Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 113 z 149 1 2 111 112 113 114 115 148 149
Dołączył: Nov 2009
Posty: 13
K
stranger
stranger
K Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 13
Conrad, to ciesz sie, ze masz firme w innym kraju :), ale swoja droga masz domene pl, nie wiem czy to nie moze by pretekstem, bo jak ktos ma globalna bo nei moga nic zrobic...
Conrad, swoja droga moglbys podeslac mi kontakt do Ciebie?, bo mam kilka pytan, a mysle, ze wolalbys, zebym nie zadawal ich na forum smile

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2005
Posty: 4
M
stranger
stranger
M Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 4
A jeśli ktoś w Polsce prowadzi działalność gospodarczą i przychody z PP rozlicza jako reklamę. To nawet jak te strony promujące buki będą na zagranicznych serwerach, to jak rozliczać się w Polsce z czegoś co jest zabronione ?

Dołączył: Nov 2009
Posty: 13
K
stranger
stranger
K Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 13
murphy, wiele osob ma ten problem, bo w tym momencie wynika, ze juz nie bedziesz mogl sie z tego w PL rozliczac... bo to zakazane i sa za to przewidziane sankcje (do 720 stawek dziennych), ja poczekam troche, ciekawi mnie czy od 1 stycznia (o ile od tego dnia wejdzie ostawa) to znikna reklamy bukow z onetu, stadionow itp.

Dołączył: Mar 2009
Posty: 372
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Mar 2009
Posty: 372
Tak Conrad będzie zdradzał tajniki swojej działalności dzieciakom na privie laugh

Dołączył: Sep 2005
Posty: 4
M
stranger
stranger
M Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 4
Originally Posted by KUba123
murphy, wiele osob ma ten problem, bo w tym momencie wynika, ze juz nie bedziesz mogl sie z tego w PL rozliczac... bo to zakazane i sa za to przewidziane sankcje (do 720 stawek dziennych), ja poczekam troche, ciekawi mnie czy od 1 stycznia (o ile od tego dnia wejdzie ostawa) to znikna reklamy bukow z onetu, stadionow itp.

Chyba, że...

Reklamujesz buki na swoich stronach. Strony są na zagranicznych serwerach, a Twoim targetem są np. Polacy (i nie tylko) mieszkający za granicą, gdzie hazard jest dozwolony. Czyli reklamujesz zakłady bukmacherskie, ale nie w Polsce, tylko za granicą - a rozliczasz sie z tej działalności w Polsce. Ale czy to by przeszło...

Dołączył: Nov 2009
Posty: 13
K
stranger
stranger
K Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 13
murphy, wlasnie nie wiem, nie wiem czy nie prosciej zalozyc firme w kraju, gdzie zaklady sa legalne smile

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Kuba, jak wrócę do domu to dam znać. Pracujemy także pod domenami .com lub .org. W sensie prawnym domena .pl w niczym nie przeszkadza, dla nas jest to tylko marka oraz świadczy, że jesteśmy portalem polskojęzycznym. Co nie zmienia faktu, że pod względem prawnym jesteśmy podmiotem zagranicznym, nie mającym siedziby w Polsce.

Rozmus, z własnej.

Murphy, najlepiej jeśli założysz firmę zagranicą i serwer też będziesz trzymał poza krajem. Polskie prawo dotyczy reklam w Polsce. Tak jak nie mogą zabronić by Real grał w Milanie i koszulki były reklamami buków, tak samo nie mogą zabronić by firma X w kraju Y miała banery internetowe tych firm.

Reasumując, w Polsce może zostać wprowadzony zakaz reklamy, ale to uderzy najbardziej w kluby, prasę, telewizję (choć te nadające z innych krajów mogą nadal reklamować branżę - jak np. Sportklub może dalej puszczać reklamy pokerowe).

Dołączył: Apr 2005
Posty: 98
K
journeyman
journeyman
K Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 98
http://olgierd.bblog.pl/wpis,a;wiec;bedzie;cenzura;internetu;w;polsce;,37261.html
Najlepszy jest ten komentarz "W oparciu o art 179a ust. 2 pkt 1 proszę o wciągnięcie do Rejestru wszystkich serwisów publikujących treść artykułu 179a".


Prezydent prawdopodobnie podpisze ustawę (mimo, że jest prawnikiem), dopiero potem ewentualnie skieruje ją do TK, co oznacze, że i tak ten "gniot" wejdzie w życie.

Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
Originally Posted by Karlo
Prezydent prawdopodobnie podpisze ustawę (mimo, że jest prawnikiem), dopiero potem ewentualnie skieruje ją do TK, co oznacze, że i tak ten "gniot" wejdzie w życie.
I znowu chyba mylą wam się ustawy. To o czym mówi cytowany artykuł to nowelizacja do tej ustawy, która teraz wędruje do KE i na pewno w takim stanie nie przejdzie. Zresztą pewnie i tak jest sprzeczna z konstytucją.

Prezydent podpisze na dniach zupełnie coś innego.

Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,018
Z
old hand
old hand
Z Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,018
Jak wyglada sytuacja w krajach poza UE ? np balkany , zakladajac tam konto bankowe bedziemy "bezpieczni" w Polsce ? Czy kraje te maja podpisana jakas umowe z Polska o wysylaniu danych osob posiadajacych tam konta ?

Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,018
Z
old hand
old hand
Z Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,018
sory za offtop. nie ten wątek.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 15
L
stranger
stranger
L Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 15
Ustawa zabranie reklam czyli co kluby, które sponsoruje BAH czy BetClick mają od tak wrzucić nazwy sponsorów ze strojów?Jeśli można reklamować FUNDUSZE INWESTYCYJNE, które są wręcz nieporównywalnie większym hazardem, to dlaczego reklamy zakładów bukmacherskich mają być zakazane?Wystarczyło by dodać formułę, iż jest to "forma hazardu/rozrywki dla pełnoletnich,która może uzależniać"

Przez zakaz reklamy straci polski sport.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,280
veteran
veteran
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,280
nie ma co sie tu nawzajem przekonywac co jest wiekszym hazardem: fundusze, zaklady sportowe, poker czy gielda. slowo "hazard" w naszym swiadomosci ma odzwiek lekko negatywny, kojarzac sie z zakazanym swiatkiem, melinami gdzie sie tluklo w karty i takie tam. tak bylo kiedys bo nie bylo komputerow. tak jak slowo "narkotyki" kojarzy sie w polskiej glowie ze cpunem ze strzykawka na dworcu. teraz tez jest inaczej.
polityk ma dupie co z definicji jest hazardem. gielda czy fundusze inwestycyjne wrosly juz w swiadomosc jako ok, sa promowane. dopoki panstwo nie bedzie czerpalo korzysci z bukmacherki dopoty bedzie sie czepiac. normalnym tez jest, ze sie w koncu zaczelo czepiac, nie ogarniali poki co internetu bo jest nowy, w koncu zaczna probowac. normalne. jezeli moga doic z czegos kase, czemu maja nie skorzystac z okazji. a jesli sie nie uda to zabronic bo najlatwiej. przynajmniej na jakis czas.
poki co nic sie nie zmieni. wylapywanie przez sluzbe celna uzytkownikow z przelewami bankowymi to jakas pomylka. raz, ze tajemnica bankowa, dwa ze uzytkownikow sa miliony. trzy ze sie osmiesza robiac pokazowke, ze skazali jakiegos studenta za przelew 500zl. mam rowniez nadzieje ze internet jest poki co dosyc swoboda i niezalezna platforma, zeby jakas sala poselska zlozona przez starych dziadow alkoholikow i walkarzy mogla swoja dezycja to zmienic. watpie ze nawet automaty do gry ogarna.

zreszta nie da sie obecnie traktowac uslugi jako legalna w "rzeczywistym" swiecie i uznac taka sama usluge za "nielegalna" bo w internecie. jedno wykluczaloby by drugie.to nie przejdzie. rynki finansowe bez neta juz nie funkcjonuja. wszelkie operacje finansowe typu np kupno obligacji mozna robic i w biurze maklerskim jak i w necie.
no i co najwazniejsze. pomimo calej tutaj naszej aktywnosci i zainteresownia to tak naprawde najbardziej bedzie zalezo firmom bukmacherskim do normalnego funkcjonowania na rynku. juz nie raz slyszalem ze korporacje maja kapitaly i moc decydowania wieksza od panstw na ktorych rynkach urzeduja. i akurat w tym przypadku uznam to za plus.
pozdr

Dołączył: Sep 2006
Posty: 874
C
old hand
old hand
C Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 874
Dobra to moze ktos napisze ostatecznie czy to co podpisze teraz prezydent zakazuje gry w internecie czy nie?
Czy wprowadza juz metody kontroli przelewów czy nie?
Czy w ogole celnicy sami z siebie (bez zadnego donosu) maja dostep do przelewow z zagranicy i moga je sobie przegladac, widzac kto jest nadawca?

Dołączył: Jul 2005
Posty: 117
O
member
member
O Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 117
a te 12 procent u naziemnych to bedzie placic klient czy firma?

