|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290 |
Oryginalnie wysłał luc: [qb] Oryginalnie wysłał orzel: [qb]Gram w np. w Expekcie czyli na Malcie czyli zagranicą. I niech mnie urzad skarbowy pocałuje w dupe.
Pozdrawiam[/qb] "Zatem nie można również dzięki internetowi brać udziału w organizowanych poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zakładami bukmacherskimi. " Zebys ty czasem nie musial urzedu calowac...[/qb] To jest tylko jedna z możliwych interpretacji jednego z mozliwych do wzięcia pod uwagę przepisów i właściwie jako taka nic nie znaczy! WIększość przepisów ma ustalone interpretacje i przydałby się na forum jakiś prawnik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,059
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,059 |
Ale to jest wlasnie interpretacja prawnika, nastepny powie co innego "ile prawnikow tyle zdan" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> a jaka jest prawda <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
Najlepiej gdyby zapytac kogos kompetentnego w expekt.com, w koncu maja konto w polskim banku itp na pewno dobrze zbadali sprawe
A zreszta po co sobie zawracac glowe, jak bede mial do wyplaty ponad 10.000 euro to wtedy pomysle <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
W USA jest podobny problem ale jeszcze ani jeden obywatel amerykański nie musiał z tego powodu iść do sądu.
Mam nadzieję, że Ania wróci i przedstawi swoją interpretację...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 1,178
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2001
Posty: 1,178 |
Nie wiem w czym widzicie problem. Jest jeden mocny argument. Jak wam udowodnią że gracie u bukmachera zagranicznego prze internet???. Nawet jak udowodnią ci że przelew był od bukmachera zagranicznego to o niczym nie będzie świadczyć. Chyba że bukmacher pójdzie na współprace z policją polską <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Cały szkopuł (oczywiście przy bardzo dużej sumie) tkwi co wymysleć za co te pieniążki płyną z zagranicy. I to jest problem dla prawnika jaką bajkę wymyśleć <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> .
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231 |
Akurat przy transakcjach elektronicznych, za miejsce ich zawarcia, przyjęło się uważać to, gdzie znajduje się główny serwer; z tego co się orientuję taki jest consensus prawny.
A jeśli mówimy o pieniądzach WYGRANYCH zagranicą, to podobno nie są one opodatkowane - był już tu na forum temat o tym, gdzie jako przykłady podawano Audi wygrane przez Małysza poza granicami Polski...
Natomiast sprawa €10000 nie musi tyczyć się samej wygranej; o wiele częściej granica ta byłaby przekraczana przy samym transferze kapitału, ale na szczęście jest NeTeller. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,290 |
Najważniejsze jest: Nigdy się nie przyznawaj, jak cię złapią za rękę mów, że to nie twoja ręka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> kto oglądał ten wie.......
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 137
member
|
|
member
Dołączył: Mar 2002
Posty: 137 |
A co w przypadku jak ktoś ma klika kont w różnych bankach i przelew rozłoży na te kilka kont. Czy można było by przyjąć: 5 kont w różnych bankach to kwota ok. 50.000 euro?
Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231 |
Można. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
W sprawie gdzie jest zawarta umowa przez internet były juz wyroki sądowe i zawsze uznaje sie miejscem zawarcia umowy - miejsce gdzie fizycznie znajduje się serwer
|
|
|
Link skopiowany do schowka