|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
nie pocieszyles mnie  a jakie to prochy ? i co mam rozumie przez niezbyt mily tydzien 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
|
|
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060 |
mnie pomogły leki (niestety na receptę) zawierające pantoprazol (podobno objawem powinna być też zgaga, ale ja nie miałem, a leki pomogły), z tego co mi moja pani doktor wyjaśniła to ten ból może być spowodowany przepukliną rozworu przełykowego, ale nie musi, mogą to być początki takiej choroby i po zjedzeniu dużej ilości jedzenia występują takie bóle, możecie sobie o tym poczytać w necie, że leczy się to właśnie pantoprazolem, a w gorszych przypadkach dopiero robi się gastroskopie i stosuje poważniejsze leczenie różnica między wrzodami a właśnie przepukliną rozworu przełykowego jest taka, że w przypadku tych pierwszych ból ustępuje po zjedzeniu, a w przypadku drugim ból ogromnie nasila się po wrzuceniu czegokolwiek do żołądka (nawet piciu wody) od razu do ekspertów medycznych i lekarzy (lub przyszłych lekarzy  ): słabo znam się na medycynie, opisałem tylko sytuację na przykładzie własnych doświadczeń
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
|
|
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060 |
jeśli chodzi o unikanie takich bólów to sposób jest raczej tylko jeden: po prostu się nie obżerać, choroba ta występuje najczęściej u ludzi którzy właśnie lubią "nażreć się ile wlezie"
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
mnie zoladek boli caly czas. w sumie nie wiem juz czy dlatego, ze jestem glodny, czy dlatego ze cos mu sie stalo  W ogole jakos niezle bekam ;] Dostalem jakis lactiv up i nifuroksazyd od doktorka. Mowil ze wrzody to raczej nie sa bo ... mam biegunke ;] 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2009
Posty: 2,498
Viva Las Vegas!
|
|
Viva Las Vegas!
Dołączył: Dec 2009
Posty: 2,498 |
a moze to po prostu grypa żołądkowa?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250 |
mnie zoladek boli caly czas. w sumie nie wiem juz czy dlatego, ze jestem glodny, czy dlatego ze cos mu sie stalo  W ogole jakos niezle bekam ;] Dostalem jakis lactiv up i nifuroksazyd od doktorka. Mowil ze wrzody to raczej nie sa bo ... mam biegunke ;]  rano..lub inaczej, pora o której wstajesz, a jeszcze inaczej zanim coś zjesz, po umyciu zębów  wypij przez pierwsze trzy, cztery dni, dwie łyżki stołowe oleju lub oliwy (z pierwszego toczenia  ) , a w następne dni już możesz tylko po jednej łyżce. Olej może byc jakikolwiek, ale najlepszy jest z dyni ... zjedz banana (powoli) najlepiej zielonego (oczywiście bez przesady zielonego, ale takiego niedojrzałego) iiiiii pamiętaj, by nie połykac jakiegokolwiek jedzenia w pośpiechu... nie "zryj" tylko jedz  bo jedzac byle jak tzn. robiąc przy tym wiele innych rzeczy naraz, łykasz za dużo powietrza po prostu.  Bedzie dobrze...a bananki jedz po jednym, tak długo aż ci sie znudzi  Olej mozesz sobie pić i pic...nie zaszkodzi a na jelita itp. itd pomoże.  ...Nie pal naczczo, nie pij kawy naczczo, unikaj mleka naczczo, boś juz duży Będzie dobrze..teraz jest taka pora, dziwna pora dla wrażliwych jelit 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250 |
