Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
K
member
member
K Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
Cze
Mam pewne przemyslenia, taki systemik tylko ze potrzeba miec jeden pewny mecz. Moge go podac moze ktos go ulepszy.

Ogólnie mowiac wybieramy dwa mecze np. z tenisa z wyzszymi kursami ( ok. 1.6 na 1 i 2.3 na 2) i rozpisujemy kazdy kazdy z kazdym + pewniak (kurs przynajmniej 1.4 przy mniejszych mniejszy zysk) . w sumie mamy 4 kupony.
Do dyspozycji mamy np. 10 zl. powiedzmy ze gramy na dwie jedynki + pewniak. Wtedy wyliczamy kursy kazdej kombinacji, jak mamy wyliczone to dzielimy 10zl przez te kombinacje wtedy mamy stawke za jaka gramy (robimy to dla 3 kuponow bez jedynek ). dla tego kuponu z jedynkami stawke ustalamy sumujac stawki z tamtych kuponow i odejmujac je od 10 zl wtedy mamy stawke na kupon z jedynkami i pewniaka.
Przykład:

1 mecz: Lisnard - Wessels 1.87 - 1.87
2 mecz: Garcia Adrian - Rosset 1.65 - 2.25
3 mecz pewniak Canas - Florian Mayer jedynka z kursem 1.65

rozpisujemy:
1) kupon
Wessels 1,87
Garcia Adrian 1,65
Canas 1,65
KURS: 5.09 STAWKA: 1,96 WYGRANA:10 zl

2) kupon
Lisnard 1,87
Rosset 2,25
Canas 1,65
KURS: 6,94 STAWKA: 1,44 WYGRANA:10 zl

3) kupon
Wessels 1,87
Rosset 2,25
Canas 1,65
KURS: 6,94 STAWKA: 1,44 WYGRANA:10 zl

4) kupon
Lisnard 1,87
Garcia Adrian 1,65
Canas 1,65
KURS: 5.09 STAWKA: 5.15 WYGRANA: 26.24 zl

Najgorszy ten pewniak ale moze ktos wymysli jak zminimalizowac ryzyko tego pewniaka

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,064
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,064
po pierwsze imo pomysl ciekawy choc w gruncie rzeczy na dluzsza mete niedochodowy... moim zdaniem lepiej ta 10 zainwestowac w tego Twojego tzw. "pewniaka"

bialns zyskow i strat

................Twoj system..../...."10 na pewniaka"
a) 'pewniak' siada
max wygrana........16,4 zl...../....6,5 zl
min wygrana.........0 zl......./....6,5 zl

b) 'pewniak' nie siada
max. przegrana.......10 zl...../....10 zl
min. przegrana.......10 zl...../....10 zl

przegrac mozesz tyle samo, a szansa ze zwiekszysz swoja wygrana wynosi 25% (no w sumie troche wiecej biorac pod uwage kursy)... srednio podoba mi sie system w ktorym trafiajac jeden mecz ktorego jestem niby pewny moge wyjsc na 0... lepiej moim zdaniem skupic sie na analizie...
napiszesz ze moznaby sprobowac zminimalizowac znaczenie tego pewniaka - moim zdaniem nie da rady, nie przeskoczysz marzy buka...
pozdro

Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
K
member
member
K Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
No zapomnialem dopisac ze nie oplaca sie grac u buków STS,TOTO-MIX, I PROFESIONAL bo oni pobieraja 10% podatku. Ale na internetowych stronach nie ma tego podatku.

i przy stawce na pewniaka => 1.25 i odpowiednich kursach na tamte 2 mecze wygrywam wiecej niz bym postawil te 10 zl na pewniaka o kursie 1.25

jezeli nie wejda te dwa mecze to mi sie zwraca
tylko jak pewniak nie wejdzie to przegrywam

Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
podstawowa zasada bukmacherstwa:

-nigdy nie graj przeciwko sobie (tzn. nie obstawiaj przeciwnych zdarzen na roznych kuponach) - zawsze wtedy tracisz na marzy buka

