Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 7 z 12 1 2 5 6 7 8 9 11 12
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Najlepiej raz na jakiś czas "hurtem" wypłacić gotówkę w Euro i później zmieniać w kantorze. Kto mieszka blisko granicy, choćby słowackiej, ma teraz ułatwione zadanie.

Bonus: Unibet
Conrad #3487087 31/10/2009 17:51
Dołączył: Mar 2006
Posty: 498
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 498
Conrad "stiwiego" sposob jest lepszy o niebo bo wcale nie trzeba przekraczać żadnych granic tylko należy mieć dostęp do bankomatu bzwbk (w moim 70tys. miescie jest ich 3)

Przecież płatności na konto neteller w 99% przypadkach otrzymujemy w $ lub euro. Wiec należy te pieniadze wypłacać w bankomatach bzwbk za pomoca karty netellera wybierając opcje rozliczenia transakcji w tej walucie w jakiej otrzymalismy pieniadze na karte neteller (USD,GBP,EUR) i proponuje rozliczyc transkakcje po kursie kupna tego banku.... Czyli unikamy nawet POJEDYNCZEGO przewalutowania

Pytanie: czy neteller przewatulując euro->usd i odwrotnie również pobiera 2,95% prowizji?

pezet40 #3487092 31/10/2009 17:56
Dołączył: Mar 2006
Posty: 498
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 498
Edit: Oczywiście należy mieć tylko i wyłącznie konto netellera nie w walucie PLN a w EURO lub USD (najlepiej w takiej w jakiej otrzymujemy wiekszość płatności) no chybaże tak jak pytałem...

czy neteller przewatulując euro->usd i odwrotnie również pobiera 2,95% prowizji?

Jeżeli nie to wszystko jedno oby konto neteller bylo w EURO lub USD

pezet40 #3487179 31/10/2009 19:56
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Jeśli możesz wypłacić w Euro i konto w Netellerze masz także w Euro to pewnie, że tak najlepiej zrobić.

Chodziło mi o to, że wypłacając w lokalnej walucie (innej niż Euro, USD) czasami bankomat może się spytać czy ma tę transakcję przeprowadzić na normalnych zasadach (po kursie Mastercard) czy po własnym kursie dokonać przeliczenia i obciążyć wtedy kartę bezpośrednio w Euro (wtedy nawet Neteller będzie myślał, że transakcja była w Euro).

SJS #3489250 02/11/2009 01:26
Dołączył: Dec 2001
Posty: 291
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 291
Originally Posted by pezet40
Aha tyle ze netellera zalozylem zanim sie zapytalem w walucie PLN, jestem na etapie weryfikowania telefonicznego, idzie zmienic walute? Pozdrawiam


Zmień zdecydowanie, mając PLN w Netellerze stracisz wielokrotnie. Karty Netellera rozliczane są tylko w EUR, USD i GBP (pewnie jeszcze CAD ale nie jestem pewien), więc dokonując transakcji kartą, Neteller wykonałby obliczenie: PLN - > EUR (w zależności jaką walutę karty wybrałeś) -> PLN, w dodatku przy każdym przeliczeniu chyba 2.95%...

Originally Posted by Conrad
Często skorzystanie z bezpośredniego rozliczenia transakcji w walucie karty jest bardziej kosztowne niż na normalnych zasadach. Stąd jak mi za granicą proponują obciążenie karty w Euro po kursie banku to zawsze wybieram by mi jednak policzyli to normalnie (w moim przypadku według kursów Mastercard).


Dziwne, nie sądzę żeby to miało potwierdzenie w przypadku BZWBK. Może ten zagraniczny bank dla takiej operacji miał też swoją prowizję, co też się może zdarzyć. BZWBK nie pobiera prowizji za obsługę mechanizmu DCC i szczerze wątpie aby bardziej opłacalne było przeliczenie transakcji po kursach MC z Netellerowym 2.95%. Gdyby Mastercard miał kursy jawne, to można by to było sobie obliczyć, a tak należałoby sprawdzić empirycznie.