mnie zoladek boli caly czas. w sumie nie wiem juz czy dlatego, ze jestem glodny, czy dlatego ze cos mu sie stalo  W ogole jakos niezle bekam ;] Dostalem jakis lactiv up i nifuroksazyd od doktorka. Mowil ze wrzody to raczej nie sa bo ... mam biegunke ;]  rano..lub inaczej, pora o której wstajesz, a jeszcze inaczej zanim coś zjesz, po umyciu zębów  wypij przez pierwsze trzy, cztery dni, dwie łyżki stołowe oleju lub oliwy (z pierwszego toczenia  ) , a w następne dni już możesz tylko po jednej łyżce. Olej może byc jakikolwiek, ale najlepszy jest z dyni ... zjedz banana (powoli) najlepiej zielonego (oczywiście bez przesady zielonego, ale takiego niedojrzałego) iiiiii pamiętaj, by nie połykac jakiegokolwiek jedzenia w pośpiechu... nie "zryj" tylko jedz  bo jedzac byle jak tzn. robiąc przy tym wiele innych rzeczy naraz, łykasz za dużo powietrza po prostu.  Bedzie dobrze...a bananki jedz po jednym, tak długo aż ci sie znudzi  Olej mozesz sobie pić i pic...nie zaszkodzi a na jelita itp. itd pomoże.  ...Nie pal naczczo, nie pij kawy naczczo, unikaj mleka naczczo, boś juz duży Będzie dobrze..teraz jest taka pora, dziwna pora dla wrażliwych jelit  a..i jeszcze jedno, nie naczczo  , tylko na czczo 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Też miałem taki ból i się okazało, że przerwałem błonę żołądkową nierozpuszczoną polopiryną (aspiryną czy czymś podobnym). Lek na to był cholernie drogi ale po trzech dniach przeszło. Od tamtej pory zawsze rozpuszczam lekarstwa w szklance albo łykam powlekane.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989 |
oblanie ostatniego terminu kolokwium 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
dzieki panowie za rady. Jak juz wspomnialem kompletnie nie amm pojecia co moglo sie mi stac. Nie pije kawy, nie zyje w stresie, nie pale tzn nie nalogowo (w sumie bierne szkodzi bardziej:P pale tylko na dobranoc i to rzadko i ew jak ide na imprezke do alkoholu) nie wpieprzam niewiadomo jakich legow - tydzien temu zjadlem ze dwie aspiriny bo choroba mnie lapala. Takze mam nadzieje, ze to zwykle zatrucie... z drugiej strony to juz 3 dzien sie konczy jak mnie boli wiec tez troche daje do myslenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2009
Posty: 854
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2009
Posty: 854 |
oblanie ostatniego terminu kolokwium  Boomber, ty na polibudzie w gliwicach studiujesz, dobrze kojarze ?:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244 |
Pójść na dyskoteke i dostać wpierdol od kilku najebanych wieśniaków za nic!!!!! Jebać wieśniaków !!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
-przydaloby mi sie troche ekstra kasy -przydaloby sie wziac za prace licencjacka, a wlasciwie ogolnie za studia -chcialbym wyprostowac pewna sytuacje miedzy dziewczyna no ale tego chyba sie zrobic nie da
ide jesc;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 30,622
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 30,622 |
Pójść na dyskoteke i dostać wpierdol od kilku najebanych wieśniaków za nic!!!!! Jebać wieśniaków !!!! znalazl sie miastowy  moze troche kultury?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 26,275
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 26,275 |
Pójść na dyskoteke i dostać wpierdol od kilku najebanych wieśniaków za nic!!!!! Jebać wieśniaków !!!!  widzisz nie dostales za nic
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244 |
Pettersen w dupie mam teraz kulture. Czego mam mieć rozjebane oko przez tydzień lub dwa, skoro nawet zaczepki nie szukałem, a jedynie na szluga wyszedłem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 8,082
aka Schranzer
|
|
aka Schranzer
Dołączył: Jan 2005
Posty: 8,082 |
ja myślę, że th0mas pisząc wieśniaki miał na myśli niewychowaną, trudną, łysą młodzież 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244 |
Pozatym wkurwia mnie to, że kolejne pare stówek na nowe okulary musze wydać ;/ Ehhh szkoda słów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244 |
Heheh Rusty ma racej, nie miałem zamiaru urazić osób zamieszkujących polskie wsie.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|