|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 179
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2009
Posty: 179 |
Kapica Gosiewskiego myje.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,CBA-pograza-PiS,wid,11737800,wiadomosc.html?ticaid=19341&_ticrsn=3
http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/192447,piec-wersji-ustawy-hazardowej-sprzyjalo-tylko-jednej-firmie,id,t.html#material_1
Wszystkie te palanty sprzedaliby nas za marne grosze
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 987
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2008
Posty: 987 |
jest juz jakie soficjalne info ile bedziemy placic podatku u naziemnych? 12% Wejdż na stronę http://www.bukmacherzyrazem.pl/ i poczytaj: Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich stoi na stanowisku, iż stawka opodatkowania zakładów wzajemnych w uchwalonej przez Sejm i Senat nowej ustawie o grach hazardowych - czyli 12% od przychodu - tylko częściowo odpowiada postulatom Stowarzyszenia.Stowarzyszenie Bukmacherów wyraża obawę przed patologicznymi i korupcjogennymi skutkami organizacji zakładów bukmacherskich przez Kluby Sportowe.Tak jakby ziemniaki nie były patologią. Dopóki nie będzie opłacalne postawienie po kursie 1,01 , to moja noga w ziemniaku nie postanie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
a moja postanie bo co prawda chodze tam tylko zima ale za to takie promocje jakie sts czy prof daja na Biatlon to mogliby nawet zabierac 50% podatku  w tamtym roku bylem chyba z 4 czy 5 razy i tylko biatlon tam gram, nigdy nie zapomne jak kilka godzin trzymali kurs szwecja-Polska w sztafecie mezczyzn po 1,60 ale co najlepsze potem wyplacali  Nie pamietam roznicy na mecie ale napewno byla powyzej 5 minut przewagi  Fakt takich okazji jest 2-3 w roku ale czasem na nich sie wiecej u ziemniaka zarobi niz przez caly rok w necie ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Artykuł o tym na stronach dziennika.pl: CBA pogrąża PiS w sprawie hazardu[/b] [ dziennik.pl]  [b] "Ustawa hazardowa za rządów PiS była pisana pod Totalizator Sportowy, wspierał ją Przemysław Gosiewski, a urzędnikom "kazano siedzieć cicho i niczemu się nie sprzeciwiać". Do komisji śledczej trafiła właśnie analiza CBA dotycząca prac nad ustawą hazardową za rządów PiS z takimi wnioskami." Proponuję postawić przed komisją tego gnoja Mariusza Kamińskiego, który wtedy udawał szefa CBA. 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,401 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,401 Likes: 2 |
Artykuł o tym na stronach dziennika.pl: CBA pogrąża PiS w sprawie hazardu[/b] [ dziennik.pl]  [b] "Ustawa hazardowa za rządów PiS była pisana pod Totalizator Sportowy, wspierał ją Przemysław Gosiewski, a urzędnikom "kazano siedzieć cicho i niczemu się nie sprzeciwiać". Do komisji śledczej trafiła właśnie analiza CBA dotycząca prac nad ustawą hazardową za rządów PiS z takimi wnioskami." Proponuję postawić przed komisją tego gnoja Mariusza Kamińskiego, który wtedy udawał szefa CBA.  Zanim ze swoją nienawiśćią wyskoczysz ,przeczytaj najpierw artykuł. pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Zanim wyskoczysz z obroną swoich ulubieńców to sam przeczytaj artykuł do końca, robi się coraz ciekawszy i aż dziw bierze że tvp.info to publikuje: "Zdaniem Centralnego Biura Śledczego Jarosław Kaczynski i Przemysław Gosiewski polecili Marianowi Banasiowi, by nie wnosił sprzeciwu wobec zmian w ustawie - pisze portal tvp.info. Dzięki zmianom w ustawie Totalizator mógłby zorganizować przetarg na zakup urządzeń do wideoloterii. Według CBA istniało duże prawdopodobieństwo, że taki przetarg mógłby być ustawiony.  Pozdrawiam 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2009
