Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 7 1 2 3 4 5 6 7
#301948 25/02/2005 15:09
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Mnie w gruncie rzeczy jest wszystko jedno jaka banda złodziei i nierobów bedzie rządzić.
To wszystko hołota,jedna mascia smarowana,a tzw.poglady to tylko szyldy,bo tak naprawdę nie ma w naszej polityce ludzi oddanych swojemu powołaniu(jezeli sa to jednostki,ktore gina w tłumie śmieci).
Powołaniem dzisiejszej,pożal się Boże,klasy politycznej,jest dopchanie sie do żlobu i zywot na koszt podatnika,tak w skrócie.

Niestety przyszło nam zyc w czasach przejściowych i za naszego zywota ten burdel bedzie trwal,dopóki nie wykrystalizuja się dwie siły polityczne:konserwatywna i liberalna(tak w uproszczeniu),a taka sonda,jak ta tutaj,bedzie miala 2 rubryki.

Pomyslmy i odpowiedzmy sobie na pytanie czy w 40-milionowym kraju potrzebny jest Knesejm liczący 460 pajaców i do tego 100-osobowy Senat?

Czy wiecie,że w Polsce zarejestrowanych jest około 50 tysięcy (!!!!) tzw.limuzyn rządowo-sejmowych,każda z kierowcą na etacie.
Takie jedno autko,kosztujące srednio 200 tysięcy zlotych,wymienia się na nowe po okresie 1,5 roku !
Czy jest kraj(budzet) na świecie,który takie fanaberie rządzącej mafii jest w stanie wytrzymac finansowo?

Dopóki ten kraj nie wynormalnieje,to zamiast zastanawiac się jakiego qtasa wybrać,powinniśmy chyba starać się (ale jak?)ograniczyć liczbę darmozjaduff i złodziei,zwanych popularnie "parlamentarzystami".

Ostatnio zgraja powiększyła sie jeszcze o deputowanych do europejsatego parlamentu,tak więc logicznym wydawałby się krok w kierunku zmniejszenia liczby buraqw w Knesejmie,ale...nic z tych rzeczy.

Zreszta ,jak może byc dobrze w kraju,w którym ubecki agent publicznie ubliża Annie Walentynowicz.

Bonus: Unibet
#301949 25/02/2005 15:31
Dołączył: Jun 2004
Posty: 40
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 40
Ja uważam, że SdPl pokaże nam lewicę z innej strony, niż do tej pory było nam zobaczyć(SLD). Widać z resztą różnicę miedzy nimi a SLD.

#301950 25/02/2005 15:41
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Quote
Ja uważam, że SdPl pokaże nam lewicę z innej strony, niż do tej pory było nam zobaczyć(SLD). Widać z resztą różnicę miedzy nimi a SLD.

Ja widze róznice tylko w nazwie. Lewica miała ostatnio swój czas i pokazał co potrafi...

#301951 25/02/2005 17:23
Dołączył: Jun 2004
Posty: 40
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 40
Nie rozumiem dlaczego nie możecie uwirzyć, że SdPl może uratować Polskę????

#301952 25/02/2005 17:36
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
Nie czytałem Waszych wypowiedzi bo nie mam czasu. W sprawach polskiej polityki kieruję się zasadą, że obecna klasa polityczna jest w 90% przesiąknięta kłamstwem, łapówką itp. natomiast należy zrobić wszystko, żeby Polską nie rządzili przygłupawi radykałowie (LPR i Samoobrona) - dlatego będę głosował na Platformę - żeby wygrała.

Niby tyle partii a nie ma kogo wybrać. Poglądowo chyba najbliżej mi do SDPL.

#301953 25/02/2005 17:39
Dołączył: Oct 2001
Posty: 697
T
addict
addict
T Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 697
a ja chce pogratulować wszystkim którzy popierają SDPL i PO!!!!!!!!!!!!
nie ważne czy prawica, lewica czy inne wynalazki
JAK MOZNA ZAUFAC "kolesiom" ktorzy nie maja ŻADNEGO KREGOSŁUPA moralnego i zachowuja sie jak "chorągiewka" na wietrze.
przeciez te ŚWINIE wierzą tylko w "KORYTO"
pozdrawiam

#301954 25/02/2005 17:41
Dołączył: Jun 2002
Posty: 4,641
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2002
Posty: 4,641
Głosujmy na partię która w swoim programie bezie miała postulat wprowadzenia zmian w prawie które umożliwią legalną grę u bukmacherw przez neta i polskim bukom oferowanie zakładów przez internet. Gdyby jeszcze był w tym postulat zniesienia 10% podatku to było by znakomicie.

Wybory się zbliżają może udałoby się coś ugrać. Trzeba będzie zrobic jakąś grupę nacisku, lobby.

