|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,389 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,389 Likes: 2 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 15
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Nov 2009
Posty: 15 |
Klient zamiast 10% do tej pory. Firma tez swoje placi od zysku pewnie. Mi się zdaje, że prawo podatkowe nie nakłada na klienta płacenia podatku od stawki, tylko bukmacherzy nam to zabierają:)Prawo mówi, że bukmacher płacić tyle, a nie klient. Jeśli wprowadzą STS czy Fortunę na tych samych zasadach podatkowych do neta to granie tam stanie się nie opłacalne.Postawię kurs 1,10 i nawet w przypadku zwycięstwa i tak stracę.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,389 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,389 Likes: 2 |
Klient zamiast 10% do tej pory. Firma tez swoje placi od zysku pewnie. Mi się zdaje, że prawo podatkowe nie nakłada na klienta płacenia podatku od stawki, tylko bukmacherzy nam to zabierają:)Prawo mówi, że bukmacher płacić tyle, a nie klient. Jeśli wprowadzą STS czy Fortunę na tych samych zasadach podatkowych do neta to granie tam stanie się nie opłacalne.Postawię kurs 1,10 i nawet w przypadku zwycięstwa i tak stracę. Już teraz postawienie kursu 1.10,jest nieopłacalne(granica zwrotu to 1.12),jeżeli naziemni nie wezmą tych 0.2% na siebie,to granica wzrasta do 1.14.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 15
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Nov 2009
Posty: 15 |
A jeśli naziemni wejdą do neta to jaka jest szansa, że nie będziemy mnożyć wygranej przez 0,88?Działalność buków netowych jest znacznie tańsza niż naziemnych.
BTW.Mieliśmy 10%, a będzie 12%, a to równa się większe straty dla klientów, mniej pieniędzy dla rodzin uzależnionych graczy.Gdzie tu logika panie Kapica?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 179
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2009
Posty: 179 |
Teraz Tusku rzucił następne hasło, następny babol i już cisza w mediach o ustawie hazardowej zapadła. Cwany gość.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
A jeśli naziemni wejdą do neta to jaka jest szansa, że nie będziemy mnożyć wygranej przez 0,88?Działalność buków netowych jest znacznie tańsza niż naziemnych.
BTW.Mieliśmy 10%, a będzie 12%, a to równa się większe straty dla klientów, mniej pieniędzy dla rodzin uzależnionych graczy.Gdzie tu logika panie Kapica? odpowiedzią graczy powninien być bojkot bukmacherów naziemnych  dość płacenia haraczu za każdy postawiony zakład  jeszcze w dodatku gnoje jęczą jak to cienko piszczą i ledwo wiążą koniec z końcem  wypier.dalać ze sceny 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251 |
Mi się zdaje, że prawo podatkowe nie nakłada na klienta płacenia podatku od stawki, tylko bukmacherzy nam to zabierają:)Prawo mówi, że bukmacher płacić tyle, a nie klient. Ale przy opodatkowaniu przychodowym chyba nie mogą postąpić inaczej niż przerzucić tego na klienta bo inaczej podatek zeżarłby całą ich marżę, więc działalność przynosiłaby wyłącznie straty.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 631
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2006
Posty: 631 |
9) po art. 110 dodaje się art. 110a i 110b w brzmieniu: „Art. 110a. § 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, zleca lub prowadzi reklamę lub promocję gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych lub gier na automatach, umieszcza reklamę takich gier lub zakładów lub informuje o sponsorowaniu przez podmiot prowadzący działalność w zakresie takich gier lub zakładów, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych. § 2. Tej samej karze podlega kto czerpie korzyści z reklamy lub promocji gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych lub gier na automatach zlecanych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy, z umieszczania reklamy wbrew przepisom ustawy albo informowania o sponsorowaniu przez podmiot prowadzący działalność w zakresie takich gier lub zakładów.
