Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#35793 19/03/2002 03:00
Dołączył: Feb 2002
Posty: 148
M
member
member
M Offline
Dołączył: Feb 2002
Posty: 148
Ostatnio znalazlem w regulaminie angielskiego buka cos takiego...
Internet gambling may be illegal in the jurisdiction in which you are located; if so you are not authorised to use your payment card to complete your transaction. It is not practical or possible for NetBetSports.com to determine the law in every country or state on an ongoing basis. Transactions should not be made from the United State of America, Saudi Arabia, China, Bulgaria, India, Romania, Malaysia, Turkey, Poland, Indonesia, or Thailand.

Czy maja racje umieszczajac Polske wsrod krajow, gdzie hazard w sieci jest nielegalny ??

Bonus: Unibet
#35794 19/03/2002 04:48
Dołączył: Jan 2001
Posty: 343
D
enthusiast
enthusiast
D Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 343
który to angielski buk,bo znam wszystkich liczących się i nie robią takich jaj :eek:
nie ma przepisu który by zabraniał polakom gry przez internet,zakaz mają obywatele UK i USA
W Polsce nie można grać u innych bukmacherów niż ci którzy dostali koncesję,prawo nie nadąża za rozwojem techniki i nie przewidzieli że można grać przez net. :zobacz:
nie jestem prawnikiem ale chyba dobrze piszę

#35795 19/03/2002 05:09
Dołączył: Mar 2001
Posty: 1,512
B
veteran
veteran
B Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 1,512
Chyba nawet samo granie w nielegalnych zakładach bukmacherskich w Polsce nie jest karalne, tylko organizowanie takich zakładów (kary finansowe i to znaczne).
Kiedyś w 3mieście były popularne walki psów. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

#35796 19/03/2002 05:17
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Totalna bzdura to co napisali bo choć prawnikiem nie jestem to prawa się trochę uczyłem i nie powiem prześledziłem kodeksy onośnie hazardu (chociażby z tego względu że sam chętnie gram)
i nie przypominam sobie aby na liście państw w których hazard jest nielegalny była Polska.
Oczywiście chyba wtedy jeszcze nie było wzmianki o internecie ale jeżeli jest chociażby Unibet lub Expekt to co oni za głupoty wypisują.

SLAV

#35797 19/03/2002 05:24
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Dilbert, obywatele/rezydenci UK nie mają zakazu gry przez net. To w USA są te problemy, gdzie Państwo próbuje decydować za ludzi na co mogą wydawać pieniądze.

#35798 19/03/2002 05:33
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Dilbert, obywatele/rezydenci UK nie mają zakazu gry przez net. To w USA są te problemy, gdzie Państwo próbuje decydować za ludzi na co mogą wydawać pieniądze.[/qb]
Wydawać ?! Powinno być zarabiać (żeby było zgodnie z mottem forum) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#35799 19/03/2002 14:59
Dołączył: Nov 2001
Posty: 828
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 828
amerykanca chwala sie statula wolnosc a tu co policyjne panstwo nam sie tworzy SLD nie jest lepsze ich polityka wyglada mapac tych maja i jak najwiecej im zabrac : odsetki od oszczednosci, auta, leki, zaniedlugo gielda, ksiezy cos probowali ruszyc o 10% podatku niewspomne i co szukaja inwestorow nastepnych ktorych bedzie mozna obskubac dziwny jest ten kraj
POPROSTU DEBILE ale nie ma zakazu gry zreszta nawet jak by byl a uwazam ze niema ktorzy to IDIOCI przejmuja sie zakazem nie w swoim panstwie
rozumiem przejmowac sie zakazem z USA bo teraz
maja lekka srube i szalaja ale z Polski nie kumam :eek:

#35800 19/03/2002 17:26
Dołączył: Jan 2001
Posty: 343
D
enthusiast
enthusiast
D Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 343
Conrad-wydawało mi się że ci z UK i USA mają jednak zakaz gry u zagranicznycj bukmacherów.Nie wszyscy bukmacherzy to zaznaczają ale spotkałem się z tymi zapisami.W UK nie jest tak źle bo mają tam pełno miejscowych bukmacherów i sporo internetowych,chyba że zmieniły się przepisy.

