|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Witam w nowym tygodniu  Czy czeka nas ciąg dalszy naszej słomianej hossy , czy złoty się umocni do walut, ? giełda : mimo słabej Azji z rana stawiam na dalsze wzrosty na gpw , nadal polecam zwłaszcza millenium , kgh i pkobp powinny tez rosnąć , w tym tygodniu nie będzie istotnych danych makro poza czwartkowymi ze sprzedaży detalicznej w USA , wiec trupy z szafy nie będą wyskakiwac , to powinno poprawic nastroje , wszyscy nadal czekamy na wybicie w Stanach technicznie i psychologicznie są ku temu postawy waluta : dalsza konsolidacja złotego , jesli na giełdach bedzie mocne wybicie w góre , złoty moze zblizyc sie do 4,40 za euro , gdzie przebiega silna linia oporu , przebicie tej linii moze oznaczac zmiane trendu na złotym samych zysków życze POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
Eldo dzisiaj chyba bedzie porzadne nurkowanie  O ile Millenium powinno byc OK, to miedzianka chyba nie da wiele radosci 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Eldo dzisiaj chyba bedzie porzadne nurkowanie  O ile Millenium powinno byc OK, to miedzianka chyba nie da wiele radosci  Jak juz pisałem ja ją dokupuje na takich ostrych jak dzisiaj zjazdach , nawet dla bezpieczeństwa przed słaba złotówką , zwłaszcza ,ze dolar jest mocny , wiec mysle ze w perspektywie i to juz kilkudniowej na miedziance nie stracę , ale ogólnie fakt, kiepsko to dzisiaj wyglada , słomiana hossa sie kończy szybciej niz myslałem , jednak to sie moze zmienic , jesli dzisiaj Stany sie wybiją ,a na to ciągle liczę. POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Napisze tak ,sesje dzisiejszą uważam za nirozstrzygniętą , Ameryka spada dalej , a my wreszcie wraz z nią , ale jest to spadanie pod presją jankesów przy żenująca niskich obrotach , technicznie widać wybicie tak silne odbicie, ze kto nie załapie sie pierwszego dnia, a nawet w pierwszych godzinach tego odbicia, to rynek odjedzie bezpowrotnie i zrobi 20-30% w kilka dni dlatego trzymam w miare bezpieczne akcje pod tą rakietę i szukam perełek takich jak millenium  , a dzisiaj znalazłem taką nową perełke Izolację-Jarocin  tu co prawda się spózniłem , ale do 50 zeta spokojnie sie wybije w tej chwili jest po 35,15 po bukmachersku oceniam to na 9/10  nawet jeśli ta rakieta jednak nie wypali POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
NASDAQ wczoraj na nowym dnie ,a Azja z rana na sporym minusie , jednak amerykańskie fjuty grubo na plusie , co z tego wyniknie? zobaczymy wszystko jest możliwe ,na razie koncentruje sie na takim wykresie : Izolacja-Jarocin [ stooq.pl] i z AT kierunek północ jak byk mi wychodzi  , ktoś z Was ma inne zdanie ? POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666 |
Eldo a co myslisz SKYEUROPE, wczoraj wzrost o ponad 5% mysle ze dzis tez jeszcze troche pojdzie, akcja za 77gr wiec mozna "za grosze" wejsc 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Eldo a co myslisz SKYEUROPE, wczoraj wzrost o ponad 5% mysle ze dzis tez jeszcze troche pojdzie, akcja za 77gr wiec mozna "za grosze" wejsc  jeszcze nie myslałem , przyjrze się temu dzieki Izolacja moim zdaniem pojdzie dzisiaj w górę , a jeśli ogólne nastroje będą pozytywne to hoho jak w górę przypominam jest teraz za 35,15 i ma droge wolną na dalsze wzrosty , wczoraj kupiłem tego trochę. W ogóle patrze na tą zesja z optymizmem nmimo tego pozaru wokół : Miedzianka powinna znacznie odrobic wczorajsze straty, pkobp powoli ,ale tez do góry sądzę no i moje najlepsze ostatnio cudeńko millenium jego dzisiejszy wzrost utwierdziłby mnie w przekonaniu ,że nastapiła na tych papierach zmiana trendu , a wtewdy tylko dalej je kupowac i liczyc zyski Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego w jakich warunkach teraz działam i te moje spekulacje zawsze mogę pójść w łeb , doradzam wdszystkim bardzo dużą ostrożność wchodzeniu teraz na giełdę , ja działam ,bo kocham duże ryzyko , większe ryzyko to większe zyski (lub większe straty ) POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666 |
