Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 87 z 149 1 2 85 86 87 88 89 148 149
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Quote
"Zostaniemy wyparci przez firmy internetowe. Nowelizacja zakłada bowiem podniesienie nam podatku z 10 do 50 proc. A internetowi bukmacherzy w rajach podatkowych odprowadzają podatek od 2 do 5 proc." - mówi Zdzisław Kostrubała, prezes bukmacherskiej firmy STS.

Dodaje, że choć nowelizacja ustawy przewiduje, że internetowi bukmacherzy będą musieli zakładać polskie strony internetowe i prowadzić rachunki w polskich bankach, to i tak podatków w Polsce płacić nie będą. Dlaczego? "Bo unijne prawo jest nadrzędne wobec polskiego i gwarantuje swobodę prowadzenia działalności gospodarczej na terenie UE. Po co więc płacić 50 proc. podatku w Polsce, skoro na Cyprze jest 2 proc.?" - pyta Kostrubała.

Chłop mógł się zapoznać z tym jak wygląda prawo UE, zanim się podpisał pod tym listem z prośbą o delegalizację buków netowych.

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
sorry ale nie przyglądam się im i nie zauważyłem że to mruga

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Oni się wszyscy dobrali... autorzy ustawy, ludzie kierujący ziemniakami... normalnie na każdym kroku parodia.

A ten jeszcze z Cyprem wyskoczył... smile Zapewne pomyliło mu się z Maltą... a to dziwne jak na kogoś kto powinien dobrze znać tę branżę, także jej internetową część.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Tak czy owak, wysyłanie pisma do 11 instytucji 13 listopada w piątek z "uprzejmą prośbą o zgłoszenie ewentualnych uwag w terminie do 15 listopada" w niedzielę, można nazwać kpiną w żywe oczy.




Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
lepszy w tym artykule jest Wikiński:
"Ta nowelizacja wyeliminuje z rynku legalnie działające firmy, które są pod pełną kontrolą, w których nie mogą grać nieletni. A w internecie takiej kontroli nie ma. To o to chodziło premierowi, gdy mówił, że chce chronić nasze dzieci?" - dziwi się Marek Wikiński z SLD. Dodaje, że jego klub chce zgłosić poprawkę obciążającą internetowe zakłady wzajemne najwyższą możliwą stawką podatku ze stosowanych przy tego typu działalności w UE.

Jakie ich będzie zdziwienie że to najwyższa stawka to chyba 15%.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Oni te pisma przeczytają w poniedziałek.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Art300
Tak czy owak, wysyłanie pisma do 11 instytucji 13 listopada w piątek z "uprzejmą prośbą o zgłoszenie ewentualnych uwag w terminie do 15 listopada" w niedzielę, można nazwać kpiną w żywe oczy.

już raz to wklejałem i dalej widzę 19 nie 15 laugh

http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bi...c/2009/ustawa_gry_13.11/minfin13.11b.pdf

Dołączył: Nov 2003
Posty: 543
K
addict
addict
K Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 543
Originally Posted by pawelyo
lepszy w tym artykule jest Wikiński:
"Ta nowelizacja wyeliminuje z rynku legalnie działające firmy, które są pod pełną kontrolą, w których nie mogą grać nieletni. A w internecie takiej kontroli nie ma. To o to chodziło premierowi, gdy mówił, że chce chronić nasze dzieci?" - dziwi się Marek Wikiński z SLD. Dodaje, że jego klub chce zgłosić poprawkę obciążającą internetowe zakłady wzajemne najwyższą możliwą stawką podatku ze stosowanych przy tego typu działalności w UE.

Jakie ich będzie zdziwienie że to najwyższa stawka to chyba 15%.