Posty: 66
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2009
Posty: 66 |
Tusk mógłby być liberałem gdyby tylko słupki sondażowe nie wpływały na jego decyzje  To tak a propo mogłoby być a jest, widzę, że administrator tego forum nie robi sobie z tego różnicy 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,401 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,401 Likes: 2 |
Zanim wyskoczysz z obroną swoich ulubieńców to sam przeczytaj artykuł do końca, robi się coraz ciekawszy i aż dziw bierze że tvp.info to publikuje: "Zdaniem Centralnego Biura Śledczego Jarosław Kaczynski i Przemysław Gosiewski polecili Marianowi Banasiowi, by nie wnosił sprzeciwu wobec zmian w ustawie - pisze portal tvp.info. Dzięki zmianom w ustawie Totalizator mógłby zorganizować przetarg na zakup urządzeń do wideoloterii. Według CBA istniało duże prawdopodobieństwo, że taki przetarg mógłby być ustawiony.  Pozdrawiam  Co, po za tym ,że to ujawnił -zle zrobił Kaminski? pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508 |
Gdzie ujawnił o żadnej konferencji nie słyszałem?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 350
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2005
Posty: 350 |
Conrad uważa, że afery hazardowej wcale nie było, a jednocześnie chce stawiać Kamińskiego przed komisją na podstawie artykułu z Dziennika. 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2009
Posty: 199
member
|
|
member
Dołączył: May 2009
Posty: 199 |
Ponieważ nie znam się na totolotku , to może mi ktos wytłumaczy czy Gosiewski i Kapica próbowali napisać ustawę pod te samą firmę, czy mają róznych faworytów?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Heh, na to wychodzi, że cała trójka (Kapica, Gosiewski i sam Jaruś  ) grali dla tej samej drużyny.  Pytanie tylko co dokładnie ustawa miała dać tej firmie, bo tak na czysty rozum najwięcej zależałoby od jej umowy z Totkiem a nie chyba od samej ustawy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Tusk mógłby być liberałem Wystarczy, że jest zdecydowanie najbardziej liberalny z tych, którzy mają dziś realną szansę na rządzenie Polską.  P.S. A co to ma do rzeczy z moim postem dotyczących dzisiejszych rewelacji, że CBŚ uważa że nie tylko Gosiewski ale także i Jaruś wpływał na ustawę? 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 183
member
|
|
member
Dołączył: May 2006
Posty: 183 |
Panowie, po co kłócicie się, kto jest gorszy PO czy PiS? Czy w jakimkolwiek sposób przybliża nas to do pomysłu, jak nie pozwolić wprowadzić rejestru stron zakazanych, bo wtedy nasze forum dyskusyjne zostanie zbanowane?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 987
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2008
Posty: 987 |
Panowie, po co kłócicie się, kto jest gorszy PO czy PiS? Czy w jakimkolwiek sposób przybliża nas to do pomysłu, jak nie pozwolić wprowadzić rejestru stron zakazanych, bo wtedy nasze forum dyskusyjne zostanie zbanowane? projekt "bezprecedensowo zły" [ technologie.gazeta.pl] PTI "zwraca uwagę na (...) aspekty, dyskwalifikujące projekt zarówno od strony prawnej, jak i technicznej".Polskie Towarzystwo Informatyczne uznaje, że przedstawiony projekt jest nieskuteczny i szkodliwy. Z przyczyn technicznych w demokratycznym systemie prawnym nie da się zorganizować skutecznej blokady dostępu do stron, których treść narusza polskie prawo. (...) W tym stanie projekt nie nadaje się do poprawy i powinien zostać w całości wycofany".
