Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 4 1 2 3 4
#317535 27/07/2005 21:11
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
Informacja za Gazeta Wyborcza:
SEZON ZACZYNA SIE 5 Pazdziernika

Piątego października liga NHL rozpoczyna sezon 2005/05. Po rocznej przerwie spowodowanej lokautem zostają wznowione rozgrywki tej ligi. Efektownie, bowiem po raz pierwszy w historii NHL jednego dnia wystąpią wszystkie, 30, drużyny.

Sezon zasadniczy trwać będzie do 18 kwietnia 2006 roku. W rozgrywkach nastąpi przerwa, w związku z przyszłorocznymi zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Turynie. Po raz ostatni przed olimpiadą mecze ligowe odbędą się 12 lutego. Po igrzyskach rywalizacja rozpocznie się 28 lutego.

Play off rozpocznie się 21 kwietnia, a nowy posiadacz Pucharu Stanleya zostanie wyłoniony najpóźniej 19 czerwca.

W 88-letniej historii NHL ani razu jednego dnia nie odbyło się 15 ligowych spotkań. Dziewięć razy zostało rozegranych 14 meczów jednego dnia, po raz ostatni 1 listopada 2003 r.

Obrońcy Pucharu Stanleya, hokeiści Tampa Bay Lightning rozpoczną rywalizację konfrontacją z Carolina Hurricanes. Największe zainteresowanie towarzyszy jednak "bitwie o Ontario" - meczowi Ottawa Senators z Toronto Maple Leafs.

Każda z drużyn w sezonie zasadniczym rozegra 82 mecze - 32 z drużynami swojej dywizji, 40 - z zespołami pozostałych dywizji własnej konferencji oraz 10 - z teamami z drugiej konferencji.

Oto program pierwszego dnia sezonu 2005/06 (5 października):

Boston Bruins - Montreal Canadiens, Buffalo Sabres - New York Islanders, Philadelphia Flyers - New York Rangers, Washington Capoitals - Columbus Blue Jackets, Florida Panthers - Atlanta Thrashers, Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators, New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins, Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes, Detroit Red Wings - St. Louis Blues, Nashville Predators - San Jose Sharks, Chicago Blackhawks - Anaheim Mighty Dukcs, Minnesota Wild - Calgary Flames, Dallas Stars - Los Angeles Kings, Edmonton Oilers - Colorado Avalanche, Vancouver Canucks -
Phoenix Coyotes.

Bonus: Unibet
#317536 28/07/2005 14:19
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
NIE BEDZIE REMISOW

W rozgrywkach NHL nie będzie remisów. Taką decyzję podjęła Liga przed sezonem 2005/06, rozpoczynającym się 5 października. Będzie pieciominutowa dogrywka. a potem rzuty karne, w których weźmie udział po trzech zawodników z każdej drużyny.

Gdy i wówczas nie zostanie wyłoniony zwycięzca - nadal będą wykonywane rzuty karne, ale w parach - do pierwszego rozstrzygnięcia.

Reguły rywalizacji w play off - nie zmienią się. Gdy mecz po trzech tercjach zakończy się remisem - drużyny czeka dogrywka (dogrywki) do momentu zdobycia tzw. złotej bramki.

#317537 01/08/2005 22:43
Dołączył: May 2005
Posty: 86
K
journeyman
journeyman
K Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 86
Witam

wczoraj otworzyli liste wolnych graczy (free-agents), a że jest ona największa w historii NHL, przejścia zawodników do innych drużyn mogą spowodować lekkie zamieszanie.

w związku z tym, być może dobrze było by wypisywać tu na forum, przejścia do nowych zespołów tych "największych" (bo niesposób wyspisać wszystkich <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />)

wiem że to wszystko zweryfikuje sam sezon, ale myśle że lepiej wiedzieć o pewnych sprawach już wczesniej.

i tak na przykład:

Joe Nieuwendyk i Gary Roberts byli gracze Toronto Maple Leafs <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> przeszli do Florida Panthers

S. Zubov podpisał (przedłużył) kontrakt z Dallas Stars

Jaromir Jagr który wyraził chęć gry w rosyjskim Avangard Omsk (grał tam podczas lokautu. Omsk to klub słynnego Romka Abramowicza więc o pieniądze Czech nie musiałby sie martwić), na skutek nalegań menadżera New York Rangers, został niejako "zmuszony" do pozastania w klubie z Nowego Jorku z który wiąże go aktualny kontrakt.



