|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 406
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2005
Posty: 406 |
Narazie tródno co kolwiek powiedzieć o nowym sezonie,faworytach itp. Żałuje, że sie nie wpatrywałem w mecze przed sezonowe, ale cóż minie kilka kolejek i typowianie stanie sie o wiele prostrze. Oto kilka typów na podstawie przemyśleń jeszcze z tamtego sezonu :
Detroid - Kansas City 1 (jeden z pewniejszych wyników na dziś)
do tego kilka overków :
Detroid - Kansas City over 8.5 (zazwyczaj mecze Detroid kończą sie znaczym over'em)
Chicago WS - Clevland over 9.5 (w tym przypadku to tylko przeczycie)
Tampa Bay - Toronto over 8.5 (Tampa mało punktuje, a Toronto sporo także powinien paść)
Seattle - Minnesota over 8.5 (najpewniejszy over moim zdaniem)
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194 |
Mam pytanie. Ile czasu trwa mecz MBL? MLB - Major League Baseball <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Mecze trwają tyle czasu ile trzeba aby ukończyć 9 inningów (8 i pół jeśli prowadzą gospodarze - bo wtedy nie rozgrywa się "dołu" 9-ego inningu). Jeśli warunki pogodowe uniemożliwiają dokończenie meczy, wynik jest zatwierdzony jeśli rozegrano 5 pełnych inningów (jeśli prowadzą goście) lub 4 i pół inningu (jeśli prowadzą gospodarze). Jeśli chodzi o czas, to zależy to głównie od pitcherów. Jeśli mają dobry dzień i kolejne auty są szybkie (oznacza to zwykle, że pada mało punktów), to mecze trwają 2 do 2.5 godzin. Jeśli króluje ofensywa, to mecze mogą trwać i 6 godzin. Zwłaszcza, jeśli zachodzi konieczność rozgrywania dodatkowych inningów (kiedy po pełnych 9 inningach jest remis).
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 10,698
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 10,698 |
Mam pytanie. Ile czasu trwa mecz MBL? W MLB nie gra się na czas. Minimum wychodzi chyba około 2 godzin, ale bardzo często są to 3 godziny a nawet więcej. Jeden mecz w poprzednim sezonie chyba Anaheim Angels grali 6 godzin.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479 |
Mam pytanie. Ile czasu trwa mecz MBL? Mecze MLB nie maja okreslonego czasu tak jak jest to np w NBA czy NHL. W MLB gra sie 9 zmian (iningow) druzyna ktora uzyska wiecwej ponkow po rozegraniu 9 zmian wygrywa mecz.W przypadku remisu gra sie do "skutku"az ktoras druzyna uzyska wiecej punktow od przeciwnika. Chyba dobrze wytlumaczylem i w miare jasno i przejzyscie napisalem.Jak na srednio zaawansowanego w sprawach MLB <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 310
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Dec 2003
Posty: 310 |
mam mala prosbe potrzebna mi stronka z head 2 head.kiedys mialem ale system i padl i wszystko sie pokasowalo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />. z gory dziekuje i pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670
addict
|
|
addict
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670 |
OAK Athletics v BAL Orioles typ 2 kurs 1.87 B&W
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
Dobra spróbuję zagrać coś takiego:
Detroit -1.5 Baltimore -1.5 i over 9 NY Mets -1.5
wszystko za 1 jednostkę
Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
PS każdy typ osobno oczywiście <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 74
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Dec 2004
Posty: 74 |
@frend30: strategia grania underdogów z mlb zaczerpnięta z netu:
1. szukasz underdogów o kursie poniżej +150 (jak kurs jest wyższy to najczęściej jest tu jakiś powód) 2. eliminujesz mecze, w których dog przegrał 3 gry lub więcej z rzedu lub faworyt wygrał 3 lub więcej gry z rzędu 3. eliminujesz mecze, w których pitcherem faworyta jest ktoś z TOP20 lig, wg ERA/NPERA - np rating Sagarina na stronie USA today
to działa i to dość nieźle
Poza tym, nie polecam progresji na siłę: ci, którzy (jak ja) grali w ub sezonie na porażkę Tampa Bay (seria 13 zwycięstw z rzędu), czy na to, że ST. Louis wygra co najmniej 1 mecz finałowy wiedzą o co chodzi:). Zwłaszcza nie stosuj progresji pod koniec sezonu, wtedy dość często następują długie passy
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 74
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Dec 2004
Posty: 74 |
polecam matchupy na stronie procappers.com - tam również statystyka h2h
na dzisiaj proponuję: milwaukee ml minnesota/seattle over 8,5 detroit -1,5 phillies ml i może cincinnati ml
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 187
member
|
|
member
Dołączył: Mar 2005
Posty: 187 |
jeszcze niebardzo kapuje tego slangu związanego z obstawianiem więc co oznacza: ml i underdog? Dzięki za wytlumaczenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
@stańczyk
THX za opis i info
powiem tyle, że na razie dużo czytam i koresponduję z bardziej doświadczonymi typerami. Martwi mnie tylko brak pojęcia o tej grze (nigdy nie oglądałem meczu)- ale postaram się to szybko nadrobić.
