Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438

U.S. Men's Clay Court Championship



Miejsce : Houston, Stany Zjednoczone
Ranga turnieju : ATP "250"
Data : 6.04-12.04 2009
Nawierzchnia : ceglana
Pula nagród : 500'000 $
Uczestnicy : 32 zawodników w singlu / 16 par w deblu
Oficjalna strona : www.mensclaycourt.com
Drabinki : Singles || Debel || Kwalifikacje
Plan Dnia : Zobacz
Wyniki na żywo : Oficjalny Livescore

Grand Prix Hassan II



Miejsce : Casablanca, Marocco
Ranga turnieju : ATP "250"
Data : 6.04-12.04 2009
Nawierzchnia : ceglana
Pula nagród : 450'000 €
Uczestnicy : 32 zawodników w singlu / 16 par w deblu
Oficjalna strona : www.arryadia.com/mtt/2009/atp2009/
Drabinki : Singles || Debel || Kwalifikacje
Plan Dnia : Zobacz
Wyniki na żywo : Oficjalny Livescore

Przydatne linki :

www.atdhe.net - live video
www.myp2p.eu - linki do streamów
www.tennis.matchstat.com - wyniki i statystyki zawodników
www.tenisinfo.pl - wyniki i statystyki zawodników
www.atptennis.com - strona ATP
www.itftennis.com/mens - strona ITF


Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Houston ( niby clay tongue )

Melzer - Kendrick 2 @2,70 3/10

Kendrick w gazie, Melzer nie zachwyca, Kendrick u siebie, Melzer chyba po startowe z braku lepszego turnieju przyjechał. Kursy mocno zawyżone.
Kendrick wystarczy ze utrzyma formę serwisową i Melzer może się spalić, jak to u niego, tym bardziej ,że Melzer jak na razie w tym roku bez większych sukcesów. Jak to znajomy stwierdził lepiej, żeby Jurgen wracał do Europy szlifować formę na Rolanda.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,322
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,322
Finalista i półfinalista tego turnieju Melzer w ubiegłych latach na pewno nie przyjechał po startowe smile styl gry Kendricka "średnio" pasuje do tej nawierzchni...nie wiem na czym opierasz słowaz ze Kendrick jest w gazie pokonanie ostatnio Clementa i Soderlinga, który się "zajechał" w Sunrise to żaden sukces smile a brak sukcesów Melzera to tylko argument pozytywny wzmagający motywację...ale to tylko moje wnioski powodzenia smile

Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Nawierzchnia to clay, ale kozioł nie taki wysoki.
W zeszłych latach mecze wygrywali serwismeni, jeden nawet wygrał cały turniej ( Karlovic) .
Kendrick gra mocno, serwis funkcjonuje dobrze.
Z Tsongą zagrał dobry, wyrównany mecz, a pokonanie do tej pory w 5 dni 4 rywali grajacych na jego poziomie, lub lepiej, to jednak duży sukces ( young/karanusic/clement/soderling).

Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Gdy Karlovic wygrywał turniej mieliśmy wtedy green clay z tego co pamiętam.

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Zgadza się - http://cache.daylife.com/imageserve/056zcvebiccyo/340x.jpg

To była jedyna edycja tego turnieju w ostatnich latach, że grali na zielonej mączce. Teraz mają normalną czerwoną cegłe.

Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Houston

Garcia Lopez - Lapentti @ 2,46 Pinnacle

Garcia jak na razie słabiutka forma , naprzeciw rywal ograny w kwalach, które przeszedł bez straty seta, z bardzo pewnym 1 serwisem, wcześniej dochodząc do półfinału w Bogocie. Kurs przeto zachęca do gry.

Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Isner - Russell 2 @1,97 Pinnacle

Skoro to prawdziwa cegła, a nie green clay, to Isner nie ma tu czego szukać , tym bardziej że Russell po kwalifikacjach i 2 wygranych meczach. Rok temu Isner przepadł w 1 rundzie z Roitmanem ,mimo tego iż zagrał wtedy 12 asów, dał jednocześnie 10 szans na przełamanie. To zdecydowanie nie jego nawierzchnia.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,480
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,480
osmiele sie niezgodzic. Bledem jest skresanie drewniakow na maczce. Pilki maja wyzszy koziol, mozna uderzac z wyzszego pulapu, jest wiecej czasu na reakcje. W zeszlym sezonie ivo ogral na maczce Robredo, Starace i Mathieu. Kto by pomyslal?

Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
No właśnie mam problem z tą nawierzchnią, jaka jest w Houston, koledzy piszą, ze jednak bardziej typowa cegła, niż to co kiedyś.
Z tym, że powyższe typy są na graczy już z nią zaznajomionych po kwalifikacjach i jako takie myślę, iż jak najbardziej do gry.
Należy jednak nie szaleć ze stawkami.
Wczoraj Kendrick zagubił się kompletnie.
A Ivo to jednak ze dwa pułapy technicznie wyzej od Isnera wink

Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,480
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,480
czy ja wiem? obydwaj drwale, z technika maja malo wspolnego, a backhan Isnera o niebo lepszy od ivo. Isner tez zaznajomiony z nawierzchnią, wczoraj gladko wygral w deblu smile

Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
F
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
F Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
Na pewno jest to bardzo szybka cegła, coś jak w Dusseldorfie czy Hamburgu. Jednak to zawsze cegła. Kto poznał tą specyficzną nawierzchnię (kwalifikanci) ten ma przewagą nad tymi którzy jeszcze nie zagrali na niej meczu.
Isner już grał wink w deblu J Isner (USA) / T Parrott (USA) d D Martin (USA) / S Querrey (USA) 62 63

Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114
W
Hard-hitter
Hard-hitter
W Offline
Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114
Ivo ma jeden z najlepszych BH slajsów w rozgrywkach wink

Dołączył: Jan 2008
Posty: 148
K
member
member
K Offline
Dołączył: Jan 2008
Posty: 148
Casablanca
Hanescu V. - Navarro I 2222

Jakoś Rumuna nie widze tutaj z Hiszpanem. Navarro w pierwszej rundzie całkiem ładnie trzymał swoje pierwsze podanie z Ukraincem. A Hanescu męczarnie z Darcicem. Nawet Steve miał więcej okazji do przełamania Rumuna co nie świadczy dobrze o jego serwisie na tej nawierzchni. Liczby nie kłamią ale 48% pierwszego serwisu szału nie robi. Wg mnie kursy powinny wygladać 1,8 1,8. Ale skoro dają prawie 3,00 biorę z pocalowaniem w rękę
Pozdrawiam

Dołączył: May 2005
Posty: 17,991
Sparta Wrocław
Sparta Wrocław
Dołączył: May 2005
Posty: 17,991
Hanescu miał 68% 1 podania pozatym Navarro widnieje na liście startowej kwali do Monte Carlo...

Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Originally Posted by kaszmen
Casablanca
Hanescu V. - Navarro I 2222

Jakoś Rumuna nie widze tutaj z Hiszpanem. Navarro w pierwszej rundzie całkiem ładnie trzymał swoje pierwsze podanie z Ukraincem. A Hanescu męczarnie z Darcicem. Nawet Steve miał więcej okazji do przełamania Rumuna co nie świadczy dobrze o jego serwisie na tej nawierzchni. Liczby nie kłamią ale 48% pierwszego serwisu szału nie robi. Wg mnie kursy powinny wygladać 1,8 1,8. Ale skoro dają prawie 3,00 biorę z pocalowaniem w rękę
Pozdrawiam

ogladlaes navarro w tym roku? To ze pojechal siergieja o niczym nie swiadczy bo siergiej byl bez serwisu. dla mnie hanescu w dwoch setach

Dołączył: Jan 2008
Posty: 3,098
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2008
Posty: 3,098
FERRERO - Starace 1 1,45

Ferrero wraca po kolejnej kontuzji, wczoraj łatwo pokonał
Ch.Rochusa któremu oddał pięć gemów, zaserwował 9 asów i miał wysoką bo 74% skuteczność wygrywanych piłek po pierwszym serwisie.
Rywalem Hiszpana będzie Włoch Starace, typowy rzemieślnik grający głównie na nawierzchniach ziemnych.
Ferrero potrzebuje punktów żeby zapewnić sobie start w RG bez kwalifikacji, poza tym może dobry występ w tym turnieju zaowocuje WC w Monte Carlo...?
Stawiam na Hiszpana który jest zawodnikiem po prostu lepszym
mającym większy wachlarz uderzeń i bardzo zmotywowanym!

Dołączył: Jan 2008
Posty: 148
K
member
member
K Offline
Dołączył: Jan 2008
Posty: 148
Zastanawiam się nad takim meczyku:
Montanes/Ventura - Saber/Ziadi 22222 5,00

Hiszpanie dzisiaj zagrają ze sobą mecz w singlu okolo 13 i wątpie że przegrany będzie chciał siedzieć w Maroko w turnieju i walczyc w deblu.Zresztą żaden z nich nie jest dobrym deblistą. Marokańczycy w deblu powiem szczerze nie wiem jak zagrają ale uwazam , że typ za drobne warty uwagi.W singlach polecieli więc może w deblu powalczą.

Dołączył: Jan 2009
Posty: 8,366
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2009
Posty: 8,366
Originally Posted by kaszmen
Zastanawiam się nad takim meczyku:
Montanes/Ventura - Saber/Ziadi 22222 5,00

Hiszpanie dzisiaj zagrają ze sobą mecz w singlu okolo 13 i wątpie że przegrany będzie chciał siedzieć w Maroko w turnieju i walczyc w deblu.Zresztą żaden z nich nie jest dobrym deblistą. Marokańczycy w deblu powiem szczerze nie wiem jak zagrają ale uwazam , że typ za drobne warty uwagi.W singlach polecieli więc może w deblu powalczą.

kurs zachęcający, może coś sprezentują miejscowym, ale chce tylko powiedzieć że Ventura nie jest słabym deblistą ... owszem z innymi partnerami ale ostatnio wygrał 3 challengery w deblu, a wcześniej z Almagro w parze poległ dopiero w finale w ATP Buenos Aires

ale co jest najważniejsze ... panowie Montanes/Ventura bronią tutaj tytułu sprzed roku smile

Dołączył: Jan 2008
Posty: 148
K
member
member
K Offline
Dołączył: Jan 2008
Posty: 148
Ale jak patrze ze chłopaki grają zaraz 2 godziny w singlu to grzechem byłoby nie zagrać marokańczyków- nie wiem tylko czy Ventura jest przewidziany na kwale do monte carlo - bo jesli tak to grać tylko marokańczyków

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, latajaca_holenderka, alfa, Sensei, bukma, forty, rymoholik, aker, $-man, kamel), 2,509 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,302
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1