|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
nowy temat - bo tamten miał odstającą od rzeczywistości nazwę (a jak uczy doświadczenie mlb, jeden temat zniesie wiele)
typ z finlandii (jak nie wejdzie, to będzie pewnie remis):
14.06 Lahti - Jazz 2.05
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
============================ tydzień 24 ============================
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
no i wykrakałem - remis ![[Linked Image]](https://www.mecz.pl/ubb/frown.gif) ball goes on... i tak: 17.06 william hill lahti - vaasa 2.3 remisy się chyba im skończyły, nie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997 |
========== tydzień 25 ==========
wygląda na to, że remisy się skończyły, bo mi się tu system x robił prawie...
na dziś 19.06 pasuje:
Malmo - Helsinborg 2.6
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997 |
no cóż, wczoraj nie poszło za dobrze... - ale też nie róbmy tragedii...
dziś hill chyba nieco przesadził z:
Volerenga - Ham-Kam 7.0
novum w el_sistemo: 3% puli na ten meczyk (to pewnie już v3.5 będzie) - skromnie powiem, że oceniam lepiej prawdopodobieństwo niż bukmacherzy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> (ale cholera, dopiero od wczoraj <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> )
moja ocena szans to: 0,45 0,28 0,27 - ale tym was nie będę zamęczał <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> tym zamęczał będę kogo innego...
na marginesie dodam, że średnia bukmacherów też wskazuje na lekką (tylko lekką - według mnie dość znaczną) przecenę valerengi - ale jak będzie - zobaczymy...
niestety tylko w tym jednym z dzisiejszej czwórki hill tak dowalił <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> - ale szykujcie się na częstsze free picki
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287 |
Originally posted by hi_res evil:
dziœ hill chyba nieco przesadził z:
Volerenga - Ham-Kam 7.0
Nie tak znowu bardzo - kilka buków daje nawet więcej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
novum w el_sistemo: 3% puli na ten meczyk (to pewnie już v3.5 będzie) - skromnie powiem, że oceniam lepiej prawdopodobieństwo niż bukmacherzy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> (ale cholera, dopiero od wczoraj <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> )
Widzę, iż el_sistemo ewoluuje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Teraz to już prawie el_value_sistemo... Jestem zainteresowany ocen¹ prawdopodobieństwa. Jak masz chęc to wyœlij coœ na priva.
moja ocena szans to: 0,45 0,28 0,27 - ale tym was nie będę zamęczał <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> tym zamęczał będę kogo innego...
Czyli oceniona przez Ciebie wartoœc picku to 1,89 to naprawdę baaaardzo dużo. A ja tyle kasy na Valarenge postawiłem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
na marginesie dodam, że œrednia bukmacherów też wskazuje na lekk¹ (tylko lekk¹ - według mnie doœć znaczn¹) przecenę valerengi - ale jak będzie - zobaczymy...
teraz tym bardziej jestem ciekaw Teraz ja: Może trochę przekornie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> STS 177 Valerengen - Ham Kam 1 1.6 324 Brann Bergen - Molde 1 2.1 382 Niemcy - Szwecja 1 1.5 668 Norrkoping - Hacken 1 2.1 675 Sogndal - Stroemgodset 1 2.3 691 Woroneż - Dynamo 1 3.0 742 Trelleborg - Hammarby 1 3.0 746 Spartak - Lokomotiw 1 2.0 Profesjonał 691 Kostaryka - Etiopia 1 1.93
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177 |
Originally posted by hi_res evil: [qb]novum w el_sistemo: 3% puli na ten meczyk (to pewnie już v3.5 będzie) - skromnie powiem, że oceniam lepiej prawdopodobieństwo niż bukmacherzy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> (ale cholera, dopiero od wczoraj <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> )
moja ocena szans to: 0,45 0,28 0,27 - ale tym was nie będę zamęczał <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> tym zamęczał będę kogo innego... [/qb] No to teraz jestem el_sistemo już baaaardzo zaintersowany <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997 |
a jakby nie było remisu? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
dla pozostałych dzisiejszych było (może jednak to tu też umieszczać będę...):
mypa-haka 0,41 0,29 0,30 jazz-tampere 0,39 0,29 0,32 sundsvall-aik 0,42 0,28 0,29
dla mypa-haka identycznie jak hill <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> - jazz i sundsvall też miały exp.value>1 ale zdecydowałem puszczać tylko te dla których >1,3 (jak widać, słusznie...)
a co to jest właściwie? pamiętacie, jak wspomniałem o tym, że przewiduję wyniki z 75% skutecznością, tylko muszę podpierać się remisami? - nie wiem, czemu uznałem 75% za mało? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> - to właśnie to - to niemal początek, genesis, el_sistemo...
po latach tułaczki marnotrawny hi_res evil wraca do domu...
no bo jeżeli hill gorzej ode mnie (o całą marżę + 7%) ocenił cały poprzedni sezon div1 (czasem się byśmy zgadzali...) - to chyba coś w tym jest... i to nie jest wybierany 1 mecz na 20 jak do tej pory - średnio co czwarty mecz jest źle oceniany...
ale trzeba będzie coś jeszcze poprawić - bo dlaczego exp.value pow. 1,3 daje mi 7% zysk? (a nie 30? - tzn. nie chciałbym 30% tylko exp. value 1,07)...
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2001
Posty: 770
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Apr 2001
Posty: 770 |
Możecie powiedzieć o co dokładnie chodzi w tym el sistemo? jak się gra itp.?
