|
|
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,597
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,597 |
Inteligo to nie czasami PKO BP , z doświadczenia wiem że środki wpłacane w PKO BP na Inteligo księgowane zawsze były w czasie rzeczywistym , chodzi mi o wpłaty w placówce banku , ipko to też pko bp
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Witam, Panowie czy konto inteligo rejestruje sie jako PKO BP ? czy pomyliłem coś z numerem NRB? Inteligo jest częścia PKO, ale czy to oznacza ze numer jest ten sam? inteligo to pekao sa a ipko to pko bp Bzdura. Oba należą do PKO BP. W iPKO są automatycznie wszyscy klienci PKO BP. Inteligo to konto wyłącznie internetowe, z odrębną bazą klientów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Ostatnio mam nieciekawe doświadczenia z kartą MasterCard. Od wczoraj każda transakcja kartą jest odrzucana, a jednocześnie saldo mi spada, tak jakbym normalnie coś kupił. Miał ktoś z Was taką sytuację?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
ATP & WTA Tour
|
|
ATP & WTA Tour
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339 |
Ostatnio mam nieciekawe doświadczenia z kartą MasterCard. Od wczoraj każda transakcja kartą jest odrzucana, a jednocześnie saldo mi spada, tak jakbym normalnie coś kupił. Miał ktoś z Was taką sytuację? tak, nie rob wiecej transakcji, po 24-30 godzinach kasa wroci na konto, odczekaj 24 h i pojdz do bankomatu powinno byc OK tez tak mialem
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2009
Posty: 135
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2009
Posty: 135 |
"Withdrawal requests are always carried out in PLN" przy wypłatach też najpierw przewalutowują dodając tą swoją 2% prowizję ?? mam konto u nich w euro
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Dzięki JuN 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
"Withdrawal requests are always carried out in PLN" przy wypłatach też najpierw przewalutowują dodając tą swoją 2% prowizję ?? mam konto u nich w euro Przy wypłatach przelewem tak. Przy wypłacie na kartę zyskujesz, bo kurs Euro bank przelicza po Twojej cenie kupna waluta. Czyli np. przelewem 100 Euro wyjdzie Ci 395 złotych, a wypłatą na kartę bankową (na konice bankowym jako tzw. zwrot zakupu) 410 złotych, przy np. średnim kursie Euro 4,04 PLN.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2009
Posty: 135
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2009
Posty: 135 |
ale mogę wypłacić na kartę jeśli nie robiłem depozytu nią w mb, tzn jeśli tylko bym ją zarejestrował ? ewentualnie czy można na kartę robić wypłaty ponad kwoty wpłacone ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Najpierw musisz zrobić depozyt na kwotę z zakresu 1-2 Euro bodajże, a potem już spokojnie wypłacasz. Nie pamiętam dokładnie, ale coś w tym stylu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2009
Posty: 135
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2009
Posty: 135 |
ok dzięki, spróbuję następnym razem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Ostatnio mam nieciekawe doświadczenia z kartą MasterCard. Od wczoraj każda transakcja kartą jest odrzucana, a jednocześnie saldo mi spada, tak jakbym normalnie coś kupił. Miał ktoś z Was taką sytuację? Środki wciąż mam zablokowane, nieudane transakcje z soboty i niedzieli nierozliczone. Cały proces jest automatyczny, ale mają zadziałać coś ręcznie. Pozytywna rzecz w tym wszystkim, że szybko odpowiadają na moje pytania  Póki co wróciłem siłą rzeczy do Netka.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250 |
Ostatnio mam nieciekawe doświadczenia z kartą MasterCard. Od wczoraj każda transakcja kartą jest odrzucana, a jednocześnie saldo mi spada, tak jakbym normalnie coś kupił. Miał ktoś z Was taką sytuację? Środki wciąż mam zablokowane, nieudane transakcje z soboty i niedzieli nierozliczone. Cały proces jest automatyczny, ale mają zadziałać coś ręcznie. Pozytywna rzecz w tym wszystkim, że szybko odpowiadają na moje pytania  Póki co wróciłem siłą rzeczy do Netka. Miałam to samo od soboty, wisiało i wisiało  ... ale dzisiaj jest juz ok 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Właśnie się zalogowałem po raz kolejny dzisiaj i widzę, że u mnie od 16-tej też już ok  Witam w klubie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Co więcej sobotnie zakupy w CARREFOUR'ze policzyli mi za 26,01 pln zamiast 26,80, ale już mniejsza z tym 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Dodam jescze tylko gwoli ścisłości, że browary w hipermarkecie kupiłem w sobotę bez problemu, tylko się nie rozliczyło, a potem już fajek na Shell'u nie mogłem kupić, a kolejne zakupy w niedzielę były już też nieudane. Teraz chyba wszystko wróciło do normy. Zaraz idę po browar na stację i zobaczę czy działa, ale na wszelki wypadek wezmę kartę mBanku :-p
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
No dobra, pierwszą od soboty udaną transakcję mam za sobą. Cieszę się bo w lutym miałem podobnie z kartą mBanku i wtedy wyjaśnianie trwało 3 miesiące (tyle, że w tym czasie kolejne transakcje były ok). Tutaj sytuacja ogarnięta w 4 dni.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Dokładnie Luzik. Tutaj nie musiałem nawet wysyłać potwierdzeń "niepopierdzenia" transakcji. W mBanku musiałem i powiedzieli mi, że maksymalnie 3 miechy będą to wyjaśniać (zgodnie z regulaminem) i wyjaśnili dokładnie ostatniego dnia trzeciego miesiąca od feralnej transakcji...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2008
Posty: 8,001
Spójnia Świdwin
|
|
Spójnia Świdwin
Dołączył: Mar 2008
Posty: 8,001 |
Pytanie do Was chłopaki i dziewczyny  mam do wypłacenia 2000euro z Money. Jak najlepiej to zrobić żeby stracić jak najmniej na przewalutowaniach itp itd?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Pytanie do Was chłopaki i dziewczyny  mam do wypłacenia 2000euro z Money. Jak najlepiej to zrobić żeby stracić jak najmniej na przewalutowaniach itp itd? Zdecydowanie najkorzystniej cofnąć na kartę bankową. Wtedy nie tracisz, ale nawet zyskujesz na przewalutowaniu. Inna sprawa, to na ile boisz się skarbówki, która rzekomo może zostać poinformowana o takiej cofce.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|