|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,841
Kania gostyń
|
|
Kania gostyń
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,841 |
Nikt tutaj nie wierzy w Kallę, a ja myślę, że wraca do wysokiej formy i nie zdziwię się jeśli skończy dziś na podium. Johaug - Muranen (1) 1,6 moim zdaniem dobry typ. Kowalczyk też powalczy o podium. Dzisiaj widzę podium Kalla, Steira, Kowalczyk, nie wiem w jakiej kolejności.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
|
|
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351 |
Justyna Kowalczyk - Aino Kaisa Saarinen 1 @1.6
co o tym mysliscie? Saarinen chyba nie jest taka mocna na dlugich dystansach
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493 |
W normalnych warunkach, wg mnie powinno być ok odnośnie poniższych typów: Finland-Japan - kto lepszy Konkurs drużynowy w Libercu (HS 134) 1 1,30 28.02.2009 11:07 Kazakhstan-Italy - kto lepszy Konkurs drużynowy w Libercu (HS 134) 1 1,48 28.02.2009 15:00 Austria - zwycięzca Konkurs drużynowy w Libercu (HS 134) 1 1,25 28.02.2009 15:00 Poland - miejsce-wyższe/niższe : -6,5+ Konkurs drużynowy w Libercu (HS 134) 2 1,38 28.02.2009 15:00 Mając jednak na uwadze przewidywane 6 km/h (http://pogoda.onet.pl/2,4109,1231,,,liberec,miasto.html) nie wiem czy pogoda (jury z wspaniałomyślnym Walterem) nie wypaczy wyników. Matti, Olli, Larinto to naprawdę trójka bardzo dobrych zawodników, Kaituri skacze troszkę słabiej, jednak w moim odczuciu na Japonię powinno wystarczyć. Austriacy zdobędą dzisiaj złoto i każdy z czwórki będzie miał złoty krążek na szyi.  Polacy poza pierwszą szóstą również powinni znaleźć się bez problemów, Norwegia, Fin., Aust., Niem., Rosja, Japonia, Czechy i może Polska. I dość ryzykowny, z racji zapewne tylko jednej serii skoków oddawanych przez skoczków z Kazachstanu i Włoch. Włosi to Colloredo i trzech nieznajomych.  O ile Morassi jest jeszcze znanym skoczkiem, o tyle Dellasega, czy de Crignis nie są dla mnie znani. Kazachstan to Karpenko, Zhaparov, Korolev i Karaulov. Najbliżej w kwal. Korolew - 100,5 m., Zhaparov z Karaulovem po 108 i Karpenko - 111. Colloredo skoczył "aż" 116,5 m., jednak biorąc pod uwagę dyspozycję kolegów, może być to za mało. Morassi - 106 m., Dellasega - 92 m., de Crignis - zdyskwalifikowany. Kazachowie skaczą przede wszystkm dość równo, z dobrym Karpenko z Zhaparovem, przy niezbyt dalekim skoku Colloredo powinno być ok. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,410
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,410 |
Brawo Justyna....Ale pognala...jak lokomotywa.....BRAWO!!!!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2 |
piękny dzien,Justyna +Demong z dużą,dużą nawiązką oddali to co wczoraj czeska sztafeta zabrała. Przepiękny bieg Kowalczyk, no i ten kurs @5.50
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,735
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,735 |
Brawo Polacy za te mistrzostwa ! Justyna 3 razy medal, Sztafeta kobiet 6 miejsce, Kamil Stoch 4 miejsce, druzyna skoczkow 4 miejsce. Z nadzieja mozna patrzec w przyszlosc, w koncu Jaskowiec podwojna mistrzyni swiata juniorow. Jak zyje nie pamietam tak udanej zimowej imprezy w wykonaniu Polakow 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 1,219
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2003
Posty: 1,219 |
co racja to racja. dzisiaj też, można nawet rzec, że Adam M. zawalił nam trochę drużynówkę ;-) Oczywiście w kwestiach żartu, ale medal był bardzo blisko. Przydałby się jeszcze z jeden choc zawodnik w męskich konkurencjach biegowych i będzie gites. Ale nie ma co narzekac.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2 |
Przed biegiem podeszły do mnie Włoszki i powiedziały: "Justyna, chcemy żyć. Nie leć za szybko od początku". Im się wydaje, że dla mnie bez różnicy lecieć 30, 60 czy 80 km : opowiada Justyna Kowalczyk w rozmowie z dziennikarzem Sport.pl i Gazety Wyborczej Robertem Błońskim. tu cały wywiad [wiadomosci.gazeta.pl]
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 1,191
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2007
Posty: 1,191 |
No panowie co gramy z biegu na 50km bo powiem szczerze ostatni taki bieg to widziałem dobrych kilka lat temu.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2 |
ja wybieram coś z tych zawodników- Piller Cottrer;Angerer;Vittoz;Di Centa;Jonnier
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2 |
Hoffmann-Vylegzhanin 2 @ 2,37,coś mi się Austriak nie widzi,biega w jakis drugoligowych zawodach,w Libercu tylko na tę 50-kę . Rosjanin to vice Rosji z tego roku .Kurs ciekawy .
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2 |
Gaillard-Sommerfeldt 1 @ 1.75.,Niemiec w tym roku zupełnie bez formy,szykuje się na 50km,ale ja w niego nie wierzę,zresztą jak juz, to klasykiem tu jeszcze mógłby cos osiągnąć.Francuz za to całkiem przyzwoity sezon ,obecnie 7 w generalce PŚ.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 1,219
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2003
Posty: 1,219 |
jak podajecie co gracie - podawajcie też gdzie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 1,219
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2003
Posty: 1,219 |
nie wiem gdzie grales ale w ladbrokes masz gaillarda po 1,85
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,594
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,594 |
Soedergren jest chory i nie wiadomo czy wogole wystartuje dlatego warto grac przeciwko
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 1,219
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2003
Posty: 1,219 |
ja już par z nim nie widzę
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790 |
Soedergren jest chory i nie wiadomo czy wogole wystartuje dlatego warto grac przeciwko no szkoda bo gdyby byl zdrowy bylby glownym faworytem do win rok temu w
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790 |
Soedergren jest chory i nie wiadomo czy wogole wystartuje dlatego warto grac przeciwko no szkoda bo gdyby byl zdrowy bylby glownym faworytem do win rok temu w Oslo dolozyl wszystkim ponad 2 min
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,594
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,594 |
Gaillard-Dolidovich 2 @2.46 Francuz moim zdaniem zupelnie bez formy natomiast bialorusin bardzo solidny i wytrzymaly na tym dystansie kurs mocno przesadzony
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|