Originally Posted by SyKo
Wlasnie... Czesto przy zakupach przy karcie netelera wyskakuje na terminalu czy rozliczyc kwote w GBP. Zawsze przyciskam "zielony" guzik z przyzwyczajenia. Przycisniecie czerwonego spowoduje przerwanie transakcji czy rozliczenie po kursie Mastercarda? Ktora opcja sie bardziej oplaca? pozdr.


Jeśli masz Netellera w GBP i kartę Net+ też w GBP, ja bym wybierał rozliczenie w kwocie GBP. Niestety mimo że ja w obu przypadkach mam EUR, to mnie czasem też pytają czy rozliczyć w GBP, tak jakby Net+ miał tą funkcję niedopracowaną (rozpoznawnia w jakiej walucie jest karta).

Originally Posted by z o R r o
Oj zdecydowanie tak. Przetestowałem to nawet. Wypłata tej samej liczby złotówek z bankomatu eurobanku bodajże i kilkadziesiąt sekund później wypłata z BZWBK (obciąż rachunek w euro). Transakcja z BZWBK zżarła więcej euro na Netellerze.

Pytanie czy Neteller zaksięgował (rozliczył) transakcje w tym samym dniu? Wtedy można to dokładnie porównać, nawet jeden dzień różnicy w księgowaniu może mieć znaczny wpływ na różnicę kursów. Bank nie ma tutaj znaczenia, jeśli wybierasz rozliczenie transakcji po kursach Mastercard, wtedy to od tej organizacji przelicznika jesteś uzależniony + 2.95% prowizji. Prowizja ta jest czysto zarobkowym aspektem Netellera, świadczy chociażby o tym fakt, że konta VIP mają 1.5%, a niektóre polskie banki dla swoich kart w ogóle nie pobierają takich prowizji (BZWBK dla karty MC walutowa; czy PEKAO SA dla kart walutowych), a inne (np mBank) pobiera dla karty walutowej 2% transakcji jeśli transakcja w walucie innej niż EUR.

Originally Posted by SJS
Ogólnie łatwiej by było, jakby jakiś dobry w matematyce zrobił wzór przy jakiej różnicy kursu lepiej jest wypłacić środki w BZWBK bez opłat za przewalutowanie a przy jakim kursie w innym banku korzystniej będzie obciążać kartę w PLN i płacić dodatkowo prowizje.

Gdyby kursy Mastercard były jawne, to nie byłoby większego problemu. Ale nie są.

stiwi #3490050 02/11/2009 22:54
Dołączył: May 2001
Posty: 24,137
Likes: 9
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2001
Posty: 24,137
Likes: 9
Czy Neteller nadal jest kanadyjski? bo z tego co widze to juz wszystko jest w UK smirk

stiwi #3490117 02/11/2009 23:56
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by stiwi
Originally Posted by Conrad
Często skorzystanie z bezpośredniego rozliczenia transakcji w walucie karty jest bardziej kosztowne niż na normalnych zasadach. Stąd jak mi za granicą proponują obciążenie karty w Euro po kursie banku to zawsze wybieram by mi jednak policzyli to normalnie (w moim przypadku według kursów Mastercard).


Dziwne, nie sądzę żeby to miało potwierdzenie w przypadku BZWBK. Może ten zagraniczny bank dla takiej operacji miał też swoją prowizję, co też się może zdarzyć. BZWBK nie pobiera prowizji za obsługę mechanizmu DCC i szczerze wątpie aby bardziej opłacalne było przeliczenie transakcji po kursach MC z Netellerowym 2.95%. Gdyby Mastercard miał kursy jawne, to można by to było sobie obliczyć, a tak należałoby sprawdzić empirycznie.

Mój błąd, pewnie to źle opisałem. Chodziło mi o sytuację, w której i tak wypłacamy w innej walucie niż prowadzona jest karta: np. w Polsce wypłacając w bankomacie PLNy podczas gdy kartę/konto Neteller mamy np. w Euro.

