Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
#38530 02/10/2002 02:48
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Podobno obywatelom Polski ogólnie zakazuje się
uprawiania hazardu za granicą ale jak naprawde
ma się ta sprawa w praktyce i czego należy się obawiać.Czekam na sugestie.... :rolleyes:
ad337@hoga.pl

Bonus: Unibet
#38531 02/10/2002 04:13
Dołączył: Mar 2001
Posty: 195
M
member
member
M Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 195
Witam.
To nie jest takie jasne jak slonce <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Sa rozne zdania, miedzy innymi widza to tak: http://www.vagla.pl/skrypts/bukmacher_online.htm
Pozdrawiam.

#38532 02/10/2002 21:39
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,059
L
luc Offline
old hand
old hand
L Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,059
Hm moglby sie dowiedziec ktos obeznany w temacie ? Moze Conrad ?

#38533 03/10/2002 00:32
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
T
veteran
veteran
T Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
Temat rzeka żeby nie powiedzieć ocean. "Wykładnia prawa" i inne sprawy............

#38534 03/10/2002 02:22
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Quote
Podobno obywatelom Polski ogólnie zakazuje się
uprawiania hazardu za granicą ale jak naprawde
ma się ta sprawa w praktyce i czego należy się obawiać.Czekam na sugestie....
ja z racji tego iz mieszkam niedaleko czeskiej granicy (40 min do Ostravy), czesto razem z kolezkami wyruszalismy na podboj czeskich "sazkovych kancelarie", zwlaszcza wtedy kiedy dzialo sie u nas cos dziwnego z zakladami (np. pamietny remis Slaska Wroclaw z Widzewem zablokowany u nas) za miedza mozna bylo obsawiac do woli. Jako ze (tak jak wszedzie zreszta) zaklady obstawia podchodzac do panienki z okienka glownie na papierze opisujac co i za ile, nikt nie pytal czy czasami nie jestesmy z Polski. To samo z wyplata kaski, oddajesz kuponik i odbierasz.

It's so easy

#38535 03/10/2002 08:30
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
Q
veteran
veteran
Q Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
Pierwsze słyszę... Obywatel Polski nie może pojechać do Las Vegas, czy Monte Carlo i legalnie zagrać?! Bzdura. :zobacz:

#38536 03/10/2002 16:49
Dołączył: Mar 2001
Posty: 195
M
member
member
M Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 195
Quote
Oryginalnie wysłał qwerty:
[qb]Pierwsze słyszę... Obywatel Polski nie może pojechać do Las Vegas, czy Monte Carlo i legalnie zagrać?! Bzdura. :zobacz: [/qb]
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Ale moze jakies paragrafy albo przyklady ze to jest legalne, a nie tylko argumet w stylu "bzdura" i tyle. Chodzi o to ze ja tez gralem zagranica w ekstra punktach bukow jakich u nas jeszcze dluuugo nie bedzie,cos tam wygralem ale to srednia pensja polska,tylko czy to jest legalne?? A jak bys wygral np u Hill'a w punkcie 100.000 funciakow (czego oczywiscie wszystkim zycze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> )to jak bys je przywiozl do Polski? albo nie legalnie albo po zgloszeniu, i wtedy by bylo jasne czy to jest legalne, bo bys musial ujawnic ich pochodzenie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> A przelew powyzej 10.000 euro idzie zgloszenie do skarbowki i przychodza do Ciebie osobiscie inspektorzy US skad masz ta kase, oni dostaja szmal dodatkowy za przylapanie takiego czegos nie opodatkowanego, a Ty wtedy cieko spiewasz.

Pozdrawiam. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
Ps: zrobilo sie nie na temat bo chodzi o gre przez net <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#38537 03/10/2002 16:52
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
T
veteran
veteran
T Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
A jak 10 000 rozłoże na 2 przelewy po 5 000 to też przyjdą?