Także Panowie mamy problem, bo wg tego nie mozna w ogole rozpowszechniac informacji o bukach, wiec takie forum jak to i inne ora strony o bukach, nie moga istniec... jak dobrze to rozumiem, dawniej byl podobny zapis, ale nie bylo za to kar, a teraz dodali, ze moga karac do 720 stawek dziennych... Przykładowo... Mieszkam w Polsce, prowadze forum bukmacherskie, serwer za granica. Powiedzmy, ze nie dla zysku, moje hobby. Czy moge umieszczac reklame np na ulotkach? na przyczpeach reklamowych? Czy jest to zabronione?!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102 |
Możesz ale grozi ci 720 stawek dziennych 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 179
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2009
Posty: 179 |
odpowiedzią graczy powninien być bojkot bukmacherów naziemnych  dość płacenia haraczu za każdy postawiony zakład  jeszcze w dodatku gnoje jęczą jak to cienko piszczą i ledwo wiążą koniec z końcem  wypier.dalać ze sceny  Jak mi ktoś chce odebrać źródło dochodu to ja mu na pewno zarobić nie dam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 631
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2006
Posty: 631 |
Możesz ale grozi ci 720 stawek dziennych  czyli inne firmy bukmacherskie tez nie moga sie reklamowac?!
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
odpowiedzią graczy powninien być bojkot bukmacherów naziemnych  dość płacenia haraczu za każdy postawiony zakład  Obawiam się Agassi, z namówieniem na to ludzi może być problem. Łącząc w jednym przykładzie Twoje dwa ulubione tematy: Margines zbojkotował Betfair a loserzy dalej grają i dobrze się mają. Loserowi nie robi większej różnicy ile będzie przegrywał (i na pewno sam nie będzie podejmował inicjatyw przeciw tej ustawie). Jak mu zamkną internet to pójdzie do ziemniaka. A jak wygrywający "zbojkotuje" buka to tylko z korzyścią dla tego ostatniego. Taki "bojkot", w którym weźmie udział 5% grających nikomu nie zaszkodzi, a bukowi wręcz pomoże.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 2,624
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 2,624 |
nie śledzę tematu na bieżąco i może podobne pytanie już było, a dla niektórych może będzie to śmieszne. A dokładnie chodzi o tą kontrolę przelewów bankowych na i z konta bukmachera. Przecież samo wykonywanie przelewów nie jest chyba zabronione, to że robię przelewy do buka nie znaczy że u niego gram. Mogę przelać kasę do buka i potem ją wypłacić i samo kontrolowanie przelewów nie wskazuje na grę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251 |
nie śledzę tematu na bieżąco i może podobne pytanie już było, a dla niektórych może będzie to śmieszne. A dokładnie chodzi o tą kontrolę przelewów bankowych na i z konta bukmachera. Przecież samo wykonywanie przelewów nie jest chyba zabronione, to że robię przelewy do buka nie znaczy że u niego gram. Mogę przelać kasę do buka i potem ją wypłacić i samo kontrolowanie przelewów nie wskazuje na grę. nikt Ci nie udowodni i nie ukaże za grę u buka. kontrola przelewów ma sprawić, że wszelkie dochody z gier internetowych będzie rekwirowało państwo. a w takim wypadku po co grać?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
No właśnie, dzisiaj też przecież bardzo łatwo byłoby sprawdzić WSZYSTKIE przelewy wykonane do danego konta bankowego lub wszystkie wypłaty z takiego konta. Tak więc w mignięciu oka mogliby mieć dane wszystkich wpłacających oraz wypacających.
Tu się akurat nic nie zmienia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 631
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2006
Posty: 631 |
Możesz ale grozi ci 720 stawek dziennych  czyli inne firmy bukmacherskie tez nie moga sie reklamowac?!
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251 |
Możesz ale grozi ci 720 stawek dziennych  czyli inne firmy bukmacherskie tez nie moga sie reklamowac?! Nie mogą, w ustawie jest zapisany zakaz reklamy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 13
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Nov 2009
Posty: 13 |
rozmus, tak ciezko przeczytac ustawe, ktora poszla do prezydenta: http://e-play.pl/file/ustawa_senat%5B1%5D.pdf
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 368
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Apr 2005
Posty: 368 |
Conrad: i co teraz zrobisz w ziazku z ta ustawą? pousuwasz wszystkie programy partnerskie itd? czy masz ich w dupie ? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2009
Posty: 16
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Sep 2009
Posty: 16 |
Hehe ok powiedzmy że do świąt prezydent podpisze ustawę to kiedy ona wchodzi w życie ? pytam tak by oszacować do kiedy można będzie jeszcze coś "ugrać" 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|