#35801 19/03/2002 17:32
Dołączył: Mar 2001
Posty: 1,512
B
veteran
veteran
B Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 1,512
Quote
Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Dilbert, obywatele/rezydenci UK nie mają zakazu gry przez net. To w USA są te problemy, gdzie Państwo próbuje decydować za ludzi na co mogą wydawać pieniądze.[/qb]
Oczywiście hipokrytom z USA nie chodzi wcale "o dobro" obywateli, tylko o ochronę potężnego lobbyingu z Las Vegas.
No bo co to za biznes jak obywatel klika sobie w domu myszką , a do Las Vegas musi dolecieć wynająć hotel , jeść w resteuracjach i do tego wszystkiego tracić swoje pieniądze w kasynach.

#35802 19/03/2002 18:59
Dołączył: Aug 2001
Posty: 283
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 283
Witam!
Wiecie co?Z tego co slyszalem to weslzy jakies nowe przepisy apropo gier hazardowych od marca w polskim prawie!Byc moze reguluja one rowniez kwestie gry przez net!Nie jestem tego do konca pewien ale slyszalem ze jakies poprawki weszly razem z jakas ustawa o darowiznach razem od 1 czy tam 15 marca!Postaram sie cos wiecej dowiedziec ale moze to z tad to zamieszanie!Czyzby ktos wreszcie wpadl na pomysl zeby to jakos uregulowac i wyjasnic bo z tego co wiem to nie bylo to do tej pory sprecyzowane(to znaczy podatek ewentualny i ogolnie mozliwosc gry)
Pozdrawiam
MAŁY

#35803 19/03/2002 22:16
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Quote
Oryginalnie wysłał bet007:
[qb]Oczywiście hipokrytom z USA nie chodzi wcale "o dobro" obywateli, tylko o ochronę potężnego lobbyingu z Las Vegas.[/qb]
Właśnie o to chodzi. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> A Senator Kyl, najbardziej wroga postać wobec internetowych bukmacherów, jest z Arizony czyli po kopertę nie musi daleko jechać. W Stanach dochodzi też potężny monopol stanowy na wszelkie gry hazardowe i to też jest ważny powód, dla którego skorumpowani politycy amerykańscy tak zaciekle walczą z "konkurencja" zagraniczną.

Dilbert, w UK nie było zakazów gry przez net. Wszystko było i jest legalne. Angielscy bukmacherzy nawet opuszczali kraj nie tak dawno ponieważ mogli obsługiwać angielski rynek z biur na Gibraltarze czy na Karaibach. Chodziło im oczywiście o podatek, a teraz jak go nie ma to większość powróciła do domu. Najbardziej surowy zakaz jest własnie w pseudodemokratycznych Stanach Zjednoczonych. Ciekawe jest to, że w UK ludzie nie muszą deklarować swoich dochodów z hazardu. W USA muszą poinformować 'wielkiego brata' ile zarobili i na dodatek odpalić mu stosowny haracz. Bo inaczej czekają ich ciężkie czasy czy raczej wczasy (na koszt państwa).

#35804 20/03/2002 00:43
Dołączył: Oct 2001
Posty: 165
P
member
member
P Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 165
A co wy na to?

Zgłaszamy do Urzędu Patentowego nowy rodzaj zawodu - ZAKŁADNIK SPORTOWY , następnie po akceptacji przez w/w urząd otwieramy Działalność Gospodarczą i postępujemy tak jak z każdą inną działalnością gospodarczą, to znaczy:

* kupon wygrany >>> Przychód
* kupon przegrany >>> Koszty Uzyskania Przychodu

Na koniec miesiąca składamy PIT-5 i jeśli wystąpi dochód płacimy podatek dochodowy na zasadach ogólnych, czyli 19% minus ulga.

#35805 20/03/2002 16:03
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
T
veteran
veteran
T Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
19 procent to strasznie dużo :rolleyes:

#35806 20/03/2002 17:16
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
To by było dobre gdybyśmy mogli odliczyć np. koszty na "cele reprezentacyjne" itp. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:


Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, burbon, Sensei, alfa, Lukasz111, $-man, aker), 1,834 gości, oraz 10 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,750
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1