Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 14 1 2 3 4 5 13 14
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Originally Posted by kadus
http://www.filmweb.pl/f8106/Nienawi%C5%9B%C4%87,1995

Ten dzień dla Saida oraz jego kumpli Vinz'a i Huberta miał nie różnić się od pozostałych. Mieli jak zwykle pokręcić się po osiedlu, wypalić kilka skrętów, odwiedzić paru znajomych. Jednak po tych 24 godzinach nic nie będzie już takie samo.
Tłem dla perypetii bohaterów filmu są zamieszki, które wybuchły w Paryżu po tym, jak podczas przesłuchania policjanci brutalnie pobili chłopaka arabskiego pochodzenia. Spirala agresji i nienawiści pomiędzy młodymi ludźmi z mniejszości etnicznych a francuską policją nakręca się coraz bardziej...
Film pokazuje drugie oblicze Paryża, biedne blokowiska z mieszkańcami o wielonarodowościowym pochodzeniu w kontraście z centrum i bogatymi przedmieściami. Impulsem do powstania tego obrazu były autentyczne zamieszki i demonstracje, jakie miały miejsce w "mieście zakochanych" (gdzie słowo rasizm nie straciło na znaczeniu).

Bardzo fajny film. Bez wahania 9/10. Jeden z ciekawszych jakie widzialem.

Link do filmu [filmweb.pl]

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2005
Posty: 4,122
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 4,122
No nie panowie co wy mówicie Rec? Dla mnie troche głupawy ten film a zakończenie wogóle bezsensu jak dla mnie bo z cyklu "ale o co chodzi"? Jak dla mnie hm 2/10 i to naciągane bardzo...

Dołączył: Sep 2002
Posty: 10,617
kierownik zamieszania
kierownik zamieszania
Dołączył: Sep 2002
Posty: 10,617
Dzisiaj rusza 5 sezon LOST`a - zapewne jutro z ranisza bedzie w necie

Dołączył: Apr 2002
Posty: 1,018
W
old hand
old hand
W Offline
Dołączył: Apr 2002
Posty: 1,018
Zapewne wszyscy macie filmy ktore zapadly wam na dlugo w pamieci.Dla mnie jednym z nich jest: Tylko Instynkt (1994)
Once Were Warriors (1994)
Film nowozelandzki, bylem na nim w kinie jakies 12 lat temu:), lecialo to juz w tvp ze 2 razy.
http://www.filmweb.pl/f31913/Tylko+Instynkt,1994/opisy
polecam , kawał dobrego kina.

Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Everything is Illuminated
Debiut Lieva Schreibera w formie scenarzysty i reżysera, ostro się zdziwiłem że wyszedł mu dobry film bo aktor z niego moim zdaniem słaby. Historia Żyda Johnatana który zbiera informacje na temat swojej rodziny, w końcu trafia na ukrainę wink. Jest trochę śmiesznie, trochę tragicznie. Niezły film.
Pozdrawiam!

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by Experto
Originally Posted by kadus
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Swietny film ukazujacy przemijanie "od drugiej strony" z pewnoscia atak oskarowy, mimo, ze film trwa 2h40m nie nudzi się ani przez chwilę.

Polecam 9/10

Strasznie przygnebiajacy film frown Pokazuje przemijanie w dosc brutalny sposob.
Swietny atak na oskary, trzeba bedzie na ten film postawic kase u bukow.

9.5/10

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę laureatów nominacji do Oscarów za rok 2008. Najwięcej nominacji uzyskał film Davida Finchera - "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" - obraz będzie walczył o nagrody aż w 13 kategoriach.

Milo sie nie mylic grin

Jesli chodzi o seriale to zapraszam do tego tematu;
https://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=2681921&page=12

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Zmierzch

Przyzwoity, a nawet całkiem dobry film, warto się na niego przejść. Na filmweb'ie ma średnią 7.94 i ta liczba jest całkiem trafna. Generalnie jak masz wybór iść na to albo na jakąś głupią komedie lub polski film - idź na to. Można uderzać zarówno z dziewczyną jak i z bandą znajomych. Aktorów z top-class brak (i dobrze przez to nie ma jakichś wygórowanych oczekiwań), akcja w miare poskładana i dość wartka, kilka dobrych motywów, generalnie czysta rozrywka. A i w opisach można znaleźć - horror/romans to od razu mówie - horror to to nie jest.

Ode mnie 7.88/10

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Sorry za OT.

Czym u Ciebie różni się 7.88 od np. 7.86 albo 7.91? wink

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
7.88 od 7.86 - to chyba proste - 0.02 wink

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
No w sumie tak [Linked Image] smile

Właśnie skończyłem trawić "Pride and Glory" i muszę przyznać rację Bzykowi. Mógłbym nawet powiedzieć, że nudny jest ten film. Szkoda, bo niezła obsada zapowiadała coś lepszego...

