Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 7 z 7 1 2 3 4 5 6 7
#302048 07/03/2005 08:00
Dołączył: Jun 2004
Posty: 3,798
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 3,798
Polska to całkiem niezły worek treningowy.
-AWS sobie dzielnie potrenowało. Fantastyczny okres rządzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
-SLD wprowadziło parę zmian w swoim stylu boksowania, ale niewiele, przecież sobie 50lat trenowali
-LPR+PIS+PO - no oni to niby jeszcze nie trenowali <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> banda AWS-owskich złamasów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
-PSL- no oni to już trenowali trochę, ale oni to tak naprawdę nie chcieli, im kazali, to tak jakby nie boksowali
-SAMOOBRONA - o dziwo taka nazwa a jeszcze nie trenowali boksu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> zawsze za podwójna gardą

rozwiąż zadanie:
SLD=SDLP=LPR+PIS+PO=AWS <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" />, gdzie SLD <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" /> < SAMOOBRONA <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" /> , przy założeniu że SAMOOBRONA <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" /> + PSL <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" /> > 0

z danych oblicz średni iloraz inteligencji posła LPR'

inaczej jak w tym tonie, nie można rozmawiać o polskiej polityce, polskim stylu rządzenia, działalności opozycji.

nic tylko <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" />
i znów słowa Kazika cisną się na usta:
CZY WY NAS MACIE ZA IDIOTÓW ? /chór dzieci -> TAK TAK !!!!!!!/

dziękuję, Wasz Wyborca <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Bonus: Unibet
#302049 07/03/2005 08:04
Dołączył: Jun 2004
Posty: 3,798
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 3,798
Aha, i nie jestem anarchistą czy cuŚ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> poprostu marzę o jakimś Piłsudskim, Chrobrym, Kazimierzu Wielkim <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

#302050 07/03/2005 10:02
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Quote
PS Kto będzie rządził po wyborach? Kaczor Donald <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Może nie będzie aż tak tragicznie. Może nastąpi odpływ elektoratu PO do PD. Platforma to bezideowa partia, którą większość przez pewien czas popierała tylko dlatego żeby do rządów nie doszedł Lepper. Teraz kiedy pojawiają się rozsądne alternatywy mogą stracić bardzo dużo w którkim czasie.

#302051 07/03/2005 10:34
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,761
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,761
Quote
Quote
PS Kto będzie rządził po wyborach? Kaczor Donald <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Może nie będzie aż tak tragicznie. Może nastąpi odpływ elektoratu PO do PD. Platforma to bezideowa partia, którą większość przez pewien czas popierała tylko dlatego żeby do rządów nie doszedł Lepper. Teraz kiedy pojawiają się rozsądne alternatywy mogą stracić bardzo dużo w którkim czasie.

Możesz powiedzieć jakie rozsądne alternatywy pojawiły się ostatnio?

#302052 07/03/2005 17:42
Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258
Quote
PD jest najlepszym wyborem spośród istniejących partii.
ciezko sie nie zgodzicc, w takim towarzystwie nawet Urban - maz stanu.
Jeno jednej rzeczy Korwinowi nie moge wybaczyc. Glupoty. Przeciez ten osmy cud swiata - w niespelna 100%'aaaach katolicki kraj z jednoczesnie najwiekszym wskaznikiem korupcji, z takim haslami wyborczymi nigdy go ni wybierze. a moglby zwyczajnie naobiecywac darmowa sluzbe zdrowia, oswiate sport kulture miedzy wierszami wstawki "wybierzmy przyszlosc" - ja bym dolozyl jeszcze 100 milionow dla kazdego - i po wyborach zrobci dokladnie odwrotnie, wyjebac senat - zredukowac do min sejm, zlikwidowac kasy chorych, pefrony fundacje, obnizyc podatki - czyli jednym slowem zrobicx dokladnie to samo, co zrobilo sld cztery lata temu. Qrw jeszcze by go na nastepna kadencje wybrali - oczywisci pod inna nazwa.
Ten kraj w lwiej czesci jest tak bezdennie glupii ze nawet by sie nie zorientowal.