pełna lista wolnych graczy-----> link [nhl.com]

pozdrawiam

#317538 05/08/2005 13:25
Dołączył: Jan 2005
Posty: 24,306
La Pulga
La Pulga
Dołączył: Jan 2005
Posty: 24,306
[b][color:"red"]DetROit ReD WinGS[/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

#317539 05/08/2005 17:32
Dołączył: May 2005
Posty: 86
K
journeyman
journeyman
K Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 86
Z dnia na dzień zamieszanie coraz większe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
Rzuce przynajmniej kilka największych nazwisk:

30 lipiec:

--> Jeff O'Neill (Carolina) -------------------------------------> Toronto Maple Leafs

1 sierpień:

--> Joe Nieuwendyk (Toronto)---------------------------------> Florida Panthers
--> Gary Roberts (Toronto)-------------------------------------> Floroda Panthers
--> Brad Isbister (Edmonton)---------------------------------> Boston Bruins
--> Andrei Nazarov (Phoenix)---------------------------------> Minnesota Wild

2 sierpień:

--> Chris Pronger (St.Louis) ----------------------------------> Edmonton Oilers
--> Eric Brewer (Edmonton) -----------------------------------> St.Louis Blues
--> Pavol Demitra (St.Louis)-----------------------------------> Los Angeles Kings
--> Alexei Zhitnik (Buffalo)------------------------------------> New York Islanders
--> Martin Gelinas (Calgary)-----------------------------------> Florida Panthers
--> Martin Straka (Los Angeles)------------------------------> New York Rangers
--> Adam Foote (Colorado)-------------------------------------> Columbus Blue Jackets
--> Adrian Aucoin (Islanders)---------------------------------> Chicago Blackhawks
--> Cory Stillman (Tampa Bay)-------------------------------> Carolina Hurricanes
--> Tony Amonte (Philadeplhia)-------------------------------> Calgary Flames
--> Darren McCarty (Detroit)----------------------------------> Calgary Flames
--> Shawn McEachern (Atlanta)------------------------------> Boston Bruins
--> Dave Scatchard (NY Islanders)----------------------------> Boston Bruins
--> Bobby Holik (NY Rangers)---------------------------------> Atlanta Thrashers
--> Darien Hatcher (Detroit)-----------------------------------> Philadelphia Flyers
--> Chris Therien (Dallas)----------------------------------------> Philadelphia Flyers
--> Danny Markov (Philadelphia)------------------------------> Nashville Predators

3 sierpień:

--> Sergei Gonchar (Boston)----------------------------------> Pittsburgh Penguins
--> Peter Forsberg (Colorado)---------------------------------> Philadelphia Flyers
--> Martin Rucinsky (Vancouver)----------------------------> New York Rangers
--> Miroslav Satan (Buffalo)-----------------------------------> New York Islanders
--> Mathieu Dandenault (Detroit)----------------------------> Montreal Canadiens
--> Michael York (Edmonton)---------------------------------> New York Islanders
--> Mike Peca (Islaners)-----------------------------------------> Edmonton Oilers
--> Martin Skoula (Anaheim)----------------------------------> Dallas Stars
--> Pierre Turgeon (Dallas)------------------------------------> Colorado Avalanche
--> Brian Leetch (Toronto)-------------------------------------> Boston Bruins
--> Patrice Brisebois (Montreal)-------------------------------> Colorado Avalanche


4 sierpień:

--> Chris Clark (Calgary)---------------------------------------> Washington Capitals
--> Andre Roy (Tampa)-----------------------------------------> Pittsburgh Penguins
--> Scott Ferguson (Edmonton)--------------------------------> Minnesota Wild
--> Ville Nieminen (Calgary)-----------------------------------> New York Rangers
--> Dan McGillis (Boston)--------------------------------------> New Jersey Devils
--> Vladimir Malakhov (Philadelphia)-----------------------> New Jersey Devils
--> Jeremy Roenick (Philadelphia)----------------------------> Los Angeles Kings
--> Jaroslav Spacek (Columbus)-------------------------------> Chicago Blackhawks
--> Martin Lapointe (Boston)----------------------------------> Chicago Blackwawks
--> Teppo Numminen (Dallas)---------------------------------> Buffalo Sabres
--> Alexei Zhamnov (Philadelphia)----------------------------> Boston Bruins
--> Scott Niedermayer (New Jersey)--------------------------> Anaheim Mighty Ducks

