Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
#35700 01/03/2002 14:26
Dołączył: Mar 2001
Posty: 60
C
journeyman
journeyman
C Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 60
Czy moglibyście napisać jakich używacie kart kredytowych, z którego banku i dlaczego?
W celu wpłacania i wypłacania od buków.
Dzięki

Bonus: Unibet
#35701 01/03/2002 20:55
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Dolarowa karta VISA Classic Banku PEKAO S.A. Lepszej karty chyba nie znajdziesz w Polsce. Gorzej jest natomiast z otrzymaniem jej, bo jeśli nie jesteś jeszcze klientem banku to być może będziesz musiał wpłacić kwotę gwarancyjną, która zostanie zablokowana na rachunku.

Z mniej wymagających rozwiązań to pewnie karta VE Inteligo jest warta polecenia, ale nie jestem jej użytkownikiem tak więc może ktoś inny powinien się wypowiedzieć.

#35702 02/03/2002 01:42
Dołączył: Jul 2001
Posty: 290
C
enthusiast
enthusiast
C Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 290
Karta VE Inteligo nie jest wprawdzie(podobnie jak Visa Classic) karta kredytowa, ale do placenia u bukow nadaje sie jak najbardziej.
Zeby ja zdobyc i zaczac uzywac, nie trzeba nawet wychodzic z domu, wszystkie dokumenty itp. dostarczy kurier w obie strony(no moze trzeba wyjsc by wplacic pieniadze na swoje konto, ale niekoniecznie - jezeli mamy np. w innym banku rachunek z obsluga przez tel./I-net).
No i wciaz jeszcze Inteligo oferuje promocje, dzieki ktorej dostaje sie 50 zl za otwarcie konta [netbank.prv.pl].

#35703 02/03/2002 01:46
Dołączył: Jul 2001
Posty: 290
C
enthusiast
enthusiast
C Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 290
Aha, wczesniej uzywalem jeszcze tez karty tzw. wirtualnej wydawanej przez Investbank. To byla pierwsza karta tego typu oferowana w Polsce. Obecnie IMO bardziej oplaca sie miec VE Inteligo.

#35704 07/05/2002 16:15
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Lao Offline
veteran
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Właśnie przejrzałem wyciąg z karty Visa Classic KB S.A. - szok.
Wpłacałem z tej karty na konta trzech bukow: Expekta, Gamebookera i Unibetu. Oto wyniki:
Expekt - konto w PLN - kwota przelana + prowizja odpowiada temu co wpłacałem.
Gamebooker - konto w euro - wplacalem skromne 20 euro - na karcie 75 euro + prowizja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />
Unibet - konto w euro - wplacalem 25 euro - na karcie 95,60 GBP + prowizja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:
Spróbuje jeszcze to wyjaśnić.... ale specjalnie szans na zmianę rachunku nie widzę. Chyba najlepiej na tych moich zakładach zarobił jak zwykle bank <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke:

#35705 07/05/2002 16:18
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
T
veteran
veteran
T Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
moze w przpadku GB wlacales 20 Euro a na wyciagu masz 75 złotych (a nie euro) + prowizja co by sie zgadzalo

#35706 07/05/2002 16:42
Dołączył: Mar 2002
Posty: 677
W
addict
addict
W Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 677
W kontaktach z bankiem (a już szczególnie w przypadku kart kredytowych), bobrze jest znać regulamin i wyciągnąć kilka dodatkowych informacji od banku. Np. który dzień miesiąca jest u nich dniem rozliczeniowym, kiedy naliczają odsetki, kiedy księgują tranzakcje, itd. Można w ten sposób (wpłacając i wypłacając pieniądze w odpowiednim okresie) uniknąć wielu kosztów bankowych. Warto.

#35707 07/05/2002 17:10
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Lao Offline
veteran
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Quote
Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb]moze w przpadku GB wlacales 20 Euro a na wyciagu masz 75 złotych (a nie euro) + prowizja co by sie zgadzalo[/qb]
chciałbym, aby tak było, ale pisze duzymi literami EUR , a poza tem saldo by nie wyszło w złotówkach. Być może jest jakaś nadzieja, że to bank coś źle podaje - ale większą szansę ma Polska na mistrostwo świata. Przypuszczam, że walneli mi prowizjami za wymiane walut lub cos takiego.

#35708 07/05/2002 17:14
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
T
veteran
veteran
T Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
Złóż pisemna reklamacje w banku
Trzeba na biezaco sprawdzac transakcje karta, bo przez pare dni po kazdej transakcji mozna ja cofnac z tego co wiem ale nigdy szczerze mowiac nie musialem tego robic

#35709 07/05/2002 18:03
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731
S
S Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731
Quote
Oryginalnie wysłał Carnby:
[qb]Aha, wczesniej uzywalem jeszcze tez karty tzw. wirtualnej wydawanej przez Investbank. To byla pierwsza karta tego typu oferowana w Polsce. Obecnie IMO bardziej oplaca sie miec VE Inteligo.[/qb]
Wplata i wyplata na karte w InvestBanku nic nas nie kosztuje, bank nie pobiera prowizji. Natomiast w tabeli oplat inteligo pisze ze wplyw na konto w obcej walucie wynosi 11,99zl prowizji. Jak ktos dosc czesto wyplaca kase z kasyn lub bukow na konto inteligo to jemu to sie niezbyt oplaca, lepszym rozwiazaniem jest kart InvestBanku.

