Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 8 z 20 1 2 6 7 8 9 10 19 20
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
nie pocieszyles mnie laugh smile a jakie to prochy ? i co mam rozumie przez niezbyt mily tydzien tongue

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
mnie pomogły leki (niestety na receptę) zawierające pantoprazol (podobno objawem powinna być też zgaga, ale ja nie miałem, a leki pomogły), z tego co mi moja pani doktor wyjaśniła to ten ból może być spowodowany przepukliną rozworu przełykowego, ale nie musi, mogą to być początki takiej choroby i po zjedzeniu dużej ilości jedzenia występują takie bóle, możecie sobie o tym poczytać w necie, że leczy się to właśnie pantoprazolem, a w gorszych przypadkach dopiero robi się gastroskopie i stosuje poważniejsze leczenie

różnica między wrzodami a właśnie przepukliną rozworu przełykowego jest taka, że w przypadku tych pierwszych ból ustępuje po zjedzeniu, a w przypadku drugim ból ogromnie nasila się po wrzuceniu czegokolwiek do żołądka (nawet piciu wody)

od razu do ekspertów medycznych i lekarzy (lub przyszłych lekarzy wink ): słabo znam się na medycynie, opisałem tylko sytuację na przykładzie własnych doświadczeń

Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
jeśli chodzi o unikanie takich bólów to sposób jest raczej tylko jeden: po prostu się nie obżerać, choroba ta występuje najczęściej u ludzi którzy właśnie lubią "nażreć się ile wlezie"

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
mnie zoladek boli caly czas. w sumie nie wiem juz czy dlatego, ze jestem glodny, czy dlatego ze cos mu sie stalo tongue W ogole jakos niezle bekam ;]
Dostalem jakis lactiv up i nifuroksazyd od doktorka. Mowil ze wrzody to raczej nie sa bo ... mam biegunke ;] laugh

Dołączył: Dec 2009
Posty: 2,498
C
Viva Las Vegas!
Viva Las Vegas!
C Offline
Dołączył: Dec 2009
Posty: 2,498
a moze to po prostu grypa żołądkowa?

Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
H
veteran
veteran
H Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
Originally Posted by lelu
mnie zoladek boli caly czas. w sumie nie wiem juz czy dlatego, ze jestem glodny, czy dlatego ze cos mu sie stalo tongue W ogole jakos niezle bekam ;]
Dostalem jakis lactiv up i nifuroksazyd od doktorka. Mowil ze wrzody to raczej nie sa bo ... mam biegunke ;] laugh
rano..lub inaczej, pora o której wstajesz, a jeszcze inaczej zanim coś zjesz, po umyciu zębów wink wypij przez pierwsze trzy, cztery dni, dwie łyżki stołowe oleju lub oliwy (z pierwszego toczenia wink ) , a w następne dni już możesz tylko po jednej łyżce. Olej może byc jakikolwiek, ale najlepszy jest z dyni ... zjedz banana (powoli) najlepiej zielonego (oczywiście bez przesady zielonego, ale takiego niedojrzałego) iiiiii pamiętaj, by nie połykac jakiegokolwiek jedzenia w pośpiechu... nie "zryj" tylko jedz wink bo jedzac byle jak tzn. robiąc przy tym wiele innych rzeczy naraz, łykasz za dużo powietrza po prostu. smile Bedzie dobrze...a bananki jedz po jednym, tak długo aż ci sie znudzi smile Olej mozesz sobie pić i pic...nie zaszkodzi a na jelita itp. itd pomoże. smile ...Nie pal naczczo, nie pij kawy naczczo, unikaj mleka naczczo, boś juz duży grin
Będzie dobrze..teraz jest taka pora, dziwna pora dla wrażliwych jelit wink

Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
H
veteran
veteran
H Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
Originally Posted by hanele
Originally Posted by lelu
mnie zoladek boli caly czas. w sumie nie wiem juz czy dlatego, ze jestem glodny, czy dlatego ze cos mu sie stalo tongue W ogole jakos niezle bekam ;]
Dostalem jakis lactiv up i nifuroksazyd od doktorka. Mowil ze wrzody to raczej nie sa bo ... mam biegunke ;] laugh
rano..lub inaczej, pora o której wstajesz, a jeszcze inaczej zanim coś zjesz, po umyciu zębów wink wypij przez pierwsze trzy, cztery dni, dwie łyżki stołowe oleju lub oliwy (z pierwszego toczenia wink ) , a w następne dni już możesz tylko po jednej łyżce. Olej może byc jakikolwiek, ale najlepszy jest z dyni ... zjedz banana (powoli) najlepiej zielonego (oczywiście bez przesady zielonego, ale takiego niedojrzałego) iiiiii pamiętaj, by nie połykac jakiegokolwiek jedzenia w pośpiechu... nie "zryj" tylko jedz wink bo jedzac byle jak tzn. robiąc przy tym wiele innych rzeczy naraz, łykasz za dużo powietrza po prostu. smile Bedzie dobrze...a bananki jedz po jednym, tak długo aż ci sie znudzi smile Olej mozesz sobie pić i pic...nie zaszkodzi a na jelita itp. itd pomoże. smile ...Nie pal naczczo, nie pij kawy naczczo, unikaj mleka naczczo, boś juz duży grin
Będzie dobrze..teraz jest taka pora, dziwna pora dla wrażliwych jelit wink
a..i jeszcze jedno, nie naczczo shocked , tylko na czczo wink

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Też miałem taki ból i się okazało, że przerwałem błonę żołądkową nierozpuszczoną polopiryną (aspiryną czy czymś podobnym). Lek na to był cholernie drogi ale po trzech dniach przeszło.
Od tamtej pory zawsze rozpuszczam lekarstwa w szklance albo łykam powlekane.

Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
oblanie ostatniego terminu kolokwium puke

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
dzieki panowie za rady. Jak juz wspomnialem kompletnie nie amm pojecia co moglo sie mi stac.
Nie pije kawy, nie zyje w stresie, nie pale tzn nie nalogowo (w sumie bierne szkodzi bardziej:P pale tylko na dobranoc i to rzadko i ew jak ide na imprezke do alkoholu) nie wpieprzam niewiadomo jakich legow - tydzien temu zjadlem ze dwie aspiriny bo choroba mnie lapala. Takze mam nadzieje, ze to zwykle zatrucie... z drugiej strony to juz 3 dzien sie konczy jak mnie boli wiec tez troche daje do myslenia.

Dołączył: Feb 2009
Posty: 854
old hand
old hand
Dołączył: Feb 2009
Posty: 854
Originally Posted by Boomber
oblanie ostatniego terminu kolokwium puke

Boomber, ty na polibudzie w gliwicach studiujesz, dobrze kojarze ?:)

Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
w katowicach

Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Pójść na dyskoteke i dostać wpierdol od kilku najebanych wieśniaków za nic!!!!! Jebać wieśniaków !!!!

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
-przydaloby mi sie troche ekstra kasy
-przydaloby sie wziac za prace licencjacka, a wlasciwie ogolnie za studia
-chcialbym wyprostowac pewna sytuacje miedzy dziewczyna no ale tego chyba sie zrobic nie da

ide jesc;]

Dołączył: Dec 2005
Posty: 30,622
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 30,622
Originally Posted by th0mas
Pójść na dyskoteke i dostać wpierdol od kilku najebanych wieśniaków za nic!!!!! Jebać wieśniaków !!!!

znalazl sie miastowy laugh

moze troche kultury?

Dołączył: Apr 2006
Posty: 26,275
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 26,275
Originally Posted by th0mas
Pójść na dyskoteke i dostać wpierdol od kilku najebanych wieśniaków za nic!!!!! Jebać wieśniaków !!!!

laugh widzisz nie dostales za nic

Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Pettersen w dupie mam teraz kulture. Czego mam mieć rozjebane oko przez tydzień lub dwa, skoro nawet zaczepki nie szukałem, a jedynie na szluga wyszedłem.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 8,082
aka Schranzer
aka Schranzer
Dołączył: Jan 2005
Posty: 8,082
ja myślę, że th0mas pisząc wieśniaki miał na myśli niewychowaną, trudną, łysą młodzież grin

Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Pozatym wkurwia mnie to, że kolejne pare stówek na nowe okulary musze wydać ;/ Ehhh szkoda słów.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Heheh Rusty ma racej, nie miałem zamiaru urazić osób zamieszkujących polskie wsie.

Strona 8 z 20 1 2 6 7 8 9 10 19 20

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, betowiec, latajaca_holenderka, aker, burbon, alfa, rafal08, Lukasz111, $-man, ElNinho[mmdea]), 3,025 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,748
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1