#38538 03/10/2002 17:05
Dołączył: Mar 2001
Posty: 195
M
member
member
M Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 195
Quote
Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb]A jak 10 000 rozłoże na 2 przelewy po 5 000 to też przyjdą?[/qb]
Mam nadzieje ze przeczytales tysio111 przed edytowanie ta wiadomosc, wiesz rozumiesz sciany maja uszy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Mozliwe ze przyjda, poniewaz doslownie chodzi o wplyw na konto powyzej 10.000euro beda chcieli sie dowiedzic skad pochodzi szmal.Pozatym robic sie zaczyna u nas normalniej, juz mozna zakladac konta zagranica, a jak przystapimy do Uni to powinni podnies ta granice 10.000euro co ma zglosic bank, mam nadzieje ze przynajmniej 3 krotnie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

pozdrawiam.

#38539 03/10/2002 18:06
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Będąc zagranicą możesz iść do kasyna czy bukmachera bez żadnego problemu. Polskie prawo kończy się gdy przekraczasz granicę kraju i będąc np. w Anglii możesz siedzieć u Hilla siedem dni w tygodniu i obstawiać co tylko zechcesz. Tak samo jak będąc w Holandii możesz iść do lokalu i podymić jak Bob Marley.

Wygrane pieniądze natomiast musisz zgłosić na granicy, ponieważ wwóz gotówki od pewnej kwoty (nie pamiętam jakiej) musi być zgłaszany celnikom.

Jeśli jesteś rezydentem Polski to chyba będziesz musiał też uwzględnić zysk z grania w kasynie czy u bukmacherów w swoim zeznaniu podatkowym.

#38540 03/10/2002 20:26
Dołączył: Mar 2001
Posty: 195
M
member
member
M Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 195
Quote
Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Będąc zagranicą możesz iść do kasyna czy bukmachera bez żadnego problemu. Polskie prawo kończy się gdy przekraczasz granicę kraju i będąc np. w Anglii możesz siedzieć u Hilla siedem dni w tygodniu i obstawiać co tylko zechcesz. Tak samo jak będąc w Holandii możesz iść do lokalu i podymić jak Bob Marley.[/qb]
To sie rozumie, ze tam Cie obowiazuje ich prawo, zreszta watpie zeby ktos "nalogowy" jak Forumowicze mecz.pl nie wdepnol do buka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> A dymek jak Bob Marley u Holedrow to normalka i spacerek do pewnej dzielnicy, inaczej nie mozna twierdzic ze sie tam bylo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Quote
[qb]Wygrane pieniądze natomiast musisz zgłosić na granicy, ponieważ wwóz gotówki od pewnej kwoty (nie pamiętam jakiej) musi być zgłaszany celnikom.[/qb]
Ale jeszcze jakis kwit lub dowod jest potrzebny ze pieniadze napewno pochodza z wygranej czy to w kasynie czy u bukmachera, a nie z wycieczki do banku z magnum 44 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Quote
[qb]Jeśli jesteś rezydentem Polski to chyba będziesz musiał też uwzględnić zysk z grania w kasynie czy u bukmacherów w swoim zeznaniu podatkowym.[/qb]
I wlasnie o to sie rozchodzi, bo obstawiajac w punkcie np u Hill'a to raczej nie powinno byc klopotow (chodz pewnosci tez nie mam) z zalegalizowaniem sumki i zaplaceniem podadku po przyjezdzie. Ale czy jak zrobie przelewow z zagranicy powyzej 10.000euro (albo wczesniej sie zainteresuje ktos przelewami czestymi) na jedno konto z wygranych przez internet i pojde ladnie zglosic to do US i przy zeznaniu podatkowym to nie bede mial innych klopotow prawnych?? I tu wlasnie jest pies pogrzebany, bo nie mam zielonego pojecia, jak prawie wszyscy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> No kto na ochotnika zglosi sie do US z wygrana i opowie co sie z nim stalo?? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Pozdrawiam.

#38541 03/10/2002 21:06
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,059
L
luc Offline
old hand
old hand
L Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,059
Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zatem nie można również dzięki internetowi brać udziału w organizowanych poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zakładami bukmacherskimi.

