|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
Albo ja w to nie umię grać ( w poprzednie części nieźle mi szło  ) albo ta gra jest taka trudna albo jest dziwna.  Grałem Villarreal, sparingi wszystkie po >3.5 - 0, pięknie grali a w lidze taka klapa. Duza czesc meczu czesto prowadze gre, dlugo sie utrzymuje wychodze sam na sam i czesto nie trafiaja w bramke. Przeciwnik przeprowadza 1-2 akcje i zdarza sie ze strzela z 30-35 metrow gola.  Oczywiscie po ok. 7 mies. wyleciałem. Nie chciałem grać od nowa to dodałem się do Wisły i zobaczymy jak pójdzie w Polsce. PS. Czy może na słabą grę Villarrealu mieć wpływ doświadczenie managera, ustawiane przy dodawaniu gracza? Dałem automatyczny ( czyli chyba amator, jak zaczynam grę? ) i czy powoduje to, że w dużych klubach piłkarze nie grają tak jak powinni? ja jak zaczynalem w Barcelonie to wiekszosc skladu nie mogla znalesc ambicji do gry w klubie w ktorym jestem menadzerem, ustawilem ze jestem amator czy jakos tak, ponad pol sezonu zawodnicy tak mieli, teraz juz jest ok
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 185
member
|
|
member
Dołączył: Dec 2004
Posty: 185 |
Kerogh Twój problem leży raczej w czymś innym.. trudno powiedziec w czym.. a z kim grałes te sparingi? jakiej klasy byli rywale..
ja rowniez przygode z fm09 zaczalem w hiszpanskiej bbva własnie rozpoczynam drugi sezon z realem, i w pierwszym sezonie potrójna korona, choc w lidze bylo ciezko, zakonczyłem z taka sama iloscia punktow co barcelona ale mialem lepszy stosunek bezposrednich spotkan
zwróc uwage jaka grasz taktyka, czy masz odpowiednich trenerów, jak tam kondycja zawodnikow, trening, obsadzenie pozycji, polecenia dla druzyny, instrukcje wb przeciwnikow i kilka innych aspektów ale raczej nie to jakiego manago ustawiłes
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666 |
Ja dzis nabylem oryginalna wersje i zaraz zabieram sie do rozgrywki bez problemow i pytan o cracki i inne problemy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297 |
Ta gra jest zenujaca. Szkoda szargac nerwy. Nie dziwie sie, ze ludzie graja Barcelona...
Gram Albion Rovers w Szkocji 3 sezon i nic, k... caly czas kapa. Po kazdym sezonie sprowadzam najlepszych zawodnikow danego sezonu i nic - zero postepu. Pomijam juz fakt, ze w tej grze nie da sie k... utrzymac wyniku - 100 razy strzelilem na 1:0 i 100 razy przeciwnik wyrownuje. Szkoda slow. Chcialbym zobaczyc tych mistrzuniow co tak niby sezon po sezonie awansuja wyzej - BUEHEHEHE dobra bajka, no chyba, ze ktos robi save'a po kazdym zwyciestwie
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778 |
WNN nie zgodzę się z Tobą, ponieważ ja widzę postep u swoich zawodników, powiem Wam że jedna z najważniejszych rzeczy jest atmosfera w drużynie, ja o dziwo mam bardzo dobra. aaa dodam że gram Górnikiem Zabrze i właśnie zagrałem świetny sezon i rzutem na taśme skończyłem go na 3 miejscu  przez cały sezon jak najmniej rotacji w skladzie, ale najlepsza jedenastka tylko na Ekstraklase( PP graja ci co nie grali w sobotę, Puchar ligi grają trampkarze i woźni  ) a polecam sprowadzać do klubu rekomendowanych zawodników przez trenerów,scoutów i zawodników. Tylko że kończąc bardzo dobry dla mnie sezon na 3 miejscu....nie awansowałem do UEFA puchar Polski wygrała Wisła czyli powinny awansować 2,3,4 druzyna do Uefa...ale....awansowała Arka która była 9....bez komentarza...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
 Grałem teraz Wisła, którą wziąłem w połowie sezonu jak była na ok. 8 miejscu - skończyłem na 6 i... jestem w elim. do LM 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,867
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,867 |
znany i lubiany bug FM2009:))
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Na nowy patchu juz go nie ma.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297 |
Ostatnie dwa mecze - oczywiscie przeciwnik wyrownuje odpowiednio w 91' i 96' BUHAHAHAHA smiech na sali. Nie wazne czy gram defensywnie czy nadal atakuje oni zawsze wyrownuja (chyba, ze mam jakiegos cudownego farta). To jest bez sensu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153 |
mam pytanie
co najlepiej zrobic jesli mam utalentowanego juniora powiedzmy 15 lat to czy lepiej dac go do u-19 czy moze odrazu do II zespolu??
