Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 12 1 2 3 4 5 6 7 11 12
Dołączył: Oct 2005
Posty: 10,162
too much love will kill you
too much love will kill you
Dołączył: Oct 2005
Posty: 10,162
Originally Posted by wwwujek
Panowie, wstępnie wybrałem.. Audi A4 czy Passat?

Pozdrawiam.
no jak nie jak tak ?
a4

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
To masz cene netto, dolicz sobie VAT.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
jaki VAT? przeciez jest cena brutto podana

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Opis pojazdu:

HOMOLOGACJA FABRYCZNA, SALON POLSKA,
ABS, SZYBA CZOŁOWA PODGRZEWAN, EL. SZYBY, EL. LUSTERKA, KIMATYZCJA
CENA NETTO!!!

Czytaj dokladnie opisy smile
Ten zabieg robiony jest specjalnie, zeby zaintersowac klienta, zeby autko znalazlo sie w nizszych widelkach.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
zwracam honor tongue

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Jak bym mial wybierac miedzy A4 a VW to chyba A4.


Passatow jezdzi u nas mnostwo, sprowadza sie ich mnostwo, sam szukajac samochodu dla siebie w jednym z komisow widzialem jak obok siebie stalo chyba z 10 Passatow smile

Pewnie wiele z nich mialo bogata przeszlosc wink

Co do Skody, ojciec ma, jezdzilem nie narzekam.
W dodatku warto zauwazyc jakie samochody jezdza we flotach.
Skoro sa takie a nie inne, to cena nie jest glownym warunkiem ich zakupu.

Ja mimo wszystko bym pomyslal o Toyocie albo Mazdzie smile

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Kur.. Nigdy nie myślałem, że taki będzie kłopot z zakupem.. frown

Nawet jak już coś wybiorę, to potem jeszcze gdzie/od kogo to kupić.. Dodatkowo potrzebna mi faktura, bo auto ma być leasingowane.

Octavia w kombi mi się kompletnie nie podoba.

Jeśli chodzi o Audi czy VW i o ich zawieszenie, to chodzi chyba o to wielowahaczowe, tak? Nie zmieniło się to w 2007 roku?

Najchętniej kupiłbym nowa Honde Accord, jest prześliczna w nowej budzie w kombi, ale nie te pieniądze..

Toyota.. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to IMO VW i Audi ładniejsze..

A jesli chodzi o floty, to przecież Vectrami tez jeżdzą, nie?
Vectra by mi się podobała, bo: najtańsza z wszystkich powyższych, tanie części, dość mocna przy 150 KM..

Nie wiem, kompletnie nie wiem :(((((



Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Hehe, chlopie to i tak dopiero poczatek smile

Jak zaczniesz jezdzic i zobaczysz, ze na zywo to nie to samo co w ogloszeniu, zobaczysz krecone przebiegi czy ukrywanie innych wad to dopiero wpadniesz we frustracje smile

Ale tak to juz jest w tym kraju, ze kazdy kombinuje i stara sie wyrolowac drugiego.
Nie wyobrazam sobie kupna samochodu za takie pieniadze bez sprawdzenia go w serwisie.
Wiadomo, ze to troche kosztuje, ale warto wylozyc taka kase.

Jak ktos nie chce dac auta do sprawdzenia w serwisie to nalezy sobie od razu goscia odpuscic.
A najlepiej sie umowic, ze jesli cos wyjdzie to dzielicie sie kosztami po polowie, wtedy jednemu czy drugiemu sie wlacza lampka w glowie i zaczyna mowic.

