Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438

Australian Open

Miejsce : Melbourne, Australia (+10 h)
Ranga turnieju : Wielki Szlem
Data : 18.01-31.01 2010 r.
Nawierzchnia : twarda
Pula nagród : 19'350'000 $
Uczestnicy : 128 zawodników w singlu / 64 pary w deblu
Oficjalna strona : www.ausopen.com
Drabinki : Singiel || Debel || Kwalifikacje
Plan Dnia : Zobacz
Wyniki na żywo : Oficjalny Livescore
Wyniki na komórkę : Mobile Livescore
Program TV : Eurosport 1 + Eurosport 2

Przydatne linki :

www.tennisbios.com - livescore, sylwetki, rankingi
www.fromsport.com - live video
www.myp2p.eu - linki do streamów
www.tennis.matchstat.com - wyniki i statystyki zawodników
www.tenisinfo.pl - wyniki i statystyki zawodników
www.atptennis.com - strona ATP
www.itftennis.com/mens - strona ITF


Bonus: Unibet
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Który zawodnik wygra w Melbourne ?
single choice
Roger Federer (20%, 21 Votes)
Rafael Nadal (27%, 28 Votes)
Novak Djokovic (3%, 3 Votes)
Juan Martin Del Potro (8%, 8 Votes)
Andy Murray (0%, 0 Votes)
Nikolay Davydenko (21%, 22 Votes)
Andy Roddick (2%, 2 Votes)
Robin Soderling (0%, 0 Votes)
Fernando Verdasco (1%, 1 Votes)
Jo-Wilfried Tsonga (1%, 1 Votes)
Fernando Gonzalez (0%, 0 Votes)
Gael Monfils (0%, 0 Votes)
Marin Cilic (0%, 0 Votes)
£ukasz Kubot (16%, 16 Votes)
kto¶ inny (1%, 1 Votes)
Total Votes: 103
Voting on this poll ends: 0 seconds ago

Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
F
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
F Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
M.Ebden-Poch Gradin
06.01. Gasquet R. - Ebden M. R16 6-3, 6-4 1.21 4.29
05.01. Ebden M. - Melzer J. 1R 7-5, 6-1 4.79 1.18
04.01. Ebden M. - Matosevic M. Q-QF 6-2, 6-2
03.01. Ebden M. - Klein B. Q-R16 6-4, 6-0
02.01. Ebden M. - Frost I. Q-1R 6-2, 6-2

Wyniki z Brisbane - tamtejsze warunki kortowe (piłki, nawierzchnia, pogoda) będą bardzo bardzo podobne do tych z Melbourne, a więc widać, że Ebden czuje się w nich bardzo dobrze. Jego rywal - Hiszpan, bez większych sukcesów na szybszych kortach niż mączka. Dla mnie jeden z najważniejszych meczów na kwale.

M.Przysiężny-M.Jaziri
Są słuchy, że Polak w formie, a skoro w formie to takich Tunezyjczyków ogrywać musi w dwóch krótkich setach.

D.Young-M.Lopez
Donald, lewa ręka, styl mocno ofensywny, częste wizyty przy siatce. Marc, baloniarz, słabe warunki fizyczne, oddał walkowerem swój mecz w Doha. Do tego w ostatnim roku grywał częściej debla niż singla.

Wszystko grane w 5Dimes.

Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114
W
Hard-hitter
Hard-hitter
W Offline
Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114

Matthew Ebden - Carlos Poch Grandin 1 1,52

Kolejny kurs niespodzianka. Forma Ebdena od dłuższego czasu zwyżkuje. Nie lubię pisać analiz z przywoływaniem statsów, które każdy może sobie sprawdzić, ale proszę: Pod koniec roku wygrał 4 futuresy w Australii i zaliczył przyzwoity występ w wewnętrznych qwalach do AO (pokonał m.in. Tomica), a w tym roku w Sydney przeszedł qwale,a potem pokonał Melzera.