BTW te moje typy to tak naprawdę tylko selekcja i wybór wśród typów "Masters of Baseball"
Pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431 |
Oczywiście Jose a nie Pedro Lima... Andyprof, wiem że posiadasz ogromną wiedzę o baseballu, ja nie pozjadałem wszystkich rozumów i mam wiele brakó, czego nie kryję... Spróbuję zabrać się za opis poszególnych skrótów, które na pewno okazą się pomocne w typowaniu, ale proszę Was jednocześnie o pomoc, Ghost, andy reszta wysyłajcie do mnie na priv swoje dokonania ;-) a ja będę updateował w dziale Linki i może po jakimś czasie utworzy nam się ładny pomocny zbiór...
Nie napisałem wcześniej że oczywiście pierwszy tyzień lub dwa to badanie gruntu i gra za małe stawki...
A wracając jeszcze do Limy to mój cynk zza oceanu Amkwish ma Roxy od NBA ja mam Franka ;-) był trochę zdziwiony że w meczu otwarcia w drużynie Kansas nie zagra jednak Denny Bautista albo młody Zach Greinke. wybrano Limę.. IMO sobie nie poradzi..
Zagrałem jeszcze Metsów i Chicago Cubs, czyli moje typy na dziś to: Detroit 2/10 Mets 2/10 Cubs 1/10
Jeszcze jedno... Bardzo kontrowersyjne stwierdzenie teraz rzucę.. Detroit Tigers w playoffs... i wcale nie będę zły jak się będziecie ze mnie śmiac...
Pozdrawiam Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431 |
jeszcze niebardzo kapuje tego slangu związanego z obstawianiem więc co oznacza: ml i underdog? Dzięki za wytlumaczenia. Mmv - ML to znaczy moneyline czyli bez handicapu 1 lub 2 (wyłączając remis) underdog - to niefaworyt według kursów bukmacherów... Pozdrawiam Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" />
Last edited by g00niek; 04/04/2005 14:50.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
Cześć, też zaczynam zabawę z beseball'em zachęcony namowami i postami na zagranicznych forach. (Przynajmniej wszyscy piszą, że to "kopalnia złota") W zwiazku z tym mam pytanie: jak ten sport ugryźć ? Moim zdaniem bzdury piszą. Pod względem tzw.przewidywalności na 3 miejscu:-) (po NFL i NBA). Jedno ,co trzeba przyznać,to znakomicie nadaje się do grania ..."sposobem" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />,że względu na bardzo specyficzny i niespotykany gdzie indziej schedule - Rafał,polecam obejrzeć "rozpiskę" jednej wybranej drużyny. Rzecz jasna bardzo wiele jest tych "sposobów",ale nietrudno domyślec się,że zdecydowana ich większość opiera się na progresjach(różne opcje). Jeżeli o tym pisali,jako o "żyle złota" to mogę zrozumiec,ale typowanie MLB to ciężki kawałek chleba i nawet tacy Spece jak Andyprof nie mogli tego czasami ugryźć:-) Andrzej,super,że jesteś obecny w tym temacie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 74
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Dec 2004
Posty: 74 |
@mmv, sorki za slang, ale jestem leniwy i nie chce mi się szukac kursów:
ml - moneyline - czyli zwykłe zwycięstwo 1 albo 2
underdog to przeciwieństwo faworyta (nie mam pojecia jak to nazwać po naszemu; słowem drużyna na którą jest wyższy kurs)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
underdog po naszemu? chyba...fuks:-)
Underdog na dziś? Oakland
Kombo na dziś: NYM ml CHW ml
Last edited by amkwish; 04/04/2005 15:16.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
@Michał
dokładnie o tym. Nawet ludzie, którzy stawiają zakłady z mlb dziesiąty sezon nie próbowali ukryć, że grają sposobem. Oczywiście znają się na tym sporcie i czasem im to pomaga - a czasami wręcz przeszkadza. Każdy z nich natomiast zachwala swój wypracowany nierzadko przez dziesiątki lat system. Jesli chodzi o nieprzewidywalność całkowicie się z Tobą zgadzam (sam w końcówce zeszłego sezonu wtopiłem parę dolcuff <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Cóż pożyjemy, zobaczymy
Pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
A propo underdogów - może by tak zrobić temat underdog dnia ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 187
member
|
|
member
Dołączył: Mar 2005
Posty: 187 |
ok czaje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
@amkwish Sugerujesz postawienie na BALTIMORE? kurs na nich nawet zadowalający.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|