Dołączył: Jan 2004
Posty: 589
Dev Offline
addict
addict
Dołączył: Jan 2004
Posty: 589
Quote
podstawowa zasada bukmacherstwa:

-nigdy nie graj przeciwko sobie (tzn. nie obstawiaj przeciwnych zdarzen na roznych kuponach) - zawsze wtedy tracisz na marzy buka
no i wlasnie od tego jest ten pewniak, zeby zredukowac strate na marzy buka i zeby wygenerowac jakis tam zysk

ale imho czy ja wiem czy to taki dobr sposob, w koncu wszyscy wiemy ze pewniaki 100% nie istnieja

Dołączył: Jun 2003
Posty: 909
R
old hand
old hand
R Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 909
Quote
Oryginalnie wysłał Dev:
[qb]
Quote
podstawowa zasada bukmacherstwa:

-nigdy nie graj przeciwko sobie (tzn. nie obstawiaj przeciwnych zdarzen na roznych kuponach) - zawsze wtedy tracisz na marzy buka
no i wlasnie od tego jest ten pewniak, zeby zredukowac strate na marzy buka i zeby wygenerowac jakis tam zysk

ale imho czy ja wiem czy to taki dobr sposob, w koncu wszyscy wiemy ze pewniaki 100% nie istnieja[/qb]
A jak Ty chcesz zredukować stratę na marży jednym pewniakiem ,skoro przy tym rozpisie dając 4 bloki
zawsze i wszędzie średnie P*K bloku (nie licząc pewniaka) będzie <1 bo grasz 2 zdarzenia we wszystkie możliwe strony ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />

Jeżeli P*K dołączanego pewniaka jest >1 to lepiej grać same pewniaki jako single lub AKO ,jeżeli P*K pewniaka jest =1 to nic to nie daje .

Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
K
member
member
K Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
WYSŁANE
A jak Ty chcesz zredukować stratę na marży jednym pewniakiem ,skoro przy tym rozpisie dając 4 bloki
zawsze i wszędzie średnie P*K bloku (nie licząc pewniaka) będzie <1 bo grasz 2 zdarzenia we wszystkie możliwe strony ?

Jeżeli P*K dołączanego pewniaka jest >1 to lepiej grać same pewniaki jako single lub AKO ,jeżeli P*K pewniaka jest =1 to nic to nie daje .

no nie wiem czy tak do konca jest przy kursach na tenisa ok 1,55 na 1 (oba zdazenia) i 2,3 na 2
i pewniaku pozyzej 1,25 lepiej oplaca sie tak grac (mowimy oczywiscie o grzez prze internet a nie u naszych bukow) ten system niz na tego pewniaka moge przeslac w exelu przyklad jak ktos chce

Dołączył: Jun 2003
Posty: 909
R
old hand
old hand
R Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 909
krzyszt0f ,w Twoim rozpisie grasz 4 zakłady .
Wyobraźmy sobie ,że tego pewniaka wcale nie ma :

Gdy marża jest >0 (czyli prawie zawsze)

to:

[p(1)1*k(1)1*p(1)2*k(1)2 + p(1)1*k(1)1*p(2)2*k(2)2 + p(2)1*k(2)1*p(1)2*k(1)2 + p(2)1*k(2)1*p(2)2*k(2)2] < 4

W ogóle nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak Ty chcesz dołączając "pewniaka" z niskim kursem
wygrać w grze ,w której nie masz szans wygrać bo oczekiwany zysk z gry nie wliczając dodanego pewniaka jest ujemny ?

