Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 5 1 2 3 4 5
#318234 04/04/2005 12:24
Dołączył: Mar 2005
Posty: 406
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 406
Narazie tródno co kolwiek powiedzieć o nowym sezonie,faworytach itp. Żałuje, że sie nie wpatrywałem w mecze przed sezonowe, ale cóż minie kilka kolejek i typowianie stanie sie o wiele prostrze. Oto kilka typów na podstawie przemyśleń jeszcze z tamtego sezonu :

Detroid - Kansas City 1 (jeden z pewniejszych wyników na dziś)

do tego kilka overków :

Detroid - Kansas City over 8.5 (zazwyczaj mecze Detroid kończą sie znaczym over'em)

Chicago WS - Clevland over 9.5 (w tym przypadku to tylko przeczycie)

Tampa Bay - Toronto over 8.5 (Tampa mało punktuje, a Toronto sporo także powinien paść)

Seattle - Minnesota over 8.5 (najpewniejszy over moim zdaniem)

Bonus: Unibet
#318235 04/04/2005 12:27
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
Quote
Mam pytanie. Ile czasu trwa mecz MBL?

MLB - Major League Baseball <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Mecze trwają tyle czasu ile trzeba aby ukończyć 9 inningów (8 i pół jeśli prowadzą gospodarze - bo wtedy nie rozgrywa się "dołu" 9-ego inningu).

Jeśli warunki pogodowe uniemożliwiają dokończenie meczy, wynik jest zatwierdzony jeśli rozegrano 5 pełnych inningów (jeśli prowadzą goście) lub 4 i pół inningu (jeśli prowadzą gospodarze).

Jeśli chodzi o czas, to zależy to głównie od pitcherów. Jeśli mają dobry dzień i kolejne auty są szybkie (oznacza to zwykle, że pada mało punktów), to mecze trwają 2 do 2.5 godzin. Jeśli króluje ofensywa, to mecze mogą trwać i 6 godzin. Zwłaszcza, jeśli zachodzi konieczność rozgrywania dodatkowych inningów (kiedy po pełnych 9 inningach jest remis).

#318236 04/04/2005 12:28
Dołączył: Sep 2004
Posty: 10,698
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 10,698
Quote
Mam pytanie. Ile czasu trwa mecz MBL?
W MLB nie gra się na czas. Minimum wychodzi chyba około 2 godzin, ale bardzo często są to 3 godziny a nawet więcej. Jeden mecz w poprzednim sezonie chyba Anaheim Angels grali 6 godzin.

#318237 04/04/2005 12:36
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Quote
Mam pytanie. Ile czasu trwa mecz MBL?
Mecze MLB nie maja okreslonego czasu tak jak jest to np w NBA czy NHL.
W MLB gra sie 9 zmian (iningow) druzyna ktora uzyska wiecwej ponkow po rozegraniu 9 zmian wygrywa mecz.W przypadku remisu gra sie do "skutku"az ktoras druzyna uzyska wiecej punktow od przeciwnika.

Chyba dobrze wytlumaczylem i w miare jasno i przejzyscie napisalem.Jak na srednio zaawansowanego w sprawach MLB <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#318238 04/04/2005 13:15
Dołączył: Dec 2003
Posty: 310
C
enthusiast
enthusiast
C Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 310
mam mala prosbe potrzebna mi stronka z head 2 head.kiedys mialem ale system i padl i wszystko sie pokasowalo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />.
z gory dziekuje i pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#318239 04/04/2005 13:21
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670
L
addict
addict
L Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670
OAK Athletics v BAL Orioles typ 2 kurs 1.87 B&W

#318240 04/04/2005 13:57
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
F
Pooh-Bah
Pooh-Bah
F Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Dobra spróbuję zagrać coś takiego:

Detroit -1.5
Baltimore -1.5 i over 9
NY Mets -1.5

wszystko za 1 jednostkę

Pozdrawiam

#318241 04/04/2005 13:58
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
F
Pooh-Bah
Pooh-Bah
F Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
PS
każdy typ osobno oczywiście <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#318242 04/04/2005 14:24
Dołączył: Dec 2004
Posty: 74
S
journeyman
journeyman
S Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 74
@frend30:
strategia grania underdogów z mlb zaczerpnięta z netu:

1. szukasz underdogów o kursie poniżej +150 (jak kurs jest wyższy to najczęściej jest tu jakiś powód)
2. eliminujesz mecze, w których dog przegrał 3 gry lub więcej z rzedu lub faworyt wygrał 3 lub więcej gry z rzędu
3. eliminujesz mecze, w których pitcherem faworyta jest ktoś z TOP20 lig, wg ERA/NPERA - np rating Sagarina na stronie USA today

to działa i to dość nieźle

Poza tym, nie polecam progresji na siłę: ci, którzy (jak ja) grali w ub sezonie na porażkę Tampa Bay (seria 13 zwycięstw z rzędu), czy na to, że ST. Louis wygra co najmniej 1 mecz finałowy wiedzą o co chodzi:). Zwłaszcza nie stosuj progresji pod koniec sezonu, wtedy dość często następują długie passy

#318243 04/04/2005 14:31
Dołączył: Dec 2004
Posty: 74
S
journeyman
journeyman
S Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 74
polecam matchupy na stronie procappers.com - tam również statystyka h2h

na dzisiaj proponuję:
milwaukee ml
minnesota/seattle over 8,5
detroit -1,5
phillies ml
i może cincinnati ml

#318244 04/04/2005 14:39
Dołączył: Mar 2005
Posty: 187
M
mmv Offline
member
member
M Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 187
jeszcze niebardzo kapuje tego slangu związanego z obstawianiem więc co oznacza: ml i underdog? Dzięki za wytlumaczenia.