Będe wdzięczny
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997 |
gra się tak, żeby wygrać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
o co chodzi w el_sistemo już chyba sam nie wiem - statystyka robi (ma robić) za mnie czarną robotę i wytykać dotkliwie bukowi (jakiemukolwiek) jego błędy
Ufo zagląda tu od czasu do czasu i stopuje swoim "nosem" moje najmniejsze powodzenia po prostu pokazując lepszą klasę (na razie)
a jakbyś chciał poczytać nieco burzliwych dyskusji to znajdź wszystkie tematy z el_sistemo w tytule (zaczynało się od 14. tygodnia chyba... - zaczynało się dobrze...)
to tyle - może coś ciekawego wniesiesz i ty... każdą uwagę cenię bardzo... gdyby nie forum el_sistemo nie wyewoluwałoby w tę stronę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
dobrą stronę miejmy nadzieję
ps. dzisiejszy szwedzki mecz hill ocenił nadzwyczaj dobrze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> - nie gram więc...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997 |
oto co na dziś i jutro zostało wydłubane:
tromsdalen - valerenga 4.0 [0,48 0,28 0,24] 6% djurgarden - goteborg 2.7 [0,53 0,27 0,19] 5% l/f honefoss - haugesund 3.3 [0,44 0,28 0,28] 4%
coś jeszcze szwankuje - przy exp.value>1,4 mam zwrot 20% (ale tu już p jest bardziej dopracowane niż poprzednio - no i przy ep>1 też jest w końcu zwrot...) watch out...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997 |
logi:
tydzień 24-25:
Ufo: 4/9 (44,4%) kursy: 1,933/2,17 p*k:0,859 hi_res evil: 3/7 (42,9%) kursy: 2,767/3,421 p*k:1,186
el_sistemo v2+:
Ufo: 16/31 (51,6%) kursy: 2,574/2,686 p*k:1,328 hi_res evil: 9/20 (45%) kursy: 2,056/2,995 p*k:0,925
historia: Ufo: 29/59 (49,15%) hi_res evil: 25/70 (35,71%)
nie ukrywam, że ambicją moją jest zniwelować historyczne porażki (bo el_sistemo 2+ wychodzi na prostą chyba bez problemu)
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287 |
A ja będę starał się uciec <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
STS 103 Halmstad - Malmo 1 2.00
PROF. 191 Bodo Glimt-Sogndal 1 2.40 193 Molde-Stavanger 1 2.65 196 Stromsg.-Grenland 1 3.20 197 Tromso-Lillestrom 1 3.30 688 Ghana-Ekwador 1 2.10
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997 |
========= tydzień 26 =========
to ja gonię:
Kuopio - MyPa 3.25 [0,70 0,22 0,08] 11%
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287 |
Prof 009 Pobeda - Rizespor 1 2.40
STS 714 CSKA M - Dynamo M 1 2.50
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997 |
Aalesund - Start 3.35 [0,53 0,27 0,20] 7% Raufoss - L/F Honefoss 3.4 [0,31 0,27 0,42] 4%
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997 |
jak ktoś chce, to może korzystać z moich typów przy correct score 1:1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />
ale do rzeczy, zachowując wrodzoną pogodę ducha i głupkowaty uśmiech podaję tegotygodniowe logi:
----------- tydzień 26: -----------
Ufo: 5/8 (62,5%) kursy: 2,33/2,569 p*k: 1,456 hi_res evil: 0/3 (0%) kursy: -/3,333 p*k: 0
-------------- el_sistemo 2+: --------------
Ufo: 21/39 (53,8%) kursy: 2,516/2,662 p*k: 1,355 hi_res evil: 9/23 (39,1%) kursy: 2,056/3,039 p*k: 0,804
--------- historia: ---------
Ufo: 34/67 (50,7%) hi_res evil: 25/73 (34,2%)
no i jestem pod wrażeniem swojego przewidywania remisów... ktoś tu mówił że skandynawskie ligi są do niczego jeżeli chodzi o remisy... - kłamstwo! najgorzej że wszystkie trzy mecze z tego tygodnia oglądałem na żywo: i wszystkie się dobrze układały... do czasu nawet, tak jak w aalesund doliczonego ale life goes on, a cyferki ukoją mój ból... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997 |
========== tydzień 27 ==========
Jazz - Haka 3.8 [0,40 0,28 0,32] 4% Moss - Brann 3.3 [0,43 0,28 0,29] 4% Bodo/Glimt - Molde 3.35 [0,45 0,28 0,27] 4%
pamiętajcie!!! remisy 1:1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287 |
Profesjonał
194 Rosenborg - Viking 1 1.73 197 Tromso - Stabak 1 4.00 213 Rovaniemi - Inter 2 2.80
STS
154 Niemcy - Norwegia 1 2.10 389 Frolunda - GAIS 2 6.10 393 Moss - Bergen 2 2.20
Bez remisów proszę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997 |
w tym tygodniu mógłbym grać na totals: 5 goals, choć już myślałem, że wszystkie 3 mecze skończą się 2:3...
tydzień 27: ------------- Ufo: 3/6 (50%) kursy: 2,367/3,155 p*k: 1,183 hi_res evil: 1/3 (33%) kursy: 3,35/3,483 p*k: 1,117
el_sistemo 2+: -------------- Ufo: 24/45 (53,3%) kursy: 2,497/2,728 p*k: 1,332 hi_res evil: 10/26 (38,5%) kursy: 2,185/3,090 p*k: 0,840
historia: ---------- Ufo: 37/73 (50,7%) hi_res evil: 26/76 (34,2%)
to tyle, tym razem wyniki 1:1 trochę polubiły Ufo, ale było ich za mało, żeby mówić o fatum <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|