|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
Witam Może ktoś z Was udzieli mi jakichś porad...
Oszust włamał się na Allegro i zmienił dane dla kupujących, wpisał swój nr konta, i wpłaty od kupujących szły na konto oszusta
Sprawa wyszła, Allegro zablokowało konto, postępowanie jest już na policji, Policja twierdzi , że jest 1% szans za złapanie oszusta,
Kwota którą klienci przelewali na konto oszusta to ok 1500zł, klienci się niecierpliwią zapłacili i chcą towar,
Allegro umyło ręce , nie poczuwa się do odpowiedzialności, mimo, że to do ich serwisu się włamani
Nie rozumiem tylko jednego, jak można złamać unikatowe hasło (cyfry i literki) do którego nikt nie miał dostępu bo było tylko w mojej głowie, a mam zabezpieczenia na kompie
Policja twierdzi że musiał być to jakiś keylogger lub inny wirus, ale skanuje kompa avastem, ad aware i nic..
Macie jakiś pomysł czym przeskanować laptopa jeszcze, żeby wykryło to g..? Może norton, MKS? jaki jest najskuteczniejszy?
Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
aha Policja twierdzi , ze aby złamać takie hasło, nie ma innego sposobu jak sczytanie z kompuetera, czyli siłą rzeczy oszust musiał sie jakoś włamać na moje IP i wpuścić robaka
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604 |
a uzywales tego samego hasla lub pochodnej hasla gdzies jeszcze?
mogles miec na przyklad: haslogmail i hasloallegro...
jesli tak... to istnieje mozliwosc ze ktos poprostu nasluchiwal na Twoim laczu internetowym podczas logowania sie przez protokol niezabezpieczony... mail bez ssl/ftp/gadu-gadu cokolwiek
jakiego masz isp? cos publicznego jak neostrada/kablowka, czy jakis prywatny isp?
isp - internet service provider
jest dosc duzo sposobow naprawde, keylogger czy trojan [nawet wlasnej produkcji] jest tym najprostszym i najczesciej wystepujacym
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604 |
i w sumie jeszcze jedna rzecz,
jakie to bylo haslo?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
Hasło było cyferki polaczone z literkami, długie - nie do zlamania mialem unikatowe haslo na allegro, na poczcie inne mam internet kablówkę
Na allegro loguje w ssl? bo jak loguje to nie widze opcji wyboru.
Poczte mam w ssl wiec nawet tam ciezko by sie bylo wlamac Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś kelloger nowej generacji, bo nie moge wykryć,
Nie wiem czy jest sens instalowac nortony itp?
Venon jak moze nasluchiwac na łączu? może coś więcej napisać?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
|
|
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351 |
a jak przelewal na swoje konto bankowe, to znacie jego numer konta to tam i dane, chyba, ze lewe konto bankowe 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604 |
na kablowce raczej trudno nasluchiwac, chyba ze to pracownik tej firmy...
ale skoro mowisz ze miales unikatowe haslo to ok
na allegro da sie zalogowac tylko po https wiec tez odpada
jesli chcesz byc calkiem bezpieczny zainstaluj od nowa calkowicie system z porzadnym fw i tyle
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
No właśnie Policja mnie sprowadziła na ziemie, że w 99% zakładają na lewe dane , to wszystko jest odpowiednio wcześniej przemyślane przez hackera,
Udało mi się zdobyć IP oszusta Prawdopodobnie to:
host 94-231-53-90 IP jarsat.pl
Doszedłem po archiwum logach na poczcie, data włamania ta sama co na Allegro
da się namierzyć z jakiego miasta chociaż?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851 |
94.231.53.90 - Geo Information IP Address 94.231.53.90 Host host-94-231-53-90.ip.jarsat.pl Location PL PL, Poland City Gdansk, 82 - Organization ATTU Sp. z o.o. ISP ATTU Sp. z o.o.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
dzięki mgr, czyli gość jest z gdańska, z tego co widze to jarsat to mała firma, ma 8500 abonentów, krąg się zaciśnia
Mam dane konta od kupujących wpłacali na konto PKO 54102018110000050201540491
czy to PKO BA czy SA?
jak koleś ma stałe łącze i jeszcze kablówke to albo jest taki głupi albo walił z kafejki...