Ja kupujac samochod jezdzilem z jedna osoba i po tym wszystkim on tez chcac w ciagu najblizszych 2 mieiecy zmienic samochod to stwierdzil, ze to ma w dupie, nie na jego nerwy i kupil sobie alufelgi laugh

Z fakturami nie ma az takiego problemu. Ja mam fakture i lajt wink

Accord tez sliczna i dobre receznje ma smile

Zycze powodzenia, bedzie dobrze smile

Dołączył: Apr 2006
Posty: 4,168
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Apr 2006
Posty: 4,168
U mnie z pracy ostatnio znajomy (broń Boże kumpel) kupował samochód 300 km od miejsca zamieszkania i umówił się z kolesiem na obejrzenie gabloty na konkretną godzinę... na 19 smile smile . Pojechał obejrzał spodobał mu się (Ford), podpisali umowe. W drodze powrotnej okazało się, że strasznie go ściągą na jedną stronę czyli zbieżność już do roboty. Ale spoko zajechał do domu, na drugi dzień miał jechać do mechanika. Wychodzi z domu patrzy, a tu w kilku miejscach już czas na zaprawki smile i 2 opony kompletnie łyse. No gdzie kur... w nocy jechać oglądać samochód (?) smile . No ale to nic, zajechał do mechanika i się okazało, że do wymiany rozrząd, a zawieszenie nadaje się tylko do kapitalnego remontu smile . W sumie jak go podliczyli okazało się, że koszt napraw + opłaty rejestracyjne wyniosły go 6 tysięcy smile .

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Mając na uwadze to co wyżej, najlepiej kupiłbym auto u dealera..
Mają dwa lata odpowiedzialności (różna interpretacja), a przez 6 miesięcy cokolwiek się z autem dzieje, to jadę, daję kluczyki i naprawiają. Mogę nawet oddać. A u dealera dlatego, że przecież z powodu jednego auta, które mi wcisną, nie zamkną interesu..

Najgorzej od osoby fizycznej, bo pozostaje jedynie sąd.


Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839
Originally Posted by GaloGalo
U mnie z pracy ostatnio znajomy (broń Boże kumpel) kupował samochód 300 km od miejsca zamieszkania i umówił się z kolesiem na obejrzenie gabloty na konkretną godzinę... na 19 smile smile . Pojechał obejrzał spodobał mu się (Ford), podpisali umowe. W drodze powrotnej okazało się, że strasznie go ściągą na jedną stronę czyli zbieżność już do roboty. Ale spoko zajechał do domu, na drugi dzień miał jechać do mechanika. Wychodzi z domu patrzy, a tu w kilku miejscach już czas na zaprawki smile i 2 opony kompletnie łyse. No gdzie kur... w nocy jechać oglądać samochód (?) smile . No ale to nic, zajechał do mechanika i się okazało, że do wymiany rozrząd, a zawieszenie nadaje się tylko do kapitalnego remontu smile . W sumie jak go podliczyli okazało się, że koszt napraw + opłaty rejestracyjne wyniosły go 6 tysięcy smile .


Samochód można kupić o każdej porze dnia i nocy. Wiadomo, że przy świetle dziennym dużo łatwiej. Przed zakupem wystarczy przejechać kilka km i można określić kwestię zbieżności i zawieszenia. Opony też chyba łatwo sprawdzić. Mimo wszystko kontrola przed zakupem w serwisie to bardzo dobre rozwiązanie.
@wwwujek, rozważałeś kwestię sprowadzenia samochodu?? Ludzie, którzy się tym zajmują profesjonalnie znajdą Tobie każdy samochód, a przy okazji zafundują wycieczkę wink. Masz wtedy wszystko udokumentowane, bez żadnych wałów, przekręconych liczników itp. Z fakturą też nie ma u nich problemu. Przy okazji parę pln-ów zachowasz w portfelu.

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
@ kacperek76 - sam mogę pojechać, nie mam kłopotu z gadką, dam sobie radę.. Ale musiałbym poświęcić co najmniej tydzień, a to juz trochę dużo jak dla mnie.

Znalazłem taką firmę z Krakowa wczoraj Automeritum z Krakowa, tu są ich auta http://automeritum.otomoto.pl/index.php?sect=offer
Oni właśnie sprowadzają pod klienta. Strona na otomoto jest od 22 lutego 2008, więc chyba wszystko gra. Gadałem z Nimi wczoraj, podałem parametry jakie mnie interesują, po Świętach mam dostać pierwsze oferty.
Sprawdzają auto niby na miejscu za granicą, robią ofertę ze zdjęciami, zaznaczają wszelkie rysy itp (widziałem taką ofertę..). Jak się decyduję, to umowa przedwstępna + 5% wpłaty. Potem ja sprawdzam auto, jeśli jest inaczej niż mówią, to zwracają kasę. Jeśli wszystko gra to kupuję. Wygląda merytorycznie dobrze.. Poczekam na oferty.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Z handlarzami roznie to bywa. Ja po tym co przeszedlem na śląsku szczerze mowiac mam ich dosc.

