|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
ksiazeczki zdrowia, zaswiadczenie o niekaralnosci, przydadza sie jesli masz listy od poprzednich pracodawcow ale zakladam, ze nie masz:P
koszt tych dwoch wyzej wymienionych to cos w okolicach 50zl... ale moge sie mylic wiec niech ktos jeszcze powie pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,423
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,423 |
samo zaświadczenie o niekaralności to 50 zł, ale bedą tego od Ciebie wymagać tylko w pracach związanych z finansami, ewentualnie lepszych stanowiskach w innych branżach. Jeśli po maturze, to pewnie pierwsza praca, myśle że nie będzie Ci potrzebne (moze sie myle  ) Generalnie Nip sie przyda zawsze, z resztą poczekaj aż coś znajdziesz ( mi np zaświadczenie o niekaralności refundował pracodawca)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153 |
no i ksiazeczka sanepid. jesli w braznzy spozywczej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
oj walsnie.. ksiazeczka zdrowie mi sie pomylila z sanepidowa  wiec nie wiem jaki jest jej koszt a w ogole ksiazeczka zdrowia to gdziekolwiek jest potrzebna ? nigdy sie z tym nie spotkalem, nigdy tez o tym nie slyszalem :>
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 1,467
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2004
Posty: 1,467 |
Potrzebuję pilnie ksiązki: "Prawo w turystyce" Jerzy Gospodarek Konkretnie chodzi mi o rozdział: "Umowa darowizny w działalności hotelarskiej" Ma ktoś może coś na ten temat ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,175
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,175 |
Mam problem! Otóż studiuje zaocznie fizjoterapie i mam do odrobienia 6 tygodni praktyk taki w tym psikus, że także odbywam staż lecz nie związany ze studiami. Staż mam od marca tzn, że nie uzbieram tyle wolnego do wakacji. Więc mam o to takie pytanie: Czy istnieje jakieś prawo, stażysty czy regulamin, który pozwalałby mi odrobić praktyki?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 14,689
Oszust i... dzida!!!
|
|
Oszust i... dzida!!!
Dołączył: Dec 2005
Posty: 14,689 |
data zdarzenie rodzaj zakład rezultat kurs Pn 11/05/09 17:20 Banik Ostrava - Mlada Boleslav Liczba goli w 1-ej połowie Cze. Gambrinus Liga ponizej 1.5 goli powyzej1.5 goli (0-1)
Zagrane w Expekcie. Skonczylo sie do ht 0:1, a oni naliczyli ze POWYŻEJ 1.5gola. Czy ktos moglby mi pomoc i napisac po angielsku tekst, ktory do nich powinnienem wyslac w celu zmiany wyniku kuponu? Czy poczekac troche i sami to zmienia?
Z gory dzieki za odpowiedz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 14,689
Oszust i... dzida!!!
|
|
Oszust i... dzida!!!
Dołączył: Dec 2005
Posty: 14,689 |
data zdarzenie rodzaj zakład rezultat kurs Pn 11/05/09 17:20 Banik Ostrava - Mlada Boleslav Liczba goli w 1-ej połowie Cze. Gambrinus Liga ponizej 1.5 goli powyzej1.5 goli (0-1)
Zagrane w Expekcie. Skonczylo sie do ht 0:1, a oni naliczyli ze POWYŻEJ 1.5gola. Czy ktos moglby mi pomoc i napisac po angielsku tekst, ktory do nich powinnienem wyslac w celu zmiany wyniku kuponu? Czy poczekac troche i sami to zmienia?
Z gory dzieki za odpowiedz. Juz nieaktualne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
MaSha Lover
|
|
MaSha Lover
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848 |
Czy jest opcja, żeby wysyłać smsy z netu do Ery omijając bramke omnix ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 951
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2006
Posty: 951 |
Oczywiście o książeczkę sanepidu mi chodziło. Dzięki chłopaki 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 930
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2003
Posty: 930 |
czy istnieje jakis program w ktorym mozna pobawic sie jakis tuning samochodowy ;0 mianowicie zmienic kolor, felgi , jakies dodatki zewnatzr wstawic itp.  ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Photoshop 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034 |
Może na forum jest jakis pasjonat mechaniki? Jesli tak, to prosiłbym o mała pomoc i rozwiaazanie zadań które znajdują sie tutaj: http://www.speedyshare.com/333849163.htmlMam problem zwłaszcza z zadaniem nr.1. Niby rozwiązałem obydwa przykłady, ale jakoś nie mam do tych swoich obliczeń przekonania... Znajdzie się ktoś, kto pomoże? Z góry dziękuje. P.S. Na jakiej stronce mogę umieścić zdjęcia bez konieczności logowania się?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,175
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,175 |
Mam problem! Otóż studiuje zaocznie fizjoterapie i mam do odrobienia 6 tygodni praktyk taki w tym psikus, że także odbywam staż lecz nie związany ze studiami. Staż mam od marca tzn, że nie uzbieram tyle wolnego do wakacji. Więc mam o to takie pytanie: Czy istnieje jakieś prawo, stażysty czy regulamin, który pozwalałby mi odrobić praktyki? ponawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985 |
Poszukuję publikacji, książek dotyczących administracji w sporcie.
