Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,423
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,423
Zostałem poproszony przez rodziców o zakup laptopa dla nich... (totalna abstrakcja,ale co zrobić, lepiej jak coś im znajdę niż jak kupią byle gó.... gdzieś w promocji)
Jako że dawno takich urządzeń nie kupowałem(mój PC ma już parę latek a z lapka używam wyłącznie służbowego )
a dowiedzenie się co jest obecnie na rynku godnego uwagi zajęłoby mi z tydzień bardzo proszę o pomoc osoby znające temat.
1. Komp użytkowany będzie głównie w domu.
2. Nie musi posiadać kosmicznej karty graficznej, raczej nikt nie będzie na nim grał w gry
3. Matryca na poziomie 15,4 cali to max. nie potrzeba nic większego
4. Cena powinna mieścić się w przedziale 1700-1900zł

Czy ktoś ma jakieś konktretne propozycje? Jaki sprzet wybrać?
Gdzie go zakupić ( internet czy np jakiś Market z elektroniką (Media, Saturnt etc)
Na co ewentualnie zwracać uwagę.... Czy Intel czy jednak AMD.?

z góry DZIĘKUJE za wszelkie wskazówki.

Bonus: Unibet
Dołączył: Jul 2004
Posty: 560
addict
addict
Dołączył: Jul 2004
Posty: 560
Osobiście od 1,5 roku używam lapka Lenovo N200 i jestem bardzo zadowolony, dlatego jeśli miałbym Ci coś polecić to właśnie lapki od IBM/Lenovo. Najlepsze są te z serii T - no ale one niestety swoje kosztują ;/

Generalnie jeśli chodzi o to, na co masz zwrócić uwagę, to przede wszystkim:

- procesor: Intel Core 2 Duo (taktowanie co najmniej 2x2,1GHz i pamięć cache min. 2 MB)
- RAM: absolutne min. to dzisiaj 2 GB
- rozdzielczość matrycy: wiadomo, im wyższa, tym lepiej, ale szukaj sprzętu z rozdzielczością min. 1366 x 768


Np. ten laptop [allegro.pl] wydaje się mi całkiem dobrym zakupem, aczkolwiek jest troszkę droższy, niż 1900 PLN.

Pozdrawiam.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Jak chcesz mieć laptop i grzejnik w jednym - bierz HP z serii Pavilion.

Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Postaram Ci pomóc jak tylko umiem .
A wieć ,gdzie kupić ?

JA bym był za tym aby kupić po pzrez nternet ,mamy w tedy 10 dni na testowanie lapka i jak cos nam się nie podoba to oddajemy sprzęt do sklepu bez zadnego tłumaczenia się dla czego oddajemy .

Polecam : X-kom.pl ,agito.pl te sklepy nie robia zadnych problemów .

OK teraz sedno jaki lapek :

lapki z matryca 15,4" sa na wymarciu nie polecam takiego rozwiązania .teraz na topie sa 15,6" laptopy i 16" których jest coraz więcej .

Do zastosowan domowych ( www,jakiś filmik ,muzyka ) spokojnie starczą takie konfiguracje :

Samsung R522 http://x-kom.pl/index.php?show_prod=48064 ( zakupiłem go 2 dni temu , bardzo fajna maszynka za dobrą kasę ,update do windowsa 7 na stronie samsunga ),w starsze gierki też pograsz ,no i system jest .Wykonanie bdb.

Lenovo G550L-3 http://x-kom.pl/index.php?show_prod=47847
bardzo dobrze wykonany laptop ,miałem okazję "go pomacać "
minusem lapka to napewno brak systemu i grafika X4500 zintegrowana ,ale do zastosowań biurowych starczy spokojnie .


No i prawdę mówiąc to tyle co jest godne uwagi smile z pewnosćią odradzam ACERA w jakiej kolwiek postaci i HP bardzo się popsuła ta firma ostatnimi czasy .Laptopy się grzeją bardzo i łatwo ulegają awariom.
Można jeszcze popatrzeć na ASUSA .

Mimo wszystko proponował bym zwiększyć nieco limit do 2050zl i zakupić Samsunga lub LENOVO .Jak już bierzesz laptopa to bierz najwydajniejszą konstrukcję jaka jest dostępna w danej cenie .
Bardzo fajną propozycja i za małe pieniądze jest w RTVmultiAGD Samsung R522 z HD4560 ,4 GB ramu ,I C2D T6500. cena tylko 2500zl .Naprawdę warto.
Chociaż ja mam samsunga z wyżej podanego linku i także powiem ze jest bardzo fajny i wydajny jak do zostosowań domowych ( www,film ,muzyka )









Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Originally Posted by VooDoo
Osobiście od 1,5 roku używam lapka Lenovo N200 i jestem bardzo zadowolony, dlatego jeśli miałbym Ci coś polecić to właśnie lapki od IBM/Lenovo. Najlepsze są te z serii T - no ale one niestety swoje kosztują ;/

Generalnie jeśli chodzi o to, na co masz zwrócić uwagę, to przede wszystkim:

- procesor: Intel Core 2 Duo (taktowanie co najmniej 2x2,1GHz i pamięć cache min. 2 MB)takze mam tego laptopa od pol roku i zero problemow
- RAM: absolutne min. to dzisiaj 2 GB
- rozdzielczość matrycy: wiadomo, im wyższa, tym lepiej, ale szukaj sprzętu z rozdzielczością min. 1366 x 768


Np. ten laptop [allegro.pl] wydaje się mi całkiem dobrym zakupem, aczkolwiek jest troszkę droższy, niż 1900 PLN.

Pozdrawiam.

Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Originally Posted by michael89
Originally Posted by VooDoo
Osobiście od 1,5 roku używam lapka Lenovo N200 i jestem bardzo zadowolony, dlatego jeśli miałbym Ci coś polecić to właśnie lapki od IBM/Lenovo. Najlepsze są te z serii T - no ale one niestety swoje kosztują ;/

Generalnie jeśli chodzi o to, na co masz zwrócić uwagę, to przede wszystkim:

- procesor: Intel Core 2 Duo (taktowanie co najmniej 2x2,1GHz i pamięć cache min. 2 MB)takze mam tego laptopa od pol roku i zero problemow
- RAM: absolutne min. to dzisiaj 2 GB
- rozdzielczość matrycy: wiadomo, im wyższa, tym lepiej, ale szukaj sprzętu z rozdzielczością min. 1366 x 768


Np. ten laptop [allegro.pl] wydaje się mi całkiem dobrym zakupem, aczkolwiek jest troszkę droższy, niż 1900 PLN.

Pozdrawiam.
Tez mam lenovo n200 i jak narazie zero problemow. Polecam

Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Też ostatnio kupowałem i wybrałem takiego Asusa:
http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=21140
i muszę powiedzieć ze jestem bardzo zadowolony smile

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by raiders_
OK teraz sedno jaki lapek :

lapki z matryca 15,4" sa na wymarciu nie polecam takiego rozwiązania .teraz na topie sa 15,6" laptopy i 16" których jest coraz więcej .
Nie za bardzo zrozumiałem... Wielkość matrycy wybiera się pod względem mody?

Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,423
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,423
Dzięki za komplet uwag i propozycji, Ten Samsung wygląda naprawdę fajnie. Raiders mam tylko takie pytanie. Na tej stronie napisali że laptop wytrzymuje do 5h bez ładowania. To mi się wydaje jakieś mało realne. Ile Ci wytrzymuje ?

Mam też takie pytanie, Czym jest system rozpoznawania twarzy w tym Lenovo i jak to działa ??!

Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Originally Posted by micha$
Originally Posted by raiders_
OK teraz sedno jaki lapek :

lapki z matryca 15,4" sa na wymarciu nie polecam takiego rozwiązania .teraz na topie sa 15,6" laptopy i 16" których jest coraz więcej .
Nie za bardzo zrozumiałem... Wielkość matrycy wybiera się pod względem mody?

Nie do końca miałem to na myśli , chodzi o to ze producenci wycofują się już z tego formatu/wielkości matryc .A kładą nacisk na 15.6 i 16"
Originally Posted by Bebok
Dzięki za komplet uwag i propozycji, Ten Samsung wygląda naprawdę fajnie. Raiders mam tylko takie pytanie. Na tej stronie napisali że laptop wytrzymuje do 5h bez ładowania. To mi się wydaje jakieś mało realne. Ile Ci wytrzymuje ?

Mam też takie pytanie, Czym jest system rozpoznawania twarzy w tym Lenovo i jak to działa ??!


Mi wytrzymuje 4:30 bez ładowania przy przeglądaniu www i słuchaniu muzyki jednocześnie .
Zauważ ze napisali DO 5 h a nie 5 h.

Co do tego lenovo to nie wiem ,jak napisane jest w specyfikacji ze ma taki bajer to ma .Najlepiej sprawdz na stronie producenta specyfikacje tego modelu.
A co do sklepu X-kom.pl to polecam z czystym sumieniem doskonały kontakt miła obsług. przed zakupem swojego lapka zadzwoniłem do nich z kilkoma pytaniami .Dostałem na każde bardzo wyczerpujące ,spójne odpowiedz. I efekt był taki ze kupiłem samsung r522 smile

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by Bebok
Mam też takie pytanie, Czym jest system rozpoznawania twarzy w tym Lenovo i jak to działa ??!
Działa, ale jest dość toporny. Zmiana tła, jasności, czegokolwiek i może być problem. Po paru dniach wyłączyłem (ale korzystałem w domu więc nie potrzebowałem tego). Lepsze chyba są lapki z czytnikiem linii palca.

