|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
a dwa nieujawnione dochody ( 3/5 lat wstecz). Inaczej mówiąc po prostu: jak dorwą klienta, to sprawdzą do 5 lat wstecz ( jeśli będzie im się chciało oczywiście) Samo dorwanie będzie raczej związane z kontrolowaniem teraźniejszości. Ale mamy teraz jasno napisane w prawie, że do jakiejś tam kwoty są zwolnione z podatku wygrane w zakładach bukmacherskich na terenie UE.  Ale ciekawa sytuacja będzie z internetowymi bukami i ich ofertą gier i kasyn. Chcąc skutecznie egzekwować zakaz gier losowych, musieliby albo zmusić buków internetowych do tworzenia odrębnych stron ( jak we Włoszech), które jednocześnie nie będą rejestrowały Polaków na głównych domenach. ( co wydaje się zupełnie niewiarygodne i nie przeszło także w wypadku Włochów), albo uderzyć od strony kontroli, czyli skuteczne blokady ( niemożliwe), albo skuteczna kontrola ruchów samego gracza po jego aktywności netowo-bankowej. ( co wydaje się zadaniem żmudnym i kosztownym)
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2009
Posty: 12
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Dec 2009
Posty: 12 |
Conrad ta ustawa którą interpretowales,mówiąca o zwolnieniu z podatku na terenie UE czy to ta która wchodzi od stycznia czy nowelizacja która ma wejsc dopiero, i co ona mówi o graniu w netowych kasynach/pokerromach itp. bo z tego co czytałem to napisane jest jakby tez mialy byc legalne wygrane w kasynach do tej kwoty. pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Po pierwsze nie odróżniajmy grania przez net od grania w punktach. Jeśli ustawa pozwala na nieopodatkowane zyski z zakładów wzajemnych do jakiejś tam kwoty to możemy to wykorzystać bez względu na to czy gramy przez net, przez telefon lub wysyłamy kupony na miejscu w punkcie. Ponoć już wcześniej zmieniono ustawę o opodatkowaniu zysków z zakładów i nie tylko, ale 1.01.2010 wchodzi kolejna "aktualizacja", która nas zwalnia do danej kwoty od podatków z tego typu "inwestycji" (zakłady wzajemne).  Nigdzie, w żadnej ustawie nie ma mowy o internecie. Tak więc nie należy w żaden sposób traktować zakłady internetowe inaczej niż te postawione w punkcie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366 |
Pierwszy gracz, ktory mialby jakikolwiek problem z Sluzba Celna itp powinien oddac sprawe do instytucji unijnych i potem tylko odszkodowania, slawa, wywiady itp 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 98
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Nov 2009
Posty: 98 |
Jeszcze dzisiaj trzeba pograć ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Ale ciekawa sytuacja będzie z internetowymi bukami i ich ofertą gier i kasyn. Oni pójdą na pierwszy ogień od 1 stycznia a nie buki licencjonowane w UE  Polski Związek Pokera - wystartował online (Michała Wiśniewskiego) http://www.e-play.pl/index.php?action=page&view=13&id=20383&page=1
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,344
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,344 |
ryzykowna jest wyplata z unibet, bezposrednio na konto bankowe, powiedzmy kwoty do 1k ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769 |
To już nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 98
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Nov 2009
Posty: 98 |
ryzykowna jest wyplata z unibet, bezposrednio na konto bankowe, powiedzmy kwoty do 1k ? Wypłata ???? Kurde człowiek martwi się aby w bannery nie klikać po 1 stycznia a Ty chcesz wypłacać ..
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
ryzykowna jest wyplata z unibet, bezposrednio na konto bankowe, powiedzmy kwoty do 1k ? Wypłata ???? Kurde człowiek martwi się aby w bannery nie klikać po 1 stycznia a Ty chcesz wypłacać .. a wychodzisz na ulice czy boisz sie ze cegla na glowke spadnie  nie znam czlowieka a uwierz mi troche ich jest ktory by od jutra bal sie choc w najmniejszym stopniu grac w necie, wplacac , wyplacac itd... wiec skoncz pisac takie glupoty bo jeszcze moze ktos uwierzy i bedzie sie za siebie ogladal bo przypadkowwo kliknie w baner np.Unibet 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 98
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Nov 2009
Posty: 98 |
Jeszcze 11 godzin wolnego obstawiania ! Grajmy Panowie i Panie i wygrywajmy kasę na niepewną przyszłość A tak na marginesie - uważajmy na bannerki bukmacherów spoza Unii
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Od 1.01.2010 nic się nie zaostrza.  Nie ma w tej ustawie jakiegokolwiek zakazu gry w unijnych bukach. Tak więc jutro spokojnie będę nadal obstawiał. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 4,430
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2007
Posty: 4,430 |
Nie będą nikogo ścigać, ustawa była nieprzygotowana to myślicie, że jak dotąd nikogo nie ścigali to teraz zaczną.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Sprawdźcie nowelizację, która wchodzi w życie za kilka godzin. Nie tam nic o zakazie gry w innych bukach (np. internetowych buków z innych krajów UE). Tak więc na razie jest dobrze.  Problemy są natomiast z inną ustawą, która jeszcze jest na etapie konsultacji z UE (UE zapewne wyrzuci ją do kosza bo jest niezgodna z zasadami wspólnego rynku  ). Ale to dopiero za kilka miesięcy się wszystko wyjaśni. Natomiast jutro wchodzi w życie spoko ustawa, i niech tak ona zostanie (bez kolejnych zmian). 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 98
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Nov 2009
Posty: 98 |
Daj link Conrad jak masz pod ręką do tej nowelizacji
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 1,724
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2009
Posty: 1,724 |
Od 1.01.2010 nic się nie zaostrza.  Nie ma w tej ustawie jakiegokolwiek zakazu gry w unijnych bukach. Tak więc jutro spokojnie będę nadal obstawiał.  Ty napewno skoro mieszkasz w Singapurze
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Ustawa nie dotyczy Singapuru tylko Polski. I w ustawie, która wchodzi w życie za kilka godzin, nie ma jakichkolwiek zakazów grania w unijnych bukach internetowych. Taka jest prawda.  Masz link do całej ustawy, sam możesz przecież sprawdzić.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,395 Likes: 2 |
Od 1.01.2010 nic się nie zaostrza.  Nie ma w tej ustawie jakiegokolwiek zakazu gry w unijnych bukach. Tak więc jutro spokojnie będę nadal obstawiał.  Ty napewno skoro mieszkasz w Singapurze Ty w Burkina Faso,chyba tez 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|