Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 143 z 149 1 2 141 142 143 144 145 148 149
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Ciekawe co by powiedzieli, jak by gość się tłumaczył, że za każdym razem kiedy zawierał zakład, robił to z terytorium jakiejś ambasady laugh

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Art, to jest pozostałość jakiejś innej ustawy, a ten zapis chyba tam był jak jeszcze internetu nie było w Polsce. Mam nadzieję, że to oczywiście zmienią, tym bardziej że już jest zwolnieniu od podatku do jakiejś tam kwoty właśnie dla zakładów w innych bukach unijnych.

Natomiast w obecnej ustawie, o której się tak wiele pisze, nie ma żadnych zakazów lub szlabanów odnośnie grania w unijnych bukach.

P.S. W Singapurze jest państwowy monopol na zakłady, ale ludzie grają na masową skalę przez net. Jak spojrzysz na Betfair, Ladbrokes czy Hilla to każdy z nich oferuje konta w Dolarze Singapurskim.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Conrad, nie sądzisz chyba, że ustawa hazardowa, która wprowadza zmiany w kilkunastu jak nie kilkudziesięciu innych ustawach, pominęłaby ten artykuł kks. Nie róbmy z ustawodawców idiotów.

Zresztą sprawa jest jasna według większości ekspertów.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Dodam, że nie jest to jakaś pozostałość, a ważny artykuł kks mówiący wprost o hazardzie.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Art300
Conrad, nie sądzisz chyba, że ustawa hazardowa, która wprowadza zmiany w kilkunastu jak nie kilkudziesięciu innych ustawach, pominęłaby ten artykuł kks. Nie róbmy z ustawodawców idiotów.

Zresztą sprawa jest jasna według większości ekspertów.

nie no tutaj to przesadziłeś i to na pewno jest jasne według większości ekspertów sądząc chociażby po opiniach o tej ustawie grin

ps a z buków unijnych nie róbmy przestępców bo wtedy okaże sie,ze sts to tez bandziory tongue

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
No ale piszesz o czymś co od lad istniało... zanim pojawił się internet u nas, zanim Polska weszła do UE.

Natomiast nowa ustawa niczego nie zaostrza, itd. Stąd twierdzenie, że od 1 stycznia się coś zmieniło na naszą niekorzyść nie ma pokrycia w faktach.

Masz rację, dziwi mnie pozostawienie jakiegoś bubla sprzed iluś lat (?) skoro jest teraz w prawie zwolnienie podatkowe od wygranych w zagranicznym (ale unijnym) buku do pewnej kwoty. smile

Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
H
veteran
veteran
H Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
Art. 96
W ustawie z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (Dz. U. z 2004 r. Nr 8, poz. 65, z późn. zm. [11])) wprowadza się następujące zmiany:



1) w art. 2 w ust. 1 dodaje się pkt 18 w brzmieniu:



„18) współdziałanie ze Służbą Celną w zakresie zwalczania przestępstw skarbowych, o których mowa w art. 107 § 1 Kodeksu karnego skarbowego.”;



2) w art. 36 ust. 2 otrzymuje brzmienie:



„2. Przeprowadzanie czynności wywiadu skarbowego polega, z zachowaniem ograniczeń wynikających z art. 36aa–36h na uzyskiwaniu, gromadzeniu, przetwarzaniu i wykorzystywaniu informacji o dochodach, obrotach, rzeczach i prawach majątkowych podmiotów podlegających kontroli skarbowej w celu wykonania zadań, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1, 2, 12 i 14 oraz w ust. 2, a także w art. 3 pkt 4 i 5, a także uzyskiwaniu, gromadzeniu, przetwarzaniu i wykorzystywaniu informacji o podmiotach, co do których zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 107 § 1 Kodeksu karnego skarbowego, w celu wykonywania zadania, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 18.”;



3) w art. 36c w ust. 1 po pkt 1 dodaje się pkt 1a w brzmieniu:



„1a) skarbowych, o których mowa w art. 107 § 1 Kodeksu karnego skarbowego,”;



4) w art. 36j ust. 2 otrzymuje brzmienie:



„2. Zakaz określony w ust. 1 nie ma zastosowania, jeżeli ustawa nakłada obowiązek lub umożliwia udzielenie takich informacji określonemu organowi albo obowiązek taki wynika z umów lub porozumień międzynarodowych, a także w przypadkach, gdy zatajenie takiej informacji prowadziłoby do zagrożenia życia lub zdrowia innych osób.”.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
To pozostawienie jest w pełni świadome.
Chcesz legalnie zagrać, to sobie póki co opuść terytorium RP.

I przy okazji mają bata, jak już kogoś bardzo będą chcieli udupić.


Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Conrad, a tak przy okazji, według Ciebie, jak zachowa się unijny buk, do którego polska służba celna wystąpi o dane polskich klientów ?

Dołączył: Dec 2009
Posty: 12
P
stranger
stranger
P Offline
Dołączył: Dec 2009
Posty: 12
Art300 o ile mi wiadomo to Polska także jest członkiem UE wiec jaki ma sens np. przkraczanie granicy w Cieszynie z laptopem ?

