Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
No własnie, czy warto? Jezeli tak to do jakiego certyfikatu najlepiej sie przygotowywac? Jak sie przygotowywac? Jak wygladaja egzaminy? Gdzie sie zglaszac i czy uczeszcza sie na jakies kursy czy tez przygotowuje sie samemu ?

Studiowalem anglistyke przez rok i na koniec podchodzilismy do czegos na wzor FCE (mowienie,czytanie,sluchanie, use of english)Zabraklo mi 2% do zaliczenia roku i nie bylo zmiłuj smile

Chce cos zrobic na wlasna reke. Moze ktos z was robil cos takiego i poleci albo skontruje moj pomysl ? smile

Bonus: Unibet
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425

Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Uczyc sie warto, robic certyfikat nie warto.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
H
veteran
veteran
H Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
Originally Posted by Wychowany_Na_Nalewce
Uczyc sie warto, robic certyfikat nie warto.
dlaczego nie warto robić certyfikatu?

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by Wychowany_Na_Nalewce
Uczyc sie warto, robic certyfikat nie warto.

zła teza. certyfikat warto, gdy jest środkiem a nie celem.

Dołączył: Jan 2009
Posty: 432
B
addict
addict
B Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 432
Jezeli chodzi o zycie zawodowe i w CV bedzie wzmianka o cer. to masz wieksze szanse na lepsza prace smile

Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Originally Posted by hanele
Originally Posted by Wychowany_Na_Nalewce
Uczyc sie warto, robic certyfikat nie warto.
dlaczego nie warto robić certyfikatu?

Znajomosc jezyka angielskiego pracodawca jest w stanie zweryfikowac w 10 minut podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ktorej czesc (albo calosc) po prostu odbedzie sie w jez. angielskim.

Nie spotkalem sie z sytuacja zeby na stanowisko gdzie rzeczywiscie wymagany jest angielski ktos zostal przyjety wylacznie na podstawie jakiegos swistka.

Reasumujac:
- masz papier, a nie znasz jezyka - i tak cie udupią
- nie masz papieru, a znasz jezyk - dasz sobie rade

Oczywiscie mowie o Polsce, bo na Zachodzie to takie papierki sa juz calkowicie bezwartosciowe.

Uczyc sie, wiec trzeba, ale sam papier zadnej roznicy nie zrobi.

Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
Exp Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
WNN ma racje w 100% piwo

Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Originally Posted by Wychowany_Na_Nalewce
Originally Posted by hanele
Originally Posted by Wychowany_Na_Nalewce
Uczyc sie warto, robic certyfikat nie warto.
dlaczego nie warto robić certyfikatu?

Znajomosc jezyka angielskiego pracodawca jest w stanie zweryfikowac w 10 minut podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ktorej czesc (albo calosc) po prostu odbedzie sie w jez. angielskim.

Nie spotkalem sie z sytuacja zeby na stanowisko gdzie rzeczywiscie wymagany jest angielski ktos zostal przyjety wylacznie na podstawie jakiegos swistka.

Reasumujac:
- masz papier, a nie znasz jezyka - i tak cie udupią
- nie masz papieru, a znasz jezyk - dasz sobie rade

Oczywiscie mowie o Polsce, bo na Zachodzie to takie papierki sa juz calkowicie bezwartosciowe.

Uczyc sie, wiec trzeba, ale sam papier zadnej roznicy nie zrobi.

To ja zadam jedno pytanie: Kogo pracodawca zaprosi na rozmowe kwalifikacyjna: Pana z certyfikatem czy Pana bez certyfikatu aczkolwiek z wpisana w Cv-ce znajomoscia jez. ang.

Przeczytalem dzisiaj duzo informacji u wujka google i raczej sie zdecyduje. Problemem moze byc sam kurs, bo w Gorzowie Wlkp gdzie mieszkam takiego typu rzeczy nie prowadza ... ale Szczecin nie jest daleko a mam duzo wolnego czasu.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
H
veteran
veteran
H Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
Originally Posted by Wychowany_Na_Nalewce
Originally Posted by hanele
Originally Posted by Wychowany_Na_Nalewce
Uczyc sie warto, robic certyfikat nie warto.
dlaczego nie warto robić certyfikatu?

Znajomosc jezyka angielskiego pracodawca jest w stanie zweryfikowac w 10 minut podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ktorej czesc (albo calosc) po prostu odbedzie sie w jez. angielskim.

