Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 6 z 10 1 2 4 5 6 7 8 9 10
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Originally Posted by podstawek87
Na stronie są już oficjalne wyniki. Kary zostały cofnięte. Trochę dziwna decyzja, bo w końcu skrócili sobie trasę. Obojętnie z czyjej winy

to dobrze bo mialem pogranego Olka na V i miejsce 1-2 w Bwin piwo

ale te MŚ w Korei to jakieś nieporozumienie frown

dlaczego takie kraje nie moga organizaowac sobie imprez np. w Taekwon-do

Bonus: Unibet
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Originally Posted by tomo
Jak można uznać za obowiązujące wyniki biegu, w którym niektórzy zawodnicy pokonali krótszy dystans?

Dla mnie jest to niepojęte...

wiem ze tak byc nie powinno ale co innego jakby odwolanie zlozyli FAK Jakov czy PUURUNEN Paavo a co innego Tomek czy Olek smirk

Zawsze będąrówni i równiejsi i nic na to nie poradzimy ...

Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495
R
+
+
R Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495
Niby tak, ale z drugiej strony jak mozna ukarac zawodnikow za to ze te zolte kitajce nie potrafly prawidlowo oznaczyc trasy laugh
Wiesz.. jaka by nie byla decyzja i tak bedzie to niesprawiedliwe w tym momencie..

Wedlug mnie powinni powtorzyc ten bieg, chociaz mam watpliwosci powoli czy i to by bylo sprawiedliwe.

Trener Sikory twierdzi ze mozliwe jest powtorzenie biegu !


Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
Myślisz, że jakiś wpływ miało odwołanie Sikory? Wg mnie, gdyby nie chodziło o Bjoerndalena to decyzja byłaby inna i odwołanie Sikory nic by nie dało

Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495
R
+
+
R Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495
Orientuje sie ktos moze o mniej wiecej jakis dystans wspomniana gromadka skrocila sobie trase biegu ?

Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Jakby w Europie tras nie było.
Ja rozumiem pchac ich do USA , bo ZIO co jakiś czas tam są - dobra można przełknąć , bo jeszce jacyś zawodnicy tam są co kojarze.

Ale po kiego pchać sie do Korei ?? Nie znam tam zawodnika , z Japonni jeszce jayś byli znani.

Widac , że $$ zadecydowało.

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Wina ich albo niech to w tym momencie nie ma znaczenia bo jak można uznać wyniki biegu w którym np. jeden zawodnik biegnie dystans 12,5 km, podczas gdy inny 12 km (wiem że wyolbrzymiłem)?!

Trzeba było oszacować ile mniej więcej czasu zyskali zawodnicy na tej zmianie trasy (podejrzewam że jakieś kilkanaście sekund) i wtedy dopisać takiemu delikwentowi np. 15 sekund kary do końcowego wyniku.
Klasyfikacja by się niewiele zmieniła, a nie byłoby takiego niesmaku...

Tym bardziej mnie to dziwi, że jakiś mądry pan z IBU gdy ogłaszał wcześniej kary 1 min. powiedział tekst w stylu "za takie przewinienie normalnie powinna być dyskwalifikacja, ale tym razem..."

Jakakolwiek decyzja podjęta w tej sytuacji będzie dla kogoś krzywdząca, ale z tego wszystkiego uważam że najrozsądniejsze byłoby powtórzenie biegu w dniu jutrzejszym.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
A jeszce mnie jedna rzecz zastanawia.

Z Francji jest/było dużo świetnych zawodników , a zawodów tam nie ma - ośrodków tam nie mają??

Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133

Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495
R
+
+
R Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495
Wiesz... Pyeong Chang przegralo batalie z Soczi o organizacje zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014. To po ukladzie dostali MS w biathlonie..
Obiekty maja niezle, nie w tym problem.. cale zaplecze hotele, komunikacja itd takze na wysokoim poziomie.

Problemem jest organizacja.. IBU zawinilo.. bo powinni im pomoc.. wyslac sztab ludzi zlozonych z norwegow, niemcow, rosjan itd. czyli z krajow ktore zyja ta dystyplina i potrafilyby to spiac w jedna calosc..
Tego zabraklo.. Druga sprawa to termin.. mozna bylo sie wstrzelic w moment kiedy maja naturalny snieg (o ile w korei maja ?).. kiedy maja odowiednia temperature.. a nie wiosenne +8*C

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Originally Posted by podstawek87
dokladnie tak . Skandal i tyle.

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
No przecież pod koniec filmu ewidentnie widać, że leżały na śniegu te "belki" co wyznaczają trasę.


Dla mnie ta decyzja to jest ogromny SKANDAL.

Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
Za coś takiego nie powinno być doliczania czasu, bo niby za co? Przecież ewidentnie widać, że są belki ograniczające trasę. Dyskwalifikacja i tyle

Dołączył: May 2001
Posty: 31,394
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394
Likes: 2
Nie ma co mówić.kompromitacja .
Gdyby to wygrał ktokolwiek inny a nie Ole byłaby pełna dyskwalifikacja .
Zresztą były juz takie przypadki w biegach narciarskich i zawsze była dyskwalifikacja(np.Lukas Bauer)

Dołączył: May 2001
Posty: 31,394
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394
Likes: 2
Rosjanie nie daja za wygraną(i tu akurat im się nie dziwię),
zapowiedzieli odwołanie od decyzji jury IBU,do trybunału arbitrażowego(CAS)w Lozannie.

Dołączył: May 2001
Posty: 31,394
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394
Likes: 2
Jak się okazuje,Jaroszenko miał w tym sezonie 3 kontrole antydopingowe i wszystkie pokazały,że stosował niedozwolony doping.
Swoją drogą,jak zobaczyłem wczoraj całą w pryszczach Kati Wilhelm,eh(ech)szkoda słów

Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
Originally Posted by forty
Rosjanie nie daja za wygraną(i tu akurat im się nie dziwię),
zapowiedzieli odwołanie od decyzji jury IBU,do trybunału arbitrażowego(CAS)w Lozannie.
szkoda tylko, że nie wpłynie to na zakład Hanevold-Berger wink

Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790
http://www.sport.pl/celebrities/1,96780,6278336,Biathlonowe_MS__Czolowka_pobiegla_zla_trasa___obraduje.html

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Niezłe jaja. Ten filmik podstawka87 dokładnie pokazuje co się stało i to Bjoerndalen pomimo mojej ogromnej sympatii do niego powinien być zdyskwalifikowany szczególnie, bo to on zmienił trasę a reszta owczym pędęm pojechała za nim laugh a oni mu złoto dają ...
PS: Czy ktoś wie jakie były tłumaczenia Norwegów, a szczególnie jak tlumaczył się ze zmiany trasy pomimo wyraźnego oznakowania trasy sam Ole ?

Dołączył: May 2001
Posty: 31,394
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394
Likes: 2
[Linked Image] [imageshack.us]
Norwedzy nic nie tłumaczą ,całą winę za zamieszanie składają na organizatorów.Podkreslają ,że z takiego a nie innego obrotu sprawy
zadowoleni byli przedstawiciele innych ekip( z Polski też)

Strona 6 z 10 1 2 4 5 6 7 8 9 10

Moderatorzy  Ojro 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
13 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, rymoholik, betowiec, Sensei, $-man, alfa, forty, Lukasz111, aker, burbon, Akhu, latajaca_holenderka, 11kera11), 2,734 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,046
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1