się do Widzewa. Pełnił tam kolejno funkcje kierownika sekcji piłki nożnej, zastępcy prezesa i prezesa, którym z krótkimi przerwami był od 1977 do 1987 r.

Dzięki Sobolewskiemu Widzew z osiedlowego klubu grającego w czwartej lidze stał się jedną z najsilniejszych drużyn piłkarskich w kraju. Za jego kadencji w latach 80. Widzew m.in. dwa razy zdobył mistrzostwo kraju i dotarł do półfinału Pucharu Europy.

Po przemianach ustrojowych Sobolewski wrócił na krótko do Widzewa, i w latach 1992-1993 sprawował funkcję prezesa SPN Widzew SA, w której głównymi udziałowcami byli Andrzej Grajewski i Andrzej Pawelec.

Od kilku lat Sobolewski cierpiał na niedowład mięśni. Choroba sprawiła, że w ostatnim okresie praktycznie nie opuszczał łóżka. Rodzina miała nadzieję, że stan zdrowia Sobolewskiego poprawi się po planowanej operacji za granicą, na którą zbierano pieniądze. Do akcji włączył się m.in. Widzew, który 19 października rozpoczął sprzedaż koszulek z napisem: "Dla mnie Widzew to cały świat". Całkowity dochód miał być przekazany na leczenie byłego prezesa.

Sobolewski zmarł we wtorek o 4 rano. Pogrzeb odbędzie się w piątek 14 listopada na cmentarzu Zarzew w Łodzi.

onet.pl



[Linked Image]
[*] Ludwik pamietamy ...

Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin
Marat Safin
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Zastanawia mnie jedna rzecz. Prawie wszystkie zespoły z Ekstraklasy mają juz podgrzewane murawy tymczasem w tej kolejce na co drugim stadionie śnieg leżał blush Czyżby specjalnie preparowali nawierzchnie niczym tory żużlowe w Ekstralidze laugh Ktoś powinien się tym zając i kary ponakładac bo to jest niezły skandal. Po co te podgrzewane murawy są, albo co za jełop je zakładał, że nie pracują jak trzeba? Istne kuriozum też dziś w Gdańsku było. Mecz opóźniony bo murawę trzeba było czyścic. To co oni od rana nie mogli się za to zabrac? Na co czekali? Na odwilż? Niezłe jaja laugh

Dołączył: Nov 2007
Posty: 11,032
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2007
Posty: 11,032
Originally Posted by Bullet
Zastanawia mnie jedna rzecz. Prawie wszystkie zespoły z Ekstraklasy mają juz podgrzewane murawy tymczasem w tej kolejce na co drugim stadionie śnieg leżał blush Czyżby specjalnie preparowali nawierzchnie niczym tory żużlowe w Ekstralidze laugh Ktoś powinien się tym zając i kary ponakładac bo to jest niezły skandal. Po co te podgrzewane murawy są, albo co za jełop je zakładał, że nie pracują jak trzeba? Istne kuriozum też dziś w Gdańsku było. Mecz opóźniony bo murawę trzeba było czyścic. To co oni od rana nie mogli się za to zabrac? Na co czekali? Na odwilż? Niezłe jaja laugh

Prawdą jest, żeby włączyć podgrzewanie murawy, trzeba wyłączyć oświetlenie? Za tydzień Lechia gra o 20, więc jak słusznie zauważył Szczęsny, będą grali chyba po ciemku laugh

Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
mgr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Niedzielne spotkanie 15. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Piastem Gliwice rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem, z powodu obfitych opadów śniegu. Gospodarze postanowili się ustosunkować do głosów krytyki wobec przygotowań obiektu.

Oto treść oświadczenia:

W związku z pojawiającymi się zarzutami dotyczącymi przygotowania murawy przed meczem Lechii z Piastem Gliwice pragniemy poinformować, że:

1. System podgrzewania murawy został włączony we poniedziałek 17 listopada czego skutkiem była zielona murawa na przedmeczowej odprawie, 2 godziny przed meczem. Ani sędzia ani delegat PZPN nie mieli najmniejszych zastrzeżeń dotyczących jej stanu.

