Takiego Zbigniewa Bońka nie znaliście! Legendarny piłkarz pod koniec stycznia wystąpi w podparyskim Vincennes w wyścigu kłusaków podczas dorocznych zawodów o Prix d'Amerique. Boniek zasiądzie w dwukołowym wózku, który pociągnie jeden z najlepszych szwedzkich koni Paul November. czytaj dalej...
Wyścigi kłusaków to dla Bońka nie pierwszyzna. Popularny "Zibi" od 2003 roku ścigał się już ponad 200 razy! Kilkanaście gonitw wygrał, a 68 razy mieścił się w pierwszej piątce. Teraz będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności w jednym z najważniejszych wyścigów kłusaków na świecie. "Jakiś czas temu zadzwonił mój szwedzki przyjaciel Lufti Kolgkinis i oznajmił, że chce mi zrobić przyjemność. Bardzo się ucieszyłem, bo to słynny weekend w Vincennes" - zdradził Boniek.
Jak podkreślił, robi to dla przyjemności, ale tremę ma większą niż przed finałowym meczem Pucharu Europy. "W końcu tu się gra o pieniądze i ktoś może na mnie postawić".
Wyścigi na torze Vincennes odbędą się w dniach 24-25 stycznia dla zibiego
Mówi Dr. Doug Rokke, weteran pierwszej wojny w Zatoce (sam choruje na raka, a wszyscy obecni z nim wtedy kumple, naukowcy i żołnierze już dawno gryzą ziemię), odpowiedzialny m. in. za czyszczenie terenu z odpadu uranowego (rzecz awykonalna).
Zobacz koniecznie (6 min.):
Film dokumentalny o ZUBOŻONYM URANIE stosowanym w Iraku i Afganistanie (50 min)
zapomniałem dodać tylko....szkoda iż jego błyskotliwy talent nie rozwinął sie w pełni(bądź nie zostal rozwinięty przez innych ale w to juz nie wnikam)...tak czy inaczej dla mnie Respect