Nie spotkalem sie z sytuacja zeby na stanowisko gdzie rzeczywiscie wymagany jest angielski ktos zostal przyjety wylacznie na podstawie jakiegos swistka.

Reasumujac:
- masz papier, a nie znasz jezyka - i tak cie udupią
- nie masz papieru, a znasz jezyk - dasz sobie rade

Oczywiscie mowie o Polsce, bo na Zachodzie to takie papierki sa juz calkowicie bezwartosciowe.

Uczyc sie, wiec trzeba, ale sam papier zadnej roznicy nie zrobi.
kumaty angol + certyfikat = win smile
certyfikatu nie tak łatwo się otrzymuje...zresztą pracodawca pracodawcy nierówny, ... taki potrafi ocenić ludka i w ciągu < 5 min czy mu odpowiada wink

Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
Exp Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
na to czy pracodawca zaprosi Cie na rozmowe kwalifikacyjna decydujace sa raczej inne czynniki, raczej nie certyfikat, bo to jak wspomnial WNN latwo mozna zweryfikowac... wiem bo kilka razy to przerabialem smile

Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
H
veteran
veteran
H Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
anglistów teraz jak na zawołanie...rynek się już zrobił wybredny ..certyfikaty to m.in. wyciąganie kasy, ale...pracodawcy to procedury & procedury wink

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by Wychowany_Na_Nalewce
Oczywiscie mowie o Polsce, bo na Zachodzie to takie papierki sa juz calkowicie bezwartosciowe.

Uczyc sie, wiec trzeba, ale sam papier zadnej roznicy nie zrobi.


# IELTS jest wymagany przez ambasady Australii, Nowej Zelandii i Kanady od osób, które chcą wyemigrować do tych krajów.
# IELTS (od 6.5 punktów) wymagany jest przez Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jako potwierdzenie kwalifikacji językowych osób starających się o obywatelstwo brytyjskie.

pozdrowienia smile

Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
Exp Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
"od osob starajacych sie o obywatelstwo" - mowi samo za siebie...

Llama wydaje mi sie, ze tu jest mowa o ewentualnych korzysciach zwiazanych z przyszla kariera zawodowa...

pozdroffffffki wink

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
no to spróbuj podjąć pracę w Australii bez IELTS.
powodzenia.

Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
Exp Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
Llama nie chce sie wdawac w dluzsza dyskusje na ten temat, bo poprostu nie mam takiej wiedzy, ale chyba maly % ludzi wybiera sie za chlebem do Australii. Jesli juz, to wtedy mozna to zrobic, ale to dosc specyficzna sytuacja...

Poza tym uscislajac, kangury to raczej nie "Zachod" smile

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ja bronię swej tezy, że certyfikat ma sens, gdy jest środkiem a nie celem.
Żyjąc w realiach UE, gdzie już wszyscy zapomnieliśmy o wizach celowość FCE CAE jest podejrzana, co innego z CPE, szacun dla posiadaczy.
Natomiast rynek pracy nie ogranicza się do UE, jest jeszcze wiele europejskich krajów + spory kawałek anglojęzycznego świata, gdzie pewne certyfikaty są wymagane.

pzdr

Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
W
Wiara Gwarancja Wygranej
Wiara Gwarancja Wygranej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
Podszkol swój język tak by bez problemu się z każdym dogadać to wtedy sobie możesz zrobić i wpisywać że masz certyfikat bo zwykły nauczyciel angielskiego by Cie od razu łyknął.

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Originally Posted by pawel Wafel
Podszkol swój język tak by bez problemu się z każdym dogadać to wtedy sobie możesz zrobić i wpisywać że masz certyfikat bo zwykły nauczyciel angielskiego by Cie od razu łyknął.



dokładnie, studiuję ang.(i jeszcze drugi kierunek) i wykładowcy nam mówią o tych różnych szkółkach metodach itp, na kursie masz ok 3 godzin zegarowych tygodniowo, na angielskim normalnie 21 wiec różnica ogromna. Jak potrzebujesz papierka to spoko, ale jeśli chcesz się nauczyć dobrze języka to nie tędy droga.

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
żeby otrzymać certyfikat wystarczy zdać egzamin. w jaki sposób się człek przygotuje do egzaminu, to już jego brocha.

pzdr

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (JelineK, Lukasz111, rafal08, aker, burbon), 866 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,567
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1