Normalnie bankomat wypłaci Złotówki a później Neteller/MC dokona przewalutowania i adekwatna kwota zostanie zdjęta z konta. Ale jeśli bankomat zapyta się czy po swoim kursie przeliczyć te Złotówki na Euro (wtedy dokładnie poda kwotę w Euro, jaką zdejmie z karty - mimo iż wypłaci za chwilę pieniądze w Złotówkach) to nie zawsze się to opłaca.

Na pierwszy rzut oka wygląda to super, bo ze strony Netellera/MC nie ma wtedy przewalutowania, ale kurs jaki proponuje bank może być na tyle nieatrakcyjny, że lepiej z niego nie korzystać.

P.S. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście wypłata w Euro jeśli karta/konto jest także w Euro. Czy jest jakaś lista bankomatów BZWBK, w których można wypłacić w tej walucie?

Conrad #3490599 03/11/2009 03:16
Dołączył: Dec 2001
Posty: 291
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 291
Niestety żaden bankomat w Polsce nie obsługuje takiej możliwości, czyli wypłaty EUR. Tak samo jak czasem niektóre produkty w Polsce wyrażone są w EUR tylko w celach orientacyjnych, normalnie nie da się nawet za nie zapłacić w EUR, tylko zawsze przeliczają na PLN - waluta rozliczeniowa w Polsce.

Małe sprostowanie co do kursów walut BZWBK jakie brane są pod uwagę przy wypłacie środków z bankomatu. Otóż bank nie przelicza EUR po kursie kupna z tej strony:
http://tiny.pl/hqzvd (jak się okazuje to są kursy dewiz)

Tylko z tej:
https://www.centrum24.pl/bzwbkonline/eSmart.html?typ=90&lang=pl (kursy pieniądza).

stiwi #3503616 09/11/2009 19:05
Dołączył: Mar 2006
Posty: 498
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 498
Muszę rejestrować rachunek bankowy? Status rachunku mam: Extended z limitem 48000$ a wypłacać zamierzam za pomocą karty którą zamówiłem...

Niby na logiczne myślenie to rejestracja rachunku jest potrzebna głównie do wypłat na konto bankowe czy też wpłat ale z wyszukiwarki google dowiedzialem sie ze jest to jedna z form weryfikacji...

Czy nie rejestrując rachunku bankowego będę mógł normalnie wypłacać z karty?

pezet40 #3509051 12/11/2009 18:54
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392
Netka mam w USD, obecnie wiekszosc wplat otrzymuje w EUR
orientujecie sie jak oni to przeliczaja (EUR na USD)???
zastanawiam sie czy otwierac nowe konto w EUR

pezet40 #3509810 13/11/2009 01:57
Dołączył: Dec 2001
Posty: 291
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 291
Originally Posted by pezet40
Muszę rejestrować rachunek bankowy? Status rachunku mam: Extended z limitem 48000$ a wypłacać zamierzam za pomocą karty którą zamówiłem...

Nie musisz rejestrować rachunku by korzystać z karty.

stiwi #3512626 14/11/2009 05:21
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
S
SJS Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
To prawda, że Netek zrezygnował z opłaty przy wypłacie z bankomatu?

SJS #3512731 14/11/2009 06:20
Dołączył: Nov 2006
Posty: 631
R
addict
addict
R Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 631
wyplacałem 11.11.
wzięło 4E prowizji.

rozmus #3518571 18/11/2009 01:23
Dołączył: Nov 2009
Posty: 98
journeyman
journeyman
Dołączył: Nov 2009
Posty: 98
Z którego bukmachera idą najsprawniej wypłaty na NT, przy wpłatach innymi metodami ?
Wpłacam zazwyczaj przez MB lub kartę a wypłacam sobie na netka ..
Dzięki za odp.

emarco #3527727 23/11/2009 06:45
Dołączył: Apr 2003
Posty: 555
K
addict
addict
K Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 555
dokonałem pierwszej wpłaty na konto neteller kartą kredytową. Zadzwonil do mnie konsultant z netellera z prośbą o przesłanie skanów karty, otrzymałem też maila bym przesłał jakieś potwierdzenie z banku (credit card statement) z widocznym adresem.