Dołączył: Sep 2006
Posty: 874
C
old hand
old hand
C Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 874
Klient zamiast 10% do tej pory. Firma tez swoje placi od zysku pewnie.

Dołączył: Jun 2005
Posty: 122
S
member
member
S Offline
Dołączył: Jun 2005
Posty: 122
Mylicie pojecia, zaklady sportowe w necie nie beda zakazane, po prostu rzad chce je po swojemu zalegalizowac i trzymac kontrole, a wiec np. taki STS pewnie zacznie na swojej stronie przyjmowac zaklady sportowe, a nie jak do tej pory tylko informowac o kursach itd. Natomiast wszyscy zagraniczni, renomowani bukmacherzy, ktorzy nie zgodza sie na warunki Tuska (a na bank sie nie zgodza, bo sa osadzone w innej jurysdykcji i innych warunkach podatkowych) beda wykoszeni i blokowani w necie, a ich klienci napietnowani przez sluzbe celna (przeciez gdzies trzeba bylo im dac prace, jak Schengen weszlo). Tak wiec "nasze" rodzime buki beda tak naprawde pozbawione konkurencji. To jest ogromny dar dla nich, bowiem dotychczas nie mogly one konkurowac z bukami zagranicznymi, bo nie byly konkurencyjne poprzez polskie opodatkowanie i wlasciwie zyly tylko z "naziemnych zenków" puszczajacych pociągi za 2 zł, natomiast po nowej ustawie nie dosc, ze beda mogly legalnie oferowac gre przez neta, to jeszcze rząd odetnie im konkurencje z zagranicy. Dla firm typu STS po prostu bajka i raj na ziemii. W takiej sytuacji podwyzszenie podatku z 10 do 12% to pikus (i sciema).
Wiec jezeli ktos w tym pospiechu politykow nad ustawa widzi tylko i wylacznie dbalosc o to, zeby narod przestal uprawiac hazard, to moje gratulacje... smile

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Originally Posted by staller
Mylicie pojecia, zaklady sportowe w necie nie beda zakazane, po prostu rzad chce je po swojemu zalegalizowac i trzymac kontrole, a wiec np. taki STS pewnie zacznie na swojej stronie przyjmowac zaklady sportowe, a nie jak do tej pory tylko informowac o kursach itd. Natomiast wszyscy zagraniczni, renomowani bukmacherzy, ktorzy nie zgodza sie na warunki Tuska (a na bank sie nie zgodza, bo sa osadzone w innej jurysdykcji i innych warunkach podatkowych) beda wykoszeni i blokowani w necie, a ich klienci napietnowani przez sluzbe celna (przeciez gdzies trzeba bylo im dac prace, jak Schengen weszlo). Tak wiec "nasze" rodzime buki beda tak naprawde pozbawione konkurencji. To jest ogromny dar dla nich, bowiem dotychczas nie mogly one konkurowac z bukami zagranicznymi, bo nie byly konkurencyjne poprzez polskie opodatkowanie i wlasciwie zyly tylko z "naziemnych zenków" puszczajacych pociągi za 2 zł, natomiast po nowej ustawie nie dosc, ze beda mogly legalnie oferowac gre przez neta, to jeszcze rząd odetnie im konkurencje z zagranicy. Dla firm typu STS po prostu bajka i raj na ziemii. W takiej sytuacji podwyzszenie podatku z 10 do 12% to pikus (i sciema).
Wiec jezeli ktos w tym pospiechu politykow nad ustawa widzi tylko i wylacznie dbalosc o to, zeby narod przestal uprawiac hazard, to moje gratulacje... smile

Ale o tym blokowaniu w necie to już od siebie dodałeś,bo w tej ustawie nie ma o tym ani słowa

Dołączył: Nov 2009
Posty: 13
K
stranger
stranger
K Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 13
forty, ma byc to niby w tej nowelizacji, co pojdzie do KE, chca zeby na PL rynku mogly dzialac tylko buki z siedziba w PL, cos na wzor modelu wloskiego.

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Originally Posted by KUba123
forty, ma byc to niby w tej nowelizacji, co pojdzie do KE, chca zeby na PL rynku mogly dzialac tylko buki z siedziba w PL, cos na wzor modelu wloskiego.

Co ma byc ,to zobaczymy .na razie nie ma i wątpię ,żeby było

pozdro

Strona 113 z 149 1 2 111 112 113 114 115 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rymoholik, Sensei, $-man, rafal08, forty, Lukasz111, 11kera11, aker, kamel), 965 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,973
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1