|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
|
|
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816 |
Houston ( niby clay  ) Melzer - Kendrick 2 @2,70 3/10Kendrick w gazie, Melzer nie zachwyca, Kendrick u siebie, Melzer chyba po startowe z braku lepszego turnieju przyjechał. Kursy mocno zawyżone. Kendrick wystarczy ze utrzyma formę serwisową i Melzer może się spalić, jak to u niego, tym bardziej ,że Melzer jak na razie w tym roku bez większych sukcesów. Jak to znajomy stwierdził lepiej, żeby Jurgen wracał do Europy szlifować formę na Rolanda.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,322
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,322 |
Finalista i półfinalista tego turnieju Melzer w ubiegłych latach na pewno nie przyjechał po startowe  styl gry Kendricka "średnio" pasuje do tej nawierzchni...nie wiem na czym opierasz słowaz ze Kendrick jest w gazie pokonanie ostatnio Clementa i Soderlinga, który się "zajechał" w Sunrise to żaden sukces  a brak sukcesów Melzera to tylko argument pozytywny wzmagający motywację...ale to tylko moje wnioski powodzenia 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
|
|
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816 |
Nawierzchnia to clay, ale kozioł nie taki wysoki. W zeszłych latach mecze wygrywali serwismeni, jeden nawet wygrał cały turniej ( Karlovic) . Kendrick gra mocno, serwis funkcjonuje dobrze. Z Tsongą zagrał dobry, wyrównany mecz, a pokonanie do tej pory w 5 dni 4 rywali grajacych na jego poziomie, lub lepiej, to jednak duży sukces ( young/karanusic/clement/soderling).
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Gdy Karlovic wygrywał turniej mieliśmy wtedy green clay z tego co pamiętam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
|
|
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816 |
Houston
Garcia Lopez - Lapentti @ 2,46 Pinnacle
Garcia jak na razie słabiutka forma , naprzeciw rywal ograny w kwalach, które przeszedł bez straty seta, z bardzo pewnym 1 serwisem, wcześniej dochodząc do półfinału w Bogocie. Kurs przeto zachęca do gry.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
|
|
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816 |
Isner - Russell 2 @1,97 Pinnacle
Skoro to prawdziwa cegła, a nie green clay, to Isner nie ma tu czego szukać , tym bardziej że Russell po kwalifikacjach i 2 wygranych meczach. Rok temu Isner przepadł w 1 rundzie z Roitmanem ,mimo tego iż zagrał wtedy 12 asów, dał jednocześnie 10 szans na przełamanie. To zdecydowanie nie jego nawierzchnia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,480
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,480 |
osmiele sie niezgodzic. Bledem jest skresanie drewniakow na maczce. Pilki maja wyzszy koziol, mozna uderzac z wyzszego pulapu, jest wiecej czasu na reakcje. W zeszlym sezonie ivo ogral na maczce Robredo, Starace i Mathieu. Kto by pomyslal?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
|
|
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816 |
No właśnie mam problem z tą nawierzchnią, jaka jest w Houston, koledzy piszą, ze jednak bardziej typowa cegła, niż to co kiedyś. Z tym, że powyższe typy są na graczy już z nią zaznajomionych po kwalifikacjach i jako takie myślę, iż jak najbardziej do gry. Należy jednak nie szaleć ze stawkami. Wczoraj Kendrick zagubił się kompletnie. A Ivo to jednak ze dwa pułapy technicznie wyzej od Isnera 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,480
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,480 |
czy ja wiem? obydwaj drwale, z technika maja malo wspolnego, a backhan Isnera o niebo lepszy od ivo. Isner tez zaznajomiony z nawierzchnią, wczoraj gladko wygral w deblu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179 |
Na pewno jest to bardzo szybka cegła, coś jak w Dusseldorfie czy Hamburgu. Jednak to zawsze cegła. Kto poznał tą specyficzną nawierzchnię (kwalifikanci) ten ma przewagą nad tymi którzy jeszcze nie zagrali na niej meczu. Isner już grał  w deblu J Isner (USA) / T Parrott (USA) d D Martin (USA) / S Querrey (USA) 62 63
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114
Hard-hitter
|
|
Hard-hitter
Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114 |
Ivo ma jeden z najlepszych BH slajsów w rozgrywkach 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 148
member
|
|
member
Dołączył: Jan 2008
Posty: 148 |
Casablanca Hanescu V. - Navarro I 2222
Jakoś Rumuna nie widze tutaj z Hiszpanem. Navarro w pierwszej rundzie całkiem ładnie trzymał swoje pierwsze podanie z Ukraincem. A Hanescu męczarnie z Darcicem. Nawet Steve miał więcej okazji do przełamania Rumuna co nie świadczy dobrze o jego serwisie na tej nawierzchni. Liczby nie kłamią ale 48% pierwszego serwisu szału nie robi. Wg mnie kursy powinny wygladać 1,8 1,8. Ale skoro dają prawie 3,00 biorę z pocalowaniem w rękę Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 17,991
Sparta Wrocław
|
|
Sparta Wrocław
Dołączył: May 2005
Posty: 17,991 |
Hanescu miał 68% 1 podania pozatym Navarro widnieje na liście startowej kwali do Monte Carlo...