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Originally Posted by micha$
Originally Posted by Bebok
Mam też takie pytanie, Czym jest system rozpoznawania twarzy w tym Lenovo i jak to działa ??!
Działa, ale jest dość toporny. Zmiana tła, jasności, czegokolwiek i może być problem. Po paru dniach wyłączyłem (ale korzystałem w domu więc nie potrzebowałem tego). Lepsze chyba są lapki z czytnikiem linii palca.

Czytnik linni popilarnych nie radze uzywac, jak sie spieprzy a komp jest zabezpieczony w ten sposob to jest spory problem...

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,175
old hand
old hand
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,175
Panowie przeczesałem trochę ten temat i internet i mam prośbę który model Lenovo byście polecali do 2500 złotych myślałem o tym G550A co o nim myślicie bo ja zatrzymałem się 5 lat temu na komputerach jak wymieniałem stacjonarny wink
Przeznaczenie laptoka jest tak jak wyżej www, muzyka office i myślę, że zagrałbym w końcu w nowego FMa, bo jeszcze nie miałem okazji wink i gothica 3 tongue
Także w grę wchodzi karta graficzna niezintegrowana z płytą główną smile

Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,123
old hand
old hand
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,123
Witam

odświeżam temat mam prośbe o porade w wyborze laptopa. Cena do 2500zl przeznaczenie głównie do projektowania Autocad itp. sporadycznie jakieś gierki czy rozrywka (filmy itd.). Myslalem o lenovo bo podobno to wiodacy producent notebookow. Z tego co ja znalazlem to moze cos takiego?

http://allegro.pl/item911259310_notebook_lenovo_ideapad_g550_t6500_4gb_320gb_sklep.html

lub

http://allegro.pl/item915748730_jedyny_lenovo_y550_2x2_0ghz_3gb_ddr3_gt130_win7.html

Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,344
veteran
veteran
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,344
polecam tylko i wylacznie asusy, to raz

dwa to ze kolega kaktus chce projektowac autocad na ekranie 15 cali? chyba lekka pomylka moim zdaniem

Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
W ogóle po co kupować laptopa ? wydaj 1000pln na jakiś dobry monitor, a za 1500 złóż jakąś stację, CAD generalnie nie ma jakichś strasznie wygórowanych wymagań, chociaż fajnie by było mieć same 2000 na stację :-) Naprawdę odradzam laptopa, po 2-3cim projekcie będziesz miał już serdecznie dość ciągłego przybliżania i oddalania.

Pozdrawiam,
Janusz

Dołączył: Apr 2005
Posty: 4,024
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 4,024
Originally Posted by gnacik
CAD generalnie nie ma jakichś strasznie wygórowanych wymagań,

Zalezy jaki CAD - autocad moze tak ale jezeli myslimy o czyms z gornej polki gdzie pracujemy w 3 wymiarach to wypadalo by miec cos mocnego.


Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Originally Posted by yacub
Originally Posted by gnacik
CAD generalnie nie ma jakichś strasznie wygórowanych wymagań,

Zalezy jaki CAD - autocad moze tak ale jezeli myslimy o czyms z gornej polki gdzie pracujemy w 3 wymiarach to wypadalo by miec cos mocnego.


Ta, ale napisał wyraźnie, że tylko do CADa, jakby napisał gdzieś "3dsmax" to potrzebowałby minimum drugie tyle, a i tak by na dobry sprzęt do 3d nie starczyło :-)

Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,123
old hand
old hand
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,123
projektowanie 2d i zostanie przy 15 calach bo to nie bedzie komputer do ze tak powiem glowny do projektow bo to robie na swoim stacjonarnym tylko do doraznego projektowania np na uczelni itp.. wiec 17 cali na starcie sobie odpuszczam dzis porozgladalem sie po marketach i zalazlem cos takiego

http://allegro.pl/item913142188_lenovo_ideapad_y550_t4300_4gb_500gb_gt240m_bt_win7.html

a jezeli chodzi o asusy to

http://www.zadowolenie.pl/?mod=produkty&action=zobacz&id=28231&id_kat=174&prt=66

jakies sugestie?

Dołączył: Jul 2006
Posty: 589
B
addict
addict
B Offline
Dołączył: Jul 2006
Posty: 589
kup sobie Toshibe

Strona 1 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, latajaca_holenderka, Lukasz111, forty, rymoholik, $-man, Sensei, 11kera11, aker, kamel), 851 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,985
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1