|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 60
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Mar 2001
Posty: 60 |
Czy moglibyście napisać jakich używacie kart kredytowych, z którego banku i dlaczego? W celu wpłacania i wypłacania od buków. Dzięki
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Dolarowa karta VISA Classic Banku PEKAO S.A. Lepszej karty chyba nie znajdziesz w Polsce. Gorzej jest natomiast z otrzymaniem jej, bo jeśli nie jesteś jeszcze klientem banku to być może będziesz musiał wpłacić kwotę gwarancyjną, która zostanie zablokowana na rachunku.
Z mniej wymagających rozwiązań to pewnie karta VE Inteligo jest warta polecenia, ale nie jestem jej użytkownikiem tak więc może ktoś inny powinien się wypowiedzieć.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 290
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2001
Posty: 290 |
Karta VE Inteligo nie jest wprawdzie(podobnie jak Visa Classic) karta kredytowa, ale do placenia u bukow nadaje sie jak najbardziej. Zeby ja zdobyc i zaczac uzywac, nie trzeba nawet wychodzic z domu, wszystkie dokumenty itp. dostarczy kurier w obie strony(no moze trzeba wyjsc by wplacic pieniadze na swoje konto, ale niekoniecznie - jezeli mamy np. w innym banku rachunek z obsluga przez tel./I-net). No i wciaz jeszcze Inteligo oferuje promocje, dzieki ktorej dostaje sie 50 zl za otwarcie konta [ netbank.prv.pl].
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 290
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2001
Posty: 290 |
Aha, wczesniej uzywalem jeszcze tez karty tzw. wirtualnej wydawanej przez Investbank. To byla pierwsza karta tego typu oferowana w Polsce. Obecnie IMO bardziej oplaca sie miec VE Inteligo.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335 |
Właśnie przejrzałem wyciąg z karty Visa Classic KB S.A. - szok. Wpłacałem z tej karty na konta trzech bukow: Expekta, Gamebookera i Unibetu. Oto wyniki: Expekt - konto w PLN - kwota przelana + prowizja odpowiada temu co wpłacałem. Gamebooker - konto w euro - wplacalem skromne 20 euro - na karcie 75 euro + prowizja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" /> Unibet - konto w euro - wplacalem 25 euro - na karcie 95,60 GBP + prowizja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al: Spróbuje jeszcze to wyjaśnić.... ale specjalnie szans na zmianę rachunku nie widzę. Chyba najlepiej na tych moich zakładach zarobił jak zwykle bank <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke:
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290 |
moze w przpadku GB wlacales 20 Euro a na wyciagu masz 75 złotych (a nie euro) + prowizja co by sie zgadzalo
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 677
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2002
Posty: 677 |
W kontaktach z bankiem (a już szczególnie w przypadku kart kredytowych), bobrze jest znać regulamin i wyciągnąć kilka dodatkowych informacji od banku. Np. który dzień miesiąca jest u nich dniem rozliczeniowym, kiedy naliczają odsetki, kiedy księgują tranzakcje, itd. Można w ten sposób (wpłacając i wypłacając pieniądze w odpowiednim okresie) uniknąć wielu kosztów bankowych. Warto.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335 |
Oryginalnie wysłał tysio111: [qb]moze w przpadku GB wlacales 20 Euro a na wyciagu masz 75 złotych (a nie euro) + prowizja co by sie zgadzalo[/qb] chciałbym, aby tak było, ale pisze duzymi literami EUR , a poza tem saldo by nie wyszło w złotówkach. Być może jest jakaś nadzieja, że to bank coś źle podaje - ale większą szansę ma Polska na mistrostwo świata. Przypuszczam, że walneli mi prowizjami za wymiane walut lub cos takiego.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290 |
Złóż pisemna reklamacje w banku Trzeba na biezaco sprawdzac transakcje karta, bo przez pare dni po kazdej transakcji mozna ja cofnac z tego co wiem ale nigdy szczerze mowiac nie musialem tego robic
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731 |
Oryginalnie wysłał Carnby: [qb]Aha, wczesniej uzywalem jeszcze tez karty tzw. wirtualnej wydawanej przez Investbank. To byla pierwsza karta tego typu oferowana w Polsce. Obecnie IMO bardziej oplaca sie miec VE Inteligo.[/qb] Wplata i wyplata na karte w InvestBanku nic nas nie kosztuje, bank nie pobiera prowizji. Natomiast w tabeli oplat inteligo pisze ze wplyw na konto w obcej walucie wynosi 11,99zl prowizji. Jak ktos dosc czesto wyplaca kase z kasyn lub bukow na konto inteligo to jemu to sie niezbyt oplaca, lepszym rozwiazaniem jest kart InvestBanku.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731 |
Oryginalnie wysłał Conrad: [qb]Dolarowa karta VISA Classic Banku PEKAO S.A. Lepszej karty chyba nie znajdziesz w Polsce. Gorzej jest natomiast z otrzymaniem jej, bo jeśli nie jesteś jeszcze klientem banku to być może będziesz musiał wpłacić kwotę gwarancyjną, która zostanie zablokowana na rachunku.[/qb] Conrad, czy przez neta albo telefon bank podaje na zyczenie stan konta ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,059
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,059 |
Jesli ktos wplaca do wielu bukow wyplaca itp to chyba najlepszym rozwiazaniem jest moneybookers.com - oplaty mozna zmniejszyc do minimum - ktos uzywa, jakies opinie ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
SebaS, w Pekao płacę co miesiąc chyba 3 czy 3.50zł i mam numer 0-800 do sprawdzania stanu konta czy raczej kont bo można sprawdzić też wszystkie rachunki walutowe.
