|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479 |
Co do oszusta kolejne dane
posiada konto w:
PKO BP SA - I Oddział w Gdańsku adres:
80-952 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 103 tel: (0 58) 767-88-52 fax: (0 58) 341-17-15 Możesz zrobić jeszcze jedną rzecz - idź do kasy banku, obojętnie w jakim mieście i wpłać jakąś drobną kwote, np. 5 zł. Na potwierdzeniu wpłaty powinny zostać wydrukowane dane właściciela konta, łącznie z adresem. Konto pewnie na "słupa", niemniej gdzies musi być dalszy obieg tej kasy, jesli w formie przelewów, to bardzo łatwo dojść gdzie to idzie, jesli wypłata gotówki, to kasy są monitorowane (bankomaty też). Nie koniecznie , możesz powiedziec ze musisz oddać pewnej osobie X kwote np 20zl za jakąś głupotę. np pomógł ci na usunać awarię auta jak byłeś na wakacjach . ssciemni coś sensownego. Swoją drogą jak masz dane konta i adres , to policja powninna sprawdzic co się stało z pieniedzmi z tego konta ,czyli gdzie były dalej przelane ,lub wypłacone to wszystko jest monitorowane przez banki co do minuty . przy kazdej wplacie pytaja mi sie o dane odbiorcy wiec pewnie trzeba je podac. to nie quick money
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
Now więc tak łączę się przez wifi z Linksys , net w UPC kablówka
Co do wpłaty, jak pójde do banku i będę chciał wpłacić mu na konto to przecież pierwsze co to poproszą o dane odbiorcy? albo moje?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
aha no i jak mam w ten sposób zdobyć jego dane, na potwierdzeniu ich chyba nie pokaża
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Kurcze, jeśli mieszkasz w Wawie to mógłbym podjechać i tak Ci zabezpieczyć Linksysa, że na dzień dzisiejszy nie byłoby możliwości zabezpieczenia go lepiej.  Mam nadzieję, że jest on zabezpieczony WPA2 z AESem, hasło >60 znaków, losowe i z dziwnymi znakami. Nadawanie nazwy sieci wyłączone, itd. Filtr adresów MAC włączony. Jeśli w kompie wszystko jest ok, w UPC i na Allegro (oraz w firmie, w której masz pocztę) nie ma jaj, to jedynie to pozostaje jako źródło problemu. Ale to także oznacza, że ktoś z sąsiadów w tym miesza...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 2,331
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2004
Posty: 2,331 |
Conrad, jak "trusted user" przeprowadz szkolenie dla niego tak aby dal ci na priva/maila swoj ip i pozwolil na remote managment, który po twoich ustawieniach sie zablokuje. I sprawa z glowy
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Zdalnie nigdy nie ustawiałem... gdyż podstawą jest blokada na wejście do ustawień serwera przez wifi (lub zdalnie jeśli istnieje taka opcja).  Do tego zmienia się domyślny IP do panelu kontrolnego routera, choć najważniejsza jest ta pierwsza czynność.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Jeśli ktoś ma linksysa i chce go maksymalnie jak to tylko możliwe zabezpieczyć to mogę przez jakiegoś gadulca (używam głównie msn) mu pomóc.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,147
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,147 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 30,622
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 30,622 |
jest jeszcze kilku, ale pewnie do czasu... trzeba sie zebrac i cos z tym zrobic
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062 |
Co do wpłaty, jak pójde do banku i będę chciał wpłacić mu na konto to przecież pierwsze co to poproszą o dane odbiorcy? albo moje? Idż do kasy, podaj kasjerce nr konta i wpłać. Rozmawiałem w tej sprawie z koleżanką z POK BP i potwierdziła, że na potwierdzeniu wpłaty powinny byc wydrukowane dane własciciela (w tytule mozesz podac np "zobowiązanie z Allegro", przy takiej wpłacie nie musisz znać danych właściciela, a tylko nick). Na 100% takie dane podawane są przy wpłacie w PEKAO SA na konto w tymże banku, i jeśli się nie myle to łącznie z adresem. Jeśli zapyta Cię o dane wpłacajacego, to je po prostu podaj, oszust i tak je zna.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Loony, to jak to jest z tym wifi, czy przez to mogło dojść do włamania?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
Conrad, przez Wi-fi odpada raczej, bo mam takie zabezpieczenia jak pisałeś, najmocniejsze
dla upewnienia PEKAO SA to ten z żubrem tak?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
|
|
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
Inwestor
|
|
Inwestor
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747 |
Loony jesli to Pekao SA to podaj mi na priv numer konta - postaram się coś ustalić.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
Inwestor
|
|
Inwestor
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747 |
Loony to konto co podałeś na pierwszej stronie to nie jest Pekao SA tylko PKO BP.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski PKOBP Oddział 1 w Gdańsku
Ludzie nauczcie sie rozróżniać banki - nie ma czegoś takiego jak PKO SA, jest PKO BP i Pekao SA (z żubrem).
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822 |
Loony to konto co podałeś na pierwszej stronie to nie jest Pekao SA tylko PKO BP.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski PKOBP Oddział 1 w Gdańsku
Ludzie nauczcie sie rozróżniać banki - nie ma czegoś takiego jak PKO SA, jest PKO BP i Pekao SA (z żubrem). z Żubrem to piwo jest:>
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
rzut rozny
|
|
rzut rozny
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877 |
Loony to konto co podałeś na pierwszej stronie to nie jest Pekao SA tylko PKO BP.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski PKOBP Oddział 1 w Gdańsku
Ludzie nauczcie sie rozróżniać banki - nie ma czegoś takiego jak PKO SA, jest PKO BP i Pekao SA (z żubrem). z Żubrem to piwo jest:> zresztą bardzo smaczne :):P
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 6,776
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 6,776 |
Loony to konto co podałeś na pierwszej stronie to nie jest Pekao SA tylko PKO BP.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski PKOBP Oddział 1 w Gdańsku
Ludzie nauczcie sie rozróżniać banki - nie ma czegoś takiego jak PKO SA, jest PKO BP i Pekao SA (z żubrem). z Żubrem to piwo jest:> zresztą bardzo smaczne :):P popiieram przedmówce :]
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
No tak mi podano , że to PEKAO faktycznie to jest PKO BP, spróbuje dokonac przelewu za np 5zł i zobaczymy czy dostane jego dane..
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|