Chciał zabłysnąc a wyszła jak zwykle kompromitacja laugh

A co do dnia 15 czy 19 to nieważne - max 3-4 dni na konsultacje - nigdzie na świecie chyba nie ma takiego tempa. laugh


Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by AGASSI
Originally Posted by Art300
Tak czy owak, wysyłanie pisma do 11 instytucji 13 listopada w piątek z "uprzejmą prośbą o zgłoszenie ewentualnych uwag w terminie do 15 listopada" w niedzielę, można nazwać kpiną w żywe oczy.

już raz to wklejałem i dalej widzę 19 nie 15 laugh


http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bi...c/2009/ustawa_gry_13.11/minfin13.11b.pdf


Masz rację smile

Już mi się rzuca na oczy.

Trzeba spokojnie czekać na konkrety. Za dużo możliwości, zeby gdybać.

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

Dołączył: Jun 2003
Posty: 990
old hand
old hand
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990
Tak naprawde to ten cały cyrk , co sie odstawia na naszych oczach, to przez te automaty o NW bo to jest łyżka dziegciu w beczce miodu .. Tyle lat był spokój, grało sie w necie bez strachu i problemów, czy w kasynach, czy w poka- ale jak zawsze politykierzy zaczeli mącić, z dnia na dzień odkryli źródło wszelkiego zła na ziemi. Idą dla nas cięzkie czasy, ja np. często wysyłam w pracy na służbowym kompie - niech sie zrobi wokół tego smród i kto wie czy by mnie nie zwolnili .

Dołączył: Mar 2006
Posty: 508
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508
Boni swoje brednie od rana na TVN24 opowiada.

Dołączył: Mar 2005
Posty: 620
E
addict
addict
E Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 620
http://www.tvn24.pl/-1,1628823,0,1,lub-przez-siec-internet-_-dopisane-do-ustawy-hazardowej,wiadomosc.html

Zaklady wzajemne koniec koncow legalne w sieci?

Dołączył: Jun 2004
Posty: 348
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 348
Legalne, ale wg wariantu włoskiego, z 50-procentowym podatkiem, czyli: de facto żadne. Pełna blokada tych buków, z których dziś korzystamy.

Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
S
SJS Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Najlepsze jest to, że co w realu to w necie ma być legalne i mamy paradoks: poker w realu będzie niby można grac turnieje ale w necie to twardy hazard na równi z ruletką. Banda kretynów i tyle.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Czy w ustawie będzie zapis, że gra przez internet będzie nielegalna ze strony gracza? I czy wymienione są jakieś sankcje?

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Najnowsza wersja projektu: http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=6&dzial=640&id=191789&typ=news

Nie ma co dyskutować nad interpretacją poszczególnych punktów, bo każdy inaczej może je rozumieć a i tak...wszystkiego dowiemy się dopiero jutro, kiedy posłowie będą nad tym projektem procedować w Sejmie.

Ktoś wybiera się do Sejmu? Może zafunduje nam jakąś relację LIVE ? crazy

Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
W sumie to nie tak źle, jeżeli podatek płaciłoby się raz na rok (np. w 2o1o r. zysk netto 100j i z tego 50j podatku, 2o11 strata 2j i 0 podatku), a nie od każdego zakładu.


W każdym razie brawa dla PO za szybkie pchnięcie tej ustawy do Sejmu hura

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

jakie brawa ... przy 50% podatku nikt w Polsce nie założy domeny .pl a jeżeli nawet założy to będzie wersja bardzo okrojona tak jak we Włoszech i np. formalnie nie będzie można handlować kursami ... więc za co te brawa ... mieszają przy tej ustawie jak tylko mogą a tak naprawdę oczywiście chodzi o miliardy które wpłacamy do firm z UE i zależy im żeby ta kasa została w Polsce i została wydana na cokolwiek ...


Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Ale ta kasa zostanie wydana na grę w sieć tak czy siak, nie sądzę, że z dnia na dzień ludzie przestaną grać.
Oficjalnie nie będzie gry, oficjalnie jest to kolejny sukces Platfórmy Obywatelskij, przypomnijcie mi poprzedni, bo nic nie przychodzi mi do głowy laugh

Strona 87 z 149 1 2 85 86 87 88 89 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, alfa, $-man, latajaca_holenderka, Sensei, JelineK, ANZELMO, aker, forty), 2,544 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,342
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1