Hm w takiej sytuacji co tu zglaszac US skoro to podobno nielegalne. Jednym slowem musimy sie modlic zeby nie wygrac powyzej 10.000 euro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#38542 03/10/2002 21:59
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Quote
Oryginalnie wysłał Motonita:
[qb]Ale jeszcze jakis kwit lub dowod jest potrzebny ze pieniadze napewno pochodza z wygranej czy to w kasynie czy u bukmachera, a nie z wycieczki do banku z magnum 44 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/qb]
Heh, no właśnie! Szczerze to nie wiem jak to wszystko wygląda. W każdym bądź razie u buka angielskiego zawsze dostajesz kupon, z tym że jest... ręcznie pisany. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:

#38543 03/10/2002 22:29
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
H
hpc Offline
H Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
witam
Myślę panowie, że sprawa mogła się zmienić.
Wg nowego prawa dewizowego można zakładać konta w każdym zachodnim banku bez pozwolenia dewizowego (czego przedtem nie sposób było uzyskać, oczywiście zwykłemu zjadaczowi chleba).
Transfer pieniążków powinien być łatwiejszy i bezbolesny.
Te prawo chyba już weszło, choć wiecie : prezydent itp.
pozdrawiam
A może to był dopiero projekt ustawy, ale tak jak słyszałem w TV to chyba juz przeszło.

Zresztą z tego powodu mam pewne obawy. Nic nie robi sie bez przyczyny.
Po pierwsze ktoś tam musi uciec z kasą przed deklaracjami podatkowymi, lub któryś z większych naszych banków pada i trzeba sie zwijać z kasą. ??
Coś pewnie jest na rzeczy.

#38544 03/10/2002 22:39
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
B
old hand
old hand
B Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
Przepis o którym mówisz wszedł 1.10 do życia i można zakładac konto w dowolnym banku i kraju . Co jedna nie zwalnia z deklaracji finansowych kwot przekraczajacych zdaje się 10.000 euro. Zreszta jak się okazuje są z tym pewne problemy o których ustwodaca myślał. Z tego co sie orientuje to prawo polskie zabrania udziału w loteriach zakładach itp. prowadzonych przez firmy zaganiczne na terenie naszego kraju a nie gry za granica

#38545 03/10/2002 22:40
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
B
old hand
old hand
B Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
Miało być ustawodawca nie pomyślał

#38546 04/10/2002 23:20
Dołączył: Aug 2001
Posty: 1,178
G
old hand
old hand
G Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 1,178
Gram w np. w Expekcie czyli na Malcie czyli zagranicą. I niech mnie urzad skarbowy pocałuje w dupe.

Pozdrawiam

#38547 04/10/2002 23:38
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
T
veteran
veteran
T Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
Quote
Oryginalnie wysłał orzel:
[qb]Gram w np. w Expekcie czyli na Malcie czyli zagranicą. I niech mnie urzad skarbowy pocałuje w dupe.

Pozdrawiam[/qb]
Oczywiście, że może Cię pocałować w dupę dopóki grasz tam a pieniądze znajdują się twoim koncie gracza. Problem zaczyna się kiedy pieniądze przekraczają granice Polski.......

#38548 04/10/2002 23:38
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,059
L
luc Offline
old hand
old hand
L Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,059
Quote
Oryginalnie wysłał orzel:
[qb]Gram w np. w Expekcie czyli na Malcie czyli zagranicą. I niech mnie urzad skarbowy pocałuje w dupe.

Pozdrawiam[/qb]
"Zatem nie można również dzięki internetowi brać udziału w organizowanych poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zakładami bukmacherskimi. "

Zebys ty czasem nie musial urzedu calowac...

#38549 05/10/2002 00:13
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
W tym jest problem. I jak to rozumować? Podobno jako rezydent kraju nie możesz uczestniczyć w zagranicznym zakłądzie wzajemnym, ale wszystko przecież odbywa się u Ciebie w domu. Internet nie zna granic, jest wszędzie. W tym wypadku możesz sądzić, że internet przychodzi do Ciebie tutaj w Polsce. To tak jak by ktoś przyszedł z kuponem do Ciebie do domu.

Ogólnie jest to bardzo kontrowersyjny temat ponieważ internet wszystko zmienia.

Przydałaby się Ania, która kiedyś udzielała tu porady prawne.

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, alfa, rymoholik, latajaca_holenderka, Akhu, ElNinho[mmdea], aker, Lukasz111, $-man, burbon, Sensei, betowiec), 2,881 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,400
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1