Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 4 1 2 3 4
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Witam
Może ktoś z Was udzieli mi jakichś porad...

Oszust włamał się na Allegro i zmienił dane dla kupujących, wpisał swój nr konta, i wpłaty od kupujących szły na konto oszusta

Sprawa wyszła, Allegro zablokowało konto, postępowanie jest już na policji,
Policja twierdzi , że jest 1% szans za złapanie oszusta,

Kwota którą klienci przelewali na konto oszusta to ok 1500zł, klienci się niecierpliwią zapłacili i chcą towar,

Allegro umyło ręce , nie poczuwa się do odpowiedzialności, mimo, że to do ich serwisu się włamani

Nie rozumiem tylko jednego, jak można złamać unikatowe hasło (cyfry i literki) do którego nikt nie miał dostępu bo było tylko w mojej głowie, a mam zabezpieczenia na kompie

Policja twierdzi że musiał być to jakiś keylogger lub inny wirus, ale skanuje kompa avastem, ad aware i nic..

Macie jakiś pomysł czym przeskanować laptopa jeszcze, żeby wykryło to g..? Może norton, MKS? jaki jest najskuteczniejszy?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady...

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
aha Policja twierdzi , ze aby złamać takie hasło, nie ma innego sposobu jak sczytanie z kompuetera, czyli siłą rzeczy oszust musiał sie jakoś włamać na moje IP i wpuścić robaka

Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
a uzywales tego samego hasla lub pochodnej hasla gdzies jeszcze?

mogles miec na przyklad: haslogmail i hasloallegro...

jesli tak...
to istnieje mozliwosc ze ktos poprostu nasluchiwal na Twoim laczu internetowym podczas logowania sie przez protokol niezabezpieczony... mail bez ssl/ftp/gadu-gadu cokolwiek

jakiego masz isp? cos publicznego jak neostrada/kablowka, czy jakis prywatny isp?

isp - internet service provider

jest dosc duzo sposobow naprawde, keylogger czy trojan [nawet wlasnej produkcji] jest tym najprostszym i najczesciej wystepujacym

Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
i w sumie jeszcze jedna rzecz,

jakie to bylo haslo?


Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Hasło było cyferki polaczone z literkami, długie - nie do zlamania
mialem unikatowe haslo na allegro, na poczcie inne
mam internet kablówkę

Na allegro loguje w ssl? bo jak loguje to nie widze opcji wyboru.

Poczte mam w ssl wiec nawet tam ciezko by sie bylo wlamac
Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś kelloger nowej generacji, bo nie moge wykryć,

Nie wiem czy jest sens instalowac nortony itp?

Venon jak moze nasluchiwac na łączu? może coś więcej napisać?

Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
a jak przelewal na swoje konto bankowe, to znacie jego numer konta to tam i dane, chyba, ze lewe konto bankowe wink

Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
na kablowce raczej trudno nasluchiwac, chyba ze to pracownik tej firmy...

ale skoro mowisz ze miales unikatowe haslo to ok

na allegro da sie zalogowac tylko po https wiec tez odpada

jesli chcesz byc calkiem bezpieczny zainstaluj od nowa calkowicie system z porzadnym fw i tyle

Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
No właśnie Policja mnie sprowadziła na ziemie, że w 99% zakładają na lewe dane , to wszystko jest odpowiednio wcześniej przemyślane przez hackera,

Udało mi się zdobyć IP oszusta
Prawdopodobnie to:

host 94-231-53-90 IP jarsat.pl

Doszedłem po archiwum logach na poczcie, data włamania ta sama co na Allegro

da się namierzyć z jakiego miasta chociaż?


Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
mgr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
94.231.53.90 - Geo Information
IP Address 94.231.53.90
Host host-94-231-53-90.ip.jarsat.pl
Location PL PL, Poland
City Gdansk, 82 -
Organization ATTU Sp. z o.o.
ISP ATTU Sp. z o.o.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
dzięki mgr, czyli gość jest z gdańska, z tego co widze to jarsat to mała firma, ma 8500 abonentów, krąg się zaciśnia

Mam dane konta od kupujących
wpłacali na konto PKO
541020181100000­50201540491

czy to PKO BA czy SA?

jak koleś ma stałe łącze i jeszcze kablówke to albo jest taki głupi albo walił z kafejki...



Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,379
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,379
Originally Posted by Loony25
No właśnie Policja mnie sprowadziła na ziemie, że w 99% zakładają na lewe dane , to wszystko jest odpowiednio wcześniej przemyślane przez hackera,

Udało mi się zdobyć IP oszusta
Prawdopodobnie to:

host 94-231-53-90 IP jarsat.pl

Doszedłem po archiwum logach na poczcie, data włamania ta sama co na Allegro

da się namierzyć z jakiego miasta chociaż?

Tylko czy rzeczywiscie to jego IP? Podobno mozna jakby sfalszowac adres IP.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
No właśnie nie ma pewności...
ale pójdę z tym co mam jutro na policję, może się przyda..

Dołączył: Dec 2008
Posty: 26
P
newbie
newbie
P Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 26
Originally Posted by Loony25
dzięki mgr, czyli gość jest z gdańska, z tego co widze to jarsat to mała firma, ma 8500 abonentów, krąg się zaciśnia

Mam dane konta od kupujących
wpłacali na konto PKO
541020181100000­50201540491

czy to PKO BA czy SA?

jak koleś ma stałe łącze i jeszcze kablówke to albo jest taki głupi albo walił z kafejki...

PKO BP

Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
dzięki za porady, macie jeszcze jakieś pomysły co do namierzenia oszusta
Co do keyloggera, użyłem Kaspersky, czyściutko na lapku, to samo avast, nie wiem czy jest sens instalować kolejne (jakie?) antywirusy
Zobaczymy co jutro powie policja , choć nie nastawiam się...

Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
Y
old hand
old hand
Y Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
Policja może dokładnie ustalić SAMA bez Twojej pomocy adres IP wyciągając go od Allegro, bez żadnego ale. Musisz tylko skierować sprawę, wypełnić papiery i zrobić normalne postępowanie. Po Adresie IP mogą wiedzieć, z którego miejsca koleś dokładnie nawalał... Oni wszystko mogą, ale im się nie chce, chyba, że sprawa nie jest zgłoszona do postępowania, bo to jest już wykroczenie.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Tak też zrobiłem i czekam na ich ruch, Allegro im udostępni wszystkie dane oszusta, zobaczymy co z tego wyjdzie

Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
M
2fast 2furious
2fast 2furious
M Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
To niekoniecznie musi być prawdziwe IP tego złodzieja. Są różne metody "zmiany" swojego IP w sieci. Jeśli koleś jest jakimś większym cwaniakiem, to pewnie to podane przez Ciebie IP nie jest jego. Prawda jest taka, że cięższe jest założenie lewego konta w banku (no chyba, że się ma znajomości w okienku) niż zmiana IP.
Sad but true.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
No tak majner,

Jednak, kazda zmiana adresu ip, czy to uzywanie vpn, czy jakiegos proxy czy czegokolwiek innego jest mozliwa do wysledzenia. Gorzej ma sie sprawa z lewym kontem bankowym.

Dołączył: Dec 2002
Posty: 3,126
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2002
Posty: 3,126
co do lewego konta bankowego wystarczy ze policja sparwdzi gdzie zalozone bylo konto w jakiej fili i o jakiej dacie i godzinie a to nie jest trudne bo kazdy bank jak i kazda instytucja firma ma zapisane takieg dane bo to system zapisuje. i jezeli to robione bylo przy okienku to wystarczy zapis z monitoringu ktory musi byc trzymany w archiwum jakis czas nie wiem ile ale na zdrowy rozum musza to trzymac i wiadomo kto to zrobil przynajmniej z ryja... tak mi sie wydaje...

Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
nie trzeba iść do banku by założyć lewe konto, wystarczy mieć skrzynke

Strona 1 z 4 1 2 3 4

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, $-man, Lukasz111, burbon, rafal08, latajaca_holenderka, Akhu, rymoholik, betowiec), 2,663 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,413
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1