Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 12 1 2 3 11 12
#3639514 22/01/2010 14:30
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Ranking kradzionych aut. Maluch ciągle w czołówce.

[Linked Image]

Fiat 126p znajduje się w czołówce najczęściej kradzionych samochodów w kraju. Jeszcze kilka lat temu z polskich ulic znikało około tysiąca maluchów rocznie.

Jeszcze w latach 2007 i 2008 maluch znajdował się na trzecim miejscu pod względem ilości skradzionych aut w Polsce. Przed fiatem znajdowały się tylko dwa Volkswageny: Passat i Golf. W zeszłym roku nasza narodowa duma straciła swoją pozycję na rzecz dwóch Audi: A4 i A6. Dlaczego - mimo swojego wieku - maluch jest jednym z najczęściej kradzionych aut i wyprzedza takie marki jak Toyota, Skoda czy Opel?

To, że malucha bardzo trudno spotkać na ulicach dużych miast, wcale nie oznacza, że w ogóle zniknął z polskich dróg. Zdaniem dziennikarza motoryzacyjnego Włodzimierza Zientarskiego mały fiat ciągle jest podstawowym samochodem wielu gospodarstw w kraju. - Na przykład cała ścina wschodnia. Jeżdżę tam często i na drogach mijam bardzo dużo maluchów- dodaje Zientarski.

Dziś rzadko zdarza się, żeby ukradzione auto ktoś chciał sprzedać w całości. W większości przypadków samochody są kradzione i rozbierane na części. Maluch jest już autem wiekowym, a oznacza, że części do niego to bardzo atrakcyjny towar, na który jest wielu chętnych.

Tylko w zeszłym roku z polskich ulic zniknęło 377 maluchów, czyli o 57 więcej niż takich modeli jak Skoda Octavia czy Toyota Corolla. W latach 2007-2008 ta liczba wynosiła od niespełna 600 do nawet 800. Dla porównania drugie najczęściej kradzione auto w Polsce -Volkswagen Passat - w zeszłym roku skradziono 1770 razy.

Poniżej prezentujemy listę najczęściej kradzionych aut w zeszłym roku

[Linked Image]

Z danych zebranych przez policję wynika, że największym zainteresowaniem złodziei cieszą się auta niemieckie. Wbrew panującej opinii, auta japońskie, np. Toyoty, wcale nie giną tak często, jak się sądzi. Oprócz aut niemieckich u góry tabeli znalazło się sporo Fiatów. Właściciele aut francuskich mogą spać spokojnie. Francuzy najrzadziej pojawiają się statystykach policyjnych.


- - - -

nie dziwota, że maluch zajmuje pierwsze miejsce, przecież młody narybek zlodziei to na nim stawia pierwsze kroki ; D

Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Mar Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Porusza się ktoś tutaj z obecnych VW Borą ?
Jeśli tak proszę o jakieś opinie smile

Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Czy ktos ma auto ubezpieczone (oc+ac+nnw) w pzm tu, bo ja korzystajac z kalkulatora ubezpieczen obliczylem skladke i wyszlo mi zdecydowanie najtaniej wlasnie u nich. Czy oni sa rzeczywicie tacy tani ?

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
NSA podtrzymał wyrok w sprawie rejestracji aut z kierownicą po prawej stronie.

Dołączył: Apr 2003
Posty: 145
member
member
Dołączył: Apr 2003
Posty: 145
Originally Posted by Linc
Czy ktos ma auto ubezpieczone (oc+ac+nnw) w pzm tu, bo ja korzystajac z kalkulatora ubezpieczen obliczylem skladke i wyszlo mi zdecydowanie najtaniej wlasnie u nich. Czy oni sa rzeczywicie tacy tani ?

Chodzi Ci o Polski Związek motorowy?

Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Linc moj ojciec ma ten wlasnie pakiet w PZM. Ceny maja naprawde konkurencyjne wink
Pzdr

Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
Originally Posted by Llama
NSA podtrzymał wyrok w sprawie rejestracji aut z kierownicą po prawej stronie.

a jaki był wyrok? to juz można sprowadzac i rejestrować?

Dołączył: Jan 2007
Posty: 173
R
member
member
R Offline
Dołączył: Jan 2007
Posty: 173
Originally Posted by lucart
Originally Posted by Llama
NSA podtrzymał wyrok w sprawie rejestracji aut z kierownicą po prawej stronie.

a jaki był wyrok? to juz można sprowadzac i rejestrować?

http://www.twoja-firma.pl/wiadomosc/16803885,rejestracja-auta-z-kierownica-po-prawej-stronie-zabroniona-chyba-ze.html

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Witam. No wiec szukam jakiegos samochodu do 25 tys zl MAX. Co mnie interesuje no, wiec
- diesel(sedan, limuzyna) silnik 1.8, 1.9 tdi(tdci). Do 2.0 starczy calkowicie.
- wyposazenie przydaloby sie lepsze

Oczywiscie najwazniejsze ekonomiczny, a zarazem dynamiczny grin Japonczyki raczej odpadaja ze wzgledu na drogie czesci, choc zamienniki moze i juz sa w miare tanie sam nie wiem...