#302053 07/03/2005 17:58
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Quote
Ja też zgadzam się, z tezą, PD to jest przemalowana UW. A co do tych dwóch "liderów" to niespecjalnie widzę ich pożyteczność:
Hausner - polityk, który szumnie zapowiadał swój "liberalny" plan, wg którego wszystkie oszczędności miały być przerzucone na przyszłe lata gdy nie będzie już jego geniuszu w rządzie. I nawet tego nie potrafił obronić, to się nazywa skuteczny polityk:)

Belka - to typek z pod ciemnej gwiazdy prezydenta. Fakt, że jego rząd wypada nie najgorzej, ale mam wrażenie, że to głównie dlatego, że po Millerze każdy byłby dobry. A wogóle to co ten rząd takiego dobrego zrobił, żeby go tak chwalić i nazywać najlepszym od 8 lat???
Poza tym niejasne interesy Belki i wprowadzenie tego wynalazku sprawiedliwości społecznej jakim jest podatek od oszczędności nie przydają mu chwały.

Nowa jakość czyli "nie oglądanie się na przeszłość" to dla mnie śmieszne ale rozwiń temat o co Ci chodzi to może mnie przekonasz...

Ogólnie nie mam zaufania do PD i jej "liderów"

Hausnera rozbiło zaplecze polityczne, z jego planu została już tylko najwyżej 1/5, powiedz mi że weryfikacja rent jest złym pomysłem? Ja bym tch lekarzy co dają te renty do więzień powsadzał, weryfikacja jest potrzebna, bo mam wrażenie, że 1/4 Polaków ma renty, a to przecież złodziejstwo i krzywdzenie rzeczywiście poszkodowanych.

Belka - hm jest fachowcem z tym się każdy zgodzi, nie interesują go gry partyjne, niejasne interesy powiadasz? przecież mógł doradzać BIG Bankowi ( jeśli Ci o to chodzi) bo był wtedy niezależnym ekspertem.

Nowa jakość - chodzi mi o to że lustracja, aborcja geje lesbijki, religia to dla mnie tematy zastępcze, po 15 latach obalenia komuny głównym założeniem PiSu w programie partii jest dekomunizacja, a co mnie to do jasnej cholery obchodzi i tak to nic nie da, grube ryby się obronią, są już czyste a co nam po płotkach... Najważniejsza jest gospodarka, chce aby na najważniejszych stanowiskach stali fachowcy, UW podała rekę takim fachowcom i licze na kolejnych, którzy zasilą tą partie, mam dość populistów i półinteligentów na kluczowych stanowiskach, popatrzmy na zeszłe lata, już nie mówie o SLDowskich i AWSowskich złodziejach, ale o takich ludziach jak np Łapiński u Millera czy ten koleś od reformy edukacji w AWSie co mu siostra policzyła, że pieniędzy na reforme nie starczy (jaka ta reforma jest każdy widzi...). PD jest pozbawiona karierowiczów, bo jest poza sejmem i do tej pory jej notowania w sondażach nie wyglądały najlepiej, mam nadzieje że będzie w stanie zgromadzić jak największy potencjał intelektualny.

#302054 08/03/2005 16:09
Dołączył: Jun 2004
Posty: 40
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 40
Jak myślicie, czy Marek Dochnal mówił prawde przed sądem co do Kwaśniewskiego?

#302055 08/03/2005 16:23
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
diabli wiedzą

choć podobno część zeznań już jest potwierdzona, bo mają zapis rozmowy telefonicznej sprzed jego aresztowania (a więc swobodnie rozmawiał z kimś znajomym) w której mówił to samo, co teraz na komisji. A raczej teraz mówi to samo, co wtedy.

Jednak trzeba pamiętać, że gość siedzi w pierdlu i szuka szansy wyjścia, więc traktowałbym te zeznania nie jako pewnik, a jako wskazanie wielu tropów...teraz trzeba szukać potwierdzeń tych tropów.

Co nie zmienia faktu, że Kwasniewski to kłamca i tchórz...

