|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
U jakich bukmacherów najczęściej obstawiacie i dlaczego? Jakie są najistotniejsze różnice między trzema polskimi bukmacherami?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 88
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2001
Posty: 88 |
Ja gram w STS, ale za trzy tygodnie nie gram już u polskich bukmacherów. Będę grał u Hilla. STS ma przeważnie większe kursy, ma też duże pomieszczenia, a Profesjonal ma małe klitki co jest denerwujące, porządna firma nie powinna mieć pomieszczeń 4-5 metrów. Betako nawet nie znam ale strone internetową to ma straszną. Toto-mix nie wiem, nie grałem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 519
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2001
Posty: 519 |
Ja glownie w STS i czasem w Profesional. STS ma swietna strone, przejrzysta, zeby jeszcze tylko ciupinke czesciej ja aktualizowalo to byloby juz super. Maja bardzo fajne kupony - kolorowe i przejrzyste, szkoda tylko ze nie ma na wydruku ktora kolejke rozgrywaja i nr ligi.
PROF ma czasem wieksze kursy, ale ogolnie nizsze od STS. Nie podoba mi sie, ze drukuja w "SPORCIE" tabele z duzo zawyzonymi kursami. Wielu ludzi, w tym moj kumpel zrobil sie w ten sposob. Jak sie je porowna z tymi w punkcie lub na stronie WWW, roznice sa ogromne!!!! Kiedys byl jakis mecz kurs w gazecie 2,8. W punkcie 1,7. Niezbyt to uczciwe. Ciekawe, czy takie kursy jak w gazecie kiedykolwiek pojawiaja sie w punkcie na tablicy? Maja paskudne kupony, niewyrazne i jedno kolorowe. Jest za to na nich to czego nie ma w STS (nr ligi i nr kolejki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 527
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2001
Posty: 527 |
Ja gram tam gdzie szczescie sprzyja ![[Linked Image]](https://www.mecz.pl/ubb/smile.gif) Sts ma przewaznie wieksze kursy, gazetke sportowa. Kursy i wyniki mozna sprawdzic w telegazecie. Kupony troszke wieksze..itd Profesjonal ma za to wiecej systemow (przyspieszacze) czy mniejsze lokalale to zalezy od miasta, w niektorych lokalach ma za to telewizor z mozliwoscia ogladania na zywo. Z betako sie nie spotkalem i widze ze swoje punkty nie powieksza. Zamierzam grac u Hilla tylko trzeba miec te 150$ a potem do roboty ![[Linked Image]](https://www.mecz.pl/ubb/wink.gif)
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2000
Posty: 1,353
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2000
Posty: 1,353 |
Ja osobiscie gram w STS i Profesjonalu zalezy gdzie wieksze typy. Zdarza mi sie obstawic w Toto-mix ale maja slaba oferte tylko 160 pozycji chyba na 3 dni male kursy na poczatku mieli naprawde duze kursy wtedy mozna bylo grac teraz straszna kiszka a Betako nigdy tam niegralem
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Oprócz zagranicznych bukmacherów najbardziej lubię grać w STS, głównie dlatego, że mam najbliżej. Czasami wchodzę też do Profesjonału i rzeczewiście wystrój i rozmiar pomieszczenia pozostawiają wiele do życzenia.
Szkoda, że w przeciwieństwie do Betako inni bukmacherzy nie podają w internecie adresy swoich punktów. Czasami gdzieś wyjeżdżam i nie mam pojęcia gdzie jest najbliższe biuro bukmacherskie.
Co do Betako, to orient ma rację - nie wygląda na to by otwierał nowe punkty po całej Polsce. Ale przydaje się jeśli ktoś jedzie do Sopotu na wakacje.
Ostatnio słyszałem, że Totalizator Sportowy przeksztacił się w firmę bukmacherską. Czy to jest ten Toto-Mix, o którym mowa? Podobno przekształcili wiele kolektur lotto w punkty bukmacherskie, ale tak naprawde to prawie nic o tej sprawie nie wiem. Jeśli ktoś ma więcej informacji na temat nowej dzialności Totalizatora to niech się podzieli.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Właśnie zauważyłem, że Totalizator ma stronę pod adresem www.toto-mix.pl [ toto-mix.pl] gdzie publikują nawet kursy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 88
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2001
Posty: 88 |
Dziwne bo mają też inna stronę, ale czy to oni ? http://toto.eurokom.com.pl/index.html Piszą tam na dodatek: TOTO MIX, PIERWSZE ZAKŁADY BUKMACHERSKIE W SYSTEMIE ON-LINE Nie za bardzo wiem o co im chodzi, przeż online nie da się u nich obstawiać, no chyba że w przyszłości a oni się tym już chwalą. Jednak z tego co mi wiadomo to polskie prawo nie przewiduje typowania przez internet-tak mi odpisało Betako na moje pytanie czy będą przyjmować online.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 519
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2001
Posty: 519 |
To i tak jestes szczesciarzem, ze Ci w ogole odpisali. Ja tez pytalem i nic. Kamien w wode.