2. Między godz. 13.30 - 14.00 nad stadionem przeszła burza śnieżna. W jej efekcie na murawę spadło około 10 cm śniegu.

3. System podgrzewania murawy nie działa na zasadzie rozgrzanego do temperatury kilkudziesięciu stopni kaloryfera. Przy powierzchni ziemi utrzymywane jest stała temperatura około 9 - 11 stopni. Intensywne opady śniegu nie są możliwe do zniwelowania w krótkim okresie czasu. Raptowne podgrzanie murawy mogłoby ponadto doprowadzić do tego, że stałaby się ona grząska, a co za tym idzie gra na niej mogła okazać się w ogóle niemożliwa.

4. W pomeczowym raporcie delegata PZPN znalazł się zapis mówiący o sprawnym działaniu organizatorów, którzy szybko uporali się z zalegającym śniegiem. W tym samym dokumencie znalazł się wpis, stwierdzający że opady były na tyle silne, że mecz mógłby zostać w ogóle odwołany. Tylko determinacja odpowiednich służb sprawiła, że odbył się on jedynie z godzinnym opóźnieniem.

W celu potwierdzenia słuszności podjętych działań Lechia Gdańsk:

1. zwróciła się do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z prośbą o dokładne informacje na temat anomalii pogodowych które zaistniały około godz. 13.30 - 14.00 nad stadionem przy ul. Traugutta w Gdańsku;

2. poprosi również firmę - wykonawcę podgrzewania murawy o informację dotyczącą wpływu gwałtownie podgrzanych mas śnieżnych na stan murawy.

Dołączył: Sep 2004
Posty: 23,725
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 23,725
Wszyscy gospodarze którzy nie poradzili sobie ze śniegiem powinni zostać ukarani walkowerami i koniec. A ja tu o jakimś "buncie" jeszcze czytam.

Po co są wymogi licencyjne?

Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
mgr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Walkowery dla gospodarzy, bo Lech grał akurat na wyjeździe? ;-)



Jaki jest sens grania jeszcze dwóch kolejek wiosennych, jesienią? Nie ma ani MŚ, ani ME. UEFA sobie zarezerwowała terminy i wszyscy mają się oczywiście dostosować.

Ale dla kogo pan to grasz? Nikt tego.. oglądać nie chce. Nie dość, że poziom jest, jaki jest, to jeszcze na lodowisku chłopaki mają kopać i kaleczyć jeszcze bardziej.

Dołączył: Feb 2008
Posty: 6,934
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Feb 2008
Posty: 6,934
Brak słów na tą lige...
Trenerzy odśnieżają murawe przed meczem. Mam na myśli mecz Craxy z Lechem laugh

Dołączył: Sep 2004
Posty: 23,725
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 23,725
Originally Posted by mgr
Walkowery dla gospodarzy, bo Lech grał akurat na wyjeździe? ;-)
Mam głęboką i raczej uzasadnioną nadzieję, że Lech poradziłby sobie z takimi warunkami.

Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin
Marat Safin
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
To jest prawdziwa paranoja - istny profesjonalizm po polsku. Lechia Gdańsk spełniła licencyjny wymóg i zainstalowała podgrzewaną płytę, mimo że z góry wiedziała, iż podgrzewanie nie będzie działać. Tylko pogratulować sprytu i... tupetu. Bez specjalnego zażenowania do oszustwa przyznaje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, odpowiedzialny za obiekt, na którym mecze rozgrywa Lechia. Przypomina nam się w tym momencie słynny daszek na Konwiktorskiej, który był jawną kpiną z wymogu posiadania krytej trybuny. Co jeszcze są w stanie wymyślić działacze naszych klubów?

W trójmiejskiej "Gazecie Wyborczej" czytamy tekst na temat meczu Lechia - Piast: "Piłkarze rozpoczęli grę na odśnieżonym boisku, które było jednak śliskie i zmarznięte. System został wyłączony w momencie uruchomienia jupiterów. Okazuje się, że nie mogą działać jednocześnie. - Zapewnienie równoległego działania obu elementów, wiązałoby się z koniecznością budowy nowej trafostacji zasilającej. Jej koszt to blisko milion złotych. Do tego dochodzą dalsze, ogromne koszty, związane z opłatami za moc zamówioną rzędu 785 kW (podgrzewanie murawy) i 825 kW (oświetlenie) oraz opłatami za energię elektryczną - pisze w oświadczeniu MOSiR."