A co myślicie o graniu w bukach typu 188bet czy 12bet które są na angielskiej białej liście ale pochodzą z azjii filipiny itp., jakby nie było działają legalnie w kraju będącym w UE.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
[quote=psychol]Art300 o ile mi wiadomo to Polska także jest członkiem UE wiec jaki ma sens np. przkraczanie granicy w Cieszynie z laptopem ?

Znowu wałkowanie od początku?

Przepis nie mówi o UE, a o terytorium RP.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Art300
To pozostawienie jest w pełni świadome.
Chcesz legalnie zagrać, to sobie póki co opuść terytorium RP.

No ale tu mówisz o bublu napisanym kiedy, 5, 10, 15 lat temu? Już sam nie wiem. smile Do tego dziwne byłoby (a nawet sprzeczne) zwolnienie z podatku wygranych w unijnych bukach jeśli... te miały by być nielegalne? Lub opodatkowanie większych wygranych jeśli... miałoby to być nielegalne. smirk

Problemy mogą być jak ktoś gra w bukach nie działających na podstawie unijnej licencji. A podejrzewam, że dziwne firmy z drugiej części świata posługują się np. angielską licencję... ale tylko dla osób rejestrujących się z Anglii. Stąd mogą się tam reklamować. Natomiast jak ktoś z Polski się rejestruję to pewnie idzie to np. przez jakąś filipińską licencję i w tym momencie buk ma to gdzieś ale ze strony gracze nie jest to już legalne granie. Stąd lepiej się trzymać unijnych buków, które tu mają siedzibę.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Conrad, sprzeczności nie ma.
Opodatkowane lub nieopodatkowane, a więc legalne są wygrane w Unii zawarte na terenie Unii, ale poza RP.

Przepis wydaje się idiotyczny, ale stanowi potencjalny bat i w teorii przynajmniej ma chronić monopol państwowy.


Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
O monopolu mówię w przypadku gier losowych, a w przypadku zakładów ma w teorii chronić tych co się zarejestrowali w RP.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
W którym roku powstał ten zapis?

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Art300
Conrad, a tak przy okazji, według Ciebie, jak zachowa się unijny buk, do którego polska służba celna wystąpi o dane polskich klientów ?

po jaką cholere szukasz dziury w całym w dodatku siejesz większą paniore niż pokerowcy ?
nie ma noweli o e-graniu więc po co gdybać co by było gdyby.....

ps. odpowiedź jest prosta :
taka prośba musi mieć mocne uzasadnienie a skoro do tej pory nic nie zrobili to znaczy,że nie mają żadnych podstaw prawnych by ingerować w tą sferę co zresztą potwierdził ostatnio Olejniczak w wywiadzie dla PCWorld a w dodatku zakladając hipotetycznie taki zamysł to rozważając ewentualne "zajebiste" przychody z grzywien wezmą sie za pokera on-line choćby dlatego,że sami sie wykładają na tacy a Wiśniewski otwarcie mówi w TV,że z przyjemnościa będzie przestępcą hazardowym i na Swoje turnieje zaprasza Policje i celników.

Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin
Marat Safin
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Panowie, a ma ktoś może listę siedzib (w znaczeniu czy UE czy poza UE) wszystkich bardziej znanych buków? Bo trochę czasochłonne sprawdzanie po kolei, a może jest gdzieś zbiorczo to opisane?

Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin
Marat Safin
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Można by od razu taką listę przykleić w jakimś miejscu na forum co by każdy miał czarno na białym gdzie może grać, a co omijać szerokim łukiem wink

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Conrad
W którym roku powstał ten zapis?

A co to ma za znaczenie ?

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by AGASSI
Originally Posted by Art300
Conrad, a tak przy okazji, według Ciebie, jak zachowa się unijny buk, do którego polska służba celna wystąpi o dane polskich klientów ?

po jaką cholere szukasz dziury w całym w dodatku siejesz większą paniore niż pokerowcy ?
nie ma noweli o e-graniu więc po co gdybać co by było gdyby.....

ps. odpowiedź jest prosta :
taka prośba musi mieć mocne uzasadnienie a skoro do tej pory nic nie zrobili to znaczy,że nie mają żadnych podstaw prawnych by ingerować w tą sferę co zresztą potwierdził ostatnio Olejniczak w wywiadzie dla PCWorld a w dodatku zakladając hipotetycznie taki zamysł to rozważając ewentualne "zajebiste" przychody z grzywien wezmą sie za pokera on-line choćby dlatego,że sami sie wykładają na tacy a Wiśniewski otwarcie mówi w TV,że z przyjemnościa będzie przestępcą hazardowym i na Swoje turnieje zaprasza Policje i celników.

Otóż podstawą mogą być przepisy o współdziałaniu międzynarodowym w wykrywaniu przestępstw. Każdy buk ma zapis
1.) o wspóldziałaniu z Władzami i nie precyzuje o jakie Władze chodzi.
2. ) uprzedzający gracza o graniu na swoją własną odpowiedzialność we własnej jurysdykcji.

I mylisz się, że jeśli czegoś nie zrobili to nie maja żadnych podstaw prawnych.
Jezeli czegoś nie zrobili to najpewniej dlatego, że im się to nie opłaca.

Strona 143 z 149 1 2 141 142 143 144 145 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, aker, forty, $-man, kamel, Sensei, alfa, betowiec), 2,476 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,296
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1