|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 957
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 957 |
2 lata temu Pavano przegrał z Soxami 8:25 !
Pewnie,ze lata mijaja,ale takie rzeczy niełatwo wymazuje sie z pamieci.
Zgadzam sie z Andym,że 2 razy pod rzad "bezjajowy" Boston sie nie powinien zdarzyć.
Gospodarze tez zapewne nie odpuszczą i over 9,5 wydaje sie dobrym typem.
Ponieważ to poczatek ligi i gram sobie za drobne,to dziś "dwójki" na Red Sox,Cubs,Twins i jednak Braves - tak planuje,a po pierwszym meczu zdecyduje ostatecznie. Z wymienionych tylko stawka na Twins wzrasta,bo zaryzykuje,ze cos w Seattle ugrają. Każdy miotacz ma jakąś historię <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Możliwe, że Yankesi dzisiaj przegrają, ale w pierwszym meczy mieli taką motywację, za te 3:4 w ostatnich best of sevem. Dlatego jeszcze dzisiaj NY
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586 |
Na dzis jak do tej pory tlko Jankesów po kursie 1.72 (UNI) i czekam na rozwój wypadków na żywo na BaW - stawka middle, ale nie wykluczm kontry. O reszcie może później jeszcze się zastanawiam? Pozdrawiam KRAJAN
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
Ostatecznie gram
NY Yankees -1,5 oraz under 10.5 w tym meczyku
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
Devil Rays - Blue Jays
Obaj rzucający maja zaledwie po 1 roku stazu w lidze. Kazmir gral przeciw Toronto w ubiegłym sezonie(2 zmiany,"zainkasował" 6 hitów). Niby wychodzi z tego over,ale czesto te niby-pewniaki nie wchodzą. Co myslicie o tym meczu?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Devil Rays - Blue Jays
Obaj rzucający maja zaledwie po 1 roku stazu w lidze. Kazmir gral przeciw Toronto w ubiegłym sezonie(2 zmiany,"zainkasował" 6 hitów). Niby wychodzi z tego over,ale czesto te niby-pewniaki nie wchodzą. Co myslicie o tym meczu? [i]Tutaj obstawiłem łączny zakład hits+runs+errors w 5dimes, linia 29 to okazja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
Ha, na live w B&W over 9,5 w meczu Yankees już za 2.25 i jest surebecik
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
Udało mi się za 2.40 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670
addict
|
|
addict
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670 |
Texas v L.A. Angels typ 2 kurs 1.64 Pinnacle
Bilans:
1-0
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 764
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2005
Posty: 764 |
nie wiecie czy expekt bedzie wystawial kursy na mecze czy tylko na rywalizacje z poszczegolnymi zawodnikami ??
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
nie wiecie czy expekt bedzie wystawial kursy na mecze czy tylko na rywalizacje z poszczegolnymi zawodnikami ?? [i]Oni wystawiaja tylko na mecze, to co masz w nawiasie to pitcherzy, jak zmienią na innego i rozpocznie inna para to zwrot, chyba oczywiste, przynajmniej dla mnie, że jak pitcherem jest Santana lub Zito to kurs bedzie niski, a gdy pitcherem jest jakiś cienki bolek jak Kwaśniewski lub inny Lepper <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> to wiadome, że kurs bedzie około 3 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670
addict
|
|
addict
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670 |
ATL Braves v FLO Marlins typ 2 kurs 1.86 Pinnacle
Bilans: 1-0
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 399
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2003
Posty: 399 |
Witam wszystkich miłośników baseballa. W poprzednich seznach nie stawiałem na mecze MLB i przyznam że zadady tej gry są mi obce. Ale ostatnimi czasy moja ulubiona piłka nożna trochę za dużo mnie kosztowała więc postanowiłem sprubować szczęścia w innej dyscyplinie. Czytając wypowiedzi forumowiczów oraz przeglądając zamieszczane linki moja wiedza troszeczkę wzrosła. Mam tylko jedno pytanie do osób znających się na tej dyscyplinie. Na stronie http://sports.espn.go.com/mlb/scoreboard są wyniki live. Przy punktacji jest oznaczenie R H E. Co oznaczają H i E i jaki mają wpływ na końcowy wynik. Z góry dzieki za odpowiedź.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
R czyli Runs to po prostu punkty H czyli Hits to ilosc wykonanych uderzen, wplyw na wynik taki, ze im wiecej uderzen tym latwiej o punkty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> E czyli Errors to ilosc bledow w polu, czesto te bledy przynosza punkty druzynie przeciwnej
Dwa ostatnie to oczywiscie maja tylko posredni wplyw na wynik i sa umieszczane w celach statystycznych.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 467
addict
|
|
addict
Dołączył: Jul 2003
Posty: 467 |