#317540 06/08/2005 11:30
Dołączył: May 2005
Posty: 86
K
journeyman
journeyman
K Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 86
5 sierpień:

--> Paul Kariya (Colorado)--------------------------------------> Nashville Predators
--> Jason Allison (Los Angeles)---------------------------------> Toronto Maple Leafs <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" />
--> Alexander Ovechkin (nr. 1 draftu 2004)------------------> Washington Capitals
--> Johan Hedberg (Vancouver)--------------------------------> Dallas Stars
--> Nikolai Khabibulin (Tampa)--------------------------------> Chicago Blackhawks

#317541 06/08/2005 23:26
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,905
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,905
Jak na razie najlepiej wychodzi NY Rangers: Straka, Nieminen, Rucinsky. Wrażenie robi równiez spektakularne wzmocnienie PHI Flyersów starym, ale jakby nie było jarym Foppą. Z pewnością w tym sezonie wiecej niż poprzednio bedą się liczyć Pingwiny z Pittsburgha (zasileni Sidneyem Crosby nr 1 draftu). Martwi mnie natomiast masowa wyprzedaż dobrych graczy z mojego ulubionego Colorado Avalanche, ale cóż - koncepcja dream-teamu z poprzedniego sezonu zawiodła, może wymyslą cos nowego - mam nadzieję że Hejduk i Sakic zostaną <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Czekamy na dalsze info z NHL.

#317542 08/08/2005 15:54
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
F
Pooh-Bah
Pooh-Bah
F Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Ciekawe info:

PHOENIX - Wayne Gretzky, the NHL's all-time leading scorer, will be the new coach of the Phoenix Coyotes, The Arizona Republic reported on its Web site Sunday.
The newspaper also reported that former Detroit assistant coach Barry Smith would be one of Gretzky's assistants.
Former Coyotes player Rick Tocchet or interim head coach Rick Bowness will be Gretzky's other assistant, according to the report.
Team spokesman Rich Nairn told The Associated Press he could not confirm the story. He said the team had no events scheduled for Monday.

i krótkie tłumaczenie

W niedzielę na internetowej stronie The arizona Republic ukazała się informacja że Gretzky będzie nowym głównym trenerem Coyotes, a jego asystentami Barry Smith i Rick Tocchet lub tymczasowy główny trener - Rick Bowness.
Rzecznik prasowy nie potwierdził tej informacji, mówiąc że drużyna nie ma nic zaplanowane na poniedziałek (w domyśle konf. prasowej)

Pzdr

#317543 13/08/2005 12:45
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,432
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,432
Male co nieco dla spragnionych prawdziwego hokeja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

http://www.fazed.org/video/view/?id=5

Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
veteran
veteran
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
Wujek Lemex żyje i ma się dobrze. Co do wiedzy to nie musi jej zwiększać, bo i po co? Hazard w wersji NHL to zabawa dla "twardzieli", więc znawcy tematu wiedzą o co chodzi. Czy zmiany w składach drużyn NHL wpłyną na mój sposób typowania? - NIE. Mnie to "wali" kto z kim i kiedy gra - nie jestem i nie byłem prorokiem ani jasnowidzem, a przewidywanie wyników opieram na statystyce, konsekwencji i wierze w matematykę, bo to królowa nauk. Niech tam "wolni strzelcy" odpowiednio "namieszają" w składach ekip, to i kursy będą większe i wpadki "ekspertów rodem z nad Wisły" również. Pozdrowionka dla wszystkich miłośników NHL, a zwłaszcza dla tych, którzy próbują coś na tym sporcie zarobić - POWODZENIA. Łącznie z Play-off mamy ponad 100 okazji do "złojenia" bukowi d....

#317545 15/08/2005 10:57
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
veteran
veteran
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
Dla mnie jako kibica Colorado to nie dobra nowina: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
"Forsberg do Flyers prestúpil"
Najväè¹ou udalos»ou tohtoroèného prestupového obdobia bol urèite príchod Petra Forsberga z Colorada Avalanche do Philadelphie Flyers. Podµa generálneho mana¾éra letcov Boba Clarka sa celý prestup zrealizoval a¾ neuveriteµne rýchlo.