Poch Grandin to tenisista reprezentujący klasyczną hiszpańską szkołę, w żadnym elemencie gry, nie wystający poza średniutki challengerowy level. Grę z głębi kortu opiera na topspinowym FH, często uderza z odwrotnego (potrafi zaskoczyć wzdłuż linii). Posyła nim sporo balonów, ale też potrafi rozrzucić rywal po korcie, złapać fajny kąt, raz za czas przyspieszyć. 1BH na podtrzymanie wymiany, urozmaica go slajsem. Do tego jest nieregularny. Nie widzę w jego grze atutów, które pozwoliłyby mu pokonać Ebdena, który należny do kategorii zawodników bardzo sprytnych,regularnych i prezentujących kontrolowaną agresję. To może być "czarny koń" kwalifikacji.

Do tego Dan Evans (1,23) z tenisistą, którego znają tylko jego rodzice.

Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
no risk no fun
no risk no fun
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
Aussie Open 2010 czas zacząć cop

# 3

Turniej Australian Open - kwalifikacje.

Karim Maamoun - Dayne Kelly

Kurs: 1,75 - Doxxbet



Przyznam szczerze że niejaki pan Maamoun Karim przyleciał chyba pozwiedzać tak piękny kraj jakim jest Australia bo innego powodu jego pobytu w tym turnieju nie widze.Egipcjanin od święta gra w jakimkolwiek turnieju pod szyldem ATP i w ostatnim turnieju w Doha gdzie rywalem był Łukasz Kubot zdobył aż całe dwa gemy. Młody Aussie na pewno zrobi wszystko żeby awansować dalej , gra u siebie i jest zdeterminowany aby zapewne pokazać się przed swoją publicznością i rodziną. Jeżeli nawet nie uda mu się ograć turystę z Egiptu to ten w następnej rundzie będzie bukował bilet do domu.



# 4

Turniej Australian Open - kwalifikacje.

Conors Niland - Henri Kontinen

Kurs: 1,80 - Doxxbet


Kontinen to wielki talent rodem z Finlandi , finalista juniorskiego Wimbledonu i jego styl gry jest stworzony do rywalizacji na szybkich nawierzchniach. Fin to jeden z nielicznych graczy w tourze, który często stosuje styl serv and volley zarówno po pierwszym jak i po drugim serwisie starą się atakować rywala w grze pod siecią. Gra bardzo dobrze i mocno fh , ładnie operuje jednoręcznym bh , jedyne czego mu potrzeba to doświadczenia i już najwyższa pora aby piąć się w hierarchi ATP. Rywalem jest Irlandczyk który pomimo swojego wieku dosyć incydentialnie pojawia się w rozgrywkach poważnej rangi.

Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114
W
Hard-hitter
Hard-hitter
W Offline
Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114
Mecz jeszcze nie ruszył, więc skopuje analizę z mojego tematu.


Matthew Ebden - Adrian Menedez-Maceiras 1 1,43


Konsekwentnie Ebden. Wczoraj obydwaj zdemolowali rywali, ale Ebelthite - przeciwnik Menedeza, to ten z kategorii bardziej drewnianych. O zwyżkowej formie Australijczyka pisałem wczoraj.

Jeszcze jeden szczegół przekonuje mnie do zagrania przeciw Hiszpanowi. Tydzień temu, w Sao Paulo, w przegranym meczu z Ramonem Delgado dwukrotnie wzywał lekarza (problem z barkiem i ból głowy), co oznacza, że niekoniecznie jest w optymalnym rytmie treningowym.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,227
B
veteran
veteran
B Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,227
Ebden miał bardzo słabych rywali...z Przysiężnym nie będzie mu tak łatwo.Polak ma duże szanse na awans. W dzisiejszych kwalach szukając wysokich kursów można grać pogromcę Levego - Bautiste Aguta,który na rozkladzie ma już nawet Koroleva ,z chimerycznym Sidorenko,który w Noumei formą raczej nie błysnąl....z dwójki challengerowców Brown-Ruffin wyżej oceniam szanse Browna,gdyż wiecej grał na hardzie,Ruffin preferował natomiast korty ziemne...przy własnej publice powinien też wygrać J. Sirianni,który w 1 rundzie ograł dobrego Quannę,natomiast jego przeciwnik Jan Minar męczyl się z mało znanym,popełniającym masę niewymuszonych błędów(56),Hindusem Bhambrim...