#318245 04/04/2005 14:40
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
F
Pooh-Bah
Pooh-Bah
F Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
@stańczyk

THX za opis i info

powiem tyle, że na razie dużo czytam i koresponduję z bardziej doświadczonymi typerami. Martwi mnie tylko brak pojęcia o tej grze (nigdy nie oglądałem meczu)- ale postaram się to szybko nadrobić.

BTW
te moje typy to tak naprawdę tylko selekcja i wybór wśród typów "Masters of Baseball"

Pozdro

#318246 04/04/2005 14:41
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Oczywiście Jose a nie Pedro Lima... Andyprof, wiem że posiadasz ogromną wiedzę o baseballu, ja nie pozjadałem wszystkich rozumów i mam wiele brakó, czego nie kryję...
Spróbuję zabrać się za opis poszególnych skrótów, które na pewno okazą się pomocne w typowaniu, ale proszę Was jednocześnie o pomoc, Ghost, andy reszta wysyłajcie do mnie na priv swoje dokonania ;-) a ja będę updateował w dziale Linki i może po jakimś czasie utworzy nam się ładny pomocny zbiór...

Nie napisałem wcześniej że oczywiście pierwszy tyzień lub dwa to badanie gruntu i gra za małe stawki...

A wracając jeszcze do Limy to mój cynk zza oceanu Amkwish ma Roxy od NBA ja mam Franka ;-) był trochę zdziwiony że w meczu otwarcia w drużynie Kansas nie zagra jednak Denny Bautista albo młody Zach Greinke. wybrano Limę.. IMO sobie nie poradzi..

Zagrałem jeszcze Metsów i Chicago Cubs, czyli moje typy na dziś to:
Detroit 2/10
Mets 2/10
Cubs 1/10

Jeszcze jedno... Bardzo kontrowersyjne stwierdzenie teraz rzucę.. Detroit Tigers w playoffs... i wcale nie będę zły jak się będziecie ze mnie śmiac...

Pozdrawiam
Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" />

#318247 04/04/2005 14:43
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Quote
jeszcze niebardzo kapuje tego slangu związanego z obstawianiem więc co oznacza: ml i underdog? Dzięki za wytlumaczenia.

Mmv - ML to znaczy moneyline czyli bez handicapu 1 lub 2 (wyłączając remis)
underdog - to niefaworyt według kursów bukmacherów...

Pozdrawiam
Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" />

Last edited by g00niek; 04/04/2005 14:50.
#318248 04/04/2005 14:47
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Quote
Cześć,
też zaczynam zabawę z beseball'em zachęcony namowami i postami na zagranicznych forach. (Przynajmniej wszyscy piszą, że to "kopalnia złota")
W zwiazku z tym mam pytanie: jak ten sport ugryźć ?

Moim zdaniem bzdury piszą.
Pod względem tzw.przewidywalności na 3 miejscu:-) (po NFL i NBA).
Jedno ,co trzeba przyznać,to znakomicie nadaje się do grania ..."sposobem" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />,że względu na bardzo specyficzny i niespotykany gdzie indziej schedule - Rafał,polecam obejrzeć "rozpiskę" jednej wybranej drużyny.

Rzecz jasna bardzo wiele jest tych "sposobów",ale nietrudno domyślec się,że zdecydowana ich większość opiera się na progresjach(różne opcje).

Jeżeli o tym pisali,jako o "żyle złota" to mogę zrozumiec,ale typowanie MLB to ciężki kawałek chleba i nawet tacy Spece jak Andyprof nie mogli tego czasami ugryźć:-)

Andrzej,super,że jesteś obecny w tym temacie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#318249 04/04/2005 14:48
Dołączył: Dec 2004
Posty: 74
S
journeyman
journeyman
S Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 74
@mmv, sorki za slang, ale jestem leniwy i nie chce mi się szukac kursów:

ml - moneyline - czyli zwykłe zwycięstwo 1 albo 2

underdog to przeciwieństwo faworyta (nie mam pojecia jak to nazwać po naszemu; słowem drużyna na którą jest wyższy kurs)

#318250 04/04/2005 15:03
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
underdog po naszemu?
chyba...fuks:-)

Underdog na dziś?
Oakland

Kombo na dziś:
NYM ml
CHW ml

Last edited by amkwish; 04/04/2005 15:16.
#318251 04/04/2005 15:05
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
F
Pooh-Bah
Pooh-Bah
F Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
@Michał

dokładnie o tym. Nawet ludzie, którzy stawiają zakłady z mlb dziesiąty sezon nie próbowali ukryć, że grają sposobem. Oczywiście znają się na tym sporcie i czasem im to pomaga - a czasami wręcz przeszkadza. Każdy z nich natomiast zachwala swój wypracowany nierzadko przez dziesiątki lat system. Jesli chodzi o nieprzewidywalność całkowicie się z Tobą zgadzam (sam w końcówce zeszłego sezonu wtopiłem parę dolcuff <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Cóż pożyjemy, zobaczymy

Pozdro

#318252 04/04/2005 15:09
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
F
Pooh-Bah
Pooh-Bah
F Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
A propo underdogów - może by tak zrobić temat underdog dnia ?

#318253 04/04/2005 15:10
Dołączył: Mar 2005
Posty: 187
M
mmv Offline
member
member
M Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 187
ok czaje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

@amkwish
Sugerujesz postawienie na BALTIMORE? kurs na nich nawet zadowalający.

Strona 2 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Lukasz111, latajaca_holenderka, burbon, Sensei, forty, ElNinho[mmdea], betowiec, kamel), 2,795 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,484
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1