#317546 15/08/2005 17:14
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,144
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,144
Quote
Male co nieco dla spragnionych prawdziwego hokeja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

http://www.fazed.org/video/view/?id=5
Przepraszam, że sie wpieprzam...ale jak to nazwałeś "Prawdziwy hokej" tzn. jak myślę tylko NHL opiera sie , a o tym chyba zapomniałeś w dużej..a może w przeważającej części na zawodnikach wychowanych na "nieprawdziwym hokeju". O czym to świadczy???
Po prostu nieraz odnoszę wrażenie, że jeśli coś nie pochodzi z jakiegoś, kraju, klubu..czy też nazwy na którą jest akurat "rendy" to po prostu jest to lekceważone....
Ja naprzykład za pośrednictwem satelity mogłem porównać dwa lata temu mecze w NHL z meczami Czeskiej i Słowackiej ligi hokejowej ( ze względu na bliskość południowych granic)
Muszę powiezieć, że większej róznicy nie zauważyłem...emocje do ostatniej minuty, agresywność, piekne akcje i bramki.....No może różnicą od NHL jest to, że "Prawdziwy Hokej" odbywa sie na "Nieprawdziwych Lodowiskach"...są mniejsze i węższe...ale to tak na marginesie...
Przepraszam za sarkazm, ale po prostu ruszył mnie zwrot"Prawdziwy Hokej" jakby ten w europie był jakiś inny...

#317547 15/08/2005 17:54
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,432
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,432
Litosci , nie miales sie juz do czego przypieprzyc??? No chyba , ze to jest twoje hobby to sorry.....

#317548 06/09/2005 18:05
Dołączył: May 2005
Posty: 21,523
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 21,523
Mariusz Czerkawski w Toronto będzie grać<img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />

#317549 11/09/2005 12:32
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
veteran
veteran
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
Już niespełna miesiąc został do rozpoczęcia sezonu 2005/2006, a my mało, albo wręcz wcale nic nie piszemy o zmianach w regulaminie rozgrywek. Czyżby istotne do typowania wyników były tylko ruchy kadrowe i składy ekip? Za tydzień pierwsze mecze przedsezonowe, tak więc do dzieła panie i panowie!!! Natknąłem się jakiś czas temu na informację dotyczącą zmiany w stroju bramkarza, o rzutach karnych w wypadku wyniku remisowego po dogrywce, o zmianach w kalenarzu gier itd. Czy ktoś ma wiarygodne info w poruszanych kwestiach? Zaczynamy odliczanie. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />

#317550 11/09/2005 13:11
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Lemex, wrociles <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> kojarze Cie z radia ZIELA <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Oj bedzie sie dzialo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />

#317551 11/09/2005 16:52
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
veteran
veteran
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
Ja poprostu jak pewna stacja "TRWAM" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> i trwam w oczekiwaniu na start NHL.Chłopcy za oceanem się "lokautowali" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />, więc i ja "byczyłem" się do woli i nie "młóciłem słomy", bo i po co? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
Pozdrawiam weteranów typowania z "klanu NHL".

#317552 21/09/2005 22:16
Dołączył: Sep 2005
Posty: 17
S
stranger
stranger
S Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 17
Wiem ze moze nie an temat ale bardzo prosze Was o podanie mi jakiejs stronki z ktorej moge sobie sciagnac filmiki hokejowe, najlepiejjakby to byly kompilacje i chodzi mi o takie dluzsze a nie filmik ktory pokazuje tylko jedna bramke/bo takich mam mnostwo/. Z góry wielkkie dzieki

#317553 22/09/2005 12:17
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
Witam;
Mam do was takie pytanie:
Jakie są kursy na mecze NHL w sezonie regularnym?
W meczach przedsezonowych kursy są wysokie np: 2.10 3.4 2.70

Czy tak samo jest w normalnym sezonie czy kursy są takie same jak w innych ligach europejskich?

Z góry dzięki

#317554 22/09/2005 18:17
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
veteran
veteran
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
Czasami są jeszcze wyższe niż podałeś, ale trafiają się takie po 1,8 z tym ,że jednak rzadko. Tak było w poprzednich sezonach , a co będzie to czas pokażę. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />

Strona 3 z 4 1 2 3 4

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
14 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, burbon, Akhu, rafal08, rymoholik, $-man, Sensei, Lukasz111, forty, 11kera11, aker, latajaca_holenderka, alfa, kamel), 2,806 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,666
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1