Myslalem o Audi A4 ale poczytalem co nieco aluminiowe zawieszenie, wiec odpada.
Passat B5 fajny wchodzi u mnie w gre.
Focus po faceliftingu po 2001r(we wczesniejszych rocznikach standardowo padala pompa i do wymiany).

Ogolnie chyba zdecyduje sie na niemca. Dosyc zmieszany jestem. Czekam na jakies rady, opinie Wasze propozycje wink

Odswiezam prozbe z poprzedniego tematu. Kolejne opcje Lybra Lancia hoho smile ale te czesci slabo dostepne w Lublinie heh ale samochodzik pierwsza klasa. Wyposazenie premiera smile
Skoda Octavia tez piekny samochod prosze jeszcze raz o kilka rad.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
a Ford Mondeo tylko jak już to z silnikiem 2.0 TDDI

Kuzyn na taksówce ma od 1,5 roku i jeszcze nic nie nawaliło. A wyposażenie do tych uboższych nie należy ;-)


Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Silnik TDDI byl chyba montowany w pierwszych modelach Mondeo, czyli rok 2001, tak mi sie wydaje. Fakt silnik jest lepszy, wytrzymalszy od TDCI, ale kultura pracy niezybt zachwyca.
Znajomy smigal takim Mondeo, kiedy padlo sprzeglo, koszt wymiany =600 funtow. Dodam, ze bylo to w UK, ale cena i masakrycznie droga. Do tego czesto siada nawiew, mu dzilal tylko max. Auto za ta cene w Polsce napewno nie do przyjecia, chyba, ze trafisz na super egzemplarz a nie ruine z zachodu z przebiegiem 400 tys.
Powodzonka

Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
dokladnie, Mondeo dobry wybor i wcale nie taki drogi, jesli mowimy o dieslu to tylko ten mocniejszy silnik czyli jak sie nie myle 135 KM, tak mi powiedzial kiedys gosciu, ktory sprowadza auta wink + to co wyczytalem w necie, natomiast ja mialem stycznosc z benzyniakiem, kolega jezdzil w Anglii na taxi + wozil ludzi na lotniska ( nawet 3 razy w tygodniu po 200km w jedna strone ) i chwalil sobie autko, nawet byl w Polsce i na gaz go u nas przerobil wink

Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,083
M
old hand
old hand
M Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,083
Co do TDCI to troche przesadzone w necie opinie jak się to psują, wydaje mi się, że jeden przeczyta od drugiego a potem powtarza i stąd te opinie, ja mam juz od blisko roku TDCI Mondeo z 2005 roku po lifcie i auto spisuje się super do tego jak na auto w tej cenie jest bardzo dobry komfort jazdy oraz super zawieszenie no i świetne wyposażenie mam wersje Titanium, a TDDI, które kolega poleca wyżej to powiem tylko tyle że silnik jest mniej zawansowany technicznie więc i pewnie się mniej psuje statystycznie ale kultura pracy jak i osiągi sa duzo gorsze w porównaniu do TDCI. Jak ktos kupi w dobrym stanie TDCI i będzie lał dobrej jakości paliwo to nie będzie miał kłopotów. Tak więc ja polecam Mondeo TDCI jak już kupowac Mondka w dieslu.

Dołączył: Jan 2007
Posty: 6,991
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Jan 2007
Posty: 6,991
Panowie ma ktoś z Was Audi a3? A moze jakis znajomy?

Ile spala na 100km?

Chodzi mi o różne wersje silnikowe smile

Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
http://www.autocentrum.pl/spalanie/audi/a3/8l.html

Możesz sobie wybrać silnik jaki chcesz ;-)


Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Rangiz jedziesz na zlot? grin

Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
Originally Posted by lupus
Rangiz jedziesz na zlot? grin

za daleko mam ;-)

a na serio to nie wiem kiedy bede mial egzaminy dokladnie i jak z praca wypali.

#3775774 28/03/2010 07:30
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Witam.

Stoję w obliczu wyboru samochodu. Nie będę mówił co mi się podoba, a co nie, by niczego nie sugerować. Zaznaczę tylko konieczne parametry.
Bardzo proszę o doradę lub wskazanie miejsc gdzie znajdę obiektywne opinie. Nie chciałbym trafić na artykuły sponsorowane lub podobne historie.

Cena - max 50000 zł brutto.
Rok - raczej nie starszy niż 2007.
Koniecznie kombi, silnik na 99% ma być o pojemności 1.9 w dieslu.
Samochód ma być ekonomiczny i nie drogi w eksploatacji.

Większość osób tutaj ma pewnie samochód, może ktoś jeździ tym czego ja szukam i jest zadowolony..?

Bardzo mi zależy na Waszej opinii.

Pozdrawiam, Łukasz

Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102

Strona 1 z 12 1 2 3 11 12

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, forty, rafal08, ANZELMO, Sensei, rymoholik, alfa, $-man, bukma, burbon), 1,412 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,704
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1