Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 13 1 2 3 12 13
Dołączył: Nov 2004
Posty: 392
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 392
Witam

W zwiazku z tym ,iż w poprzednim temacie przekroczylismy liczbę 200 postów , w celu kontynuowania dyskusji powstaje jego kolejna część.

Na poczatek o co chodzi w progresji X ????

Krótko mówiac: Gramy na remisy (oczywiście można grac także na inne typy)!!!
dokładniej: stawiamy na remis naszej drużyny dopóki ona nie zremisuje, zwiększajac odpowiednio stawkę. Tak aby kiedy zremisuje zwróciła na całe zainwestowane środki oraz przyniosła zysk.

Od czego zaczynamy?

1) Wybieramy odpowiednia ligę, taka w której jest duży procent remisów.
Poniższa statystyka powinna wam pomóc - podzieliłem te ligi na 3 grupy:

Grupa I - ilosc remisow w lidze powyzej 30%
Grupa II - ilosc remisow w lidze poniżej 30% i powyżej 25%
Grupa III - ilosc remisow w lidze ponizej 25%

Najlepiej wybierać drużyny z Grupy I co jest oczywiste,
więcej chciałem napisać o Grupie II i III jest tam kilka popularnych lig i
większosc z nas wybiera drużyny z lig które zna i często przez to wpada w pułapke, radzę dobrze się zastanowić nad liczba drużyn granych z tych lig i odpowiednio wybierac drużyny.
Wystarczy przypomnieć kilka drużyn które nas dręczyły:
HSV, Aston Villa, Derby, Chievo, Wolfsburg, Manchester City, Everton (niestety dużo z nas poległo przez te drużyny )

Przydatne linki: (ostatnio nieaktualne)

Stosunek % w ligachz całego świata [soccervista.com]
Drużyny z najdłuższą passą meczy bez remisu [soccervista.com]


2) Wybieramy odpowiednia drużynę, ja to robię na 2 sposoby:

a) drużyna która często remisuje, sprawdzamy ostatnie sezony i wybieramy drużynę ze skłonnosciami do remisów.

b) Długa seria bez remisu, pytanie się nasuwa czy to jest 5 meczów bez remisu czy więcej, to zależy od ligi.
Z tego co się orientuje drużyna Alaves kiedyś nie zanotowała remisu w lidze w 30 spotkaniach
(to nie miało nikogo zniechęcić, lecz utęperować zapał co niektórych że na progresji zawsze wyjda do przodu,
osobiscie uważam że grajac ostrożnie i uważnie na progresji można troszkę buków oskubać).

3) Za jakie stawki grać ???

a) albo grać tak aby na każdym procesie progresjii wygrać zakładaną wcześniej sumę np. 50zł, wtedy stawki są następujące (aby wygrać 50zł, przy nocie 3):

25,00
32,50
48,75
73,13
109,69
164,53
246,80
370,20
555,29
832,94

b) albo grać system stopniowego wygrywania tj im później trafimy to więcej wygramy (zwiększamy co poziom stawke o dany mnożnik np. 2)

5,00 zł
10,00 zł
20,00 zł
40,00 zł
80,00 zł
160,00 zł
320,00 zł
640,00 zł
1 280,00 zł
2 560,00 zł

Pozdrawiam i życze wielu remisów

Mondex

Bonus: Unibet
Dołączył: Jul 2004
Posty: 1,622
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2004
Posty: 1,622
Odradzam Hamburgera SV. W tamtym sezonie 34 mecze i 3 remisy!...choć być może po letnich wzmocnieniach zaczną lepiej grać na wyjeździe (bo w tamtym prawie wszystko przegrali)

przecież jest nowy temat <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Duch.gif" alt="" />

Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
jpl Offline
a.k.a. "Klajd Frog"
a.k.a. "Klajd Frog"
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
Quote
PS. I niech ktoś mi wyjaśni (może już w nowym temacie) dlaczego gra HACKEN? Przecież to nie jest szczególnie remisowa liga. Drużyna nie ma jakijś super długiej serii bez X. W dodatku zremisowała swoje ostatnie spotkanie. A Wy ich macie na jakiś wysokich poziomach.

