|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110
member
|
|
member
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110 |
Moje pytanie skierowane jest do osób które sie orientują w temacie zakładania działalności gospodarczej? a mianowicie jakie wymagania trzeba spełnić aby założyc nową firme bukmacherską nie jakis tam punkt STS-u lub Toto Mix. Chodzi mi po głowie własnie taki pomysł aby taka działalnosc założyc w polsce oferując także zakłady przez internet ale z ograniczeniem wysokości wygranych do 2400zł na jeden kupon niezajeżnie od stawki i ilosci zdazen na kuponie w celu uniknięcia podatku od wygranych płaconych przez graczy, dodatkowo 1zł zakładu to byłby 1zł a nie 0,9zł. Myslę że taka oferta byłaby konkurencyjna do ofert naziemnych bykmacherów jeden problem to podatek od firm aktualnie 19% i czy firma płacąc go wychodziła by na swoje?jesli nie to po okresie rozruchu firmy jakieś pół roku juz z zezwoleniem umożliwiającym przyjmowanie zakładów na terenie Polski przenieśc firme do któregos z rajów podatkowych przy tym jeszcze zwiekszyc limity do europejskiego poziomu 50000 - 100000euro i rozwiane pozostałyby dylematy graczy odnośnie legalności gry przez internet co mogłoby poskudkować wzrostem ich liczby a firma docelowo osiągnęła by rozmiar np: Expektu czy Unibetu. Licząć koszty takiego przedsięwzięcia liczyłem: 200000euro musi wynosic kapitał sp zoo lub sa.prowadzącej takądziałalność w polsce, nie wiem ile musi miec np na malcie czy cyprze, nie wiem ile dokładnie kosztowała by strona internetowa, reklama strony w mediach, prowadzenie biur, ale mysle ze jakies drógie tyle powinno wystarczyć więc wyszło mi ok 1000000zł - 1500000zł. Jak myslicie czy to ma jakies szanse i czy taka kwota powinna wystarczyc na początek? A z drugiej strony jesli to takie proste to czemu Toto-Mix, STS czy Profesjonal się za to nie wezmą bo może jednak nie? Prosze o komentarze a jesli ktoś chce to może przyłączyć sie do współnego projektu góra to 7-8 osób.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba nie da się ominąć 10% podatku za wysłany kupon - ze złotówki zakładu państwo i tak zabiera swoje - takie jest w Polsce prawo
poza tym wedle tego samego prawa oferowanie zakładów przez internet nie jest dozwolone - gdyby tak było sts, prof czy totomix już dawno by to oferowały...
chyba że myslisz o rejestracji poza Polską...
P.S. Brzmi to jak z bajki, zdobyć 200000 ojro (drobnostka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ), rozwinąć firmę i mieć po roku kilkaset tysięcy klientów i kupe szmalu hehe
Ale marzenia czasem sie spełniaja - życzę powodzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110
member
|
|
member
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110 |
Własnie nie wiem dokładnie czy to 10% od kazdej złotówki to podatek czy marża firmy. Głównie chodzi o to że firmy oferujące zakłady w sieci oczywiscie prawidłowo i ludzie w nich grający nie płacą w Polsce podatku, dlatego to ograniczenie stawki do trzykrotnej krajowej płacy minimalnej ok 2400 bo od takiej kwoty gracz w polsce niepłaci podatku. Serwer byłby w Polsce i zgodnie z prawem firma też by płaciła tu podatek choć faktycznie by go nie było a zysk byłby wytransferowany do raju podatkowego. Jeden punkt przyjmowania zakładów byłbły naziemny obojętnie gdzie zlokalizowany tylko na terenie Polski i własnie na ten punkt potrzebna by było zezwolenie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110
member
|
|
member
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110 |
Historia firm tego typu pokazyje że przeważnie sa one dochodowe zelezy to od ilosci klientów i ich zróznicowania. Kwestia pieniędzy nie jest aż tak bardzo skaplikowana. Ale jest takie pytanie własnie jakie trzeba spełnic wymagania aby taka działalność zarejestrować w innym kraju niz polska np. malta algo giblartar czy anglia ,musle że w tam nie jest łatwiej niz w polsce.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,699
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,699 |
10% o których wspominasz jedzie od razu wypełnienić dziure budżetowa.Marże to buki zawierają w obniżonych odpowiednio kursach. (tych 7-8 osób do tego interesu nie szukaj tutaj)
bez złośliwości radzi i pozdrawia
kleks
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Wydaje mi się, że najłatwiej jest zostać bukmacherem w Wielkiem Brytanii. Ja bym zdecydowanie na ten kraj stawiał, chyba że zaczniemy brać pod uwagę małe wysepki karaibskie... choć tam są inny trudności jak niesamowicie drogie łącza internetowe oraz tel.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110
member
|
|
member
Dołączył: Mar 2004
Posty: 110 |
Trzeba by sie było zapoznać z prawem jakie tam obowiązuje które rogany są odpowiedzialne za wydawanie licencji i jakie wymagania nalezy spełnić.
Dziekuję za kazda z Waszych opini są one bardzo pomocne.
Pozdrawiam!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2002
Posty: 2,416
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2002
Posty: 2,416 |
Moze sprobuj na Malcie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />, piekny kraj z idealnym klimatem i niskimi podatkami, gdzie kobiety sa wyjatkowo uposazone genetycznie. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
a jeśli w przypływie patriotycznego uniesienia chcesz dalej coś zorganizować w Polsce, to będzie potrzebne jeszcze kilka milionów...
Dodatkowe koszty w Polsce:
* banieczka na łapówki dla decydentów (lepiej poczekaj do wyborów) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> - inaczej na wpłaty na fundacje charytatywne różnych osób * ze 3 banieczki na "lobbing" - żeby zmienili prawo do twoich potrzeb, albo jeśli spełniasz wymagania prawa, to tą kasę dać na prezenty i wystawne przyjęcia dla "góry", żeby Cię nie załatwili tak jak R.Kluski * banieczka rocznie na pensje dla kilku skompromitowanych postkomuchów, którzy się wpierd... do rady nadzorczej twojej firmy - to podstawowy pewnie warunek na taki interes * banieczka, żeby poskromić gang, zwany związkiem zawodowym, który się pewnie utworzy. * jeśli firma w jakimś większym mieście, prawdopodobnie trzeba też będzie coś odpalić panom w garniturkach za "ochronę"
Dodatkowe koszty w innym kraju:
* jakieś 50$ na kilka druczków, potrzebnych do załatwienia legalnej działalności oddziału firmy na Malcie, Jersey czy gdziekolwiek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
cennika nie znam - ceny umowne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
Link skopiowany do schowka