Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 100 z 149 1 2 98 99 100 101 102 148 149
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Originally Posted by - c1amak -
kto to teraz mówił o tych naziemnych i obliczał ich zysk - super powiedział? laugh


Szkoda tylko, że pomylił podatek od przychodu z podatkiej od dochodu. Biedak chyba nie przeczytał dokładnie projektu ustawy. Tam jest wyraźnie napisane, że buki "naziemne" będą płaciły podatek 50% od kwoty stanowiącej różnicę między sumą wpłaconych stawek a wartością wypłaconych (wydanych) wygranych. Wyliczenia tego pana o kosztach wynajmy lokalów, pensji pracowników itd. są zatem tutaj nie na temat. Buki będą miały płacić 50% od zysku brutto (gross profit tax), a dopiero potem z tego co im zostanie opłacić koszty prowadzenia punktów (ok.6-8tys złotych / punkt). Tak czy inaczej, prawda jest że jak ustawa wejdzie w obecnych kształce to naziemne buki padną jak lasy tropikalne w Borneo.

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
skasujcie ten pierwszy post (#3522173). Pomyliłem się. Dzięki.

PS: Ten tez skasujcie ; -)

Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
no trochę tam namieszał z tym podatkiem ale wynik był dokładnie taki jak powiedział i teraz Ty napisałeś - naziemne zamkną swoje punkty i otworzą zakłady przez internet - w ten sposób tną koszty na które nie byłoby kasy z powodu tych 50% - czyli pracę straci kilka tysięcy ludzi w Polsce smile projekt naprawdę super

Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
S
SJS Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Szmajdzinski jak zrugal Kapice laugh

Dołączył: Nov 2009
Posty: 98
journeyman
journeyman
Dołączył: Nov 2009
Posty: 98
z 10 tysięcy do 20 tyś... to 50 % ? Zawstydził Tyrbodynomena wink

Dołączył: May 2006
Posty: 183
B
member
member
B Offline
Dołączył: May 2006
Posty: 183
Kapica wie, ze musi wysłać ustawe o internecie do Unii Europejskiej i że 'potrzeba na nią trochę czasu' i będzie po opinii Unii. to na razie nic się nie zmieni.

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Originally Posted by - c1amak -
no trochę tam namieszał z tym podatkiem

To jest w ogóle skandal. Posłowie wchodzą na mównice sejmową i nie wiedzą co mówią. Tylko dzisiaj wyłapałem w tych wystąpieniach co najmniej kilkanaście(!) błędów merytorycznych. Ci ludzie, w ogóle nie przykładają się do swojej pracy w Parlamencie frown blush blush

Dołączył: Nov 2009
Posty: 98
journeyman
journeyman
Dołączył: Nov 2009
Posty: 98
Originally Posted by DJ SOSNA
To jest w ogóle skandal. Posłowie wchodzą na mównice sejmową i nie wiedzą co mówią. Tylko dzisiaj wyłapałem w tych wystąpieniach co najmniej kilkanaście(!) błędów merytorycznych. Ci ludzie, w ogóle nie przykładają się do swojej pracy w Parlamencie frown blush blush

Najlepiej dostrzec to na rzeczach na których człowiek się zna, którego to dotyczy... Nie dziwie się że pozostałe grupy społeczne w Polsce patrzą na (p)osłów jak na idiotów.

Dołączył: Apr 2009
Posty: 227
C
enthusiast
enthusiast
C Offline
Dołączył: Apr 2009
Posty: 227
tu troche o naszym ostatnim sprawiedliwym antydziad.salon24.pl/

Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
to Kapica odpowiedział na te pytania o wyliczenia Wikińskiego :| o jakich kosztach zarządów on mówił? nie zrozumiałem o co mu chodzi

Dołączył: Mar 2005
Posty: 519
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 519
"Jak widać komisją śledcza będzie musiała zająć się również ustawą, której jeszcze nie ma" -Szmajdziński.
Kabaret normalnie.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Originally Posted by cuuly
tu troche o naszym ostatnim sprawiedliwym (p.Kapicy) antydziad.salon24.pl/

Good one.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Kurwa jakby ktoś wyskoczył na mównicy z projektem całkowitego zakazu sprzedaży i produkcji alkoholu i dodał że alkoholizm to problem na kilka razy większą skalę niż hazard to by było oburzenie że tak nie można że jest demokracja,wolność,że ludziom nie można zabraniać. Prezydent pije, premier z tego co mówił mój znajomy z sejmu też jak tylko wyczuje imprezke z wódeczką to pierwszy, ale nie hazard to jest problem numer jeden. W każdej wsi chłop idzie do kasyna a jak przegra to potem bije żonę i dzieci,śmierdzi od niego i bije ludzi na ulicy.

Dołączył: Apr 2009
Posty: 227
C
enthusiast
enthusiast
C Offline
Dołączył: Apr 2009
Posty: 227
wydali na leczenie hazardzistow 799 tys zl to jest prawie 800 tys zl smile smile
a ile zarobylysmy na tym samym hazardzie ????

Dołączył: Mar 2005
Posty: 519
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 519
Rozumiem, że chcą zrobić e-bukmacherstwo podobne do modelu włoskiego czy francuskiego czyli firma musi być zerejestrowana i płacić podatki na miejscu.
Czytam w wątku, że niemal na pewno projekt polegnie w starciu z KE.
Pytanie do siedzących mocno w temacie- jak to się stało, że we Włoszech czy Francji jest teraz jak jest?

Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
podpisuję się pod pytaniem 'mihala' - ja też jestem ciekawy, dlaczego w innych krajach udało się wprowadzić taki model a u nas miałaby KE to odrzucić ?

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

tam wprowadzili ale już zmieniają ...


Dołączył: Mar 2005
Posty: 519
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 519
Wiem, że zmieniają ale jak to się stało, że wprowadzili?

Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
Originally Posted by Experto
Z ponad 90% Polakow przegrywa na zakladach, jak widac rzad chce uchronic przed uzaleznieniem i strata kasy nasz narod.
To czemy rzad nie zabroni takze totolotka, gdzie przegrywa pewnie jakies 99%, czy gownianych konkursow sms-owych, w ktorych przegrywa 99,99% ? Hipokryzja ?

Originally Posted by Experto
Co do KE ze tam polegnie ten pomysl to nie wiem skad ta pewnosc, tyle krajow w UE ma zakaz gry...
Czesc krajow juz wycofuje sie z zakazu przyjmujac tryb liberalizacji, czesc czeka na opinie KE, ktora to prawdopodobnie zmusi je do tego czynu.

Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
S
SJS Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Originally Posted by mihal
Wiem, że zmieniają ale jak to się stało, że wprowadzili?
Chyba olali sobie wcześniej założenia UE a teraz jak im zagrozili karą to coś chcą zmienić

Strona 100 z 149 1 2 98 99 100 101 102 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, aker, latajaca_holenderka, rymoholik, rafal08, alfa, betowiec, Sensei, $-man, burbon, Lukasz111, ANZELMO), 2,430 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,930
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1