Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#373942 18/07/2005 20:02
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Jeszcze jej nie testowałem , ale co myślicie o takiej progresji ? Czyli powiedzmy kapitał początkowy 10 000 pln. Wybieram jakiś team z MLB , powiedzmy Cubs , i gram progresje na ich zarówno W jak i L ! Powiedzmy że tak sie to odbędzie. Stawka początkowa 50 pln. Kurs 1,7 dla wszystkich meczy : 1.7. Co o tym sądzicie ?

Bonus: Unibet
Dołączył: Apr 2004
Posty: 605
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 605
Najprostsza droga do bankructwa jaka widzialem na tym forum. ( A konkurencja niemala)

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Marza buka.

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
A w necie

Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
marża a nie podatek

Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Czekam na jakieś bardziej konstruktywne wypowiedzi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Mar 2005
Posty: 856
L
old hand
old hand
L Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 856
hej Bursztyk !
------------
Zawsze dostaniesz baty na dwie strony ! Nie ma takiej progresji ! Buki muszą zarobić na marży !
-----
Jedyne wyjście gdy obstawiłeś 2-3 spotkania jako jeden zakład, w tym już dwa Ci weszły-masz trafione a czekasz na trzecie w którym masz tylko jeden wynik np. 2.
Czyli brak Ci typu 1. Tu możesz postawić Kontre !
Na ten typ ! Wiesz ,że jak trafisz typ 2 to masz wygrane a jak nie to przegrane i tu dajesz tą kontre ! Ile to zależy od tego co zainwestowałeś w pierwszy zakład, musisz mieć zysk albo tu albo tu ! Sam obliczasz jak wyjdzie .
--- Chyba zrozumiałeś Good Luck ! lotto . <img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/soccer.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/dollarsign.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
dokladnie.zawsze stracisz na marzy.w zaleznosci od buka 5-20%.choc ktos kiedys pisal o jakims buku bez marzy.ale to chyba nie mozliwe bo na czym by zarabiali?

Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813

Bursztyk - idea jest ciekawa,ale chyba zawsze kończy się bankructwem.Jakieś półtora roku temu,na tym forum,przedstawiłem do dyskusji progresję trzystronną.Większość Typerów uznała ją niestety za nierentowną.W dłuższej perspektywie czasowej, tak wychodzi.Twój pomysł grania progresji dwustronnej,proponowałbym przedstawić na symulacji zróżnocowanej stawki dla kursów 1,90 - 1,90.Takie kursy były w Expekcie dla meczy NBA under/over.
Zróbmy małą symulację dla takich właśnie stawek :

I-wszy mecz
- drużyna A zwycięstwo kurs 1,90 stawka 3,00 zł
- drużyna B zwycięstwo kurs 1,90 stawka 2,00 zł
Wynik meczu : zwycięstwo A : 3,00 zł x 1.90 =5,70 zł
Zysk netto z transakcji + 0,70 zł
II-gi mecz
- drużyna A zwycięstwo kurs 1,90 stawka 2,00 zł
- drużyna B zwycięstwo kurs 1,90 stawka 3,00 zł
Wynik meczu : zwycięstwo A : 2,00 zł x 1.90 = 3,80 zł
Strata z transakcji 1,20 zł.Lączna strata z obydwu transakcji wynosi 0,50 zł.
Jak widać,PUDŁO powoduje większe straty,niż trafienie meczu.Jeżeli zastosujemy zwiększenie stawki,przy ewentualnej czarnej serii / 6 - 7 PUDEŁ z rzędu / wchodzimy w duże kwoty.Chyba gra niewarta świeczki.A może się mylę ?/Jaja/

Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Quote
dokladnie.zawsze stracisz na marzy.w zaleznosci od buka 5-20%.choc ktos kiedys pisal o jakims buku bez marzy.ale to chyba nie mozliwe bo na czym by zarabiali?

Co to jest marża u buka ? Kurde , zabijcie mnie , ale nie wiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
Quote
Co to jest marża u buka ? Kurde , zabijcie mnie , ale nie wiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

To jak Ty grasz ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

Tutaj :https://www.mecz.pl/index.php?dzial=domeny kliknij na surebet kalkulator ,wprowadź kurs na zdarzenie i mniej więcej bedzie marża buka .Jak w sklepie . <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Dołączył: Oct 2004
Posty: 62
Z
journeyman
journeyman
Z Offline
Dołączył: Oct 2004
Posty: 62
Oj znawcy tematu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> marża buka w progresji? chyba się Wam coś po...