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822 |
Casablanca Hanescu V. - Navarro I 2222
Jakoś Rumuna nie widze tutaj z Hiszpanem. Navarro w pierwszej rundzie całkiem ładnie trzymał swoje pierwsze podanie z Ukraincem. A Hanescu męczarnie z Darcicem. Nawet Steve miał więcej okazji do przełamania Rumuna co nie świadczy dobrze o jego serwisie na tej nawierzchni. Liczby nie kłamią ale 48% pierwszego serwisu szału nie robi. Wg mnie kursy powinny wygladać 1,8 1,8. Ale skoro dają prawie 3,00 biorę z pocalowaniem w rękę Pozdrawiam ogladlaes navarro w tym roku? To ze pojechal siergieja o niczym nie swiadczy bo siergiej byl bez serwisu. dla mnie hanescu w dwoch setach
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 3,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2008
Posty: 3,098 |
FERRERO - Starace 1 1,45
Ferrero wraca po kolejnej kontuzji, wczoraj łatwo pokonał Ch.Rochusa któremu oddał pięć gemów, zaserwował 9 asów i miał wysoką bo 74% skuteczność wygrywanych piłek po pierwszym serwisie. Rywalem Hiszpana będzie Włoch Starace, typowy rzemieślnik grający głównie na nawierzchniach ziemnych. Ferrero potrzebuje punktów żeby zapewnić sobie start w RG bez kwalifikacji, poza tym może dobry występ w tym turnieju zaowocuje WC w Monte Carlo...? Stawiam na Hiszpana który jest zawodnikiem po prostu lepszym mającym większy wachlarz uderzeń i bardzo zmotywowanym!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 148
member
|
|
member
Dołączył: Jan 2008
Posty: 148 |
Zastanawiam się nad takim meczyku: Montanes/Ventura - Saber/Ziadi 22222 5,00
Hiszpanie dzisiaj zagrają ze sobą mecz w singlu okolo 13 i wątpie że przegrany będzie chciał siedzieć w Maroko w turnieju i walczyc w deblu.Zresztą żaden z nich nie jest dobrym deblistą. Marokańczycy w deblu powiem szczerze nie wiem jak zagrają ale uwazam , że typ za drobne warty uwagi.W singlach polecieli więc może w deblu powalczą.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 8,366
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2009
Posty: 8,366 |
Zastanawiam się nad takim meczyku: Montanes/Ventura - Saber/Ziadi 22222 5,00
Hiszpanie dzisiaj zagrają ze sobą mecz w singlu okolo 13 i wątpie że przegrany będzie chciał siedzieć w Maroko w turnieju i walczyc w deblu.Zresztą żaden z nich nie jest dobrym deblistą. Marokańczycy w deblu powiem szczerze nie wiem jak zagrają ale uwazam , że typ za drobne warty uwagi.W singlach polecieli więc może w deblu powalczą. kurs zachęcający, może coś sprezentują miejscowym, ale chce tylko powiedzieć że Ventura nie jest słabym deblistą ... owszem z innymi partnerami ale ostatnio wygrał 3 challengery w deblu, a wcześniej z Almagro w parze poległ dopiero w finale w ATP Buenos Aires ale co jest najważniejsze ... panowie Montanes/Ventura bronią tutaj tytułu sprzed roku 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 148
member
|
|
member
Dołączył: Jan 2008
Posty: 148 |
Ale jak patrze ze chłopaki grają zaraz 2 godziny w singlu to grzechem byłoby nie zagrać marokańczyków- nie wiem tylko czy Ventura jest przewidziany na kwale do monte carlo - bo jesli tak to grać tylko marokańczyków
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|