Dołączył: Feb 2006
Posty: 7,056
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 7,056
Może ktoś polecić jakiś dobry film sensacyjny z ciekawą fabułą, zwrotami akcji i dobrą grą aktorów? Żeby się po prostu dobrze oglądało.

Coś jak "Szakal" z Brucem Willisem.

Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Panowie troszke sie zakrecilem ale jaki ostatni odcinek Supernatural 4 byl w 2008 i ile juz jest w tym roku? 4/12 to jest najnowszy a zarazem pierwszy w tym roku ? wink

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by Master Flamaster
Może ktoś polecić jakiś dobry film sensacyjny z ciekawą fabułą, zwrotami akcji i dobrą grą aktorów? Żeby się po prostu dobrze oglądało.

Coś jak "Szakal" z Brucem Willisem.
Z tych, które zostały w mojej pamięci to trylogia Bourne'a.

Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Originally Posted by Linc
Panowie troszke sie zakrecilem ale jaki ostatni odcinek Supernatural 4 byl w 2008 i ile juz jest w tym roku? 4/12 to jest najnowszy a zarazem pierwszy w tym roku ? wink

Nie, to drugi w tym roku.

Last edited by Experto; 24/01/2009 03:04.
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Originally Posted by Master Flamaster
Może ktoś polecić jakiś dobry film sensacyjny z ciekawą fabułą, zwrotami akcji i dobrą grą aktorów? Żeby się po prostu dobrze oglądało.

Coś jak "Szakal" z Brucem Willisem.

Wykolejony lub Deception - oba bardzo podobne do siebie i oba świetnie pasują do twoich wymagań wink Trudno mi pwoiedzieć który lepszy. Z tym, że to thrillery, no ale świetne ;]

Z innych

Prestiż
Mr. Brooks
Trylogia Bourne'a
Zakładnik
American gangster
Infiltracja
Słaby punkt
Running scared
Wierny ogrodnik


Dołączył: Feb 2006
Posty: 7,056
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 7,056
Originally Posted by Kameleon
Originally Posted by Master Flamaster
Może ktoś polecić jakiś dobry film sensacyjny z ciekawą fabułą, zwrotami akcji i dobrą grą aktorów? Żeby się po prostu dobrze oglądało.

Coś jak "Szakal" z Brucem Willisem.

Wykolejony lub Deception - oba bardzo podobne do siebie i oba świetnie pasują do twoich wymagań wink Trudno mi pwoiedzieć który lepszy. Z tym, że to thrillery, no ale świetne ;]

Z innych

Prestiż
Mr. Brooks
Trylogia Bourne'a
Zakładnik
American gangster
Infiltracja
Słaby punkt
Running scared
Wierny ogrodnik

Z wymienionych nie widziałem Wykolejonego (to ten a Anniston?) oraz Mr Brooksa, więc chętnie spróbuję - dzięki!

Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Ja wlasnie obejrzalem sobie staroc Odkupienie (1999) z Ch.Lambertem i z ... R.Foxem ( BC i LAL ) prawie tak dobry jak Siedem wink , moim zdaniem warto obejrzec jesli jeszcze ktos tego nie zrobil tongue

Dołączył: Dec 2006
Posty: 11,219
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Dec 2006
Posty: 11,219
Originally Posted by Master Flamaster
Originally Posted by Kameleon
Originally Posted by Master Flamaster
Może ktoś polecić jakiś dobry film sensacyjny z ciekawą fabułą, zwrotami akcji i dobrą grą aktorów? Żeby się po prostu dobrze oglądało.

Coś jak "Szakal" z Brucem Willisem.

Wykolejony lub Deception - oba bardzo podobne do siebie i oba świetnie pasują do twoich wymagań wink Trudno mi pwoiedzieć który lepszy. Z tym, że to thrillery, no ale świetne ;]

Z innych

Prestiż
Mr. Brooks
Trylogia Bourne'a
Zakładnik
American gangster
Infiltracja
Słaby punkt
Running scared
Wierny ogrodnik

Z wymienionych nie widziałem Wykolejonego (to ten a Anniston?) oraz Mr Brooksa, więc chętnie spróbuję - dzięki!

wiec zabierz sie do szybkiego ogladania bo wykolejony to rewelka podobnie zreszta jak mr brooks jedne z niewielu filmow ktore utkwily w mojej pamieci

Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,771
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,771
Seven Pounds

Od dawna żaden film nie wywołał u mnie takiej dawki emocji.Świetna kreacja Smitha.Jedno z tych dzieł, które mogę bez obawy polecić!

Ocena:8.5/10


Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543
?
?
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543
Oglądał już ktoś z Was Transporter 3???
Z tego co wyczytałem na rożnych forach to nic ciekawego ten film nie prezentuje, ot jazda na dwóch kółkach + skakanie na autobusy czy coś wink

Strona 3 z 14 1 2 3 4 5 13 14

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (aker, rafal08, rymoholik, forty), 1,352 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,255
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1