Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 2 1 2
#28757 08/01/2004 13:12
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
uQ$ Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
Quote
Oryginalnie wysłał Wernychora:
[qb]Jezeli ktos zawiera ponad 10 zakladow dziennie, jest w tym b. dobry (znakomita wiekszosc z nich jest faktycznie value betami) to jak najbardziej metoda jest dla niego.
[/qb]
No niezupełnie, "klasyczny" Kelly wymaga aby obstawiane zdarzenia następowały po sobie w kolejności, obstawiamy następne dopiero po rozstrzygnięciu poprzedniego. W przypadku takiej ilości typów jest to niemożliwe do zrealizowania.
Generalna zasada jest taka, że aby Kelly w tej czy innej postaci się sprawdzał trzeba grać zdarzenia, których p*k jest rzeczywiście większe od 1, czyli innymi słowy po prostu wygrywać. Jeżeli ktoś gra np. single za stałą stawkę i w długim okresie czasu wychodzi na tym do przodu, to Kelly może mu pomóc zarabiać więcej, wskazując jak różnicować stawki. Natomiast jeżeli ktoś przegrywa w taki sposób jaki gra do tej pory, to nie ma się co łudzić, że "cudowna formuła" to odmieni, będzie wręcz przeciwnie szybciej doprowadzi ona do bankructwa.

Bonus: Unibet
#28758 01/08/2004 19:33
Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
K
member
member
K Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
jest gdzies kontynuacja tego tematu, albo jakies nowosci na ten tema??

krzyszt0f #3262740 10/07/2009 10:29
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
V
veteran
veteran
V Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
Originally Posted by krzyszt0f
jest gdzies kontynuacja tego tematu, albo jakies nowosci na ten tema??

Otóż to, wątek wygrzebany z głębokiej szafy, a sam temat Kelly'ego i jego modyfikacji chyba doczekał się na przestrzeni ostatnich lat co najmniej kilku entuzjastów-racjonalizatorów.

Gra ktoś nadal w ten sposób?

Vorspringer #3262741 10/07/2009 11:19
Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
Kelly nie jest taki dobry.

Jednak jedno co jest pewne w typowaniu jak chcesz być na plus to nie stosuj płaskiej stawki

Trzeba odpowiednio dobierać bądź mieć swój system czy tez sposób - to jest jeden z kluczowych elementów.

Maldini$$ #3262743 10/07/2009 12:25
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
dokładnie kelly to dno ,nawet grosza można dzielić i co !!!

Maciek #3262812 10/07/2009 16:05
Dołączył: Jul 2005
Posty: 4,496
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 4,496
Dowiedzione jest matematycznie, że kelly jest najbardziej optymalnym systemem stawkowania.

Problemem nie jest teoria. Problemem jest określenie prawdopodobieństwa.

Maldini$$ #3264212 11/07/2009 06:16
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713
M
old hand
old hand
M Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713
Originally Posted by Bankier$
Jednak jedno co jest pewne w typowaniu jak chcesz być na plus to nie stosuj płaskiej stawki
Przypominasz mi gościa, który całe życie spędził w samym środku afrykańskich lasów równikowych i którego pewnego dnia wywieziona na biegun północny. Następnie zebrano ludzi w promieniu 30km i zadano pytanie: jak zbudować iglo? A gość zaczął się wyrywać i wrzeszczeć:
JEDNO CO JEST PEWNE W BUDOWIE IGLA TO JAK CHCESZ, ŻEBY BUDOWA SIĘ UDAŁA TO NIE STOSUJ LODU.

Płaska stawka jest doprawdy całkiem sensownym sposobem stawkowania, a do tego bardzo prostym.

No i stawkowanie nie ma nic wspólnego z byciem na plusie, można całkiem głupie reczy wyprawiać ze stawkami (byle nie przekraczać tych 3-4% budżetu na jeden zakład, bo wtedy bankructwem mogą być zagrożeni nawet najlepsi gracze) i być na plusie, można być ekspertem od stawkowania i być na minusie.

Originally Posted by Bankier$
Trzeba odpowiednio dobierać bądź mieć swój system czy tez sposób - to jest jeden z kluczowych elementów.
Jakie są inne "kluczowe elementy"? smile

maciey #3264912 11/07/2009 20:44
Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
Tą teorię posiadam dzięku własnemu doświadczeniu. Jako, że prowadze "księgowość" swoich zakładów w excelu mogłem zrobić potrzebne mi obliczenia.

Wziąłem całość, okres lepszej gry*, okres gorszej gry **( gdzie we wszystkich byłem na plus przy moim stawkowaniu) i wprowadziłem tam zamiast swoich stawek jedną płaską.

*10 kuponów - trafione 6 - 60% skuteczności
**10 kuponów- trafione 3 - 30% skuteczności

Okazało się, że w okresie lepszej gry jestem na plus, gorszej na wielkim minusie i co najgorsze w całej swojej grze też byłbym na minusie.



Originally Posted by maciey
Płaska stawka jest doprawdy całkiem sensownym sposobem stawkowania, a do tego bardzo prostym.

Wiem, że w poprzednim swoim poście za bardzo uogólniłem, ponieważ " wiele dróg prowadzi do Rzymu" na pewno są gracze którym to daje zyski

Ja mam odmienne zdanie i sam tak nie gram.

Dosyć prostym...hmmm...to prawda.




Quote
No i stawkowanie nie ma nic wspólnego z byciem na plusie,

Ja uważam, że stawkowanie ma kluczowe znaczenie, na tej samej zasadzie co bukmacher nie wystawia na wszystkie mecze tych samych kursów.

Chodzi tu o połączenie sposobu obstawiania do sposobu stawkowania.


Quote
Jakie są inne "kluczowe elementy"? smile

To już temat na następny post.


P.S CO do Afryki czy bieguna to się nie wybieram w te wakacje...

Maldini$$ #3265877 12/07/2009 02:53
Dołączył: Jun 2009
Posty: 22
P
stranger
stranger
P Offline
Dołączył: Jun 2009
Posty: 22
10 + 10 kuponów i ty chcesz jakiekolwiek wnioski wyciągać?

Jeśli nie masz problemów z limitami to jakaś forma płynnego budżetu jest najlepszym stawkowaniem, Kelly to też w sumie płynny budżet aczkolwiek za bardzo agresyny dla niskich kursów value i niedoważająca silnych value na wysokie kursy - stąd lepiej jakoś go sobie zmodyfikować.

Maciek #3266461 12/07/2009 10:39
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
V
veteran
veteran
V Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
Originally Posted by Maciek
dokładnie kelly to dno ,nawet grosza można dzielić i co !!!

Radykalny sąd, Maciek.
Mnie się zdaje, że to nie Kelly jest "dnem". To nasze złe typy czynią go prostą drogą do bankruta.

Strona 2 z 2 1 2

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (alfa, Lukasz111, rafal08, aker, forty, latajaca_holenderka, kamel, burbon, betowiec), 2,781 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,918
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1