#302056 09/03/2005 06:08
Dołączył: Jan 2003
Posty: 250
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Jan 2003
Posty: 250
Quote
Hausnera rozbiło zaplecze polityczne, z jego planu została już tylko najwyżej 1/5, powiedz mi że weryfikacja rent jest złym pomysłem? Ja bym tch lekarzy co dają te renty do więzień powsadzał, weryfikacja jest potrzebna, bo mam wrażenie, że 1/4 Polaków ma renty, a to przecież złodziejstwo i krzywdzenie rzeczywiście poszkodowanych.
Ale co to był za plan, którego główne założenia to oszczędzać (i tutaj się z nim zgadzam) ale dopiero jak bedą rządzić inni. Renty trzeba zweryfikować tez sie zgadzam. Ogólnie założenia dobre, a skończyło się jak zwykle (klapa).
Quote
Belka - hm jest fachowcem z tym się każdy zgodzi, nie interesują go gry partyjne, niejasne interesy powiadasz? przecież mógł doradzać BIG Bankowi ( jeśli Ci o to chodzi) bo był wtedy niezależnym ekspertem.
Nie powiedziałbym, że go nie interesują gierki partyjne, poza tym jeżeli chodzi o BIG BG to był wtedy chyba doradcą prezydenta więc takim do końca niezależny to on nie był.
Quote
Nowa jakość - chodzi mi o to że lustracja, aborcja geje lesbijki, religia to dla mnie tematy zastępcze, po 15 latach obalenia komuny głównym założeniem PiSu w programie partii jest dekomunizacja, a co mnie to do jasnej cholery obchodzi i tak to nic nie da, grube ryby się obronią, są już czyste a co nam po płotkach... Najważniejsza jest gospodarka, chce aby na najważniejszych stanowiskach stali fachowcy, UW podała rekę takim fachowcom i licze na kolejnych, którzy zasilą tą partie, mam dość populistów i półinteligentów na kluczowych stanowiskach, popatrzmy na zeszłe lata, już nie mówie o SLDowskich i AWSowskich złodziejach, ale o takich ludziach jak np Łapiński u Millera czy ten koleś od reformy edukacji w AWSie co mu siostra policzyła, że pieniędzy na reforme nie starczy (jaka ta reforma jest każdy widzi...). PD jest pozbawiona karierowiczów, bo jest poza sejmem i do tej pory jej notowania w sondażach nie wyglądały najlepiej, mam nadzieje że będzie w stanie zgromadzić jak największy potencjał intelektualny.
A jaki oni mają program gospodarczy, widziałeś, czytałeś?
Co do dekomunizacji, zgadzam się z Tobą, że nie można mówić o tym jako o głównym założeniu programu, ale to co się dzieje a właściwie co wychodzi teraz (chodzi o afery) dobitnie świadczy, moim zdaniem o potrzebie otworzenia archiwów i pokazania ludziom kto grał w której drużynie
Poza tym nie zapominaj, że w AWS nie rządziła sama tylko z UW i UW odeszła bo pokłócili się o stołki więc nie są to same aniołki i nie oczekiwałbym od nich innego zachowania.

Poza tym ogólnie postrzegam tą partię jako prezydencką, co po ostatnich wydarzeniach wbiło jej gwóźdź do trumny u mnie.
Pozdrawiam
Tomek

#302057 09/03/2005 14:39
Dołączył: Jun 2004
Posty: 405
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 405
Quote
Komuchy z lewicy już sie narządziły.Ja nie ogarniam dlaczego byli agenci z SLD I SDPL mają jeszcze czelność pchać sie do polityki.Oni powinni sie cieszyć że są na wolności.Buraki z platformy też mnie wkurzają.A co do Frasyniuka to niec do niego nie mam bo w końcu nie brał pensji poselskiej i siedział za poglądy ale na UW też nie zagłosuję.
Nie ma na co głosować.

Podpisuję się pod tym ostatnim.

Nie ma na kogo głosować. Szczytem idiotyzmu jest to, że nie możemy głosować na konkretnego posła (chociaż i tak de facto głosujemy) tylko na partię polityczną. Ja za żadną partią być nie mogę, natomiast konkretnej osobie, panu XX przykładowo, dałbym szansę, a po 4 latach mógłbym go rozliczyć, z tego co obiecał a co wykonał. Jasne?