Prześlij mi Twoje symulacje w Ekscelu ,adres podrzuciłem na privie :zobacz:

Pozdrawiam

rafałek

Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
D
old hand
old hand
D Offline
Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
Quote
Oryginalnie wysłał krzyszt0f:
[qb]No zapomnialem dopisac ze nie oplaca sie grac u buków STS,TOTO-MIX, I PROFESIONAL bo oni pobieraja 10% podatku. Ale na internetowych stronach nie ma tego podatku.

i przy stawce na pewniaka => 1.25 i odpowiednich kursach na tamte 2 mecze wygrywam wiecej niz bym postawil te 10 zl na pewniaka o kursie 1.25

jezeli nie wejda te dwa mecze to mi sie zwraca
tylko jak pewniak nie wejdzie to przegrywam[/qb]
Witam

Nie rozumiem jednej rzeczy: Po co zdecydowana wiekszosc ludzi ktorzy obstawiaja 3 i wiecej meczy mysli sobie ze jest lepiej stawiac na necie :eek:
Przeciez na necie sie oplaca grac tym co graja jedno lub maks. 2 spotkania.

Dam przyklad czterech dzisiejszych meczy tenisa i kursy na faworytow(bo tych sie najczesciej obstawia) w STS i Expekt :
STS.........EXPEKT
Costa -Davydenko 1,7..........1,7
Nadal -Ferrer 1,6..........1,5
Canas -Stepanek 1,7..........1,55
Gaudio -Novak 1,55..........1,5
----------- ------------
7,17 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> 5,93 :eek:
No i po c*** bym mial obstawiac na necie??
Przeciez mi sie u naziemnego oplaca zaplacic spokojnie 10% podatku.

Zdecydowanie u ako kuponow gdzie gracze obstawiaja 3 i wiecej meczy oplaca sie stawiac wedlug mnie conajmniej w 80% przypadkach u kamiennych bukow.

Pozdrawiam

Dolacze kursy jeszcze 2 najpop.bukow netowych do tych meczy:

Betandwin....Gamebookers

1.38......1.73
1.47......1.6
1.5.......1.6
1.45......1.5
--------------------
4.41 :eek: ...6.73 :eek:
No jezeli ktos obstawia ako kupony w necie gdzie daja takie kursy to chyba jest nie powazny stop

Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
D
old hand
old hand
D Offline
Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
u Gamebookers oczywiscie kurs 6.73 by mogl byc <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,328
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,328
wyrywkowe przyklady sie nie sprawdzaja poniewaz ani expekt ani betandwin nie sa w pelni reprezentatywne, zwlaszcza jesli mowimy o tenisie. grajac wspomniane zdarzenia uzyskalbys ako 6.67 w gamebookers, a w unibecie nawet 6.72.
innymi slowy teoria o wyzszosci bookow naziemnych w tym przypadku nie trzyma sie kupy.

Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
D
old hand
old hand
D Offline
Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
Quote
Oryginalnie wysłał gregorrr:
[qb]wyrywkowe przyklady sie nie sprawdzaja poniewaz ani expekt ani betandwin nie sa w pelni reprezentatywne, zwlaszcza jesli mowimy o tenisie. grajac wspomniane zdarzenia uzyskalbys ako 6.67 w gamebookers, a w unibecie nawet 6.72.
innymi slowy teoria o wyzszosci bookow naziemnych w tym przypadku nie trzyma sie kupy.[/qb]
Moj przyklad bym czysto przypadkowy i gdybym chcial naprz. dolaczyc jeszcze jeden mecz czyli razem 5 meczy co znow nie jest az tak duzo to robi sie:
MAssu-Behrend kamienny 1.35....Unibet 1,28
czyli mnozyny przez poprzednie i wychodzi nam :
kamienny 9.68.....Unibet 8.6
czyli dla tych co graja 5+ wiecej spotkan w tym wypadku moga podziekowac i UNIBETOWI
Przypominm ze mowilem o roznicy miedzy kamiennymi i netowymi przy 3 i wiecej spotkaniach czyli Ci co lubia pociagi niech zapomna o necie.

Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,328
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,328
widze, ze zeby miec racje jestes sklonny naciagnac swoja teorie do granic wytrzymalosci <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
Generalnie w ogóle granie "pociągów" w kamiennych czy netowych jest nieopłacalne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

Ale fakt faktem że prof czy sts mają czasami duży wyższe kursy niż konkurencja z internetu. Przykłady które akurat zapamiętałem :

Verdasco - Johansson 1 -> 1.65 -> ~1.40
Schuttler - Manitla 1 -> 1.92(1.77) -> ~1.50-1.60
F.Mayer - Canas 2 -> 1.86 -> ~1.50

// 1 kolumna z kursami to profesjonal , druga to średnia internetowa.

Podowanie przykładu B&W mija się z celem , nikt inny nie zaniża tak kursów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,328
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,328
jiro,

to prawda, ale wysnuwanie z tego teorii jak tu kolega probowal jest bez sensu bo czesto jest na odwrot

pzdr <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
K
member
member
K Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
Mi nie chodzi o to zeby grac kursy jakies 1.35 w tenisie. tenis to tylko przyklad. do tego nadaja sie wszystkie mecze obstawiane dwu drozni.
a ten pewniak wlasnie po to jest zeby przeskoczyc te marze. bez tego pewnbiaka to wiadomo ze jestem na minusie.

Ogolnie mowieac ten system jest po to zeby zminimalizowac niespodzianki. bo wiadomo ze lepiej puscic sobie te 3 mecze na jednym kuponie za 10 zl i wyjdzie wiecej niz tu. Ale chyba prawdopodobienstwo trafienia 3 jest wieksze niz 1.

Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
K
member
member
K Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
i jeszcze jedno mozna tak podzielic zeby przy powiedzmy niespodziance jeden z kuponów przyniosl zysk

Dołączył: Aug 2004
Posty: 166
O
member
member
O Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 166
Siem. Wygrzebałem ten temacik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Kiedyś sam to próbowałem i doszedłem do wniosku że się to nie sprawdza. Tak czy siak żeby coś wygrać musisz trafić pewniaka. Z tego co ja wyliczyłem wynika że więcej zarobisz stawiając tylko na niego równowartość tamtych 4ech kuponów niż na te 4 kupony. Chyba że ja czegoś nie zajarzyłem... Grasz tą metodą? sprawadza się?

Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
K
member
member
K Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
gralem przez chwile ale byl problem z tym pewniakiem.

kiedys gdzies na tym formum przeczytalem o tym jak goscie rozpisuja tak mecze:

mamy kursy

1860 München v Eintracht Trier
1 X 2 X2
1.67 3.40 4.75 1.96

TOP Oss v Maastricht
1 X 2 X2
1.65 3.50 4.30 1.93

Sedan v Amiens

1 X 2 X2
1.75 2.90 4.80 1.81

puszczamy jeden kupon same jedynki
kurs: 4.82
stawka: 10 zl
wygrana: 48.20 zl

i trzy osobne kupony z X2

1)
kurs: 1.96
stawka: 2 zl
wygrana: 3.92

2)
kurs: 1.93
stawka: 2 zl
wygrana: 3.86

3)
kurs: 1.81
stawka: 2 zl
wygrana: 3.62

Suma zakładów 16 zl

w razie gdy jeden nie wejdzie to cos tam odzyskamy ok 25% sumy postawionej gdy dwa to jakies 45% a jak 3 to 72%.

Mozna zagrac te 3 jedynki rozpisem 2z3 wtedy jak nam zawali jeden to wygrywamy rozpis i jeden z tych trzech meczy, gorzej jak zawali dwa lub 3.

Co o tym myslicie ma sens granie tak na dluzsza mete??

Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,064
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,064
krzysztOf zrozum - nie ma sensu granie w 2 strony, nigdy nie wymyslisz takiego systemu ktory przynosilby pewne zyski grajac "przeciw sobie" poniewaz istnieje cos takiego jak marza buka i co bys nie robil nie przeskoczysz tego

Strona 1 z 2 1 2

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (ANZELMO, rafal08, burbon, Lukasz111, latajaca_holenderka, Akhu, alfa, aker, forty, kamel), 2,748 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,921
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1