Witam wszystkich miłośników baseballa. W poprzednich seznach nie stawiałem na mecze MLB i przyznam że zadady tej gry są mi obce. Ale ostatnimi czasy moja ulubiona piłka nożna trochę za dużo mnie kosztowała więc postanowiłem sprubować szczęścia w innej dyscyplinie. Czytając wypowiedzi forumowiczów oraz przeglądając zamieszczane linki moja wiedza troszeczkę wzrosła. Mam tylko jedno pytanie do osób znających się na tej dyscyplinie. Na stronie http://sports.espn.go.com/mlb/scoreboard są wyniki live. Przy punktacji jest oznaczenie R H E. Co oznaczają H i E i jaki mają wpływ na końcowy wynik. Z góry dzieki za odpowiedź. R to runs, czyli zdobyte bazy po udanych odbiciach, E to Errors, czyli błędy (kardynalne) popełnione przez drużynę. Po błędzie zazwyczaj zdobywana jest co najmniej baza (nierzadko punkt). Jednak jeśli próbujesz szczęścia w baseballu, to muszę cię zmartwic: baseball jest nieobliczalny więc przez conajmniej miesiąc-dwa radzę TYLKO obserwowac, żebyś szybko nie stwierdził, że jednak piłka nożna to było dla Ciebie eldorado <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 399
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2003
Posty: 399 |
Wielkie dzięki. Grzemp - każdy sport jest nieobliczalny i w tym cały urok:) Piłkę nożną cały czas bede grał, ale tam kieruję się nie tylko statystykami tylko znajomością zawodników, zespołów, lig itp. Wybrałem teraz baseball bo nie mam o nim zielonego pojęcia, a że z wykształecnia jestem matematykiem to będę się tutaj kierował tylko statystykami:) więc musiałem się dowiedzieć co poszczególne oznaczają. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
Tak jak wczesniej pisałem
florida marlins -1.5
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 90
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Dec 2001
Posty: 90 |
Witam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" /> Na dzis: Florida Marlins - Atlanta Braves 1.76 2.11 2
Houston Astros - St Louis Cardinals 1.85 2.00 2
Seattle Mariners - Minnesota Twins 2.53 1.55 1
Expekt Good luck
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 2,125
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2001
Posty: 2,125 |
Panowie- czemu floryda a czemu Atlanta? jakie argumenty?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,371
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,371 |
Witam,
po pierwszym dniu rozgrywek nasunęło mi się kilka spostrzeżeń. Co prawdo jeden mecz o niczym nie świadczy, ale w odniesieniu do zeszłego sezonu wygląda to tak:
Cubsi raczej silni, i w tym sezonie będą niewątpliwie walczyć o PO (żałuję tylko "strary" Sammy'ego). Z kolei Arizona kontynuacja fatalnej passy z końcówki sezonu, bez R. Johnsona początkowo powinna być "chłopcem do bicia", ale za kilka tygodni myślę że będzie można na nich trochę zarobic - zobaczymy czy grajac ich, czy przeciw <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Był to dla mnie wczorajszy "pewniak", ale był tak "pewny" że w sumie go nie zagrałem (zresztą jeszcze kilka dni MLB w ogóle nie ruszam"
Kilka drużyn kontynuuje swoją niezbyt udaną serię z zeszłego sezonu. Na razie chyba można leciutko grać przeciwko TB, KC, ARI, PIT (lub overy w meczach tych drużyn)
Co do nowej drużyny ze stolicy - na razie obserwuję, a za kilka tygodni moze pójdzie jakiś progres na ich zwycięstwa...
No i jeszcze Colorado - chłopaki dalej zdobywają sporo punktów, pozwalając przeciwnikom na to samo. Dopóki linie u/o w ich meczach nie osiągną pułapu z ubiegłego sezonu ( czyli 13 i więcej) może warto zagrać kilka overków? No oczywiście biorąc pod uwagę klasę wyjściowych miotaczy.
Jankesów niezbyt lubię, ale będę na nich grał gdy na "ubitej ziemi" stanie Randy - facet stary ale jary.Jak dla mnie najlepszy pitcher ligi. Tytaj dopiero będzie miał pole do popisu i przy świetnej swojej grze nie będzie sie zastanawiał czy kolegom uda się coś odbić, czy nie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Undery w tych meczach prawdopodobne.
Ktoś się wczoraj pytał czy warto grać wygrane NYY, BOS a przegrane KC, ARI, PIT itp. Wg mnie warto, i to nie tylko na wygrane tych pierwszych, a przegrane drugich. Można i odwrotnie, ale na pewno innym systemem. Ja osobiście w zeszłym sezonie zarobiłem nieco na przegranych Jankesów, ale fakt, czasami kosztowało to trochę nerwów. Podstawowa sprawa - DOBRZE DOBRAĆ STAWKI !!! Jka dla mnie również Arizona w końcówce była żyłą złota, cóż z tego przyszła seria 9 underów z rzędu SF( ale to opowieść na inną okazję:)) i suma sumarum MLB na lekkim minusie:(
Pozdrawiam
Aha, dzisiaj nadal nie gram, ale jakbym miał się zabawić w typowanie to under CHC-ARI, over TB-TOR i zwycięstwo tych drugich, może under na Florydzie i zycięstwo LA (potencjał podobny a kurs znacznie lepszy niż na (znienawidzinych) Gigantów:))
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194 |
R to runs, czyli zdobyte bazy po udanych odbiciach, E to Errors, czyli błędy (kardynalne) popełnione przez drużynę. Po błędzie zazwyczaj zdobywana jest co najmniej baza (nierzadko punkt). Nie tyle zdobyte bazy, co bazy domowe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> A po błędach faktycznie zwykle przeciwnik zdobywa bazę - ale niekoniecznie. Błąd może również nastąpić np. gdy obrońca nie złapie łatwej piłki - i zamiast wyautowania pałkarz drużyny przeciwnej może dalej próbować odbijać. To się nazywa "error for extending at-bat". Ot, taki drobny niuans coby Wam pokazać jak skomplikowany może być baseball <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|