Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 9 z 11 1 2 7 8 9 10 11
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Originally Posted by Kerogh
Albo ja w to nie umię grać ( w poprzednie części nieźle mi szło grin ) albo ta gra jest taka trudna albo jest dziwna. tongue

Grałem Villarreal, sparingi wszystkie po >3.5 - 0, pięknie grali a w lidze taka klapa.

Duza czesc meczu czesto prowadze gre, dlugo sie utrzymuje wychodze sam na sam i czesto nie trafiaja w bramke. Przeciwnik przeprowadza 1-2 akcje i zdarza sie ze strzela z 30-35 metrow gola. frown

Oczywiscie po ok. 7 mies. wyleciałem. Nie chciałem grać od nowa to dodałem się do Wisły i zobaczymy jak pójdzie w Polsce.

PS. Czy może na słabą grę Villarrealu mieć wpływ doświadczenie managera, ustawiane przy dodawaniu gracza? Dałem automatyczny ( czyli chyba amator, jak zaczynam grę? ) i czy powoduje to, że w dużych klubach piłkarze nie grają tak jak powinni?

ja jak zaczynalem w Barcelonie to wiekszosc skladu nie mogla znalesc ambicji do gry w klubie w ktorym jestem menadzerem, ustawilem ze jestem amator czy jakos tak, ponad pol sezonu zawodnicy tak mieli, teraz juz jest ok

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2004
Posty: 185
P
member
member
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 185
Kerogh Twój problem leży raczej w czymś innym.. trudno powiedziec w czym.. a z kim grałes te sparingi? jakiej klasy byli rywale..

ja rowniez przygode z fm09 zaczalem w hiszpanskiej bbva
własnie rozpoczynam drugi sezon z realem, i w pierwszym sezonie potrójna korona, choc w lidze bylo ciezko, zakonczyłem z taka sama iloscia punktow co barcelona ale mialem lepszy stosunek bezposrednich spotkan

zwróc uwage jaka grasz taktyka, czy masz odpowiednich trenerów, jak tam kondycja zawodnikow, trening, obsadzenie pozycji, polecenia dla druzyny, instrukcje wb przeciwnikow i kilka innych aspektów ale raczej nie to jakiego manago ustawiłes

Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Ja dzis nabylem oryginalna wersje i zaraz zabieram sie do rozgrywki bez problemow i pytan o cracki i inne problemy smile

Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Ta gra jest zenujaca. Szkoda szargac nerwy. Nie dziwie sie, ze ludzie graja Barcelona...

Gram Albion Rovers w Szkocji 3 sezon i nic, k... caly czas kapa. Po kazdym sezonie sprowadzam najlepszych zawodnikow danego sezonu i nic - zero postepu. Pomijam juz fakt, ze w tej grze nie da sie k... utrzymac wyniku - 100 razy strzelilem na 1:0 i 100 razy przeciwnik wyrownuje. Szkoda slow. Chcialbym zobaczyc tych mistrzuniow co tak niby sezon po sezonie awansuja wyzej - BUEHEHEHE dobra bajka, no chyba, ze ktos robi save'a po kazdym zwyciestwie

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
WNN nie zgodzę się z Tobą, ponieważ ja widzę postep u swoich zawodników, powiem Wam że jedna z najważniejszych rzeczy jest atmosfera w drużynie, ja o dziwo mam bardzo dobra.

aaa dodam że gram Górnikiem Zabrze i właśnie zagrałem świetny sezon i rzutem na taśme skończyłem go na 3 miejscu smile

przez cały sezon jak najmniej rotacji w skladzie, ale najlepsza jedenastka tylko na Ekstraklase( PP graja ci co nie grali w sobotę, Puchar ligi grają trampkarze i woźni smile )

a polecam sprowadzać do klubu rekomendowanych zawodników przez trenerów,scoutów i zawodników.

Tylko że kończąc bardzo dobry dla mnie sezon na 3 miejscu....nie awansowałem do UEFA puchar Polski wygrała Wisła czyli powinny awansować 2,3,4 druzyna do Uefa...ale....awansowała Arka która była 9....bez komentarza...







Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
laugh

Grałem teraz Wisła, którą wziąłem w połowie sezonu jak była na ok. 8 miejscu - skończyłem na 6 i... jestem w elim. do LM grin

Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,867
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,867
znany i lubiany bug FM2009:))

Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Na nowy patchu juz go nie ma.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Ostatnie dwa mecze - oczywiscie przeciwnik wyrownuje odpowiednio w 91' i 96' BUHAHAHAHA smiech na sali. Nie wazne czy gram defensywnie czy nadal atakuje oni zawsze wyrownuja (chyba, ze mam jakiegos cudownego farta). To jest bez sensu.

Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153
mam pytanie

co najlepiej zrobic jesli mam utalentowanego juniora powiedzmy 15 lat to czy lepiej dac go do u-19 czy moze odrazu do II zespolu??

Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Kurna mam urlop, mialem robic pozyteczne rzeczy, a tymczasem zaczalem piaty sezon szkockiej Division 3 laugh

Juz wiem chyba w czym tkwil problem slabje postawy mojego zespolu (7., 7., 8., 9. miejsca na koniec sezonu w 10-zespolowej lidze). Otoz musialem popelniac blad w przygotowaniach - rozgrywalem tylko 4 spotkania towarzyskie, moi gracze nie byli w optymalnej formie na start sezonu, a wiec zaczynali kiepsko, spadalo morale, wiec coraz trudniej bylo wyjsc z tego dolka.