#35710 07/05/2002 18:07
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731
S
S Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731
Quote
Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Dolarowa karta VISA Classic Banku PEKAO S.A. Lepszej karty chyba nie znajdziesz w Polsce. Gorzej jest natomiast z otrzymaniem jej, bo jeśli nie jesteś jeszcze klientem banku to być może będziesz musiał wpłacić kwotę gwarancyjną, która zostanie zablokowana na rachunku.[/qb]
Conrad, czy przez neta albo telefon bank podaje na zyczenie stan konta ?

#35711 07/05/2002 19:50
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,059
L
luc Offline
old hand
old hand
L Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,059
Jesli ktos wplaca do wielu bukow wyplaca itp to chyba najlepszym rozwiazaniem jest moneybookers.com - oplaty mozna zmniejszyc do minimum - ktos uzywa, jakies opinie ?

#35712 07/05/2002 20:14
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
SebaS, w Pekao płacę co miesiąc chyba 3 czy 3.50zł i mam numer 0-800 do sprawdzania stanu konta czy raczej kont bo można sprawdzić też wszystkie rachunki walutowe.

Salda kart VISA też możesz sprawdzić ale przez numer lokalny i za to nie ma miesięcznej opłaty jeśli tylko tego potrzebujesz.

#35713 07/05/2002 20:17
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
xeo Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Czy ktoś wypłacał z gamebookers kase na karte :

Visa Clasic debetową bez osbnego rachunu lub

Visa Elektron Credit kretytowa z osobnym rachunkiem ?

Karty wydane przez ING BS

#35714 07/05/2002 21:32
Dołączył: Apr 2002
Posty: 242
L
enthusiast
enthusiast
L Offline
Dołączył: Apr 2002
Posty: 242
Quote
Oryginalnie wysłał Carnby:
[qb]Karta VE Inteligo nie jest wprawdzie(podobnie jak Visa Classic) karta kredytowa, ale do placenia u bukow nadaje sie jak najbardziej.
Zeby ja zdobyc i zaczac uzywac, nie trzeba nawet wychodzic z domu, wszystkie dokumenty itp. dostarczy kurier w obie strony(no moze trzeba wyjsc by wplacic pieniadze na swoje konto, ale niekoniecznie - jezeli mamy np. w innym banku rachunek z obsluga przez tel./I-net).
No i wciaz jeszcze Inteligo oferuje promocje, dzieki ktorej dostaje sie 50 zl za otwarcie konta [netbank.prv.pl].[/qb]
Chyba założę sobie konto w Inteligo , jeśli dalej trwa promocja , a ty nie poleciłeś jeszcze 10 osób to daj mi znać .
Pozdrawiam.

#35715 08/05/2002 01:40
Dołączył: Jul 2001
Posty: 290
C
enthusiast
enthusiast
C Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 290
Quote
Oryginalnie wysłał Luke3:
[qb]Chyba założę sobie konto w Inteligo , jeśli dalej trwa promocja , a ty nie poleciłeś jeszcze 10 osób to daj mi znać .
Pozdrawiam.[/qb]
Daje znac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Greetz

#35716 08/05/2002 02:26
Dołączył: Apr 2002
Posty: 242
L
enthusiast
enthusiast
L Offline
Dołączył: Apr 2002
Posty: 242
Quote
Oryginalnie wysłał Carnby:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał Luke3:
[qb]Chyba założę sobie konto w Inteligo , jeśli dalej trwa promocja , a ty nie poleciłeś jeszcze 10 osób to daj mi znać .
Pozdrawiam.[/qb]
Daje znac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Greetz[/qb]
Qrcze zapomniałem że jestem w trakcie wyrabiania nowego dowodu osobistego ,więc z założeniem konta w Inteligo będę musiał poczekać jeszcze pare dni (nie chcę podawać starego numeru dowodu )

#35717 09/05/2002 12:13
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Lao Offline
veteran
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Sprawa się wyjaśniła. Zadzwoniłem do centrum kart kredytowych - i okazało się, że jednak wszystkie operacje kartą Visa Classic KB S.A. były podawane w złotówkach. Co za ulga. Operacje wpłaty na konto bukmacherów są traktowane jako wpłaty bezgotówkowe i pobierana jest od nich prowizja w wysokości 1 %. A zatem, płata 20 euro do GB wyszła mi 75 zł, a wpłata 25 euro do Unibetu 95,6 zł - do tego doliczono prowizje 1 %.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
P.S. Wypada teraz postawić, że Polska wygra MŚ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#35718 20/05/2002 16:33
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
xeo Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Byłbym wdzięczny jak byscie napisali na jakie karty dokonywaliscie wypłat od buków .

Nazwa karty - Bank - Od jakiego buka

Dzieki !!!

#35719 20/05/2002 17:00
Dołączył: Feb 2002
Posty: 148
M
member
member
M Offline
Dołączył: Feb 2002
Posty: 148
z bluesq.com mozna wyplacac na karte kwoty wieksze od depozytu (ja uzywam VE inteligo)

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, rymoholik, $-man, Sensei, rafal08, alfa, ANZELMO, latajaca_holenderka, Lukasz111), 901 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,151
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1