Hacken ma przeciez serie 10 meczy bez remisu i nie zremisowalo ostatniego meczu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> a liga szwedzka ma 22% remisow wiec najgorzej to az tak nie jest <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Od nastepnego tygodnia tez sie chyba skusze na Hacken <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Pozdro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Dołączył: May 2005
Posty: 479
addict
addict
Dołączył: May 2005
Posty: 479
Skoro już przy długich seriach bez remisu jesteśmy, to chyba warto zwrócić uwagę na przedostatnią drużynę 2 ligi szwedzkiej, czyli na Frolunde. Do tej pory tylko jeden remis i to już w drugiej kolejce, a zatem drużyna pozostaje bez remisu od 16 spotkań! I nie ma się co zrażać bilansem tej ekipy (4-1-13). 2 liga szwedzka jest chyba jeszcze bardziej nieobliczalna niż pierwsza, a ponadto Frolunda grać teraz będzie w nabliższych meczach z ligowymi przeciętniakami (poza GAIS). Tak więc uważam, że jakiś remis wkrótce im wpadnie. Sam zacząłem progresję już wczoraj od meczu z Orebro, skądinąd innej "remisowej" drużyny (6-8-4), która jedna pozostaje bez X od 6 kolejek.

P.S. Prcent remisów w tej lidze to 26%.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
jpl Offline
a.k.a. "Klajd Frog"
a.k.a. "Klajd Frog"
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
W poprzednim sezonie w II Lidze Hiszpanskiej w ktorej bylo 29% remisow, druzyna Celty Vigo na poczatku sezonu zremisowala 10 meczy, a potem przyszla czarna seria 21 meczy bez remisu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/alert.gif" alt="" />. Koszmar progresowicza <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> Wiele osob pewnie wtopilo na tym <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Liga bogata w remisy, zespol lubiacy sobie zremisowac - po kilku kolejkach bez remisu lakomy kasek dla grajacych progresja... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

http://www.betexplorer.com/soccer/spain/spanish-2nd-league-2004-2005/teaminfo.php?team=Celta-Vigo

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Panowie startuje II włoska <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
ciekawe kąski:
Ascoli 8 bez X
Perugia 12 bez X
Pozdr.

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Dołączył: Nov 2004
Posty: 392
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 392
@ jareqq: 10 meczy to nie jest jakaś rewelacja. A niektórzy mają to na 4-5 poziomie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" />. W lidze ze wskaźnikiem 22% remisów może się trafić serie ok. 20 meczy bez X. I to będzie całkiem normalnejeszcze. I jeszcze jedno. Hacken zremisował w czwartek z Elfsborgiem. Było to co prawda spotkanie pucharowe, ale zawsze spotkanie.

Co do drugich lig: włoskiej, francuskiej i hiszpańskiej, to kursy są tak nędzne, że szkoda nerwów.

Pozdrawiam

Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
jpl Offline
a.k.a. "Klajd Frog"
a.k.a. "Klajd Frog"
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
Quote
@ jareqq: 10 meczy to nie jest jakaś rewelacja. A niektórzy mają to na 4-5 poziomie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" />.

nie no chodzi mi o to ze w kilkunastu kolejkach 10 remisow, potem po kilku meczach bez remisu mozna bylo sie napalic na granie tego a tu zonk...20 meczy bez remisow i koniec sezonu... progresja nie zostaje skonczona... wtopa...

Quote
Hacken zremisował w czwartek z Elfsborgiem. Było to co prawda spotkanie pucharowe, ale zawsze spotkanie.

Niektorzy uznaja serie bez remisow tylko w lidze (w tym ja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> )

Pozdro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
chelsea w zeszłym sezonie ani razu nie przegrywała do przerwy.... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> może to jest dobry pomysł progresji na x do przerwy...

Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
jpl Offline
a.k.a. "Klajd Frog"
a.k.a. "Klajd Frog"
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
Quote
chelsea w zeszłym sezonie ani razu nie przegrywała do przerwy.... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> może to jest dobry pomysł progresji na x do przerwy...

kursy na remis do przerwy oscyluja w granicach 2zl... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Pozdro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Dołączył: Aug 2005
Posty: 48
E
newbie
newbie
E Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 48

"chodzi mi o to ze w kilkunastu kolejkach 10 remisow, potem po kilku meczach bez remisu mozna bylo sie napalic na granie tego a tu zonk...20 meczy bez remisow i koniec sezonu... progresja nie zostaje skonczona... wtopa..."