Sa tez i tacy, ktorzy organizuja wyjazdy, ale jak poszukasz opinni w internecie to okazuje, ze wywoza ludzi na gielde i radz se wink

Generalnie sam nie korystalem z uslug takich firm.
Poszukaj w internecie opinii klientow smile


Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,312
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,312
Witam po tych Świetach mam dac znac jaki samochód chce zastanawialem sie nad markami VW albo Skoda oba kombi i zastanawiam sie czy diesla czy benzyna + gaz?. Czy dla samochodu kombi odpowiedni jest montarz gazu ?. Tygodniowo robię 450 km.

Jakie rozwiązanie proponujecie?

Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
ja mam taką radę: są 3 tematy o samochodach, kiedyś był jeden i wystarczy go odszukać: samochody używane, niedługo się zrobi 10 takich tematów i będzie bałagan.
PS czy kombi czy nie - nie ma znaczenia dla gazu.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Dokladnie. Jerome ma racje, moze jakis moderator to ogarnie...
Pzdr

Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Lewy sezon na motorki niedługo ,będziesz coś podawał ?

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
To i ja się podłączę.

Również szukam czegoś za 15-18k. Samochód służyć będzie głównie do jazdy po mieście + co 2tyg dłuższa trasa (do 300km). Nie ma to być żadna rodzinna fura, zależy mi właściwie na sportowym wyglądzie, zwykłe w miarę zgrabne auto dla faceta. Co byście zatem proponowali? Na chwilę obecną nie mam żadnych większych preferencji odnośnie marek etc.

Znajomy zaproponował mi coś takiego:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12298214

Ktoś ma doświadczenia z takim modelem? Na pierwszy rzut oka nawet mi się podoba.

I jeszcze jedno, znacie jakieś dobre forum samochodowe, gdzie mógłbym nabyć podstaw niezbędnych przy kupnie auta? To mój pierwszy zakup, więc szczerze mówiąc zbytniego pojęcia nie mam.


Z góry dziękuję za wszelką pomoc. piwo

Dołączył: Jan 2009
Posty: 432
B
addict
addict
B Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 432
Trzcianka, bardzo blisko mnie ;p

Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
Originally Posted by _Korver_
To i ja się podłączę.

Również szukam czegoś za 15-18k. Samochód służyć będzie głównie do jazdy po mieście + co 2tyg dłuższa trasa (do 300km). Nie ma to być żadna rodzinna fura, zależy mi właściwie na sportowym wyglądzie, zwykłe w miarę zgrabne auto dla faceta. Co byście zatem proponowali? Na chwilę obecną nie mam żadnych większych preferencji odnośnie marek etc.


Najpierw musiałbyś się zadeklarować czy ma to być diesel czy też benzyna ;-)

Jeżeli diesel to:
- VW Golf IV
- Audi A3
- wymieniony przez Ciebie Leon
- może Focus, ale tutaj musisz uważać podobno lubią gnić


Quote
I jeszcze jedno, znacie jakieś dobre forum samochodowe, gdzie mógłbym nabyć podstaw niezbędnych przy kupnie auta? To mój pierwszy zakup, więc szczerze mówiąc zbytniego pojęcia nie mam.


Z góry dziękuję za wszelką pomoc. piwo

Tutaj by się przydał model który Cię interesuje. Wówczas wchodzisz na forum danego modelu i masz masę wiedzy na temat danego samochodu. W większości też masz specjalny dział pt. "Zakup kontrolowany" gdzie forumowicze oceniają samochody.


Strona 5 z 12 1 2 3 4 5 6 7 11 12

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, latajaca_holenderka, alfa, Sensei, bukma, forty, rymoholik, aker, $-man, kamel), 2,509 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,302
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1