Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 88 z 149 1 2 86 87 88 89 90 148 149
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
S
SJS Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Oby KE rozpier... im tą ustawę i kazała zrobić jak jest w Anglii.

Bonus: Unibet
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
Jeśli oficjalnie skorzystają z prawa do blokowania stron w sieci to ludzie właśnie przestaną grać z dnia na dzień. Tylko niewielki odsetek będzie kombinował z proxy.
Nie ma się z czego cieszyć. Miały być 2 ustawy jest jedna, miały być zapisy dotyczące e-hazardu notyfikowane, a nie będą, tylko kosmetycznie ta ustawa różni się od pisowskiej :/

Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
Czy Dania odpowiedziała już na zastrzeżenia KE dotyczące ich ustawy antyhazardowej?

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

http://www.tvn24.pl/-1,1628885,0,1,hazard-wnbspinternecie-anbspinbspowszem,wiadomosc.html

a dzisiaj Boni mówi o 2 projektach i ten drugi musi być notyfikowany przez KE i wg. niego w pierwszym projekcie nie ma nic o internecie a w drugim dodano "lub w sieci internet" żeby "pokazać przestrzeń w jakiej mogą funkcjonować zakłady bukmacherskie" ...


Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

tylko ciekawe gdzie jest ten drugi projekt ?


Dołączył: Jul 2004
Posty: 834
E
old hand
old hand
E Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 834
Originally Posted by SJS
Najlepsze jest to, że co w realu to w necie ma być legalne i mamy paradoks: poker w realu będzie niby można grac turnieje ale w necie to twardy hazard na równi z ruletką. Banda kretynów i tyle.

No właśnie, że miało być chyba inaczej ... jak pamiętam Donk (czytaj osioł) Tusk zapowiedział, że to co w realu poza kasynami nielegalne to i w necie nielegalne.

Jedyna nadzieja, że Polska Federacja Pokera Sportowego zacznie w końcu coś robić i może wytłumaczy tym osłom, że tu tak samo jak w zakładach wzajemnych wykorzystuje się wiedzę, technologię, itd (tak jak to w swoim uzasadnieniu napisali odnośnie zakładów).

A co do podatków naprawdę wątpię, że jest w stanie się coś zmienić. Nie ma żadnej ekipy w parlamencie, która by tego chciała. Prawda niestety jest bolesna: PiS - z chęcią by zakazali netowych, zresztą naziemnych pewnie też, SLD - widać, że nasłuchali się naziemnych i też chcą dowalić netowym, PO, PSL - grają na słupki, a że naród uważa hazard za coś złego to robią powoli tak jak by chciał PiS. Jedyną nadzieją na zmianę tych 50% jest lobbing naziemnnych, ale na te ku.wy bym nie liczył bo zmienią 50% dochodowego na 25% obrotowego ...

Nadchodzą ciężkie czasy papa


Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
Dokładnie. Boni mówi o dwóch projektach, a tu przygotowali mu tylko jeden. Chyba będzie dziś bicie linijką po łapach w ministerstwie z pałą do dzienniczka dla Kapicy wink

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by artbledo
tylko ciekawe gdzie jest ten drugi projekt ?

nie widzisz go ? wink

ale jak to ładnie ujął ten siwy pan :
"wszystko jest tak przejrzyste przy tej ustawie (lub tych ustawach) jak nigdy"

laugh laugh

Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
Originally Posted by Conrad
Czy w ustawie będzie zapis, że gra przez internet będzie nielegalna ze strony gracza? I czy wymienione są jakieś sankcje?
jako że w internecie ma być dopisane do tej pierwszej ustawy więc dla grających 100% przepadek kasy

Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
naziemne napisały nowe pismo. Ich propozycje to góra 25% od dochodu, reklama tylko legalnie działających w Polsce i wprowadzenie obowiązku wstępnej rejestracji graczy internetowych w ,,naziemnych” punktach bukmacherskich w celu weryfikacji ich petno1etniości i wydania kodów dostępu do oferty w Internecie. Jest to propozycja, która powinna zostać zaakceptowana w trakcie procedury notyfikacyjnej, gdy jest uzasadniona względami społecznymi oraz proporcjonalna do zamierzonego celu.
Czyli ciągle szukają sposobu jak zacząć przyjmować zakłady w internecie a zarazem nie dopuścić konkurencji.

Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
Boni chyba mówił że zapisy odnośnie grania w internecie mają być w tej drugiej niewidzialnej ustawie. Mylę się?

Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
ta druga ustawa to jest prawdopodobnie ta nowelizacja z 13.11. i to ją wyślą wpierw do ue. Tylko maja problem bo prawdopodobnie unia tą ich nowelizacje wyrzuci do kosza.

Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
Originally Posted by pawelyo
ta druga ustawa to jest prawdopodobnie ta nowelizacja z 13.11. i to ją wyślą wpierw do ue. Tylko maja problem bo prawdopodobnie unia tą ich nowelizacje wyrzuci do kosza.


Jeśli to jest druga ustawa to co jest tą pierwszą. Wybaczcie że tego nie rozumiem z pewnością nie tylko ja. Pawelyo jeśli lepiej to zrozumiałeś to wytłumacz proszę.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
dokladnie ustawa jest jedna - z dnia 6.11. teraz rozprawiacie o zmianach z dnia 13.11, ktore to zmiany dopuszczaja zaklady sportowe w internecie na okreslonych zasadach

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
Originally Posted by pawelyo
naziemne napisały nowe pismo. Ich propozycje to góra 25% od dochodu, reklama tylko legalnie działających w Polsce i wprowadzenie obowiązku wstępnej rejestracji graczy internetowych w ,,naziemnych” punktach bukmacherskich w celu weryfikacji ich petno1etniości i wydania kodów dostępu do oferty w Internecie. Jest to propozycja, która powinna zostać zaakceptowana w trakcie procedury notyfikacyjnej, gdy jest uzasadniona względami społecznymi oraz proporcjonalna do zamierzonego celu.
Czyli ciągle szukają sposobu jak zacząć przyjmować zakłady w internecie a zarazem nie dopuścić konkurencji.
jest to pismo gdzies w sieci?

Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
pierwsza
http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const … p;typ=news
druga
http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const … p;typ=news
tak mi się wydaje że ta nowelizacja to ta druga ustawa o której mówił boni

Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
Originally Posted by michau13
Originally Posted by pawelyo
naziemne napisały nowe pismo. Ich propozycje to góra 25% od dochodu, reklama tylko legalnie działających w Polsce i wprowadzenie obowiązku wstępnej rejestracji graczy internetowych w ,,naziemnych” punktach bukmacherskich w celu weryfikacji ich petno1etniości i wydania kodów dostępu do oferty w Internecie. Jest to propozycja, która powinna zostać zaakceptowana w trakcie procedury notyfikacyjnej, gdy jest uzasadniona względami społecznymi oraz proporcjonalna do zamierzonego celu.
Czyli ciągle szukają sposobu jak zacząć przyjmować zakłady w internecie a zarazem nie dopuścić konkurencji.
jest to pismo gdzies w sieci?
na http://bukmacherzyrazem.pl/

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
znalazlem jakby ktos chcial:
http://www.bukmacherzyrazem.pl/pdf/Skan.pdf

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

Dołączył: Jun 2003
Posty: 230
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 230
Ta 17-stronicowa "nowelizacja" to zaiste drugi projekt (ten właśnie wymaga notyfikacji KE). I wg informacji rzecznika ministra finansów (uslyszalem rano na tvn24):

- dziś został wysłany do konslultacji
- w przyszly poniedzialek stanie na komitecie rady ministrów
- w przyszly wtorek bedzie przedmiotem obrad rzadu

Strona 88 z 149 1 2 86 87 88 89 90 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (alfa, rafal08, Sensei, latajaca_holenderka, $-man, JelineK, ANZELMO, aker, forty), 2,531 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,342
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1