No wlasnie, caly czas sie nad tym zastanawiam. Wielu z nas wybiera przeciez czesto kluby, ktore maja powiedzmy 8 spotkan bez remisu, bo to lakomy kasek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />. Ale przynajmiej jeden klub w lidze raz w roku czesto ma dluuuuuugie serie bez remisu. Taki nasz wypatrzony klub moze byc powodem naszej wtopy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" /> (no chyba ze ma ponad 15 bez remisu, to juz bym go bral). Czy takie wybieranie nie jest wlasnie ryzykowne. Czy nie lepiej wybrac kluby na starcie sezonu i grac nimi konsekwentnie caly sezon? Jak wy robicie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/sonar.gif" alt="" /> ?

Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
jpl Offline
a.k.a. "Klajd Frog"
a.k.a. "Klajd Frog"
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
Mowisz o konsekwentnym stawianiu na jedna druzyne caly sezon. Mowisz tez o tym ze wiele druzyn ma dluzsza serie bez remisu podczas sezonu.
To teraz wyobraz sobie taka sytuacje, ze druzynie "Y" przytrafia sie 20 meczy bez remisu. Pech chcial ze wlasnie na ta druzyne zdecydowales sie konsekwentnie stawiac przez caly sezon... masz kase na 20 poziomow ? Lepiej chyba wybierac zespoly ktore nie maja remisu juz od jakiegos czasu. W tym przypadku jesli zaczalbys np od momentu gdy ta druzyna "Y" miala juz np 8 meczy bez remisu to gdyby miala juz zremisowac za tym 20 razem to jakby nie bylo masz do postawienia 12 poziomow a nie 20... roznica spora... setki tysiecy zl...
Wedlug mnie lepiej jest dobierac zespoly ktore maja juz jakas serie bez remisu a gdy juz zremisuja to zostawic go w spokoju i zaczynac rozgladac sie za inna druzyna niz grac w kolko na jeden zespol <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Ale takie jest tylko moje skromne zdanie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Pozdro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Dołączył: Nov 2004
Posty: 392
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 392
Nie tylko Twoje. Ale dla mnie 8 spotkań to troche przy mało. No chyba, że to są Irlandczycy albo amerykański MLS.

Pozdrawiam

Dołączył: Jul 2005
Posty: 44
_
newbie
newbie
_ Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 44
Podsumowanie weekendu (+poniedziałek):

Finn Harps - 1. poziom <img src="/ubbthreads/images/graemlins/dollarsign.gif" alt="" />
Mikkeli MP - 1. poziom <img src="/ubbthreads/images/graemlins/dollarsign.gif" alt="" />
Viking - 6. poziom <img src="/ubbthreads/images/graemlins/dollarsign.gif" alt="" />
Molde - 4. poziom <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Dynamo Moskwa - 3. poziom <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
KPV Kokkola - 1. poziom <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Frolunda - 1. poziom <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Hacken - 6. poziom <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Dołączył: Jul 2004
Posty: 1,622
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2004
Posty: 1,622
Ja przy doborze zespołów, dużą uwagę zwracam też na trenera ...są tacy co remis uważają za zło konieczne i np. w 80min. meczu przy remisie wprowadzają dodatkowego napastnika mimo że obie drużyny są na podobnym poziomie. Wtedy prawdopodobieństwo remisu spada. Ja wybieram trenerów lubiących defensywny styl i jestem zadowolony z efektów.

pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />

Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
PIĄTEK:

GRENOBLE etap 3
1860 MUNCHEN etap 1
FREIBURG etap 1
REIMS etap 1

Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
PIĄTEK:

GRENOBLE etap 3 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
1860 MUNCHEN etap 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
FREIBURG etap 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
REIMS etap 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
SOBOTA:

LILLESTROM etap 6
IFK GOTEBORG etap 5
FREDERIKSTAD etap 4
ARSENAL S. etap 2
BORDEAUX etap 3
HAMBURG etap 2
PSG etap 2
TONSBERG etap 2
SHEFFIELD U. etap 1
TOULOUSE etap 2
TRIER etap 1
NANTES etap 1

Dołączył: Dec 2004
Posty: 1,356
veteran
veteran
Dołączył: Dec 2004
Posty: 1,356
Na sobotę tylko:
Toulouse - etap III

Myślałem jeszcze nad Monaco i Bordeaux, ale prawdopodobnie sobie jeszcze kolejeczkę odpuszczę.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 44
_
newbie
newbie
_ Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 44
Moje progresje na długi weekend:
Molde - 5. poziom
Häcken - 7.poziom
Västra Frölunda - 2. poziom
KPV - 3. poziom

Strona 1 z 13 1 2 3 12 13

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, rymoholik, $-man, aker, forty, ElNinho[mmdea], betowiec), 1,894 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,347
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1