Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#278884 11/01/2005 16:53
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110
V
member
member
V Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110
Moje pytanie skierowane jest do osób które sie orientują w temacie zakładania działalności gospodarczej? a mianowicie jakie wymagania trzeba spełnić aby założyc nową firme bukmacherską nie jakis tam punkt STS-u lub Toto Mix. Chodzi mi po głowie własnie taki pomysł aby taka działalnosc założyc w polsce oferując także zakłady przez internet ale z ograniczeniem wysokości wygranych do 2400zł na jeden kupon niezajeżnie od stawki i ilosci zdazen na kuponie w celu uniknięcia podatku od wygranych płaconych przez graczy, dodatkowo 1zł zakładu to byłby 1zł a nie 0,9zł. Myslę że taka oferta byłaby konkurencyjna do ofert naziemnych bykmacherów jeden problem to podatek od firm aktualnie 19% i czy firma płacąc go wychodziła by na swoje?jesli nie to po okresie rozruchu firmy jakieś pół roku juz z zezwoleniem umożliwiającym przyjmowanie zakładów na terenie Polski przenieśc firme do któregos z rajów podatkowych przy tym jeszcze zwiekszyc limity do europejskiego poziomu 50000 - 100000euro i rozwiane pozostałyby dylematy graczy odnośnie legalności gry przez internet co mogłoby poskudkować wzrostem ich liczby a firma docelowo osiągnęła by rozmiar np: Expektu czy Unibetu.
Licząć koszty takiego przedsięwzięcia liczyłem: 200000euro musi wynosic kapitał sp zoo lub sa.prowadzącej takądziałalność w polsce, nie wiem ile musi miec np na malcie czy cyprze, nie wiem ile dokładnie kosztowała by strona internetowa, reklama strony w mediach, prowadzenie biur, ale mysle ze jakies drógie tyle powinno wystarczyć
więc wyszło mi ok 1000000zł - 1500000zł.
Jak myslicie czy to ma jakies szanse i czy taka kwota powinna wystarczyc na początek?
A z drugiej strony jesli to takie proste to czemu Toto-Mix, STS czy Profesjonal się za to nie wezmą bo może jednak nie?
Prosze o komentarze a jesli ktoś chce to może przyłączyć sie do współnego projektu góra to 7-8 osób.

Bonus: Unibet
#278885 11/01/2005 20:00
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba nie da się ominąć 10% podatku za wysłany kupon - ze złotówki zakładu państwo i tak zabiera swoje - takie jest w Polsce prawo

poza tym wedle tego samego prawa oferowanie zakładów przez internet nie jest dozwolone - gdyby tak było sts, prof czy totomix już dawno by to oferowały...

chyba że myslisz o rejestracji poza Polską...

P.S. Brzmi to jak z bajki, zdobyć 200000 ojro (drobnostka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ), rozwinąć firmę i mieć po roku kilkaset tysięcy klientów i kupe szmalu hehe

Ale marzenia czasem sie spełniaja - życzę powodzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#278886 11/01/2005 20:40
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110
V
member
member
V Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110
Własnie nie wiem dokładnie czy to 10% od kazdej złotówki to podatek czy marża firmy. Głównie chodzi o to że firmy oferujące zakłady w sieci oczywiscie prawidłowo i ludzie w nich grający nie płacą w Polsce podatku, dlatego to ograniczenie stawki do trzykrotnej krajowej płacy minimalnej ok 2400 bo od takiej kwoty gracz w polsce niepłaci podatku. Serwer byłby w Polsce i zgodnie z prawem firma też by płaciła tu podatek choć faktycznie by go nie było a zysk byłby wytransferowany do raju podatkowego.
Jeden punkt przyjmowania zakładów byłbły naziemny obojętnie gdzie zlokalizowany tylko na terenie Polski i własnie na ten punkt potrzebna by było zezwolenie.

#278887 11/01/2005 20:53
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110
V
member
member
V Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110
Historia firm tego typu pokazyje że przeważnie sa one dochodowe zelezy to od ilosci klientów i ich zróznicowania.
Kwestia pieniędzy nie jest aż tak bardzo skaplikowana.
Ale jest takie pytanie własnie jakie trzeba spełnic wymagania aby taka działalność zarejestrować w innym kraju niz polska np. malta algo giblartar czy anglia ,musle że w tam nie jest łatwiej niz w polsce.

#278888 11/01/2005 21:02
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,699
K
Pooh-Bah
Pooh-Bah
K Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,699
10% o których wspominasz jedzie od razu wypełnienić dziure budżetowa.Marże to buki zawierają w obniżonych odpowiednio
kursach.
(tych 7-8 osób do tego interesu nie szukaj tutaj)

bez złośliwości radzi
i pozdrawia

kleks

#278889 11/01/2005 23:08
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Wydaje mi się, że najłatwiej jest zostać bukmacherem w Wielkiem Brytanii. Ja bym zdecydowanie na ten kraj stawiał, chyba że zaczniemy brać pod uwagę małe wysepki karaibskie... choć tam są inny trudności jak niesamowicie drogie łącza internetowe oraz tel.

#278890 12/01/2005 00:27
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110
V
member
member
V Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110
Trzeba by sie było zapoznać z prawem jakie tam obowiązuje które rogany są odpowiedzialne za wydawanie licencji i jakie wymagania nalezy spełnić.

Dziekuję za kazda z Waszych opini są one bardzo pomocne.

Pozdrawiam!

#278891 12/01/2005 13:22
Dołączył: Jun 2002
Posty: 2,416
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2002
Posty: 2,416
Moze sprobuj na Malcie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />, piekny kraj z idealnym klimatem i niskimi podatkami, gdzie kobiety sa wyjatkowo uposazone genetycznie. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#278892 12/01/2005 17:22
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
a jeśli w przypływie patriotycznego uniesienia chcesz dalej coś zorganizować w Polsce, to będzie potrzebne jeszcze kilka milionów...

Dodatkowe koszty w Polsce:

* banieczka na łapówki dla decydentów (lepiej poczekaj do wyborów) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> - inaczej na wpłaty na fundacje charytatywne różnych osób
* ze 3 banieczki na "lobbing" - żeby zmienili prawo do twoich potrzeb, albo jeśli spełniasz wymagania prawa, to tą kasę dać na prezenty i wystawne przyjęcia dla "góry", żeby Cię nie załatwili tak jak R.Kluski
* banieczka rocznie na pensje dla kilku skompromitowanych postkomuchów, którzy się wpierd... do rady nadzorczej twojej firmy - to podstawowy pewnie warunek na taki interes
* banieczka, żeby poskromić gang, zwany związkiem zawodowym, który się pewnie utworzy.
* jeśli firma w jakimś większym mieście, prawdopodobnie trzeba też będzie coś odpalić panom w garniturkach za "ochronę"

Dodatkowe koszty w innym kraju:

* jakieś 50$ na kilka druczków, potrzebnych do załatwienia legalnej działalności oddziału firmy na Malcie, Jersey czy gdziekolwiek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

cennika nie znam - ceny umowne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />


Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty, ElNinho[mmdea], Lukasz111), 1,728 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,830
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1