Dołączył: Jul 2009
Posty: 9,251
mln Offline
Arka Gdynia!
Arka Gdynia!
Dołączył: Jul 2009
Posty: 9,251
o Ebdenie piszesz że miał słabych rywali ale o tym ze gra u siebie nic
a o Siriannim że przy własnej publice powinien wygrać
smile

ja tam uważam że wcale Ebden w drugiej rundzie łatwego rywala nie miał, Menendez na szybkich nawierzchniach coś tam jednak gra wink

Dołączył: Jul 2009
Posty: 1,724
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2009
Posty: 1,724
Originally Posted by AG
o Ebdenie piszesz że miał słabych rywali ale o tym ze gra u siebie nic
a o Siriannim że przy własnej publice powinien wygrać
smile

ja tam uważam że wcale Ebden w drugiej rundzie łatwego rywala nie miał, Menendez na szybkich nawierzchniach coś tam jednak gra wink

Ebden o ile sie nie myle urodzil sie w RPA ... Gra u siebie co z tego takich Ebdenow maja w Australii mase to ze gra w Australii akurat w jego przypadku tak duzym atutem nie jest

Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
Nie wiem czy wniosę dużo do tematu, ale napiszę krótko.

W meczu Przysiężnego pewnie będą 3 sety. Od tego czy wygra będzie zależało w ilu z nich główka będzie pracowała poprawnie. Jeśli chodzi o umiejętności i potencjał to oczywiście Polak miażdży tutaj swojego przeciwnika, bo gdyby nie psychika to Ołówek byłby wg mnie spokojnie w TOP 100 (pewnie wielu się nie zgodzi).

Dołączył: Jan 2009
Posty: 116
Z
member
member
Z Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 116
Masz rację, tylko że główka to jedna ze składnych sukcesu. I to odróżnia top100 od reszty. Mocna głowa ma ogromne znaczenie.

Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Originally Posted by dreamer_21
Originally Posted by AG
o Ebdenie piszesz że miał słabych rywali ale o tym ze gra u siebie nic
a o Siriannim że przy własnej publice powinien wygrać
smile

ja tam uważam że wcale Ebden w drugiej rundzie łatwego rywala nie miał, Menendez na szybkich nawierzchniach coś tam jednak gra wink

Ebden o ile sie nie myle urodzil sie w RPA ... Gra u siebie co z tego takich Ebdenow maja w Australii mase to ze gra w Australii akurat w jego przypadku tak duzym atutem nie jest

Dokić też się urodziła w Chorwacji, a w Melbourn było jak było..

Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
Podoba mi się dzisiaj Simon Stadler z Kevinem Andersonem. Niemiec szaleje, pokonał ostatnio świetnie dysponowanego Dolgopolova Jr a potem przejechał się po Karanusicu. Anderson nigdy mnie nie przekonywał, choć przyznaję, że to opinia trochę "na sucho" bo nigdy go w akcji nie widziałem. Włodar pomożesz ? Co inni sądzicie na temat tego typu ? @2.74 to bardzo smakowity kursik

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,227
B
veteran
veteran
B Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,227
Szanse Stadlera i Andersona oceniam równo 50na 50....więc kurs zawyżony....nigdzie nie mogę znależc kursu na Bautiste Aguta z Ruffinem... nie grają dziś ????.....

Dołączył: Jul 2009
Posty: 9,251
mln Offline
Arka Gdynia!
Arka Gdynia!
Dołączył: Jul 2009
Posty: 9,251
Originally Posted by Broda345
Szanse Stadlera i Andersona oceniam równo 50na 50....więc kurs zawyżony....nigdzie nie mogę znależc kursu na Bautiste Aguta z Ruffinem... nie grają dziś ????.....

http://www.oddsportal.com/tennis/au...sta-agut-roberto-rufin-guillaume-165294/

Originally Posted by ArtekPotito
Podoba mi się dzisiaj Simon Stadler z Kevinem Andersonem. Niemiec szaleje, pokonał ostatnio świetnie dysponowanego Dolgopolova Jr a potem przejechał się po Karanusicu. Anderson nigdy mnie nie przekonywał, choć przyznaję, że to opinia trochę "na sucho" bo nigdy go w akcji nie widziałem. Włodar pomożesz ? Co inni sądzicie na temat tego typu ? @2.74 to bardzo smakowity kursik

jestem podobnego zdania, też zastanawiam się nad zagraniem Niemca
wyniki z dwóch poprzednich rund kwalifikacji robią wrażenie...