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297 |
Kurna mam urlop, mialem robic pozyteczne rzeczy, a tymczasem zaczalem piaty sezon szkockiej Division 3 Juz wiem chyba w czym tkwil problem slabje postawy mojego zespolu (7., 7., 8., 9. miejsca na koniec sezonu w 10-zespolowej lidze). Otoz musialem popelniac blad w przygotowaniach - rozgrywalem tylko 4 spotkania towarzyskie, moi gracze nie byli w optymalnej formie na start sezonu, a wiec zaczynali kiepsko, spadalo morale, wiec coraz trudniej bylo wyjsc z tego dolka. W ubieglym roku w pierwszych 9 spotkaniach nie strzelilismy nawet gola, lecz przed tym sezonem rozegralem az 8 friendlisow, wszyscy pilkarze byli Fit na poczatek sezonu i od razu widac efekty: 3 miejsce po 1/4 sezonu (nie robilem ZADNYCH transferow, wiec od padl tez element niezgrania zespolu). Az chce sie grac teraz 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 1,461
veteran
|
|
veteran
Dołączył: May 2007
Posty: 1,461 |
Rok 2017 . Najstarszy zawodnik pierwszego składu 25 lat. Reszta wszystko młodsze  Wisełka 2 rok z rzedu w potrojnej koronie  Wyniki w pucharach jeszcze nie powalają ale nad tym pracyje  Troche tylko denerwuje to , że zawodnik np zarabiający 200 funtów tygodniowo jak mu sie konczy kontrakt a ja mu daje 14 tysiecy tygodniowo to i tak nie chce przedłuzyc jak sie nim zainteresuje jakis zespol zagraniczny. Ale bardzo dużo talentów jest w hiszpanii i serbii wiec tam polecam wysyłac swoich scoutów Sie wciągłem nieźle  Aha..najwiekszy transfer z klubu : Milovanovic za 6 melonów funciaków 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 2,219
El Siete
|
|
El Siete
Dołączył: Mar 2006
Posty: 2,219 |
dochodze do podobnych wniosków jak WNN - zgranie zespołu ma bardzo ważne jak nie kluczowe znaczenie
na łatce 9.0.2 zaczęłem swoja przygode od objęcia Sunderlandu kadra nie prezentowała sie zbyt okazale dlatego od początku sporo działełem na rynku transferowym - sprzedałem ok 10 graczy w ich miejsce sprowadziłem m.in. Lewandowskiego, Di Marie, M.Torresa, D.Luiza(zima) czy też A.Witsela. Pierwszy sezon był raczej kiepski w moim wykonaniu 16 miejsce w tabeli na koniec rozgrywek i aż do 36 realna wizja spadku. Drugi sezon to kolejna przebudowa składu - sprzedaż najsłabszych i sciąganie kolejnych graczy m.in Criscito, Antunes, Carioca, Buonanotte, Jankovic(free), Bojan(free), Zarate, Keirrson. Rozegrałem sporo meczy towarzyskich, od początku mając wizje podstawowej jedynastki, jednoczesnie modyfikujac taktyke z 4-4-2 na 4-2-2-2(z ofensywnie grającymi bocznymi pomocnikami). Efekt był taki że gra była od początku o wiele lepsza niż sezon wcześniej ale napawde dobre wyniki przyszły dopiero od 10 kolejki. Efekt był taki że w 26 kolejce poraz pierwszy zameldowałem sie na fotelu lidera którego nie oddalem juz do konca sezonu (w PA półfinał, w PL 3 runda) Kluczem sukcesu oprocz udanych transferow i dobrej taktyki było zgranie zespołu i gra żelazna "11" a najlepszymi w zespole byli Di Maria (najlepsze noty), Lewandowski(najwięcej goli), D.Luiz (najlepszy obronca) czyli Ci co już od sezonu grali w zespole. Sam jestem zaskoczony sukcesem tej ekipy, obecnie zaczynam kolejny sezon przede mna wystepy w LM i prawdziwy test dla drużyny.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
WNN zauwaz ze przeciwnik przy niekorzystnym wyniku 0-1 na ostatnie powiedzmy 10 minut zmienia taktyke, czesto grajac nawet 4 napastnikami. Przesun wszystkich do tylu, np 4-5 obroncow + 1-2 DM, ustaw gre na czas, scisle krycie, wolne tempo rozgrywania + granie dlugich pilek + kontratak. Poza tym moze zle ich motywujesz w przerwie? Albo cos ze zmianami. Ja np w przerwie sciagam najslabszego, a dopiero w 2 polowie w zaleznosci od wyniku dokonuje 2 kolejnych zmian. Moze trening zbyt intensywny i w koncowce nie maja juz sil? kombinuj 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153 |
takie kolejne pytanie
gram sobie sandhausen i narazie mam I druzyne i druzyne u-19 czy pozniej dostane II druzyne np gdy awansuje do 2 ligi??
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666 |
emkaesiak oryginala kup i po problemie
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689 |
Spoko, posiedzisz jeszcze trochÄ™ na mecz.pl, siÄ™ dorobisz. ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869 |
gobel daj chaj i po problemie  Jak narazie 9 dych to dla mnie za duzo "Nas jednak powinien najbardziej interesować rabat, jakim został objęty Football Manager. W okresie trwania promocji można go zakupić za jedyne 69,90 zł!"
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666 |
70zl sa swoja ukochana gre nie dasz? tylko nie mow ze nie masz...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297 |
Wreszcie W roku 2015 udalo mi sie wygrac play-off (we wczesniejszych 2 sezonach przegrywalem final) i awansowac do szkockiej Division 2 z pol-profesjonalnym Albion Rovers. Zaczynam kumac gre i juz zlego slowa na FM-a nie powiem. 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|