Może mi ktoś wyjaśnić o co dokładnie im chodzi? Mam wyciąg bankowy ale adres który na nim się znajduje jest adresem do korespondencji. Konto w netellerze mam teraz zawieszone a kasy ktora tam wplacilem nie moge ruszyc (niemała kwota)

Prosze o pomoc osob ktore w podobny sposob musialy potwierdzac wlasnosc karty..

Kubrick #3529107 24/11/2009 05:44
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
S
SJS Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Originally Posted by Kubrick
dokonałem pierwszej wpłaty na konto neteller kartą kredytową. Zadzwonil do mnie konsultant z netellera z prośbą o przesłanie skanów karty, otrzymałem też maila bym przesłał jakieś potwierdzenie z banku (credit card statement) z widocznym adresem.

Może mi ktoś wyjaśnić o co dokładnie im chodzi? Mam wyciąg bankowy ale adres który na nim się znajduje jest adresem do korespondencji. Konto w netellerze mam teraz zawieszone a kasy ktora tam wplacilem nie moge ruszyc (niemała kwota)

Prosze o pomoc osob ktore w podobny sposob musialy potwierdzac wlasnosc karty..
Wyślij im skan tego wyciągu bankowego i powinno być wszystko w porządku. Miałem podobnie, wysłałem i było po kłopocie.

SJS #3529111 24/11/2009 05:46
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
S
SJS Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Chyba, że może masz w domu zestawienie transakcji z ostatniego okresu rozliczeniowego KK to im tez to prześlij.

stiwi #3529162 24/11/2009 06:18
Dołączył: Nov 2009
Posty: 179
R
member
member
R Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 179
Originally Posted by stiwi
Małe sprostowanie co do kursów walut BZWBK jakie brane są pod uwagę przy wypłacie środków z bankomatu. Otóż bank nie przelicza EUR po kursie kupna z tej strony:
http://tiny.pl/hqzvd (jak się okazuje to są kursy dewiz)

Tylko z tej:
https://www.centrum24.pl/bzwbkonline/eSmart.html?typ=90&lang=pl (kursy pieniądza).
ponad 20 gr spreed, dobre, to są dopiero złodzieje

rwschod #3529287 24/11/2009 07:17
Dołączył: Dec 2001
Posty: 291
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 291
Originally Posted by rwschod
Originally Posted by stiwi
Małe sprostowanie co do kursów walut BZWBK jakie brane są pod uwagę przy wypłacie środków z bankomatu. Otóż bank nie przelicza EUR po kursie kupna z tej strony:
http://tiny.pl/hqzvd (jak się okazuje to są kursy dewiz)

Tylko z tej:
https://www.centrum24.pl/bzwbkonline/eSmart.html?typ=90&lang=pl (kursy pieniądza).
ponad 20 gr spreed, dobre, to są dopiero złodzieje

Jeszcze nie są tacy najgorsi... Są tacy co mają 27gr:
http://www.kredytbank.pl/kursy_walut
A nawet tacy co mają 31gr...
http://www.bnpparibasfortis.pl/kursy-walut.asp

Także WBK pod tym względem umiarkowany.

stiwi #3529964 24/11/2009 22:39
Dołączył: May 2003
Posty: 5,138
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2003
Posty: 5,138
czy ta loteria netellera to nie jest ściema ?, warto się w to bawić ? wygrał ktoś kiedyś ?

Strona 7 z 12 1 2 5 6 7 8 9 11 12

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (burbon, alfa, aker, Sensei, rafal08, rymoholik, Akhu, $-man, forty, 11kera11, latajaca_holenderka, betowiec), 2,538 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,062
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1