Obustronna progresja w MLB nie jest nowym wynalazkiem. Jeżeli konsekwentnie będziesz realizował zalożenia musisz wygrać.

1/ Zaczynasz grać od początku sezonu tzw. zespołem środka
2/ Grasz ograniczoną ilość spotkań tzn. zakładasz zakończenie progresji na np. 30 wygranych i 30 przegranych. Oczywiście na samym początku ustalasz kwotę zysku z trafionego spotkania
3/ Grasz u buków u których liczy się tylko wynik spotkania bez proponowanych pitcherów - zabezpieczysz się w ten sposób przed zwrotem
4/ Musisz mieć zabezpieczenie finansowe na niekorzystną serię, ewentualnie zrób sobie symulację tzw. dynamicznego zysku ( zwiększenie zakładanego zysku po każdej wygranej )
i to by było na tyle ...

Dołączył: Oct 2004
Posty: 62
Z
journeyman
journeyman
Z Offline
Dołączył: Oct 2004
Posty: 62
Przykładzik - np. 1 gospodarz 1 spotkania czyli Boston.
Zakładam zysk z każdego wygranego ( a w drugim szlaku przegranego ) spotkania 50 zł. Zakładam że każdym szlakiem wygram 250 zł czyli w sumie 500 zł.
Szlak na wygraną Boston.
NYY - Boston kurs 2,85 stawka 27 EKW 77 - upss -27 zł
NYY - Boston kurs 2,20 stawka 64 EKW 141 - upss -91 zł
NYY - Boston kurs 2,25 stawka 113 EKW 254 - haha - +50 zł
Toronto Boston kurs 1,70 stawka 71 EKW 121 - haha - +100 zł
Toronto Boston kurs 2,00 stawka 50 EKW 100 - ups - +50 zł
Toronto Boston kurs 1,73 stawka 137 EKW 237 - ups - -87 zł
Boston NYY kurs 2,05 stawka 226 EKW 463 - haha + 150 zł
Boston NYY kurs 1,72 stawka 69 EKW 119 ups +81 zł
Boston NYY kurs 2,25 stawka 95 EKW 214 haha +200 zł
Boston - Tampa kurs 1,76 stawka 66 EKW 116 haha +250 zł
i w tym dniu kończę progresję tym szlakiem zarabiając 250 zł.

Szlak na przegraną Boston :
NYY - Boston kurs 1,40 stawka 125 EKW 175 haha +50 zł
NYY - Boston kurs 1,65 stawka 77 EKW 127 haha +100 zł
NYY - Boston kurs 1,55 stawka 91 EKW 141 ups +9 zł
Toronto Boston kurs 2,00 stawka 141 EKW 282 ups -132 zł
Toronto Boston kurs 1,86 stawka 328 EKW 610 haha +150 zł
Toronto Boston kurs 2,16 stawka 43 EKW 93 haha +200 zł
Boston NYY kurs 1,80 stawka 63 EKW 113 ups +137 zł
Boston NYY kurs 2,15 stawka 98 EKW 211 haha +250 złi w tym dniu kończę progresję tym szlakiem zarabiając 250 zł.

( dla zainteresowanych ups - pudło, haha -trafiony ) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Apr 2004
Posty: 605
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 605
To dlaczego te buki jeszcze istnieja? Chyba glownie dzieki grajacym takie fantasmagorie.
Kolega podal przyklad kursow 1,7 i 1,7 , czyli marza buka 15%. Zalozmy ze bedzie to tylko 1% czyli kursy 1,98.
Na pierwszy mecz stawiasz po 10 złotych. Z wygranego kuponu bedziesz mial 19,80 ale niestety drugi musi przegrac. Efekt = -0,20PLN i innego wyjscia nie ma !!. Myslisz ze nastepne mecze cos zmienia?