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,227
B
veteran
veteran
B Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,227
A wyniki z 2 poprzednich rund Bautisty Aguta ...nie robią wrażenia ???....moim zdaniem też bardzo dobry kurs....chociarz i tak nie zagram bo ani bwin,ani bah nie mają tego w ofercie......

Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114
W
Hard-hitter
Hard-hitter
W Offline
Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114
Originally Posted by ArtekPotito
Włodar pomożesz ? Co inni sądzicie na temat tego typu ? @2.74 to bardzo smakowity kursik

Artek, bilans Stadlera z serwismenami wynosi mniej więcej 50/50. Dla mnie to klasyczny no bet, ale jeśli ktoś szuka doga...

Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
F
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
F Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179


Mecz Young-Phau. Zwróćcie uwagę na budowę kortu. Wąski, położony w niezbyt cichej lokacji (w tle m.in. most). Warto przed zagraniem sprawdzić na jakim korcie będą grane Wasze mecze.
Zresztą to żadna tajemnica, na każdym szlemie boczne korty tak wyglądają i kwalifikanci mają pewną przewagę, która oczywiście nie musi być wykorzystana, warunki warunkami, ale umiejętności przede wszystkim.

Dołączył: Sep 2009
Posty: 2,290
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Sep 2009
Posty: 2,290
Pierwsza runda juz niedlugo a wiec moze zaczne od dwoch moich "perelek" smile

KUBOT-Zverev 1 kurs 1.64 10/10

Może troche przesadze,piszac ze Zverev nie ma szans w starciu z coraz lepiej grajacym Lukaszem, ale jakos od kiedy zobaczylem te pare czuje latwe 3-0 dla Naszego Rodaka. Lukasz ostatnio poprawil; praktycznie wszystkie elementy tenisowego rzemiosła, a z moich osobistych informacji wiem, ze ciezko trenowal przed tym turniejem i napewno na pierwszej rundzie tego turniejunie skonczy smile


GULBIS-Monaco 1 kurs 1.50 ( fortuna) unibet nawet po 1.75 ma teraz ale zapewne spadnie smile

Ernesto hm.... troche nieobliczalny jest , potrafi zagrac piekny mecz , ale tez kompletnie zawieść na kazdej lini, ostatnio jednak bardzo solidny turniej , a urwanie seta Federerowi stawia go w roli faworyta w pojedynku z Monaco smile


Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Nie popuszcze Isnerowi wink
Johny w tym tygodniu rozegral 14 setów ! Dla chlopaka o takich warunkach fizycznych sa to bardzo duze obciazenia. W dzisiejszym finalowym meczu z Clementem w 3 secie Isner wyglądal na zmeczonego i nie serwowal juz tak dobrze co podkreslali komentatorzy.
Dziwne tez ze jego mecz pierwszej rundy AO zostal zaplanowany na jutro no ale to juz jego problem. Jeden dzien "odpoczynku" to malo a jutro "Dżony" znowu rozegra przynajmniej 3 sety.
Seppi to solidny zawodnik choc ostatnio nie blyszczy. Szczegolnie dziwi łomot, który Wloch dostal od Hewitta.
Moj typ jednak jest przeciw Amerykanskiemu drewniakowi, ktorego limit szczescia powinien zostac wyczerpany. Do
Z doswidczenia wiem ze gracze, ktorzy wygrali turniej w nastepnym ( jesli graja odrazu w nastepnym tygodniu) szybko odpadają...oczywiscie wykluczam tutaj zawodnikow z czołowki rankingu.
Isner w Auckland wyrgal swoj pierwszy turniej rangi ATP wiec niech sie z tego cieszy smile

Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, latajaca_holenderka, Sensei, aker, alfa, Lukasz111, forty, ANZELMO, kamel, burbon, 11kera11, betowiec), 2,804 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,525
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1