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Zgoda. Blokowanie stron jest bezsensownie złe, nawet jeśli są tam najgorsze rzeczy i treści to trzeba z tym żyć, jakakolwiek ingerencja w wolność internetu daje złe sygnały na przyszłość i otwiera drzwi do tego, by kiedyś tam znacznie gorsi ludzie u władzy poszli o krok dalej z tym. Z drugiej strony my już teraz jesteśmy krajem, w którym w przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii czy USA nie można głosić swoje zdanie na temat historii, bo można za same słowa pójść siedzieć.  A skoro udało się w Polsce wprowadzić cenzurę normalnej wypowiedzi bez większego wysiłku to i wszystko można teraz ograniczyć...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220 |
Wiceminister Finansów, Podsekretarz Stanu, Szef Służby Celnej Jacek Kapica, który jest wielkim orędownikiem likwidacji hazardu ma powiązania z Funduszem Polish Investment, którego właścicielem jest Amerykański prof. Josef Blass. Pośrednikiem jest Grzegorzem Bielowicki główny polski udziałowiec i pełnomocnik Funduszu Venture Capital "Tar Heel Capital", którego 80% kapitału właśnie pochodzi od Josefa Blassa i jest on lokowany w polskich spółkach HiTech oraz w lobbing. Josef Blass to wieloletni pośrednik pomiędzy Totalizatorem Sportowym, a Teksańskim GTech-em (brał już za to prowizje w wysokości 20 mln dolarów), działający na rzecz umożliwienia Totalizatorowi Sportowemu wypracowanie dominującej pozycji na rynku w sprawach automatów do gry i lobbujący za przeforsowaniem w "nowej ustawie hazardowej" prawa do leasingowania przez Totalizator maszyn do gry (jednorękich bandytów) http://niepoprawni.pl/blog/164/jacus-i-grzesio-contra-miro-i-zbycho-walka-o-hazardNie ukrywam, że życze panu Kapicy żeby wyszło w końcu na jaw, czyje interesu reprezentuje i żeby poniósł za to karę. Dzisiaj kolejne rewelacje -> http://wiadomosci.onet.pl/2088511,11,wstrzasajaca_analiza_cba_ws_ustawy_tajemniczy_punkt_15,item.html
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Dziwi mnie jedno, Totalizator to przecież państwowa spółka, a to umowa tej firmy z dostawcą sprzętu/rozwiązania do jakiegoś produktu jest ważniejsza od jakiejś tam ustawy zezwalającej państwowej spółce na wprowadzenie tego produktu. Czyli Państwo może zezwolić Totalizatorowi na wprowadzenie nowej gry, GTech może jej dostarczyć wszystko (podejrzewam, że oferuje najlepsze rozwiązania techniczne na rynku), ale czy to nie szczegóły ewentualnej umowy między Totalizatorem a dostawcą najwięcej znaczą? Tutaj wygląda to tak jakby GTech źle robił, że wspiera Totalizator by ten mógł urządzać gry, tylko dlatego że sam by zarobił na wdrożeniu tego (co jest normalne). Na dodatek najwięksi beneficjenci tego aby nie dopuścić państwowego Totalizatora do urządzania gier wydają się być... ludzie w branży "jednorękich".  I tu dochodzi do absurdalnej sytuacji, jeśli ktoś zezwoli na coś Totalizatorowi to "och, ach, działa dla GTech", a jak ktoś tego nie zrobi to działa na korzyść ludzi w biznesie maszyn. Cokolwiek się zrobi lub nie zrobi, zawsze ktoś będzie miał z tego korzyść. I ot tworzy się takie błędne koło absurdu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135 |
http://wiadomosci.onet.pl/2088944,11,palikot_zada_od_tuska_dymisji_ministra_sa_mocniejsze_poszlaki,item.html
Jedziesz Janek z nim jedziesz
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
http://wiadomosci.onet.pl/2088944,11,palikot_zada_od_tuska_dymisji_ministra_sa_mocniejsze_poszlaki,item.html
Jedziesz Janek z nim jedziesz 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|