Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#2748305 27/11/2008 03:50
Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
Widząc zainteresowanie zagadkami w innym temacie proponuję umieszczać tu różnego rodzaju zagadki, rebusy i temu podobne zadania.

I od razu zadanko: o godzinie 9:00 wskazówki zegara tworzą kąt prosty (90stopni). O której kolejnej (najbliższej) godzinie ponownie będę tworzyły kąt prosty (90stopni)??


Bonus: Unibet
KacMa #2748342 27/11/2008 03:59
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
9:30 smile

Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Originally Posted by Boomber
9:30 smile


chyba jednak nie za bardzo...

shane #2748378 27/11/2008 04:10
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
10:05 11:10 12:15 itd...

Dołączył: Jul 2004
Posty: 2,921
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 2,921
Originally Posted by Boomber
9:30 smile


a spróbuj tak ustawić wskazówki na zegarze to masz u mnie piwo tongue

jeżeli wskazówki przesuwają się w czasie rzeczywistym to będzie tak gdzieś ok. godz. 10:05, jeśli co minutę to dopiero o 15:00 tongue


Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
H
Pooh-Bah
Pooh-Bah
H Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
Bomber wcale nie był tak daleko chyba, coś między 9:32 a 9:34 też wypada kąt prosty

Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
9:32 i 43sekundy? tongue
grin

Dołączył: Aug 2004
Posty: 55
G
journeyman
journeyman
G Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 55
godz 9 min 32 sekund 43 setnych 64

Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
Chciałbym prosić o podawanie dokładnych wyników.
Np.: jeśli z wyliczeń wychodzi 1/3 to trzeba podać 1/3 a nie 0,333333333.............

A jak ktoś zna odpowiedź to niech dzień poczeka z podaniem odpowiedzi tak, żeby inni też mieli zabawę.

i nowe:
Zapalony hodowca ryb Piotr kupił trzy stawy hodowlane - jeden z tołpygami, jeden z wzdręgami, a jeden z tołpygami i wzdręgami. Poprzedni właściciel złośliwie poprzestawiał tablice informacyjne określające gatunek ryb w stawie tak, że każda tablica znajdowała się przy niewłaściwym stawie. W celu odtworzenia poprawnego ustawienia tablic Piotr musiał złowić wystarczającą ilość ryb. Nie chcąc ich jednak niepokoić, doszedł do wniosku, że wystarczy złowić tylko jedną rybę, aby dokonać korekty ustawienia tablic. Jaki był tok rozumowania Piotra?

no i co misiaczki?? laugh

KacMa #2749417 27/11/2008 16:51
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
mamy trzy stawy:

tołpyga, wzdręga, tołpyga i wzdręga

wyławiam rybę ze stawu oznaczonego tołpyga i wzdręga

a) jeśli złowię tołpygę - wiem, że tam są tołpygi, wobec tego tam gdzie były oznaczone tołpygi, będą wzdręgi, a gdzie wzdręgi jedno i drugie

b) jeśli złowię wzdręgę, wiem że tam są wzdęgi, wobec tego tam gdzie tabliczka wzdręgi to tołpygi, a gdzie tabliczka tołpyga oba rodzaje

wszystko opiera się na tym że żadna tabliczka nie jest na swoim miejscu wink

Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
są dwa pokoje z których można przejść z jednego do drugiego. W pierwszym są 3 włączniki światła ustawione w trybie "wyłączone". Tym trzem włącznikom odpowiadają trzy żarówki w pokoju drugim. Ale nie wiadomo która żarówka do którego włącznika pasuje.
Z pomieszczenia pierwszego można wyjść i wejść do pomieszczenia drugiego tylko RAZ. Trzeba powiedzieć jak poustawiać włączniki w pomieszczeniu pierwszym, żeby jednoznacznie powiedzieć którym one odpowiadają żarówką będąc w pomieszczeniu drugim. NIE MOŻNA wrócić.

Czyli ustawiamy włączniki, przechodzimy do pomieszczenia drugiego gdzie są żarówki i mówimy która jest od którego włącznika. No.

PS włączniki pracują w dwóch trybach - włączony=żarówka się świeci, wyłączony=żarówka się nie świeci. Nie ma trybu "mruga".

KacMa #2781962 17/12/2008 06:35
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
Z tego co pamiętam, to coś tam było, że żarówka się nagrzeje i tak mozna poznać który przełącznik do której pasuje.

mazik #2782379 17/12/2008 14:51
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
To każdy zna.

Włącz pierwszy włącznik i czekaj 10 minut. Wyłącz i włącz drugi. Idziesz do drugiego pokoju. Jeśli świeci to drugi, jeśli jest ciemno a żarówka ciepła to pierwszy, jeśli ciemno i żarówka zimna to trzeci.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 922
old hand
old hand
Dołączył: Jan 2005
Posty: 922

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
5 ludzi różnych narodowości zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy palą papierosy 5 różnych marek i piją 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5 różnych gatunków. Który z nich hoduje rybki?

1. Norweg zamieszkuje pierwszy dom
2. Anglik mieszka w czerwonym domu.
3. Zielony dom znajduje się bezpośrednio po lewej stronie domu białego.
4. Duńczyk pije herbatkę.
5. Palacz Rothmansów mieszka obok hodowcy kotów.
6. Mieszkaniec żółtego domu pali Dunhille.
7. Niemiec pali Marlboro.
8. Mieszkaniec środkowego domu pija mleko.
9. Palacz Rothmansów ma sąsiada, który pija wodę.
10. Palacz Pall Malli hoduje ptaki.
11. Szwed hoduje psy.
12. Norweg mieszka obok niebieskiego domu.
13. Hodowca koni mieszka obok żółtego domu.
14. Palacz Philip Morris pija piwo.
15. W zielonym domu pija się kawę.

Zakłada się, że domy ustawione są w jednej linii (1-2-3-4-5), a określenie "po lewej stronie" w punkcie 3. dotyczy lewej strony z perspektywy naprzeciw tych domów (tj. dom o numerze n jest bezpośrednio po lewej stronie domu n+1)

john #2905151 11/02/2009 22:43
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Niemiec tongue

KacMa #2908294 13/02/2009 00:22
Dołączył: Sep 2007
Posty: 2,591
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Sep 2007
Posty: 2,591
Originally Posted by KacMa
I od razu zadanko: o godzinie 9:00 wskazówki zegara tworzą kąt prosty (90stopni). O której kolejnej (najbliższej) godzinie ponownie będę tworzyły kąt prosty (90stopni)??


Według mnie prawidłowa odpowiedź to: 9:32 i 8/11 minuty


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (forty, $-man, JelineK, rafal08, Sensei, rymoholik), 1,814 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,591
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1