Rozumiecie to? Jakiś mózg wpadł na to, żeby zbudować system podgrzewania murawy za cztery miliony złotych (bo przepisy nakazały), ale pożałować jednego miliona na trafostację zasilającą (bo o tym w przepisach nic nie było). Teraz - albo jupitery, albo podgrzewanie. Dobrze, że nie było dylematu - albo będziemy mieli piłki, albo bramki. Albo trawę, albo ławki rezerwowych. Albo kibel, albo prysznic...

Powiedzmy sobie szczerze - ktoś z nas robi idiotów. Podgrzewanie murawy instaluje się z myślą o późnej jesieni i zimie. Zarazem wiadomo nie od dziś, że już w listopadzie słońce zachodzi przed 16.00. Z założenia więc podgrzewanie MUSI działać razem z jupiterami. Jak ktoś wymyśla system, w którym jest to niemożliwe, to znaczy, że sam jest kompletnym idiotą, nadającym się co najwyżej do kręcenia waty na molo.

Końcówka cytatu to już kompletna żenada - jak władz Gdańska nie stać na prąd, to niech się zabiorą za zarządzanie ogródkami działkowymi. Naprawdę, poziom amatorki i niekompetencji jest u nas niebywały, na każdym kroku. Ciekawe, co z tym fantem zrobią władze ligi? I ciekawe, jakie kwiatki czekają nas przy okazji Baltic Areny?

laugh laugh laugh mało z krzesła nie spadłem jak to przeczytałem laugh

Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
no tak. podgrzewana murawa byla wymogiem, ale pewnie nic nie wspomniano o tym ze musi byc w pelni sprawna to jakies mozgi wymyslili ze w ten sposob zaoszczedzi sie troche kasy laugh Mam nadzieje ze PZPN jesli nie w tym sezonie (chociaz oni prawdopodobnie moga wszystko, zalezy tylko czy im sie bedzie chcialo) to juz w nastepnym cos z tym zrobi. O kant dupy potluc taka podgrezwana murawe ktora nie dziala wtedy kiedy jest potrzebna. No ale coz... wymog spelniony smirk

Dołączył: Sep 2004
Posty: 23,725
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 23,725
Murawski z nowym kontraktem do 2012 smile

http://www.lechpoznan.pl/art,10741,murawski_zostaje_w_lechu_.htm

Dołączył: Nov 2007
Posty: 11,032
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2007
Posty: 11,032
Teraz każdy kibic przychodzący na mecze Lechii, będzie musiał być zaopatrzony w latarkę, może w ten sposób uda się uniknąć egipskich ciemności. To samo tyczyć będzie się piłkarzy.

Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
http://sport.onet.pl/0,1248675,1868795,wiadomosc.html
laugh laugh laugh
mają fantazję

Dołączył: Nov 2007
Posty: 11,032
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2007
Posty: 11,032
Originally Posted by podstawek87
http://sport.onet.pl/0,1248675,1868795,wiadomosc.html
laugh laugh laugh
mają fantazję

shocked laugh

Dołączył: Oct 2006
Posty: 2,651
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Oct 2006
Posty: 2,651
Originally Posted by podstawek87
http://sport.onet.pl/0,1248675,1868795,wiadomosc.html
laugh laugh laugh
mają fantazję


Kolejny wielki talent ucieknie z Polski tongue

Ogolnie informacja mnie nie dziwi (bo wielu roznych "dziwactw" czyta sie na temat transferow) ale jak zobaczylem kwote -> laugh

Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
sa dwie opcje:
1. W gazecie wstukalo im sie o jedno zero za duzo i jest 8000000 zamiast 800000 tongue
2. Jakis polski dziennikarzyna przeczytal 800000 jako 8mln a reszta powiela to co napisal nie sprawdzajac zrodla tongue
grin

Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Moim zdaniem obie wymienione przez Ciebie opcje są prawdopodobne grin

Weźcie również pod uwagę w jakiej gazecie pojawił się ten news: to coś na kształt chyba polskiego "Metra" ...

Generalnie - Kuba zrobił postępy, nie da się ukryć. Tyle, że moim zdaniem to jest "tylko" dobry obrońca. Wybitnym piłkarzem nie jest i raczej na pewno nie będzie, chociaż życzę mu jak najlepiej smile

Strona 21 z 24 1 2 19 20 21 22 23 24

Moderatorzy  Akhu, Biszop, Ojro 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, aker, latajaca_holenderka, burbon, forty, betowiec), 584 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,578
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1