#301955 25/02/2005 17:46
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
Quote
a ja chce pogratulować wszystkim którzy popierają SDPL i PO!!!!!!!!!!!!
nie ważne czy prawica, lewica czy inne wynalazki
JAK MOZNA ZAUFAC "kolesiom" ktorzy nie maja ŻADNEGO KREGOSŁUPA moralnego i zachowuja sie jak "chorągiewka" na wietrze.
przeciez te ŚWINIE wierzą tylko w "KORYTO"
pozdrawiam

Ja z kolei chciałbym pogratulować wszystkim, którzy głosują na LPR i Samoobronę. Zaiste wykształcone i inteligentne przedstawicielstwo.

ps: Może jakiś mały flame polityczny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#301956 25/02/2005 17:47
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Podpisuje sie pod wszystkim co napisal amkwish powyzej. Tez chcialbym aby w Polsce powstał system dwupartyjny. Aby były 2 wiodące grupy ludzi i to wszystko, jak się będą nazywały to już mało ważne.

Pewnie zwróciliscie uwagę ze w obecnych czasach granica pomiędzy lewicą a prawicą jest bardzo płynna i czasami nie wiadomo która partia ma jakie poglądy. Stricte lewicowe partie mają w swoich programach prawicowe postulaty i odwrotnie....

Tetfol co do Twojej wypowiedzi, to pamiętam ze podczas wyborów prezydenta Warszawy podczas dogrywki między Balicki, a Kaczyńskim chodziły plotki że kaczor chce podwyższyć zdecydowanie podatek od zakladów bukmacherskich, na razie nic takiego się nie stało, ale plotki krążą cały czas...

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/orangeribbon.gif" alt="" />
Dominik

#301957 25/02/2005 17:48
Dołączył: Sep 2003
Posty: 3,453
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 3,453
Quote
Nie rozumiem dlaczego nie możecie uwirzyć, że SdPl może uratować Polskę????
Czy aby twój ojciec nie należy do SdPl??A dlaczego oni nie uratuja Polski, odpowiem tak: SdPl to SLD pod inną nazwą(która sie juz coraz bardziej wszystkim kojarzy z aferami i złodziejami), zmieniamy szyld i jedziemy z koksem dalej tak mi to wygląda, a sam Borowski wiosny nie uczyni.I jeszcze jedno, muszę przyznać że Amkwish ma stuprocentową rację odnoście tak zwanych parlamentarzystów, jest ich duuużo za dużo, ale oprócz tego jest ogromna ilość urzędników wszelkiej maści w większości niepotrzebnych dzięki, którym płacimy tak ogromne podatki.

#301958 25/02/2005 17:49
Dołączył: Jun 2002
Posty: 4,641
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2002
Posty: 4,641
Quote
a ja chce pogratulować wszystkim którzy popierają SDPL i PO!!!!!!!!!!!!
nie ważne czy prawica, lewica czy inne wynalazki
JAK MOZNA ZAUFAC "kolesiom" ktorzy nie maja ŻADNEGO KREGOSŁUPA moralnego i zachowuja sie jak "chorągiewka" na wietrze.
przeciez te ŚWINIE wierzą tylko w "KORYTO"
pozdrawiam

Ok gościu to co proponujesz na kogo głosować, łatwo powiedzieć to są horagiewki nie nadają sie, ale podaj jakąs inna alternaatywę niż PO. Kto ma przejąc władzę Samoobrona, Liga Polskich Rodzin??? PO to najlepiej na dzień dzisiejszy przygotowana partia do przejęcia władzy po SLD. No chyba że uważasz że SLD dobrze sprawuję władzę niech dalej siedzą przy korycie i okłamuja nas na każdym kroku.

#301959 25/02/2005 17:52
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Lawyer ale przepraszam Cie bardzo a co to jest PiS i PO??? Bo ja widze analogię pomiędzy powstaniem SdPL, a powstaniem PO i PiS podczas poprzednich rządów... Sądzę mimo wszystko że powinnismy dac kazdemu kredyt zaufania, a jak go splaca...

Pozdrawiam
Dominik

#301960 25/02/2005 17:52
Dołączył: Oct 2001
Posty: 697
T
addict
addict
T Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 697
ja osobiscie popieram UPR!!!
pozdrowienia

#301961 25/02/2005 17:58
Dołączył: Sep 2003
Posty: 3,453
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 3,453
Hmm.. PO mi się nie podoba i tu się zgodzę, ale PiS popieram od czasu gdy nazywali sie Porozumienie Centrum.A to ,że sprawowali władzę za czasow AWS nie pisze im na minus, bo Kaczyński byl ministrem, który chcial coś zmienić i co i go zdymisjonowali niestety.

#301962 25/02/2005 18:04
Dołączył: Oct 2001
Posty: 9,213
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 9,213
Ja na Platformę Obywatelską.

#301963 25/02/2005 18:09
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
W obecnych realiach koalicja UW,PO,PiS wydaje się idealna jeśli UW zdoła wejść do parlamentu. Nowa partia Centrum też może być dobrym i przydatnym wyborem jako koalicjant.

#301964 25/02/2005 18:14
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533
O
addict
addict
O Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533
Quote
W obecnych realiach koalicja UW,PO,PiS wydaje się idealna jeśli UW zdoła wejść do parlamentu. Nowa partia Centrum też może być dobrym i przydatnym wyborem jako koalicjant.

hehe idealna?No do ku*** nę*** przecież to jest powtórka z koalicji AWS-UW

#301965 25/02/2005 18:18
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Quote
hehe idealna?No do ku*** nę*** przecież to jest powtórka z koalicji AWS-UW

A to ostatnie SLD nie bylo powtórka wczesniejszego?