Gratki Eldo niezle to wyczailes  ja spadam popoludniu zobacze jak poszlo z tym Skyeurope, pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Gratki Eldo niezle to wyczailes  ja spadam popoludniu zobacze jak poszlo z tym Skyeurope, pozdro tak jak pisałem , jesli tylko poprawi się klimat to Izolacja wystrzeli ,że hoho, no i wystrzeliła teraz 13,20% w górę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666 |
Eldo trzymasz Izolacje dalej czy sprzedajesz po dzisiejszej sesji?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Eldo trzymasz Izolacje dalej czy sprzedajesz po dzisiejszej sesji? Jak ja lubię takie akcje , sprzedałem z 13% plusem ,a potem znowu kupiłem po cenie otwarcia  . Doczekaliśmy się dzisiaj wreszcie porządnego odbicia z perspektywą dalszych wzrostów ,SAP się pieknie w Stanach wybił z dolnego kanału i rakieta o której pisałem tu od ponad tygodnia wydaje sie że właśnie odpaliła , banki pojdą teraz do góry jakieś 20-30% , a miedzianka to wszystko jeszcze podgrzeje , ale uwaga to nie jest hossa , tylko potężne odreagowanie i trzeba bedzie trzymac klawisze na s-ce , zeby zdążyć wyskoczyć , kiedy ta rakieta spadnie na ziemie wielkie emocje przed nami 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
ale uwaga to nie jest hossa Eldo, jak zwykle dowcipny. Widać, że udane transakcje poprawiają humor.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
ale uwaga to nie jest hossa Eldo, jak zwykle dowcipny. Widać, że udane transakcje poprawiają humor. w którym roku wg Was zacznie się hossa? i czy zgadzacie się z "wariantem japońskim" w amerykańskiej gospodarce i na amerykańskich indeksach?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
ale uwaga to nie jest hossa Eldo, jak zwykle dowcipny. Widać, że udane transakcje poprawiają humor. w którym roku wg Was zacznie się hossa? i czy zgadzacie się z "wariantem japońskim" w amerykańskiej gospodarce i na amerykańskich indeksach? wariant japoński moim zdaniem małoprawdopodoby w Stanach , nie ten rynek ,nie ta skala, nie ta waluta , choćby dlatego kiedy hossa? obstawiam drugą połowę 2010 , oczywiście o ile nie będzie światowego pierdut, a tego ciągle nie można wykluczyć o tak dobre transakcje poprawiają humor , mam nadzieje ze możliwa w najblizszych dniach euforia nie walnie mi na dekiel i nie zakłoci trzeźwego myslenia , rośniemy dzisiaj 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
tak po krótce miedzianke trzymam pkobp trzymam millenium : jesli dzisiaj nie przebije 1,81 wywalam izolacja: wariackie papiery  , niewykluczone ze nimi obróce w ciągu jednej sesji zaczynam sie przypatrywać orlenowi i lotosowi , jesli wybicie utrzyma sie dłuzej surowce pojdą w górę złoty jazda w górę POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942 |
a co sądzicie o Noble Banku? dywidenda 46 gr za akcje w kwietniu, przy obecnym kursie ok 3,0 daje 15%  Pod koniec roku fuzja z Getinbank
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Czarneckiemu nie wyszedł interes z private banking, że łączy Noble z Getinem ? Czy po prostu redukcja kosztów ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942 |
efekt synergii  większemu zawsze latwiej
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|