#302058 09/03/2005 14:44
Dołączył: Jun 2004
Posty: 405
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 405
Quote
Jak myślicie, czy Marek Dochnal mówił prawde przed sądem co do Kwaśniewskiego?

A czy to jest najważniejsze? Polacy zamiast zażądać zmiany sytuacji szpitali, komorników-wampirów czy bezrobocia, emocjonują się wypowiedzią Marka Dochnala, który i tak powie wszystko, byle tylko oczyścić się z zarzutów. Nie jest tak? Godziny pracy Komisji Śledczej (poprzedniej oraz obecnej), miliony ton akt, przesłuchania (albo gierki polityczne na polu public relations) to zajmuje nas od prawie dwóch lat. Wcześniej było co innego. Jak ma być dobrze?

#302059 09/03/2005 14:53
Dołączył: Jun 2004
Posty: 405
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 405
[quote]Hausnera rozbiło zaplecze polityczne, z jego planu została już tylko najwyżej 1/5, powiedz mi że weryfikacja rent jest złym pomysłem? Ja bym tch lekarzy co dają te renty do więzień powsadzał, weryfikacja jest potrzebna, bo mam wrażenie, że 1/4 Polaków ma renty, a to przecież złodziejstwo i krzywdzenie rzeczywiście poszkodowanych.[/ouote]

Ja bym tych lekarzy (nie wszystkich, ale każdy wie o co b) do wagonu bydlęcego załadował i na Kołymę wywiózł. Osobiście spotkałem się kilka dni temu z przypadkiem, kiedy synowi znajomej odmówiono renty socjalnej, mimo wirusowego zapalenia wątroby, a także stwierdzonego nowotworu (lekarze mówią, że jest pełna szansa na wyleczenie, Bogu dzięki). Chłopak ma 18 lat i przyjmuje końskie dawki leków. Orzecznik wpisał mu "częściowo niezdolny do pracy"!!!!!!!

Ale druga strona medalu jest taka, że zweryfikować należy bezprawne lub naciągane (albo po znajomości) renty. Sęk w tym, żeby zrobić to tak, aby nie ucierpieli rzeczywiście chorzy czy pokrzywdzeni, a jak narazie to tylko oni odczuwają skutki reform i oszczędności. To jest dramat.

#302060 17/03/2005 17:19
Dołączył: Jun 2004
Posty: 40
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 40
Co myślicie o Platformie Obywatelskie, która prawdopodobnie wygra wybory? Mi się wydaje, że ta partia szybko po wyborach się rozpadnie. Jeślinie przez możliwy konflikt, między dwoma liderami PO - Donaldem Tuskiem i Janem Rokitą. A stać się tak, może gdy Tuskowi nie spodoba się bycie tym "drugim w partii". Jesli nie przez to ta partia się rozpadnie, to wydaje mi się, że przez to, iż w tej partii jest można powiedzieć prawica, lewica i centra. A to ze sobą "współżyć" za bardzo nie mogą.

#302061 17/03/2005 17:47
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Osobiscie wk***wia mie Jan Maria Wladysław ,ponieważ jest to typowy gwiazdor polityczny ostatnimi czasy zbił kapitał polityczny na komisji ,gdzie tropił różnej maści agentów z krainy deszczowców a za rzadów Olszewskiego był przeciwko lustracji i to głównie dzieki jego ówczesnej partii ta słuszna idea musiała upaść .Także nie szukajcie w nim zbawcy narodu chociaż "imię jego czterdzieści i cztery" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

#302062 17/03/2005 17:54
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
A co do Tuska to powiem tyle "Gospodarczy dyletant" obserwowałem wypowiedzi tego kolesia, i wiem co mówię. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Fajnie się czyta smile Sorka za wyciągnięcie tematu wink

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
fakt super czytanie , szkoda tylko ze nie dostrzegłem tu politycznej legendy tego forum Nirtza smile
moze jeszcze wroci ktoz to wie .................

Strona 7 z 7 1 2 3 4 5 6 7

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (rymoholik, $-man, latajaca_holenderka, Sensei, rafal08, betowiec, aker, alfa), 709 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,033
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1