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,379
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,379 |
No właśnie Policja mnie sprowadziła na ziemie, że w 99% zakładają na lewe dane , to wszystko jest odpowiednio wcześniej przemyślane przez hackera,
Udało mi się zdobyć IP oszusta Prawdopodobnie to:
host 94-231-53-90 IP jarsat.pl
Doszedłem po archiwum logach na poczcie, data włamania ta sama co na Allegro
da się namierzyć z jakiego miasta chociaż? Tylko czy rzeczywiscie to jego IP? Podobno mozna jakby sfalszowac adres IP.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
No właśnie nie ma pewności... ale pójdę z tym co mam jutro na policję, może się przyda..
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 26
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Dec 2008
Posty: 26 |
dzięki mgr, czyli gość jest z gdańska, z tego co widze to jarsat to mała firma, ma 8500 abonentów, krąg się zaciśnia
Mam dane konta od kupujących wpłacali na konto PKO 54102018110000050201540491
czy to PKO BA czy SA?
jak koleś ma stałe łącze i jeszcze kablówke to albo jest taki głupi albo walił z kafejki... PKO BP
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
dzięki za porady, macie jeszcze jakieś pomysły co do namierzenia oszusta Co do keyloggera, użyłem Kaspersky, czyściutko na lapku, to samo avast, nie wiem czy jest sens instalować kolejne (jakie?) antywirusy Zobaczymy co jutro powie policja , choć nie nastawiam się...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030 |
Policja może dokładnie ustalić SAMA bez Twojej pomocy adres IP wyciągając go od Allegro, bez żadnego ale. Musisz tylko skierować sprawę, wypełnić papiery i zrobić normalne postępowanie. Po Adresie IP mogą wiedzieć, z którego miejsca koleś dokładnie nawalał... Oni wszystko mogą, ale im się nie chce, chyba, że sprawa nie jest zgłoszona do postępowania, bo to jest już wykroczenie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
Tak też zrobiłem i czekam na ich ruch, Allegro im udostępni wszystkie dane oszusta, zobaczymy co z tego wyjdzie
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
2fast 2furious
|
|
2fast 2furious
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024 |
To niekoniecznie musi być prawdziwe IP tego złodzieja. Są różne metody "zmiany" swojego IP w sieci. Jeśli koleś jest jakimś większym cwaniakiem, to pewnie to podane przez Ciebie IP nie jest jego. Prawda jest taka, że cięższe jest założenie lewego konta w banku (no chyba, że się ma znajomości w okienku) niż zmiana IP. Sad but true.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604 |
No tak majner,
Jednak, kazda zmiana adresu ip, czy to uzywanie vpn, czy jakiegos proxy czy czegokolwiek innego jest mozliwa do wysledzenia. Gorzej ma sie sprawa z lewym kontem bankowym.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 3,126
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2002
Posty: 3,126 |
co do lewego konta bankowego wystarczy ze policja sparwdzi gdzie zalozone bylo konto w jakiej fili i o jakiej dacie i godzinie a to nie jest trudne bo kazdy bank jak i kazda instytucja firma ma zapisane takieg dane bo to system zapisuje. i jezeli to robione bylo przy okienku to wystarczy zapis z monitoringu ktory musi byc trzymany w archiwum jakis czas nie wiem ile ale na zdrowy rozum musza to trzymac i wiadomo kto to zrobil przynajmniej z ryja... tak mi sie wydaje...
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
nie trzeba iść do banku by założyć lewe konto, wystarczy mieć skrzynke
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|