Jak bys cos wiedzial o obstawianiu poprzez internet u zagranicznych bukmacherow, to napisz cos o tym na forum. Mozna by stworzyc oddzielny temat, w ktorym to wszystko (dokladnie co trzeba zrobic, formalnosci itp.) mozna by opisac. Mysle, ze byloby to nie glupie. Napewno wiecej osob byloby chetnych do obstawiania w ten sposob. Nawet przegladalem ostatnio oferte zagraniczniakow i musze przyznac, ze jest duzo wieksza od naszych rodzimych bukmacherow.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 63
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2001
Posty: 63 |
To że TOTO-mix pisze, że są to pierwsze w Polsce zakłady on-line, to znaczy, że system przyjmowania zakładów jest on-line (choć nie przez internet). Mają bardzo nowoczesny system komunikowania sie kolektur z centralą (i odwrotnie) za pomocą satelity, i to właśnie nazywają "on-line". Ich konkurencja używa do tego celu telefonów i dyskietek.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
To oznacza, że mogą w pełni kontrolować przepływ pieniędzy regulując kursy na bieżąco. W każdej chwili wiedzą dokładnie ile forsy przyjęli na każdą stronę.
A teraz nasuwa się pytanie: jak STS czy Profesjonał regulują kursy w ciągu dnia? Czy oni dopiero z dnia na dzień zmieniają kursy, po zamknięciu wszystkich punktów przyjęcia zakładów?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2001
Posty: 6
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Feb 2001
Posty: 6 |
Najczęściej gram u Profesjonala bo ma w większości najlepsze kursy. Czasem gram w STS-e ale tylko wówczas kiedy mają jakiś extra kurs. Totomixu nie chciałbym komentować
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 63
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2001
Posty: 63 |
Gram głownie w Profesjonalu. STS-u nie znam, więc nie mam żadnej skali porównawczej. W listopadzie otworzyli niedaleko mojego domu punkt Toto-Mix, więc z wygody zacząłem grać w nich. Ale dość szybko mozna było się zorientować, że do Profesjonala brakuje im jeszcze dużo. Oferta zawierała tylko 120 pozycji na 3 dni. Praktycznie tylko pilkę nożną (Anglia, Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, II liga ang., czasami Szkocja i Holandia). Poza tym NBA i NHL. Dobrze że pod koniec roku był turniej 4 skoczni. To trochę dopełniło ofertę. Dość niskie kursy, konieczność wypełniania kuponów. Jedyną zaletą była już wspomniana bliskość domu. na początku stycznia punkt został zamknięty z powodu awarii sprzętu i do dzisiaj nie działa. Podobno ma ruszyć w połowie lutego. Pisałem kiedyś maila do Totalizatora w sprawie powiększenia oferty, ale oczywiście zero odpowiedzi. Rozpisałem się o Toto-Mix, ale o STS i Profesjonalu ogólnie dużo się pisze w naszym forum, a Toto-mix jest raczej mało znany (chociaż punktów w skali kraju ma chyba najwięcej). Wracając do Profesjonala, to spełnia on moje oczekiwania jeśli chodzi o ofertę, natomiast rzeczywiście powinni bardziej zadbać o pomieszczenia, przydałby się także telewizor w każdym punkcie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Najwięszy problem jest zakaz publikowania adresów punktów przez polskich bukmacherów. Jedynie Betako się wyłamuje, i to nawet bezkarnie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 121
member
|
|
member
Dołączył: Jan 2001
Posty: 121 |
Oryginalnie wysłał Conrad: Najwięszy problem jest zakaz publikowania adresów punktów przez polskich bukmacherów. Jedynie Betako się wyłamuje, i to nawet bezkarnie. jejku! naprawde jest taki zakaz?!? Boze, niby z jakiego powodu...? ja tam nie wiedzialem, gdzie u mnie we Wroclawiu sa punkty STSu... wyslalem maila do STSu - zero odpowiedzi... drugi mail po paru dniach - cisza... trzeci mail po kilku dniach - zero reakcji... w koncu sie wkurzylem i wyslalem im 5 identycznych maili z zastrzezeniem, ze jak nie odpisza to wysle im 10, potem 15, itd. i po paru godzinach odpowiedz... nie swiadczy to o nich najlepiej no, ale dobrze, ze jednak sa sposoby na uzyskanie odpowiedzi... pozdr. Paragon
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 519
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2001
Posty: 519 |
Natrafilem ostatnio na taki adres. Czy ktos tez to widzial. Wiecie cos o tej firmie? http://www.bukmacherland.hg.pl/ Pzdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Jak zdobędą koncesję od ministerstwa to będziemy mogli się zastanawiać...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 63
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2001
Posty: 63 |
Oryginalnie wysłał Conrad: Najwięszy problem jest zakaz publikowania adresów punktów przez polskich bukmacherów. Jedynie Betako się wyłamuje, i to nawet bezkarnie. Conrad, trochę mnie zaskoczyłeś stwierdzeniem, że istnieje zakaz publikacji adresów punktów bukmacherskich. Toto-Mix raz w tygodniu podawał dołączone do tabeli kursów, adresy wszystkich swoich punktów. Przynajmniej tak było do początku stycznia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Tak, w Polsce istnieje zakaz reklamy bukmacherów i w ustawie jest zapis, że "informowanie gdzie można grać" uważa się za reklamę. Można mieć bannery internetowe, które są jedynie elektronicznym linkiem, ale nie można mówić gdzie fizycznie znajduje się punkt przyjmowania zakładów w Polsce.
Betako się tym nie przejmuje, ale STS ma "martwy link" na swojej stronie dotyczący punktów. Kiedyś pamiętam był dostępny, ale teraz już nie.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|