Najbardziej interesuje mnie administracja PZPN, ale każda pozycja mieszcząca się w tym temacie mnie zainteresuje.
Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
|
|
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351 |
Wie ktos moze ile trwa leczenie kanalowe zeba?. Bylem prywatnie ostatnio u jednego dentysty.. zrobil mi leczenie kanalowe w 10 minut i 100zl wzial. Minelo 2 tygodnie zab mnie nasuwa.. jak dla mnie jakas amatorke odwalil, bo slyszalem, ze kanalowe leczenie 1 zeba trwa kilka wizyt, a ten odwalil w 10 minut.Kolejna wizyte mam za miesiac, na plombowanie.Minelo 2 tygodnie, a ten zab mnie nasuwa(budze sie w nocu i ketonal musze brac), a niby jest wyleczony!. Placic kolejnych pieniedzy tez nie zamierzam,za ponowne leczenie tego zeba, skoro jest wyleczony.. Znajoma radzi isc do niego i bez kolejki powinien mnie przyjac, skoro zle zrobiony zab, a bylo placone i mnie boli.
To pytanie do ludzi co mieli takie leczenie. Macie jakas rade?
PS. Bolace zeby przerabane..
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
10 min leczenie kanalowe ?? heh no dobry zarcik. Najmniej to 2 wizyty, a jaki odstep czasu to juz Ci nie powiem... Zeby prze..... sprawa Trzymaj sie
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
W poniedziałek byłem u dentysty. Leczenie kanałowe czeka. Oczyścił ząb i zatruł. Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Leczenie wynosi 70zł za ząb + 50zł za kanał.
Termii proponuje poszukać innego "specjalisty" ale już takiego porządnego. Zabawy z takimi dentystami sobie daruj. Szkoda kasy i szkoda zęba/zębów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
tak jak lewy mowi najmniej dwie wizyty- pierwsza opiera sie na porzadnych wytruciu zeba  Jak długo trwa leczenie kanałowe? W dużej liczbie przypadków można je zakończyć na pierwszej wizycie. Przy pomocy nowych technik opracowania kanałów (ręcznych i mechanicznych) oraz narzędzi wspomagających ich sterylizację (laser jagowo-neodymowy - YAG:Nd), nawet "zęby z ropą" dają się wyleczyć w trakcie 3-4 wizyt. Leczenie kanałowe zębów z martwą zakażoną miazgą wymaga wyjałowienia kanałów korzeniowych.
Stosuje się w tym celu różnego rodzaju płukanki i środki dezynfekujące, zakładane do kanałów korzeniowych na okres od kilku do kilkunastu dni. W tradycyjnej stomatologii tzw. "zmiana sączków" trwała nawet kilka miesięcy. Środki te jednak mogą wywoływać przejściowe podrażnienia, a nawet alergie.
Możliwość rewolucyjnej zmiany sposobu leczenia martwych zębów stworzyło pojawienie się lasera YAG:Nd. Wytwarzane przez niego wysokoenergetyczne promieniowanie, które zabija wszelkie drobnoustroje, przekazywane jest bardzo cienkim światłowodem wprowadzonym do kanału korzeniowego.
Zabieg trwa jedynie parę minut, jest całkowicie bezbolesny i zastępuje długotrwałe, uciążliwe leczenie tradycyjne. Najczęściej wystarcza już jednorazowe zastosowanie lasera YAG:Nd. Leczenie kanałowe może być wówczas zakończone natychmiast lub ewentualnie przy następnej wizycie. Obniża to koszty leczenia i jego uciążliwość dla pacjenta.
Należy pamiętać, że prawidłowe wypełnienie sterylnego kanału daje podstawę samoistnej regeneracji zniszczonej tkanki kostnej wokół wierzchołka korzenia. Proces gojenia się kości trwa średnio około 6 miesięcy. Inny rodzaj lasera, a mianowicie laser biostymulacyjny pobudza kość do regeneracji i może skrócić ten okres do ok. 2 miesięcy. Ostateczny sukces potwierdza zalecane kontrolne prześwietlenie zęba po kilku miesiącach. z stomadent.pl
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
|
|
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351 |
W poniedziałek byłem u dentysty. Leczenie kanałowe czeka. Oczyścił ząb i zatruł. Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Leczenie wynosi 70zł za ząb + 50zł za kanał.
Termii proponuje poszukać innego "specjalisty" ale już takiego porządnego. Zabawy z takimi dentystami sobie daruj. Szkoda kasy i szkoda zęba/zębów. bylem dzisiaj u niego, powiedzialem, ze niby wyleczony, a boli, wyslal mnie na przeswietlenie (12zl za przeswietlenie), kolejny wydatek i mam przyjsc jutro, na pewno nie zamierzam nic wiecej placic, a zab ma byc zrobiony dobrze..
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|