#301966 25/02/2005 18:50
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Moi drodzy,moim skromnym zdaniem wszelka dyskusja na temat "Jaka partia lepsza" jest na dziś bezsensowna,bowiem jak się dobrze zastanowić,to nie ma ugrupowania zasługującego na zaufanie,bez wzgledu na to czy będa to farbowane lisy(SDPL%PO) czy "ideowi" złodzieje i porąbańcy(SLD.LPR - do jednego wora) czy twory "na zlecenie"czerwonych(Samoobrona).

Folkor polityczny typu UPR jest niby fajny,ale po głebszym przyjrzeniu się odsłania się cała pustota i gołe dupsko.
Zadajcie sobie trud i sprawdźcie(kto ma ochotę) jak radził sobie złotousty pajac w DG - cieniutko,dług gonił dług,ale jako ojciec gromadki dzieci pewnie zyje sobie z rodzinnego:-),doliczmy też tantiemy za pierdolenie głupot w telavizji.

Tragedia w tym kraju jest to,że w Polsce nie ma takich...hmmm...instytucji,jak prawdziwe komitety wyborcze.
W cywilizowanych krajach,ludzie ktorzy takie organizacje tworzą sami nie kandyduja,ale...poszukuja odpowiednich ludzi,którzy będa ich reprezentować i których będzie sie promować.
W cywilizowanym kraju udział na liście proponuje się ludziom godnym zaufania,a u nas ?
U nas grupa sqrwysynuff sama wpisuje się na czoło listy,a potem "dobiera" sobie mieso wyborcze,celem uzupełnienia listy i uwiarygodnienia jej.
I jakbyśmy nie glosowali to ta zgraja organizująca listy prawie zawsze zostanie wybrana,a ponieważ jej motywacja bycia w polityce jest wiadomo jaka,no to mamy to ,co mamy.

Paranoiczne jest to,że w mniejszych miastach i gminach,by zostac radnym wystarczy 40-50 głosów - duza rodzina,znajomki,kilku przydupasuff,paru meneli i....zostaje się radnym,wchodzi się na "karuzele"i w Polsce się raczej już z niej nie zsiada.
Miernota robi "karierę",a to generuje nasladowców,takie same lub nawet większe(nie do wiary,ale tak,hehe) miernoty pchaja się do żłobu.

Ludzie z gruntu uczciwi i z zasadami omijaja to bagno szerokim łukiem,powiększając grono uczciwych malkontentów:-),stwarzając jednocześnie handicap dla chamstwa,złodziejstwa i wszelkiej maści sqrwysyństwa.
Młodzi,inteligentni ludzie,spieprzają z kraju na potęge i trudno im się dziwić.
Kto w takim ukladzie moze tu cos zmienic na lepsze?

Szczerze mówiąc nie wiem jakie jest wyjście z tej sytuacji,obawiam się,że co najmniej 2-etapowe,a pierwszym etapem chyba(o zgrozo!)bedzie dojście do władzy Lepperów i Giertychów.
W nastepnej fazie refleksja,zmycie z siebie brudu,ale to bedzie bardzo trudna operacja,bez znieczulenia.

Nie pisze tego jako osobnik sfrustrowany,ponieważ mam bardzo dobrze płatna i raczej pewna pracę(wolny zawód i nawet deficytowy:-)),jestem zdrowy,nieźle mi się powodzi,należe więc do raczej niezbyt licznej grupy obywateli,którym tzw.transformacja nie zrobiła krzywdy,a wrecz przeciwnie(za komuny w kazde wakacje pracowałem,bo matka nie dawała rady nas utrzymać ze swojej pensyjki).

Zdaje sobie jednak sprawę,że człowiek nie jest samotna wyspa,zyje sie miedzy ludźmi,coraz bardziej biednymi,sfustrowanymi,schorowanymi,pesymistycznie nastawionymi do przyszłości,a przez to wszystko roszczeniowymi,stanowiącymi bardzo dobry grunt dla wszelkiej maści populizmu.

Grubo ponad 100 lat zajęło Ameryce dojscie do jako takich standardów w polityce(a i tak nie jest tam różowo),u nas bolszewia (niby) padła 15 lat temu,tak więc co najmniej 85 lat przed nami.
Kto dożyje 2090 roku ten sie przekona,czy miałem rację:-)

#301967 25/02/2005 18:54
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Quote
czy "ideowi" złodzieje i porąbańcy(SLD.LPR - do jednego wora) czy twory "na zlecenie"czerwonych(Samoobrona).

Tu bym raczej dopisał LPR do tej drugiej kategorii, czyli "na zlecenie czerwonych".

Strona 2 z 7 1 2 3 4 5 6 7

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (rymoholik, latajaca_holenderka, Sensei, rafal08, forty, burbon, $-man), 1,957 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,364
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1