Dołączył: Oct 2004
Posty: 62
Z
journeyman
journeyman
Z Offline
Dołączył: Oct 2004
Posty: 62
Quote
1.To dlaczego te buki jeszcze istnieja?
2.Chyba glownie dzieki grajacym takie fantasmagorie.
3. Kolega podal przyklad kursow 1,7 i 1,7 , czyli marza buka 15%.
4. Myslisz ze nastepne mecze cos zmienia?

ad.1 Istnieją i będą istniały, bo myślących jest mało.
ad.2 Fantasmagoria - z greckiego - złudzenie optyczne, miraż - hmm... lepiej pasuje ,, kopytko ,,
ad.3 Marcin - pomyśl szerzej - albo lepiej przeanalizuj mój przykład. Grając progresywnie nie musisz interesować się marżą.
ad 4. Nie myślę. Wiem.

Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Quote
Quote
Co to jest marża u buka ? Kurde , zabijcie mnie , ale nie wiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

To jak Ty grasz ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

Tutaj :https://www.mecz.pl/index.php?dzial=domeny kliknij na surebet kalkulator ,wprowadź kurs na zdarzenie i mniej więcej bedzie marża buka .Jak w sklepie . <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />


AAAAAAAAA , to sie marża nazywa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Quote
Przykładzik - np. 1 gospodarz 1 spotkania czyli Boston.
Zakładam zysk z każdego wygranego ( a w drugim szlaku przegranego ) spotkania 50 zł. Zakładam że każdym szlakiem wygram 250 zł czyli w sumie 500 zł.
Szlak na wygraną Boston.
NYY - Boston kurs 2,85 stawka 27 EKW 77 - upss -27 zł
NYY - Boston kurs 2,20 stawka 64 EKW 141 - upss -91 zł
NYY - Boston kurs 2,25 stawka 113 EKW 254 - haha - +50 zł
Toronto Boston kurs 1,70 stawka 71 EKW 121 - haha - +100 zł
Toronto Boston kurs 2,00 stawka 50 EKW 100 - ups - +50 zł
Toronto Boston kurs 1,73 stawka 137 EKW 237 - ups - -87 zł
Boston NYY kurs 2,05 stawka 226 EKW 463 - haha + 150 zł
Boston NYY kurs 1,72 stawka 69 EKW 119 ups +81 zł
Boston NYY kurs 2,25 stawka 95 EKW 214 haha +200 zł
Boston - Tampa kurs 1,76 stawka 66 EKW 116 haha +250 zł
i w tym dniu kończę progresję tym szlakiem zarabiając 250 zł.

Szlak na przegraną Boston :
NYY - Boston kurs 1,40 stawka 125 EKW 175 haha +50 zł
NYY - Boston kurs 1,65 stawka 77 EKW 127 haha +100 zł
NYY - Boston kurs 1,55 stawka 91 EKW 141 ups +9 zł
Toronto Boston kurs 2,00 stawka 141 EKW 282 ups -132 zł
Toronto Boston kurs 1,86 stawka 328 EKW 610 haha +150 zł
Toronto Boston kurs 2,16 stawka 43 EKW 93 haha +200 zł
Boston NYY kurs 1,80 stawka 63 EKW 113 ups +137 zł
Boston NYY kurs 2,15 stawka 98 EKW 211 haha +250 złi w tym dniu kończę progresję tym szlakiem zarabiając 250 zł.

( dla zainteresowanych ups - pudło, haha -trafiony ) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dzięki , właśnie o coś takiego mi chodziło. Tylko chyba trudno wybrać drużynę , o której wiemy że nie będzie miała dłuższej serii niż 6L/6W <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> ??

Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
do Zbych:

system ten wygląda naprawde ciekawie, tylko napisz prosze w jaki sposób ustalasz wysokość stawki w takim graniu? skąd wiesz za ile zagrać żeby to tak Ci wychodziło ?

Dołączył: Oct 2004
Posty: 62
Z
journeyman
journeyman
Z Offline
Dołączył: Oct 2004
Posty: 62
Zakładam stały zysk z każdego spotkania np. 50 zł

stawka=zysk/kurs-1


Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (rymoholik, latajaca_holenderka, rafal08, Sensei, aker, kamel, Lukasz111, 11kera11, JelineK), 1,049 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,950
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1