W ubieglym roku w pierwszych 9 spotkaniach nie strzelilismy nawet gola, lecz przed tym sezonem rozegralem az 8 friendlisow, wszyscy pilkarze byli Fit na poczatek sezonu i od razu widac efekty: 3 miejsce po 1/4 sezonu (nie robilem ZADNYCH transferow, wiec od padl tez element niezgrania zespolu). Az chce sie grac teraz piwo

Dołączył: May 2007
Posty: 1,461
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: May 2007
Posty: 1,461
Rok 2017 . Najstarszy zawodnik pierwszego składu 25 lat.
Reszta wszystko młodsze smile
Wisełka 2 rok z rzedu w potrojnej koronie smile
Wyniki w pucharach jeszcze nie powalajÄ… ale nad tym pracyje smile
Troche tylko denerwuje to , że zawodnik np zarabiający 200 funtów tygodniowo jak mu sie konczy kontrakt a ja mu daje 14 tysiecy tygodniowo to i tak nie chce przedłuzyc jak sie nim zainteresuje jakis zespol zagraniczny.
Ale bardzo dużo talentów jest w hiszpanii i serbii wiec tam polecam wysyłac swoich scoutów smile
Sie wciągłem nieźle smile
Aha..najwiekszy transfer z klubu : Milovanovic za 6 melonów funciaków smile

Dołączył: Mar 2006
Posty: 2,219
El Siete
El Siete
Dołączył: Mar 2006
Posty: 2,219
dochodze do podobnych wniosków jak WNN - zgranie zespołu ma bardzo ważne jak nie kluczowe znaczenie

na łatce 9.0.2 zaczęłem swoja przygode od objęcia Sunderlandu
kadra nie prezentowała sie zbyt okazale dlatego od początku sporo działełem na rynku transferowym - sprzedałem ok 10 graczy w ich miejsce sprowadziłem m.in. Lewandowskiego, Di Marie, M.Torresa, D.Luiza(zima) czy też A.Witsela.
Pierwszy sezon był raczej kiepski w moim wykonaniu 16 miejsce w tabeli na koniec rozgrywek i aż do 36 realna wizja spadku.
Drugi sezon to kolejna przebudowa składu - sprzedaż najsłabszych i sciąganie kolejnych graczy m.in Criscito, Antunes, Carioca, Buonanotte, Jankovic(free), Bojan(free), Zarate, Keirrson.
Rozegrałem sporo meczy towarzyskich, od początku mając wizje podstawowej jedynastki, jednoczesnie modyfikujac taktyke z 4-4-2 na 4-2-2-2(z ofensywnie grającymi bocznymi pomocnikami). Efekt był taki że gra była od początku o wiele lepsza niż sezon wcześniej ale napawde dobre wyniki przyszły dopiero od 10 kolejki. Efekt był taki że w 26 kolejce poraz pierwszy zameldowałem sie na fotelu lidera którego nie oddalem juz do konca sezonu (w PA półfinał, w PL 3 runda)
Kluczem sukcesu oprocz udanych transferow i dobrej taktyki było zgranie zespołu i gra żelazna "11" a najlepszymi w zespole byli Di Maria (najlepsze noty), Lewandowski(najwięcej goli), D.Luiz (najlepszy obronca) czyli Ci co już od sezonu grali w zespole.
Sam jestem zaskoczony sukcesem tej ekipy, obecnie zaczynam kolejny sezon przede mna wystepy w LM i prawdziwy test dla drużyny.





Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
WNN zauwaz ze przeciwnik przy niekorzystnym wyniku 0-1 na ostatnie powiedzmy 10 minut zmienia taktyke, czesto grajac nawet 4 napastnikami. Przesun wszystkich do tylu, np 4-5 obroncow + 1-2 DM, ustaw gre na czas, scisle krycie, wolne tempo rozgrywania + granie dlugich pilek + kontratak. Poza tym moze zle ich motywujesz w przerwie? Albo cos ze zmianami. Ja np w przerwie sciagam najslabszego, a dopiero w 2 polowie w zaleznosci od wyniku dokonuje 2 kolejnych zmian. Moze trening zbyt intensywny i w koncowce nie maja juz sil?

kombinuj smile

Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153
takie kolejne pytanie

gram sobie sandhausen i narazie mam I druzyne i druzyne u-19 czy pozniej dostane II druzyne np gdy awansuje do 2 ligi??

Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
emkaesiak oryginala kup i po problemie

Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Spoko, posiedzisz jeszcze trochÄ™ na mecz.pl, siÄ™ dorobisz. ;]

Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869
Z
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Z Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869
Originally Posted by EmKaEsIaK_1946
gobel daj chaj i po problemie smile Jak narazie 9 dych to dla mnie za duzo

"Nas jednak powinien najbardziej interesować rabat, jakim został objęty Football Manager. W okresie trwania promocji można go zakupić za jedyne 69,90 zł!"

Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
70zl sa swoja ukochana gre nie dasz? tylko nie mow ze nie masz...

Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Wreszcie piwo

W roku 2015 udalo mi sie wygrac play-off (we wczesniejszych 2 sezonach przegrywalem final) i awansowac do szkockiej Division 2 z pol-profesjonalnym Albion Rovers. Zaczynam kumac gre i juz zlego slowa na FM-a nie powiem. smile

Strona 9 z 11 1 2 7 8 9 10 11

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, poozon, forty, kamel, ANZELMO, aker), 2,696 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,355
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1