|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
"Zostaniemy wyparci przez firmy internetowe. Nowelizacja zakłada bowiem podniesienie nam podatku z 10 do 50 proc. A internetowi bukmacherzy w rajach podatkowych odprowadzają podatek od 2 do 5 proc." - mówi Zdzisław Kostrubała, prezes bukmacherskiej firmy STS.
Dodaje, że choć nowelizacja ustawy przewiduje, że internetowi bukmacherzy będą musieli zakładać polskie strony internetowe i prowadzić rachunki w polskich bankach, to i tak podatków w Polsce płacić nie będą. Dlaczego? "Bo unijne prawo jest nadrzędne wobec polskiego i gwarantuje swobodę prowadzenia działalności gospodarczej na terenie UE. Po co więc płacić 50 proc. podatku w Polsce, skoro na Cyprze jest 2 proc.?" - pyta Kostrubała. Chłop mógł się zapoznać z tym jak wygląda prawo UE, zanim się podpisał pod tym listem z prośbą o delegalizację buków netowych.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260 |
sorry ale nie przyglądam się im i nie zauważyłem że to mruga
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Oni się wszyscy dobrali... autorzy ustawy, ludzie kierujący ziemniakami... normalnie na każdym kroku parodia. A ten jeszcze z Cyprem wyskoczył...  Zapewne pomyliło mu się z Maltą... a to dziwne jak na kogoś kto powinien dobrze znać tę branżę, także jej internetową część.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Tak czy owak, wysyłanie pisma do 11 instytucji 13 listopada w piątek z "uprzejmą prośbą o zgłoszenie ewentualnych uwag w terminie do 15 listopada" w niedzielę, można nazwać kpiną w żywe oczy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260 |
lepszy w tym artykule jest Wikiński: "Ta nowelizacja wyeliminuje z rynku legalnie działające firmy, które są pod pełną kontrolą, w których nie mogą grać nieletni. A w internecie takiej kontroli nie ma. To o to chodziło premierowi, gdy mówił, że chce chronić nasze dzieci?" - dziwi się Marek Wikiński z SLD. Dodaje, że jego klub chce zgłosić poprawkę obciążającą internetowe zakłady wzajemne najwyższą możliwą stawką podatku ze stosowanych przy tego typu działalności w UE.
Jakie ich będzie zdziwienie że to najwyższa stawka to chyba 15%.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Oni te pisma przeczytają w poniedziałek.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Tak czy owak, wysyłanie pisma do 11 instytucji 13 listopada w piątek z "uprzejmą prośbą o zgłoszenie ewentualnych uwag w terminie do 15 listopada" w niedzielę, można nazwać kpiną w żywe oczy. już raz to wklejałem i dalej widzę 19 nie 15 http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bi...c/2009/ustawa_gry_13.11/minfin13.11b.pdf
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 543
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2003
Posty: 543 |
lepszy w tym artykule jest Wikiński: "Ta nowelizacja wyeliminuje z rynku legalnie działające firmy, które są pod pełną kontrolą, w których nie mogą grać nieletni. A w internecie takiej kontroli nie ma. To o to chodziło premierowi, gdy mówił, że chce chronić nasze dzieci?" - dziwi się Marek Wikiński z SLD. Dodaje, że jego klub chce zgłosić poprawkę obciążającą internetowe zakłady wzajemne najwyższą możliwą stawką podatku ze stosowanych przy tego typu działalności w UE.
Jakie ich będzie zdziwienie że to najwyższa stawka to chyba 15%. Chciał zabłysnąc a wyszła jak zwykle kompromitacja A co do dnia 15 czy 19 to nieważne - max 3-4 dni na konsultacje - nigdzie na świecie chyba nie ma takiego tempa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Masz rację  Już mi się rzuca na oczy. Trzeba spokojnie czekać na konkrety. Za dużo możliwości, zeby gdybać.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990 |
Tak naprawde to ten cały cyrk , co sie odstawia na naszych oczach, to przez te automaty o NW bo to jest łyżka dziegciu w beczce miodu .. Tyle lat był spokój, grało sie w necie bez strachu i problemów, czy w kasynach, czy w poka- ale jak zawsze politykierzy zaczeli mącić, z dnia na dzień odkryli źródło wszelkiego zła na ziemi. Idą dla nas cięzkie czasy, ja np. często wysyłam w pracy na służbowym kompie - niech sie zrobi wokół tego smród i kto wie czy by mnie nie zwolnili .
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508 |
Boni swoje brednie od rana na TVN24 opowiada.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 620
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2005
Posty: 620 |
http://www.tvn24.pl/-1,1628823,0,1,lub-przez-siec-internet-_-dopisane-do-ustawy-hazardowej,wiadomosc.html
Zaklady wzajemne koniec koncow legalne w sieci?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 348
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2004
Posty: 348 |
Legalne, ale wg wariantu włoskiego, z 50-procentowym podatkiem, czyli: de facto żadne. Pełna blokada tych buków, z których dziś korzystamy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135 |
Najlepsze jest to, że co w realu to w necie ma być legalne i mamy paradoks: poker w realu będzie niby można grac turnieje ale w necie to twardy hazard na równi z ruletką. Banda kretynów i tyle.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Czy w ustawie będzie zapis, że gra przez internet będzie nielegalna ze strony gracza? I czy wymienione są jakieś sankcje?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220 |
Najnowsza wersja projektu: http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=6&dzial=640&id=191789&typ=newsNie ma co dyskutować nad interpretacją poszczególnych punktów, bo każdy inaczej może je rozumieć a i tak...wszystkiego dowiemy się dopiero jutro, kiedy posłowie będą nad tym projektem procedować w Sejmie. Ktoś wybiera się do Sejmu? Może zafunduje nam jakąś relację LIVE ? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743 |
W sumie to nie tak źle, jeżeli podatek płaciłoby się raz na rok (np. w 2o1o r. zysk netto 100j i z tego 50j podatku, 2o11 strata 2j i 0 podatku), a nie od każdego zakładu. W każdym razie brawa dla PO za szybkie pchnięcie tej ustawy do Sejmu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801 |
jakie brawa ... przy 50% podatku nikt w Polsce nie założy domeny .pl a jeżeli nawet założy to będzie wersja bardzo okrojona tak jak we Włoszech i np. formalnie nie będzie można handlować kursami ... więc za co te brawa ... mieszają przy tej ustawie jak tylko mogą a tak naprawdę oczywiście chodzi o miliardy które wpłacamy do firm z UE i zależy im żeby ta kasa została w Polsce i została wydana na cokolwiek ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743 |
Ale ta kasa zostanie wydana na grę w sieć tak czy siak, nie sądzę, że z dnia na dzień ludzie przestaną grać. Oficjalnie nie będzie gry, oficjalnie jest to kolejny sukces Platfórmy Obywatelskij, przypomnijcie mi poprzedni, bo nic nie przychodzi mi do głowy 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|