Salda kart VISA też możesz sprawdzić ale przez numer lokalny i za to nie ma miesięcznej opłaty jeśli tylko tego potrzebujesz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786 |
Czy ktoś wypłacał z gamebookers kase na karte :
Visa Clasic debetową bez osbnego rachunu lub
Visa Elektron Credit kretytowa z osobnym rachunkiem ?
Karty wydane przez ING BS
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 242
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Apr 2002
Posty: 242 |
Oryginalnie wysłał Carnby: [qb]Karta VE Inteligo nie jest wprawdzie(podobnie jak Visa Classic) karta kredytowa, ale do placenia u bukow nadaje sie jak najbardziej. Zeby ja zdobyc i zaczac uzywac, nie trzeba nawet wychodzic z domu, wszystkie dokumenty itp. dostarczy kurier w obie strony(no moze trzeba wyjsc by wplacic pieniadze na swoje konto, ale niekoniecznie - jezeli mamy np. w innym banku rachunek z obsluga przez tel./I-net). No i wciaz jeszcze Inteligo oferuje promocje, dzieki ktorej dostaje sie 50 zl za otwarcie konta [ netbank.prv.pl].[/qb] Chyba założę sobie konto w Inteligo , jeśli dalej trwa promocja , a ty nie poleciłeś jeszcze 10 osób to daj mi znać . Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 290
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2001
Posty: 290 |
Oryginalnie wysłał Luke3: [qb]Chyba założę sobie konto w Inteligo , jeśli dalej trwa promocja , a ty nie poleciłeś jeszcze 10 osób to daj mi znać . Pozdrawiam.[/qb] Daje znac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Greetz
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 242
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Apr 2002
Posty: 242 |
Oryginalnie wysłał Carnby: [qb] Oryginalnie wysłał Luke3: [qb]Chyba założę sobie konto w Inteligo , jeśli dalej trwa promocja , a ty nie poleciłeś jeszcze 10 osób to daj mi znać . Pozdrawiam.[/qb] Daje znac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Greetz[/qb] Qrcze zapomniałem że jestem w trakcie wyrabiania nowego dowodu osobistego ,więc z założeniem konta w Inteligo będę musiał poczekać jeszcze pare dni (nie chcę podawać starego numeru dowodu )
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335 |
Sprawa się wyjaśniła. Zadzwoniłem do centrum kart kredytowych - i okazało się, że jednak wszystkie operacje kartą Visa Classic KB S.A. były podawane w złotówkach. Co za ulga. Operacje wpłaty na konto bukmacherów są traktowane jako wpłaty bezgotówkowe i pobierana jest od nich prowizja w wysokości 1 %. A zatem, płata 20 euro do GB wyszła mi 75 zł, a wpłata 25 euro do Unibetu 95,6 zł - do tego doliczono prowizje 1 %. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: P.S. Wypada teraz postawić, że Polska wygra MŚ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786 |
Byłbym wdzięczny jak byscie napisali na jakie karty dokonywaliscie wypłat od buków .
Nazwa karty - Bank - Od jakiego buka
Dzieki !!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2002
Posty: 148
member
|
|
member
Dołączył: Feb 2002
Posty: 148 |
z bluesq.com mozna wyplacac na karte kwoty wieksze od depozytu (ja uzywam VE inteligo)
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|